Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

ajriska
31. led 2011

@ajriska jo jinak já jsem ve 12.tt...akorát můj gynekolog mi napsal do průkazky TP dle poslední MS 15.8. proto tam skáče ten 13.týden....ale prý se mám řídit tím, co mi řekli v Gennetu 29.12. když mi potvrdili těhu. Takže dle mého gynekologa bych byla 13.tt. (dle velikosti plodu) dle Gennetu jsem 12.tt aniž by mě tam kdokoliv vyšetřil od té doby.

ajriska
31. led 2011

jéžiš já to poslala sobě

vally11
31. led 2011

@consti
Ahoj, asi bude lepší, když ti na tvůj dotaz odpoví někdo, kdo je víc zběhlejší. 😉 Já byla v Gennetu poprvé teď v lednu na první schůzce. Byli jsme tam s manželem oba. Měla jsem s sebou nějaké výsledky od svého lékaře. Jednalo se spíš o takovou komunikační schůzku, pak nám akorát nabrali krve na pohlavně přenosné choroby. Teď čekám na ms, aby mi mohli nabrat hormonální profil a pak půjdu na utz. Taky by mě zajímalo jak to bude pokračovat dál. Zda půjdeme také na imuno a genetiku? V jakém připadě se tam chodí?

vally11
31. led 2011

@ajriska
To chápu, protože podle toho co se tady člověk všechno dozví má všechno pořád hodně háčků. Ale moc ti přeju, aby jsi v srpnu porodila zdravé miminko. 🙂

ajriska
31. led 2011

@vally11 jj děkuju 😨 Je fakt, že asi 9. den po IVF mě strašně bolela prsa...no ale nějak podvědomě jsem cítila, že se chytlo jen jedno miminko. A musím říct, že jsem poctivě ležela. Ale po novém roce jsem to podělala. Šla jsem do práce, byla jsem tam dva dny a začala jsem krvácet, tak mám zase neschopenku

vally11
31. led 2011

@ajriska
Mímo je ale na prvním místě, tak i kdybys měla být doma až do srpna, tak to určitě stojí zato. Jak dlouho jste se před tím snažili? Já z toho všeho mám takový strach! A zjistili vám nějaký probém. Možná už jsi to tu psala, ale registrovala jsem se teprve v lednu, sice než jsem se zaregistrovala, tak jsem tu diskusi četla snad od založení, ale je toho moc. Ted se teprve mezi holkama trochu orientuji, kdo co....

anlek
31. led 2011

@ajriska Triple testy jsou cca 16tt, ve 20tt je velky UTZ, kde se kontroluji organy. A muzu ti rovnou rict, ze az se ti narodi zdrave miminko, tak si rozhodne neoddechnes. 😀 Budes se bat, jesti ji, neboli brisko, .....

anlek
31. led 2011

@consti Rekla bych, ze pri prvni konzultaci se domluvis. Pokud uz mas nejaky IVF neuspech za sebou, tak bych rekla, ze je dost velka sance se dohodnout, aby vysetrili i imunitu a genetiku. Jinak se to bezne nedela, pokud se u nekoho neocekava rovnou problem. A kazdemu sedi jiny lekar, tezko radit. A kdyz se budes objednavat na prvni konzultaci, tak ti sestra posle seznam vysetreni, co je dobre mit vyseterne do prvni konzultace, abyste se s dr. uz mohli bavit nad nejakymi vysledky. Je tam u zeny: HP, stitna zlaza, pohlavne prenosne choroby - vse krev, moc na chlamydie, 3D UTZ 2.-4. DC, potvrzeni od gyndr. o posledni cytologii. U muze: pohlavne prenosne choroby, chlamydie, apermiogram. Doufam, ze jsem na nic nezapomnela.

