Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

terezita
30. bře 2009

ja uz vcera nenakukovala.. lucko, no, nejak uz finisuju.. uteklo to silene rychle 😅

katu, prukazku jsem dostala od meho gyndra, asi nekdy az v 10-11 tydnu. uz si to presne nepamatuju. se mnou se v gennete rozloucili hnedle, kdyz utz potvrdil me tehotenstvi, dostala jsem do ruky zpravu a supajdila jsem ke svemu vlastnimu.

a teda tema pregnyl, ja byla srab, nebyla jsem schopna pichnout si ho sama a m. by to taky nedal.. tak jsem sla do nemocnice a stalo me to 90 kacek.. 😀

hypo
31. bře 2009

bre ranko, tak pregnyl jsme zvladli na jednicku
ale dnes mam zaludek na vode (asi nervy i kdyz nevim z ceho) a zda se mi ze me neboli uz vajecniky...... teda doufam ze vse neprasklo a zitra tam nic nenajdou? ☹ asi se moc pozoruju a zacinam vysilovat kvuli blbinam

miluse
31. bře 2009

Hypo, vidíš, manža je šikulka. Tak teďky už jen počkat na sklizeň a pak hurá na opu a ET 😉

Jo holky chtěla jsem se zeptat, když jste šly na hormonální profil, to jste tam předem volali, nebo jste tam šly rovnou a jen dole nahlásili, že jdete HP? 😕

hypo
31. bře 2009

ja sla HP prvni den konzultace protoze jsem byla zrovna 5 DC tak jsem to sfoukla jednou navstevou 🙂
jinak musim mit zadanku tak tu ti vystavi sestra na recepci pokud ji nebudes uz mit v ruce

hypo
31. bře 2009

holky nevite jak presne probiha OPU? co me tam zitra ceka od vstupu do budovy? .-)

ivomal
31. bře 2009

Hypo, pošlou Vás nahoru a odvedou na pokojíček. Manžu si pak odvedou k vůli spermijkám a odběr krve na pohla choroby - což se dle vyhlášky EU musí opakovat těsně před IVF znovu) Za tebou příjde anestezioložka, vše ti vysvětlí, změří tlak podepíšeš ty jejich dokumenty a vyplníš dotazník o svých nemocech. Pak až se manža vrátí, tak si pro tebe přijdou a odvedou na oprační sál, tam ti změří tlak, odeberou krev na pohl. choroby a píchnou anestezii a připojí k monitoru a za chvillilinku budeš v limbu. Vzbudíš se na pokoji připojená na monitoru a pak tě budou chodit kontrolovat sestřičky, naestezioložka, příjde doktor a pak embryolog a řeknou co a jak asi za hodinku a půl po zákroku jedete domů. Jde to, možná tě bude bolet bříško jako na ms...mě bolelo, ale rychle to ustupovalo. Neboj, jde to. 😉

hypo
31. bře 2009

tak s tim odberem to ani nebudu rikat manzovi ten silene nesnasi odber krve 🙂 tak to bude pro nej prekvapko 🙂
dik za odpoved jsem zas o neco chytrejsi 🙂
a co ty? jak se citis? uz jsi testila? 😉

ivomal
31. bře 2009

jo podlehla jsem a nic - negativní. Holky mě sice uklidňovaly, že je to brzy, ale já si myslím, že to nedopadlo. A to nemám žádné mrazáčky, takže 2. IVF. Mám šílenou depku....

hypo
31. bře 2009

jejda, no ale asi je to fakt brzy ne? jeste pockej......
vim ze to ctes porad dokola ale treba te to trochu uklidni 🙂
ja jsem zvedava na sebe, urcite taky budu testit brzo a pak me slehne protoze tomu desne verim i kdyz ted se uz zacinam i bat ze to nevyjde....

ivomal
31. bře 2009

Já se toho až děsím, že to nevyjde....ten návrat do práce, to bude psychický očistec....ty pipiny (všechny jsou děsně chytrý matky) mmi to zase dají sežrat, ony to snad ani netuší, jak mě deptaj.

