Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

inza
27. dub 2010

ahojkyy: embryolog takto nevola, vzdy to je sestra. Od embryologa maj v kompu napsano jak se vyviji a vlastne to tlumoci dale. Podle me i kdyby jsi se ptala tak sestra ti vice nerekne z hlediska embryologickeho. Jinak pokud rikal ICSI a vy souhlasili tak ho delali. Neboj nakonci se dozvis z uctu 😀

vveru: pokud ti jeste pokus hradi pojistovna tak myslim ze co dava dr jsou jenom doplatky za "nadstandardni sluzby" jako PK, ICSI, AH.....zamrazeni...

vveru
27. dub 2010

No jo, ale to je ICSI za 1 7000,- a za každé další tuším 2000,-, pak eventuálně zmražení atd. nám říkala doktorka, že máme počítat zhruba 17000,- ale vypadá to na víc . . . . .

ahojkyy
27. dub 2010

vveru - no s platením. Platila som lieky, stimulačné + teraz po odbere, to je individuálne, mna to vyšlo tak ku 5 tisícom.
platiť budeme icsi - 7 000,-, PK - ak bude - 2 500,- (cca), AH neodporúčali, vraj zbytočne, jedine, že by bola hrubá stena embrya, to býva vacsinou vraj u starších žien a ja som vraj mladá 🙂 🙂 - no a to by malo byť všetko, ostaté preplatí predsa VZP 😀 Platiť budem pri ET, zatiaľ som nič neuhrádzala, teda okrem liekov.
inza - ked tá sestra je do toho taká múdra, ako ja 😝 len prečítala. Hlavne, že sa držia zatiaľ a snáď aj budú, im to vydrží 🙂
betox - už som toho nechala 🙂 nesmiem mať čierne myšlienky 🙂 dík
handm - ono si ta tam nechávajú len prvý trimester, nie?
ahojkyy

ahojkyy
27. dub 2010

jasné a zabudla som - ak niečo zvýši, tak zamrazenie, ale kolko, to netuším.. ahojkyy

ahojkyy
27. dub 2010

vveru - icsi je 7 tisíc za 10 vajíčok, každé dalšie asi 2 tisíc..

vveru
27. dub 2010

Nevím, nerada bych kecala ale myslím, že jsem četla za první, byla bych radši pokud se mýlím

ahojkyy
27. dub 2010

Intracytoplasmatická injekce spermie (ICSI) 1 - 10 oocytů
7 000 Kč

Intracytoplasmatická injekce spermie (ICSI) u dalšího oocytu
2 000 Kč

skopla som to z gennet.cz. ahojkyy

evak99
27. dub 2010

ahojkyy: super zpráva 😉

handm: tak to je blbý. a nemůžeš se v porodnici objednat k jinému lékaři než k tomu u kterého jsi byla před tím? 😉

inza: vím, taky nechávám "odbornou" práci vždy na poslední chvíli a pak je to hukot. Tak začni, třeba tě budou výjimečně bavit a nebudeš myslet na mrchu. No a až budeš v půlce první, tak si ráda půjdeš protáhnout zádíčka s mojžou 🙂 hezkej plán jsem ti vymyslela, ne? 😉

petaloudi: chválím tvůj přístup 🙂

ivi: taky nechávám stříhat, aby to šlo do culíku 🙂 no chtěla jsem koupit podložku na přebalování, ale tu kterou jsem si vyhlídla neměli ☹ ale neva, koupím ji jinde. a jinak jsem koupila takový ty potřebný blbosti - hřebínek, jednorázové podložky na přebalování a chránič matrace. sice jsem měla slevu, ale stejně jsem tam nechala skoro 1500 ☹ no ale stále nám chybí vanička, ta podložka na přebalování, teploměr a další tucet věcí 🙂 jak jste na tom vy? už něco takovýho nakupuješ?

darkwitch
27. dub 2010

evak jsi to inze krasne vymyslela, je videt, ze jsi na materstvi pripravena, dulezite he umet stanovit spravne poradi ukolu 😀

vveru
27. dub 2010

No vidíš, tak to je fajn. 😉

petaloudi
27. dub 2010

ahojkyy, vveru: nevím, jak je to přesně s těmi počty u ICSI, ale já měla 14 vajuch a když jsem s embryologem po OPU o ICSI mluvila (dr. mi ho doporučovala kvuli endometrioze, i kdyz spermio bylo ok), tak řikal, že by mě to stálo 9000 Kč. Nakonec jsme ho teda na jeho doporučení neměli (a oplodnilo se 12 vajuch), tak nevím, jestli by ta cena byla konečná. Jinak naše náklady na IVF byly "jen" něco přes 5 tis. Z toho zhruba ty 3tis. léky (měla jsem obyč injekce) a 2,5 tis. PK

ahojkyy a před těsně před ET budeš mluvit s embryologem znovu, tak se ho (nebo jí, já měla ženskou) můžeš pak zeptat.

evak99: no jo, tak co mi zbývá že... samozřejmě bych radši hladila rostoucí pupík, ale mimoušové ke mě nechtěj, tak si aspoň užiju léto 😉 což mi připomíná, že bych měla začít zase cvičit, ta stimulace se na mym těle nějak podepsala 😉

vveru
27. dub 2010

petaludi, já mám taky endometriózu, jinak snad vše v pořádku, ještě čekáme na tu genetiku, ale manžel má špatnej spermiogram, takže nám doktorka také doporučila ICSI

darkwitch
27. dub 2010

petaloudi taky by ses mohla hroutit, ale tvuj pristup je mnohem lepsi 😉

kacmelina
27. dub 2010

vveru:
To by bylo to nejkráwnější překvapení 🙂

vveru
27. dub 2010

Petaloudi, možná už jsi to psala, ale nezbyli Vám mrazáčci, když si měla docela dost vajíček? A kolik jste jich nechávali zavést?