ajriska
31. led 2011

@vally11 no snažili jsme se dva roky. Ale nejvíc to asi zanedbal můj bývalý gynekolog...neustále jsem měla cysty na vaječnících a tak...a on mě léčil slovy "Jste mladá"...když jsem se ho pak ptala, zda je normální, že ani po roce nechráněného styku nejsem těhotná, tak mi řekl, že to máme zkoušet, že jsem mladí. Tak jsem ho vyměnila. A při první návštěvě u mého současného gynekologa jsem dostala žádanku na spermio atd...nakonec se ukázalo, že mě nedozrávají folikuly a manža má málo a navíc pomalý spermijky. Ihned u nás vyloučili moznos IUI a po půl roce "léčení" v Gennetu, laparkou na Homolce, jsme v listopadu podstoupili IVF...můžu ti říct, že věk opravdu nehraje roli - je jedno, jestli je ti 24, nebo 30. když to nejde, tak se tomu asi musí pomoc...ještěže to dneska už jde...
@anlek jj to máš pravdu, ale snad jak už mi někdo řekl, je naše miminko jen z "vybraných surovin" tak to bude dobré 🙂

vally11
31. led 2011

@ajriska
Díky za odpověď. No mě je 30 a po roce snažení mi gynekolog také řekl, že se ještě snažíme málo. A ať zkoušíme dál. Cystu na vaječnících mi také několikrát už našel, to když jsem nedostala menses, tak mi píchl injekci a prý ms dorazí. Také mi bylo řečeno, že mi nedorůstají folikuly a mám nízkou děložní sliznici. Objednala jsem se na konzultaci k dr. ke kterému chodí ségra a ten nám také hned vypsal žádanku na spermio (ten je ok) a teď poslal do gennetu.

ajriska
31. led 2011

@vally11 někteří gynekologové jsou fakt na zabití...ale on byl ještě dost trapnej, vždy před vyšetřením vedl takový trapný kecy...já si myslím, že rok je normální doba...pak je dobrý vyšetření. Pokud je vše OK, super budeme se snažit dál, ale většinou je nějakej problémek, třeba malej ale je...No já právě...jsem docela ráda, že to takhle vyšlo...protože jaksi i ten první pokus nás docela finančně vyždímal....na ten druhý bychom si museli dlouho počkat...Platili jsme opravdu úplně vše..největší pálka je za tu injekci nevím, přesně, jak se to jmenuje (to je jak ty spermie napíchnou do vajíčka) to jsme platili asi 9000.pak zmražení, léky, no a hlavně ty cesty do Prahy - počítala jsem, že jsem zhruba na 25 000...ale pro miminko samozřejmě cokoliv 🙂

vally11
31. led 2011

@ajriska
Taky nemám Prahu zrovna za rohem, ale když nám tam pomůžou, tak penize neřeším. ale to asi tady každá. No já uvidím, co mi řeknou na tom ultrazvuku, měla jsem ho naposledy dělaný někdy v listopadu a to mi řekli, že folikuly nedorůstají a to jsem do té doby netušila, že něco takového má vliv na těhotenství. Nám v Gennetu na té první schůzce řekla, že mi zatím zkusí nasadit hormony na vyvolání ovulace. Můžu se zeptat kolik je Tobě?

ajriska
31. led 2011

@vally11 mě je 24...taky mě půl roku léčili hormonama a každý měsíc jsem jezdila na UZ někdy i víckrát aby zjistili, že se vlastně nic nemění

vally11
31. led 2011

@ajriska
V Gennetu? ...a pak ti ty folikuly dorůstaly?

vally11
31. led 2011

Holky, já si tady mezi vámi přijdu jako totální neznalec. Všechny už jste něco podstoupily a střílíte jeden pojem za druhým, tak se prosím nezlobte, že se tak vyptávám 😉 Díky

ajriska
31. led 2011

@vally11 no v Gennetu mi furt předepisovali nějaké hormony, že pak by měly dorůstat, ale nerostly...no ale u tebe to může být zase jiné. Někomu to srovnají léky a otěhotní přírozeně

vally11
31. led 2011

@ajriska
No uvidíme, doufám, že jsem tam v dobrých rukou a pomůžou nám.

