Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

inza
25. čer 2013

@majcam: no my jsme totalne mimo veskere tabulky atd....Když uz něco "vyrabime" tak jedine ve velkem rozmeru 😀 😀

majcam
25. čer 2013

@inza ale zase je to pořádnej chlapák,ono až se začne hejbat,tak to nepůjde tak rychle 😉 ,vy máte taky ABKM?! ťuky ťuk my zatím nic,ještě ani rýmu neměla 😕

mandre
26. čer 2013

@majcam to asi nechodíte plavat, viď? My jak jsme vlezli na plavání v 7 měsících , od podzimu do jara furt něco, rýmu už nepočítám 😝

majcam
26. čer 2013

@mandre ne nechodíme zatím,v zimě jsem nechtěla s ní chodit,protože jak má hodně vlasů,tak kvůli fénování a aby pak nenastydla,pak jsem chtěla až se oteplí,ale to zase byl manža na operaci s nohou,takže veškerá starost o domácnost psa,a o něj byla na mě,takže už bych nezvládla ještě někam jezdit na plavání no a teď o prázdninách snad tady poblíž ani výuky neprobíhaj,no takže uvidim jestli to pak ještě bude mít cenu 😉

mandre
26. čer 2013

@majcam my budem chodit i o prázdninách, je to 1x týdně a pak asi nastoupí babička...je to dobrý, Kristián potápí normálně hlavu, kouká pod vodou, plave s pomůckama...já když jsem viděla synovce, jak se v 8 letech bojí potopit hlavu, tak jsem řikala, to nee a druhý synovec chodil taky do 3 let a od 4 už plave 😉 ...akorát nevim, jak to pak dáme s tim druhým 😀

majcam
26. čer 2013

@mandre taky bych právě chtěla aby se nebála,když se koupe,tak jí stříknu na hlavu a ona se může potento,jak se ale otrká tak už dobrý,tak cáká,ale jinak je to taková madam 😉

mandre
26. čer 2013

@majcam Kristiánkovi jak jsem předtim stříkla na obličej, tak vypadal, že se topí 😀 😀 😀 😀 ...teď je jak kachna, strká hlavu pod vodu i sám 😀 😀 😀

majcam
26. čer 2013

@mandre jj přesně,jak když se topí 😅 😅 😅 ,jak probíhaj přípravy na klučíka?! 😉 ,jméno samozřejmě bude zase tajný,že?! 😉

mandre
26. čer 2013

@majcam 😉 😉
přípravy, no asi budeme muset přikoupit rezervní postýlku, protože velkou postel pro Kristiánka nemáme kam dát 😒 ...a vypadá to, že začneme stavět dům, protože nic kloudnýho, co by odpovídalo naší představě, jsme zatím nenašli 😠 ...tak se na to vyprdnem a rovnou postavíme, což jsme časem stejně chtěli 😎 ...do tý doby (cca1-2 roky) to musíme v tomhle krcálku nějak vydržet.
Kočárek máme po Kristiánkovi, autosedačku a další "krámy" máme taky...jedině snad ještě jeden podvozek ke kočárku přikoupíme, abysme mohli jet jak s golfkama, tak s hlubokym...a na jaře uvidim, jak na tom K. bude, jestli přikoupit ještě golfkovou nástavbu pro druhýho, nebo tahle, co má K. teď postačí...podle toho jak bude běhat. 😀
Jediný, co jsem zatím koupila, jsou plíny a ubrousky v akci, abych to pak nemusela za draho narychlo kupovat.
To je zase výhoda stejnýho pohlaví, že toho hodně použiješ 😀 😀 😀 ..oblečky jsou jak nový, takže přikoupim dle potřeby. A mamka mi bude háčkovat deku jak do kočárku, tak i do postýlky 😉 😉

anlek
26. čer 2013

Chodím plavat s oběma. Rýmy z bazénu nenosíme. U Simona to beru jako cvičení kvůli zdraví, zvyšujeme kapacitu plic. A vodníci to jsou skvělí.