hypo
31. bře 2009

tak to chapu, u me v praci ti nikdo nevi prave proto co pises ty....
a i tak se mi tam vracet nechce, mam v planu se tam dalsi 4 roky neukazat 🙂
u me to vedi jen 4 lidi a ty na to tak desne spolehaji ze se toho az desim, hlavne u manzela, ten budeurcite vic sklamanejsi nez ja ....... ani nemyslet
ivo u tebe nenijeste nic ztraceno..... kolikaty DC jsi? nebo radeji DPO???

ivomal
31. bře 2009

7 den po ET...

hypo
31. bře 2009

tak to je brzy....... pockej aspon do 10 dne
kdy ti rekli ze mas testit, mela jsi PK? si to ted nevybavuju

ivomal
31. bře 2009

Neměla, zaváděli mi je 3 denní. Měla jsem jich málo, tak PK nedoporučili. Dr. mí říkala, že příště mi dají dlouhý protokol.

hypo
31. bře 2009

jo tak, no porad si myslim ze jeste sance je.... kdyz nemas PK tak to bude na dyl nez se zavrtaji

ivomal
31. bře 2009

Děkuji za podporu🙂, pokud do neděle nebude pozitivní test, vracím se do práce. Dneska jsem se rozhodla. Objednám se v dubnu na konzultaci a uvidím.

hypo
31. bře 2009

😉 tak drzim palce

ivomal
31. bře 2009

A pokusím se radikálně zhubnout🙂 Můj závazek.

miluse
31. bře 2009

Hypo, tobě dělali HPéčko 5DC jo? Mě ho nechtěli udělat 4 DC, že prý se musí přijít mezi 1-3 dnem a pak mi primářka řekla, že mi ho klidně udělat mohly 😠 takže kvůli tomu zase zbytečně čekám měsíc 🙄

lucavka
31. bře 2009

Ahojky všem. Ivo hrozně moc moc moc držím palečky 😉 ... Pro mě je sice brzy, sem teprve po první konzultaci, a potřebuji darovaná vajíčka, ale jak tu tak čtu o tom návratu do práce, taky si říkám že když sem teď díky finanční krizi o práci přišla, jestli hledat novou, nebo zůstat doma a odpočívat... Ale potřebujeme penízkyk, takže asi co nejrychleji někam vydělávat 🙄

ivomal
31. bře 2009

Děkuji Lucavko🙂 za podporu. Taky k vůli penězům se budu do práce vracet brzy, ona ta nemocenská není zrovna výhodná. Stavíme domeček, takže každá kačka dobrá. Manža i já už spíše počítáme s tou variantou, že se nepodařilo, dneska večer jsme plánovali co vše podnikneme, tak už mi je líp. Vím že je to možná předčasné, ale budu méně zklamaná.

miluse
1. dub 2009

Ivo, oni se tam určo ještě zavrtávají, si holt dávají na čas 😉 testila si určo moc brzy uvidíš, že všechno bude v pohodě a ty se do práce nevrátíš dříve jak za 3,5 roku 😀

lucavka
1. dub 2009

Ivo vážně moc držím palce 😉 . Ono je to tak, že automaticky jak podstoupí umělé oplodnění jde žena na nemocenskou a když se to povede na rizikové těhotenství, že? Můžu se zeptat jak jste tohle řešili u zaměstnavatele? Moje firma teď sice zbankrotovala, ale budu to třeba řešit jinde... Nedovedu si představit jen tak říct v práci že se chystám na mimi....

miluse
1. dub 2009

Lucka, nemusí to být vždy, záleží jak se cítíš, automaticky to být nemůže. Zrovinka včera jsme to tu řešily v nějaké diskusi. Tak jim to prozatím neříkej 🙂, ikdyž ono se to lehce řekne, ale nový potencionální zaměstnavatel by se ti na tom při pohovoru neměl ptát. Já jsem to v práci taky zatím neřekla, ale budu muset co nejdřív, neb možná už v květnu mě čeká IVF a pak možná tedy budu doma a musím ještě taky někoho na mou pozici zaučit, tak aby o tom vedení vědělo.

