Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

betox
9. črc 2010

Dobré ránko,

držím všem na dnešek pěsti.

majcam: pokud bude 5 kvalitních, t ak to stačí bohatě 😉
dark: to mě mrzí, ale jsi bojovník, tak se určitě zadaří po IVF
nanny: Vojtík je překrásné miminko

Jinak jsem byla včera na té imunologii. Tak mám asi to co spousta holek tady - tzn. zvýšené protilátky na spermie a zvýšené NK buňky. Vyfásla jsem Pentomer, který mám brát už teď a pak Prednison, který mám začít brát až 14 dní před ET. Vím, že to má kde kdo, ale otěhotněl s tím někdo ?

majcam
9. črc 2010

Betox: ty jdeš také na IVF,asi mi to uniklo,s těma práškama nevím,ještě jsem tyhle vyšetření nepodstupovala, prednison jsem teď dostala,mám ho brát den po OPU,ani nevím na co(jsem se taky zapoměla zeptat 😀 )

betox
9. črc 2010

majcam: plánuju to na září. Jsem teď po operaci a navíc začátkem září razíme na dovču 😉

darkwitch
9. črc 2010

majcam jojo to jsem byla ja 🙂 no, ja si te nevsimla, ale ja byla desne vyjukana a jeste rozhadana z manzelem...
protoze si myslim, ze zitra dojde ms a jsem na jedne akci a nestihla bych jet do gennetu, tak jsem langerovou presvedcila, aby mi napsala gonal hned a manza je nastvany, ze si kvuli akci (na kterou jdu bez neho) nedojedu pro leky kdyz on musi vzdycky na spermio naklusat... budu mu muset vysvetlit, ze to byl spis zastupny problem, ja bych tam dojet stihla, ale me se tam treti den za sebou tak strasne nechtelo (zacinam byt z te budovy lehce na nervy) a jeste mi prislo, ze podporit murphyho zakony se muze jen vyplatit, ja bych ty tri tisice za to byt tehotna bez hormonu klidne dala 😀

darkwitch
9. črc 2010

majcam a myslim, ze tech 5 jich bude stacit, koukni na pet.s 😉

majcam
9. črc 2010

Dark:a co ti dali na stimulku?

darkwitch
9. črc 2010

majcam zatim jsem dostala jen gonal 2x450 jednotek

darkwitch
9. črc 2010

tak manzel uz se na me nezlobi hura, jsem mu vse pekne vysvetlila a nevim jestli to pochopil, ale stacilo mu to 😉

darkwitch
9. črc 2010

i protokol mam rozepsany jen do pateho DC

betox
9. črc 2010

dark: to je super, Ty teda fakt neztrácíš čas 😉

darkwitch
9. črc 2010

betox ted jen, aby to vyslo 😉

petap1
9. črc 2010

Ahojte 🙂
koukám jste taky zpět 🙂

Dark: ty jsi tedy rychlík 🙂

Majcam: pět bude výstavních a budou stačit na 100 % 🙂

Já dnes obdržela taky dobré zprávy 🙂
Folík 14mm takže asi praskne v pondělí – takže to vypadá, že se ovulka srovnává ne ten 14 den….sliznice 7mm 🙂Zeptala jsem se na názor, že někdo to zkouší hned po první MS…prý můžou mít pravdu všichni…on by ještě tento měsíc nezkoušel, jelikož nemusí být sliznice všude stejně vysoká, po té revizi.
No je to dilema…je pravda, že já jsem taky chtěla ještě tuhle MS počkat….ale je to velké pokušení…i když by se to samozřejmě vůbec nemuselo povést.

vanuska
9. črc 2010

Ahojte Holky, můžu se vás zase na něco zeptat?

Jaké vyšetření vám dělali na imunologii? Brali i sperma partnera?

Já jsem nešla do Imunnia v Praze, ale do ústavu na imunologii u nás v Ostravě , ať nemusím zase kvůli tomu jezdit takovou štreku, ale nevím jestli jsem to tím nepokazila. Jelikož jsem měla od Langerové na žádance požadavek na imunol. vyštření IVF + PGD a doktor v Ostravě nevěděl, co všechno vlastně chce doktorka vyšetřit.
Děkuju

betox
9. črc 2010

vanuska: mě brali jen krev. Žádanku pro manžu mi nevypsali, prý má spermie OK (ačkoliv třeba v Podolí dělají imuno partnera standardně + ještě dělají postkoitální test...). Myslím, že to u vás taky určitě zvládnou 😉

ter23
9. črc 2010

Ahojte 🙂
teda, koukám že se tady stimulky pěkně rozjíždí, to zase bude nových těhulek 😉 už se těším, až se k vám za chvíli přidám

petap, věřím, že je to pokušení... já jsem byla takhle na vážkách po mobilizaci, kdy snažendo 2 měsíce nedoporučila... ale riskli jsme to. Jenže je fakt, že kdyby se pak něco stalo... 😖

nanny, vojtík je nádherný 😵

vanuska, nám na imunu brali oběma krev a manželovi i sperma. A to bylo v podstatě všechno, výsledky pak byli do 3 týdnů. Ale byli jsme v Imunnii, tak nevím jak je to u vás...