petaloudi
26. čer 2013

@majcam Vím, že v Klánovicích v Anahitě je plavání i přes léto. To máte kousíček ne? My jsme tam právě vloni chodili i přes prázdniny, pak už jsme přestali, protože moc nespolupracovala. Ale vody se teda doteď nebojí, je to pěkná kachna a dostat jí z bazénu nebo vany je umění 😀

petaloudi
26. čer 2013

@inza My jsme taky totálka mimo tabulky - porodní váha 4170 g vs. váha ve dvou letech 10 kg 😀 Takže nějaké násobení porodní váhy (ve dvou letech by snad měla mít čtyřnásobek) se u nás nekoná. Je vidět, kdo jí v bříšku hezky živil 😀

mandre
26. čer 2013

@anlek jak jste řešili kočárek? Já si neumim představit, kolik toho vydrží 2+ letý dítě naběhat a do kolika tak vozit? 😉

majcam
26. čer 2013

@petaloudi jj vim,že v Klánovicích to je, 😉 ,mrknu na stránky,ale nejsou moc drahý 😕
@mandre závidím baráček 😵 ,no na ten kočárek jsem zvědavá jak vymyslíte,švagrová má teď ročního kluka,teď otěhotněla a malej se zatím naučil jen sedět,je v tomhle trochu opožděněj,tak jsem zvědavá i na ně teda 😕

petaloudi
26. čer 2013

@majcam máš pravdu, byly myslím o něco dražší než ostatní, tuším nějakých 350 Kč jedna lekce. Jenže já to brala tak, že kdybych jezdila někam, kde to je levnější, tak tu úsporu stejně dám za naftu plus strávím půl dne na cestách, než se z tý naší prdelky někam dostanu 😀

darkwitch
26. čer 2013

@mandre sestra ma deti dva roky od sebe a ke kočárku prikoupila jenom skejtik a stačilo to 🙂

mandre
26. čer 2013

@majcam no trošku se děsim, stavět a 2 malý děti do toho 😕, manžel v práci od nevidim do nevidim, když jsou zakázky 🙄 ....
Kristiánek teda chodí, v roce taky nic a teď peláší, toho bych se nebála, ale spíš je problém ho udržet u kočáru, prostě se rozhodne a jde - třeba na druhou stranu 😅 😀 , má svojí hlavu 😀 , pokom asi 😀 😀 ... budeme mít rozdíl 21 měsíců.... na jaře už to druhý bude muset z hluboké korby a to bude K. cca 2 roky 2 měsíce a to nevim, jak to s nim půjde...kočár pro 2 nechci, je neskladný a moc se mi nelíbí 😖
Skate k našemu kočárku origoš není a jinej nevim jak pasuje, máme oválný průřez tyček na podvozku 😨 ...no hotová alchymie 😀

anlek
27. čer 2013

@mandre Já mám rozdíl 18m, takže ještě trochu jiné. Bylo mi jasné, že starší ještě kočárkový bude, když se narodí mladší. Kamarádky, co mají rozdíl 2 roky, tak už váhaly a čekaly do poslední chvíle, jak to s jejich staršími chodci dopadne. 😀 Já měla a mám Phil&Teds. Výhodu bych řekla, že má tu, že je vlastně velký jako jednokočár a vejdou se tam dvě děti. Nevýhodu bych řekla, že není zas tak pohodlný (třeba nejde vyřešit úplně stříška v každě variantě, takže jsem různě kolíčkovala plíny). Ještě teď využijeme sourozeneckou verzi, když jdeme na celodenní výlet, to mi pak starší po obědě spí v kočárku (jedna z věcí, co na výletech miluje 😀 jsou mu tři a čtvrt). Já moc nevyužila variantu vložená taška s novorozencem a sedačka nad ní se starším. První 4m jsem nosila mladšího v šátku a starší jezdil jako ve sporťáku, pak šel mladší do kočárku a starší na motorku nebo pěšky (sice začal chodit ve 14m, ale do půl roku z něj byl docela slušný chodec). Pokud jsi šátková, tak doporučuju šátek. Budeš mít zimní mimino a Kristiánek se ti asi sám neoblíkne. Já měla konec září, takže jsem celou zimu oblíkala mladšího jen do čepice a ponožek a nemusela oblíkat komplet dvě děti na ven. 😀 Kdybych měla mít znovu podobný věkový rozdíl, tak nejdu do jiného kočárku než co jsme měli, myslím, že posloužil velice dobře.