lucavka
1. dub 2009

Miluse já nevím kdy přesně mě IVF čeká (myslím že tak srpen možná). Potřebuji dárkyni a ještě jsem se zdravotními testy na začátku. Ale také už teď rozmýšlím vhodnou chvíli kdy to řeknu 😔 . No uvidím jak se to vyvrbí a co mi v Gennetu řeknou na druhé konzultaci až bude po testech 😉

miluse
1. dub 2009

Luci, a to jdete na jaké všechno testy? Nás čeká příští týden genetika a ten další imunologie, jsem se divila, že to bylo tak rychlé 😕 Takže čekám, že možná tak v květnu bych mohla začít stimulovat, pokud budou dobré výsledky, duben už asi nestihneme 🤐

veruncik
1. dub 2009

Ahoj, jsem tady na fóru poprvé, byla jsem již na 4 IUI v Gennetu a nic , chodím k MUDr. Brandejské a teď mi doporučila před IVF raději ještě hysteroskopii, pana MUDr. Charváta z Motola, dochází do Gennetu ve středu. Chtěla jsem se zeptat, zda-li máte s ním někdo zkušenosti nebo raději někdo jiný z Gennetu? Ale p.Brandejská bude, až za 14dní...Já se totho děsně bojím! A pomohla někomu z Vás hysteroskopie přímo k mimi? Díky za Vaše odpovědi

miluse
1. dub 2009

Jéé, Lucí koukám, že jsem nahoře napsala trochu kravinu... chtěla jsem napsat, že automaticky být neschopenka nemusí .... 😅

Veru, ahojky, já prodělala jak laparoskopii tak histeroskopii, ale u nás v nemocnici, ne v Gennetu, tam teďky chodíme od března. Jinak ale histerokopii je vlastně profouknutí vaječníků tou transparentní barvou ne? Pokud se nemýlím. Toho bych se moc nebála, sice to asi příjemné nebude. Ale alespoň budeš vědět, zda jsou vejcovody průchodné či nikoliv 😉

hypo
1. dub 2009

nazdarek holky...... tak jsem zpet doma z gennetu z OPU.....probrana s narkozy a napapana 😅
vysledek je zatim super, mame 17 vajicek, z toho nektere budo nekvalitni, ale i tak je to urodicka, klidne by mi stacilo 10 kousku kvalitnich na oplozeni 🙂
dr. byla nadsena ze se nam podarilo zarazit hyperstimulak (prozatim) i kdyz jsem se mu jeste 100% nevyhla, mam stale hodne pit a v patek jdu na krev jestli se neprojevuje........
ET me ceka asi v pondeli, budem mit prodlouzenou kultivaci....... zitra mame volat co se nam podarilo oplodnit 😵
jo a manzel je nadsamec, embryolog ho chvalil ze ma spermijky 4x nad prumerem tak to ted porad posloucham 😀

lucavka
1. dub 2009

Miluse v pohodě 😉 pochopila sem... No v pátek sme s přítelem v Gennetu byli na první konzultaci. Brali nám krev na něco co už si moc nepamatuju, protože to byl divný název 😅 . No a ve čtvrtek 16.04. máme přinést moč na chlamidie, přítel jde na spermiogram a jdeme na genetické testy a ještě testy na pohlavní choroby...
Takže asi tak... S výsledky se máme objednat na druhou konzultaci. Pak by mě měli zapsat do dárcovského programu a budeme čekat na dárkyni. Jestli to všechno půjde tak jak má... Až bude dárkyně měli by nám sjednotit cyklus, jí připravit na odběr vajíček (stimulace atd...) a mě připravit výstelku dělohy... No hrůza... 😖