ivula21
9. črc 2010

Děkuju Betox. Nám právě sperma nebrali, spíš se divil, že nás posílají na imuno a nemáme ještě udělaný spermiogram, tak já nevím. No uvidíme

plasice
9. črc 2010

Ahojte holky!Tak poslušně hlásím,že zázrak se nekonal,IUI nevyšlo,takže v srpnu hurá do stimulky na IVF.Už to mám od pojištovny schválené,bodu mít puregon pen,máte s ním někdo zkušenost?a nevíte,jestli se berou ještě nějaké jiné léky?Jestli to dobře chápu,tak ta stimulka je na to,aby se vytvořilo více folikulů a vajíček,že?A ještě,měli jste prodlouženou kultivaci a myslíte,že je lepší si v reversu zatrhnout i žádost na AH a ICSI,kdyby to bylo potřeba využít?Děkuju. 🙂

petap1
9. črc 2010

ter23: JJ je to velké pokušení....člověk si říká, že se na poprvé stejně nezadaří, tak co...ale co když jo...a co pak kdyby se něco pokazilo...tedy mozek mi pracuje na plné obrátky 😠

ter23
9. črc 2010

petap, právě, rozum říká že ne, ale člověku to stejně nedá... rozumem si člověk sice řekne, no co, měsíc už to vydržím, ale... 😉

plasice, tak to budeme možná IVFkovat spolu 🙂 já měla k puregon penu potom ještě certrotide ( injekce ) aby nedošlo k ovulaci dřív a potom ve finále poslední injekce byla pregnyl den před OPU na vyvolání ovulace. Jinak, pero je fakt fajn, není to vůbec složitá aplikace, budu ho teď mít znovu 🙂 a k těm reversům, nám doktorka doporučovala určitě zatrhnout i věci jako ICSI, AH, PK atd protože dopředu se stejně nedá odhadnout co bude nebo nebude potřeba. A tím, že to v reversu zatrhnete to rozhodně neznamená, že se to použije, nebo že to budete platit 🙂

plasice
9. črc 2010

Tak tohle jsem si přesně myslela,že to bude lepší zatrhnout preventivně. 😉 A stimulovat tím perem jsi začala od kterého dne cyklu?Mě by to mělo dorazit okolo 4.8.My jdeme ještě 20.7 na konzultaci,kde nám bude vše ještě podrobně vysvětleno.A pak se prý ještě chodí na ultrazvuk těsně před stimulkou,to jsi byla také? 🙂 A ještě jedna otázka,po OPU příjde na pokoj embryolog,aby to konzultoval s tebou,co by doporučoval a tak,nebo jak to chodí?

petap1
9. črc 2010

ter23: je to přesně jak píšeš 😀

inza
9. črc 2010

majcam: ja jdu na OPU az ve stredu. Asi jsem te tam mozna taky videla.

dark: tebe jsem asi taky videla. Sli jst ek dr jako prvni mylsim

majcam
9. črc 2010

inza:jsi blonďatá?sportovní?

darkwitch
9. črc 2010

inza jo to jsme byli my 🙂

majcam
9. črc 2010

Aha já v reversu ICSI a ty další věci zaškrtnutý nemám,a holky nevíte kdy se plati to ICSI? na tom OPU?

darkwitch
9. črc 2010

petap to vis, musim rychle nez ztratim odvahu 😀

darkwitch
9. črc 2010

majcam ja jsem tam taky nic neskrtala, jen jsme to podepisovali, ze s tim vsim souhlasime...

inza
9. črc 2010

dark: ja si to mylsela. My sedeli uplne u okna..

majcam: mam svetlej melir a mela jsem kostickovany 3/4 takovy svitive zlutozeleny a cerny triko. Jo a sportovni myslim ze asi jo 😀

Jinak zase po dnesku jak jsme byli u nasi dr tak vse ok a byla i sranda. Takze vime koik foliku atd. Akorat ze me jeste zvedla davky a tak jsem musela jeste dokoupit jedno pero a pak me sestricka jeste dala jednu davku zvlast protoze me nestaci co mam a pojistovna uz vice nehradi. Jeste manza s dr smlouval ze pokud by si mohlo vybrat termin kdy mam jit tak stredu a dr rekla ze to je hezke ale ze datum urci ona a jeste podotkla neco vtipneho. Po dlouhe dobe zase clovek neodchazel z gennetu nasrany 😀

petap1
9. črc 2010

inza: Tak to jsem ráda, že jste to takhle hezky s Dr. probrali a ještě jste se zasmáli 🙂 A kolik těch folíků máš ?

Dark: u tebe nemám strach, že by jsi zratila odvahu...jsi pravá žena činu 😀

darkwitch
9. črc 2010

inza tak jsem te poznala dobre 😀 teda ja jsem nemohla napsat co si mela na sobe, protoze jsem to zapomnela, ale jak si to napsala tak se mi to zase vybavilo - to je tak kdyz zlobim manzela a doktory, ted budu nervozni, aby ms opravdu dorazila 😀
to je dobre, ze neodchazite nastvany a je vse ok, kolik teda mate foliku?