majcam
28. čer 2013

@mandre
@anlek anebo doporučuju manducu 😉 ,kupovala jsem jí až budu chodit venčit,jsem moc spokojená,šátku jsem se bála, a vlastně nejsem takovej ten přírodní typ 😉

vveru
1. črc 2013

Holky taková intimní otázka, neptala jste se některá gynekologa, nebo jinak nepátrala jak dlouho po pohlavním styku se má vydržel ležet, když chce žena otěhotnět??? Chceme to teď párkrát zkusit normálně =o)

ljonas
2. črc 2013

@vveru ahoj, doktora jsem se neptala, ale pokud je to večer tak už nevstávat až do rána 🙂
můžeš to podpořit lubrigačním gelem aby déle vydrželi spermie na živu a také jim pomoci prstíkem k hrdlu děložního čípku...

anlek
5. črc 2013

@majcam Na manducu nedám dopustit u starších, ale ty první tři měsíce (u nás) je šátek lepší. Líp je cítím. Ale moje děti jsou nadšení nošenci jen ty první tři měsíce, pak už potřebují mít prostor na pohyb. 😀 A nošení pak mají zas rádi po roce a půl, kdy se už nabaží chození ...

nannynka
10. črc 2013

Ahoj, volám o pomoc a podporu. Dneska jsem byla na prvním UTZ během stimulace. Jsem na 250 Puregonu a na jednom vaječníku mrtvo a druhém dva pidizáklady, sliznice nízká. Zvedla mi dávku na 300 a v pátek ještě jeden UT¨Z. Máte někdo zkušenost, že toho bylo tak málo ? A myslíte, že je vůbec šance ? Vím, na dítě stačí jedno vajíčko a jedna spermie.....Při Vojtovi jsme na stejné dávce měli 8 vajíček....Říkala jsem si jedno dítě doma máš, tak to prostě ber jak to jde...ale už tu 4 hodiny bulím jak želva. Nemusíte mě utěšovat, jen mě zajímá jestli někdo z vás nemá podobnou zkušenost. Díky moc.

darkwitch
10. črc 2013

@nannynka mě se tohle nestalo, ale znám holky které s podobným stavem otěhotněly 😉 držím palce at se ještě chytnou a rozrostou 🙂

ivarei
11. črc 2013

@nannynka Mně se to stalo... vůbec jsem nereagovala, jeden vaječník nic, druhej málo. Pakonec byla punkce až 17. den cyklu a při prvním IVF 4 folikuly (z toho 2 embrya - A+A) a teď podruhé taky zvyšování dávky a prodloužení stimulace, punkce 17 den cyklu (16 vajíček, 13 se oplodnilo) a čekáme mimčo ;)

rychetkami
11. črc 2013

@nannynka kámoška měla hodně podobnou situaci, dopadlo to dobře🙂 má dcerku.

nannynka
12. črc 2013

@darkwitch, @ivarei, @rychetkami - díky moc. Dneska jsem zase byla na UTZ. Sliznice se chytla a roste, folikuly 3, ale nemám čekat nic moc víc. Podle Vykysalé by z toho ty 3 mohly být. V pondělí zase na kontrolu - tj.15.den cyklu. Chci se zeptat ještě na jeden názor - Vykysalá moc sdílná nebyla..... Minule jsme oplodnění nepomáhali, ale při takhle malém počtu asi bude jistější jít do ICSI, co myslíte ? Jen ta cena 7 tis. je za jedno vajíčko ? No tak to se půjdu asi pást....už jsem prý přešvihla limit dávek na léky od pojišťovny, tak jsem tam nechala už dnes 6 tisíc za další léky....

darkwitch
12. črc 2013

@nannynka u icsi je to 7tisíc tuším za 10 vajíček

petaloudi
12. črc 2013

@ivarei teda, ty jim tam ale hezky zvyšuješ procenta úspěšnosti 😉 gratuluji.

nannynka
12. črc 2013

@ivarei Gratuluju!Koukám,že jsi mě vyslyšela a prorážíš cestu 😀