evak99
27. dub 2010

dark: díky za pochvalu 🙂 sama vím, že mě občas takovýhle plán od někoho cizího nakopne 😉

petaloudi: dobře děláš. my si vloni v létě taky dali očistu, hodně jsme sportovali, mysleli na to, že v září dáme další pokus a věřili, že se povede, nakonec na něj ani nedošlo...a to nám říkali, že přirozeně ani náhodou s našimi výsledky! takže dobrý plán je, hezká dovolená, cvíčo, ať se tělo trochu vyčistí a začne makat a hlavně pozitivní přístup, ten je totiž, i když to zní blbě, fakt moc důležitej! 😉

ahojkyy
27. dub 2010

petaloudi - dík za info, určite sa embr. opýtam, ako to celé prebiehalo a čo si o tom myslí, možno sa nájde príčina, prečo sa nám nedarí..
čo sa týka icsi embr. hovoril o 7 tisícoch. Baby, nie som síce milionár, ani manžel 😀 , ale ak to má byť potrebné, tak nech ten úkon proste urobia. Proste je to pre mňa jednoduchšie, ako si predstaviť znova stimulovať atď.

ahojkyy

dennisa
27. dub 2010

Ahoj holky.
Mám zas chvilku na Vás kouknout. Já prostě nic nestíhám, potřebovala bych aby den měl aspoň 50 hodin 😅

Vveru, co výsledky, furt nic? Omlouvám se, ale nestihnu Vás dočíst.

Ahojkyy, slušná úroda 😉 Kolik si necháte zavést?

Petaloudi, mrzí mě, že Ti to nevyšlo 😢
Člověk by tu nejraději četl jen samý pozitivní zprávy, ale to vždycky nejde....

vveru
27. dub 2010

Ahojkyy, souhlasím s Tebou, také přehazujeme každou korunu, ale do tohodle vrazíme poslední peníz! Kéž by to dopadlo. Kdy půjdeš na ET Ti alespoň předběžně neříkali?

vveru
27. dub 2010

Ahoj deniss, pořád nic, zkusím zase v pátek, ale moc nadějí tomu nedávám. Co Vy, něco nového???

dennisa
27. dub 2010

Vveru, tak snad se to stihne do toho začátku května, přála bych Ti to, znám, jaký je to věčný čekání a odsouvání.

U nás nic nového, furt čekám, aby už bylo toho 10.května a vyrazili jsme do Gennetu 🙂
Ale docela to utíká, tak na to ani tolik nemyslím.

inza
27. dub 2010

vveru: ICSI je za 7 tis do 10 vajuch a nad 10 je pak jeste doplatek navic, PK je 2500

vveru
27. dub 2010

Inza, děkuju, nějak jsem to zmotala jedno přes druhý.

Deniss, děkuju moc. Vám to také určo dopadne, bylo by fajn jak jsme už psali, kdyby se nám to povedlo, bylo by to přibližně stejně 😉

inza
27. dub 2010

evak99: jj hezkej plan, ale ja ma ty diplomky tri. Dneska mojza asi nevyjde. Chytli me zada a jeste boli hlava. Na mrchu nemyslim nechavam to konovi 😀

dennisa
27. dub 2010

Vveru, to by bylo super! No já pořád doufám, že teď už nic nebrání tomu, aby to vyšlo, tak budu věřit, že vyjde. Ale jasný, že se bojím, jak to nakonec všechno bude a dopadne.
Přece jenom, když jsme se snažili o mimi ještě v domácích podmínkách, bylo to snažší a nebyly takový nervy 🙂

ahojkyy
27. dub 2010

vveru - ET bud vo stvrtok, alebo ak sa budú už embryjká 🙂 dobre vyvíjať, tak bude PK a následne v sobotu.
dennisa - ak bude dostatok, v pláne je zaviesť dve. Tak sme sa s manželíkom dohodli / rozhodli. resp. ja a on sa prispôsobil 😀 on je za každú srandu 😀

ahojkyy
27. dub 2010

dennisa - 15. kvetna máš za chvilinku, utečie to v pohode. Co ťa potom čaká??

ahojkyy
27. dub 2010

pardon, 10eho 😝

vveru
27. dub 2010

Tak to ju, stím já už jsem tak nějak smířená. Paní dr. když nám řikala, že to bude muset být přes IVF, tak nám to tak opatrně sdělovala, my už jsme na to byli připravení, tak jme to vzali v pohodě, ale někteří s tím prý mají hrozný problém-překousnout to.

petaloudi
27. dub 2010

vveru: právě že nezbyly. OPU byla ve středu, ve čtvrtek jich bylo 12, v pátek jen 5, v sobotu 4 a v pondělí na ET zbyly jen 2, který šly ke mě. Takže mým laickým názorem bych řekla, že problém proč to nevyšlo byl, že embrya nebyla dostatečně kvalitní, i když embryoložka před ET řikala, že jsou pěkná.

inza: to máš dobrý, že máš diplomky hodnotit... ale já bych měla urychleně začít psát nebo se se státnicema za rok můžu rozloučít 😝