ajriska
31. led 2011

@vally11 musíš tomu věřit - já tomu pak už moc nevěřila, každý mi říkal něco jiného a nakonec to asi vyšlo 🙂

vally11
31. led 2011

@ajriska
A ještě jedna? 🙂 Ke komu do Gennetu chodíš?

ajriska
31. led 2011

@vally11 no na úplně první konzultaci jsem byla u Langerové, ale pak se to střídalo protože ne vždy když jsem jela na kontrolu tam ona byla - takže jsem byla i u Vykysalé a Bukvové, jednou u Daňka, ale ten mi neseděl - no a pak na sále byl zase fajn...tak nevím

vally11
31. led 2011

@ajriska
Já jsem na té první byla u dr. Vykysalé. Byla docela příjemná, nabudila mě optimismem, že to půjde, ale za ty tři týdny už v tom zase hledám různé překážky. 😒

ajriska
31. led 2011

@vally11 mě také Vykysalá vyhovovala. Přišla mi milá a mluvila k věci. Langerová na mě působila...nevím vždycky říkala "Nebojte se, to zvládnem, to bude dobrý" ale přišlo mi to takový naučený, nevím, jak to říct. Byla na sále, když mi odebírali ta vajíčka..no a já měla trochu komplikace, hůř jsem to snášela (převáželi mě do Krče s podezřením na poranění moč. měchýře - ALE NEBOJ, JSEM FAKT VYJÍMKA, PRO OSTATNÍ JE TO RUTINA) no a to mi přišlo, že byla ráda, že se mě zbavili 🙂 Pak jsem šla až 29.12. na kontrolu, to jsem byla u Bukvové, to všichni měli dovolenou. No a ta mi potvrdila těhu jednoho embryjka, dneska teda už asi plodu. Nejhorší je, že na UZ teď budu chodit jednou za tři týdny, tak člověk pořád přemýšlí, jestli je vše OK, jestli když mě bolí břicho, jestli to tak má být - no prostě magořím

vally11
31. led 2011

@ajriska
Tak děkuji za info. Mě řekl doktor, že se moc pozoruji a je to pravda. Teď jsem poprvé po dlouhé době cítila v půlce cyklu takové bolesti v podbříšku, tak jsem si říkala, jestli by se po xxx měsících, možná letech nedostavila ovulace, ale na druhou stranu to asi bude tím pozorováním se. Není snad den, kdy bych nemyslela na to, aby to vše vyšlo.

ajriska
31. led 2011

@vally11 to je právě ono. Já pila kontryhel, cvičila Mojžíšku, chodila i normálně cvičit a snažila se na to nemyslet - jenže pak na m přišla krize a už jsem bulela 🙂 ale dneska už věřím tomu, že to umí a že pomůžou všem, kteří to potřebují

vally11
31. led 2011

@ajriska
no přesně tak, chvíli jsem plná optimismu a pak to na mě přijde a bulím a bulím. ☹ Hlavně se mi o tom nechce moc mluvit s kamarádkama, ty otěhotněly hned a pořád ti akorát říkají, nesmíš nato myslet!!! Jsem ráda, že jsme spolu poklábosily. 🙂

ajriska
31. led 2011

@vally11 já taky byla ráda, že mi tady holky říkaly co a jak - s lidmi, kteří ty problémy nemají se nemá cenu o tom bavit...

vally11
31. led 2011

@ajriska
To já jsem taky, ale jak píšu, tak plno věcí je pro mě naprosto neznámých a přijdu si tak trochu (možná i víc 😉 ) jako neznalec.

ajriska
31. led 2011

@vally11 já byla před dvěma měsíci totální neznalec

anlek
31. led 2011

Dneska jsem sla pro jistotu jeste jednou na krev, hcg je 572,2. Tak si myslim, ze to u nas vypada docela slibne. 😵

inza
31. led 2011

@anlek: tak to je super...jen at to pekne roste dal...