Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

mandre
9. únor 2012

@majcam nebul, za 20 týdnů bude beruška doma 😵 😵 😵

zvalentova
9. únor 2012

@mandre to je krásný drobek 🙂 🙂

zvalentova
9. únor 2012

@monivo @mandre holky já po dlouhém vybírání vzala peřiny od Klinmam, pratelné až na 95 st., pro dvojčata docela raketa za platbu, ale vydrží dlouho a spokojenost veliká (tedy s těmi dospělými) 😉

majcam
9. únor 2012

@mandre no už zase 😨 ,jsem z toho strašně naměkko,ještě aby už se dočkala @betox a @inza, @monn a @darkwitch 😲 ...,tý jo a samozřejmě i ostatní holky...jdu radši něco dělat,přes slzy nevidim 😎

inza
9. únor 2012

@majcam: no uvidime...jinak asi nanuci se odkladaj nekdy na jaro ci leto....snad od brezna by mela byt prace...jinak ja Vas tady ctu, ale nemam sem ted nic moc co psat....jinak u nas uz misto tresknutych mrazu uz zase snezi prozmenu....a o vikendu maj tady byt zase 30 a vice...bude sranda....

majcam
9. únor 2012

@inza já vím,že když se nic neděje,tak člověk nemá o čem psát....Praha-Běchovice taky hlásí sněžení,to se naši pesánci pos..... 😅 ,každopádně na Tebe moc myslím... 😲

rory_g
9. únor 2012

Ahoj holky, začala jsem chodit do Gennetu v prosinci, v lednu jsme dělali zkušební IUI s tím, že když se nepovede, tak skočíme do IVF. Chci se zeptat - test mám negativní, vysadila jsem utroš a čekám na MS...myslíte, že jde hned najet na stimulaci? Dr říkala, že mi udělá ještě imunologii, že je to rychlovka, tak jestli se to dá případně při stimulaci (nechci zase čekat, snažím se otěhotnět 9 let..) Chodím k MUDr. Langerový a čtvrtky tam nebývá, tak se nejdřív zkouším ptát tady 😅 Díky, R.

majcam
9. únor 2012

@rory_g ahoj,radši bych počkala na tu imunologii,IVF není zrovna levná záležitost a kdyby se něco na imunu objevilo,tak se to dá před stimulkou nějak pořešit,chápu,že nechceš čekat,ale ten mesíc už tě nezabije 🙂

rory_g
9. únor 2012

@majcam dík, asi máš pravdu 😉 v těch 9. letech se jeden cyklus ztratí 😉 A tím imunem jste si prošly všechny? Co může ukázat? Já nevím, co čekat...ale mám autoimunitní zánět štítky 😕

majcam
9. únor 2012

@rory_g jj tím jsme si prošly většinou všechny,může to ukázat třeba,že tvé tělo nepřijímá embryo,a různé jiné imunitní problémy,je lepší to pak vše podchytit před IVF,než zbytečně ztratit pokus... 😉

monivo
9. únor 2012

@inza a kde vlastně bydlíš?
@zvalentova díky za typ, juknu na to.
@rory_g souhlasím, taky bych počkala na výsledky imunulogie, případně genetiky, jestli ještě nemáš. Nikdy nevíš, co se tam najde a zbytečně by jsi mohla vyplácat jeden pokus IVF. Můžu se zeptat, kolik ti je? 9let je opravdu hodně, to je mi líto. A kam jste chodili předtím do CARu? (jestli jste teda někam chodili). A buď ráda, že ti to vyšetření nabídli. Některé CARy to nedělají a myslím, že je to špatně.

rory_g
9. únor 2012

@majcam moc díky za odpověď, nepamatuješ si, jak dlouho trvají v Gennetu výsledky imuna? A dělá se to z krve a jen mně, nebo i mm? Jo a máš vybraný moc hezký jména pro princeznu 🙂

zvalentova
9. únor 2012

@rory_g ahoj, co si pamatuji, tak Gennet imuno nedělá, odešlou tě na spešl pracoviště, pokud nemáš svého imunologa.

rory_g
9. únor 2012

@monivo chodila jsem do Podolí, 4 roky, udělali mi jen HP a mm spermio, potom 2x IUI a tím to haslo..takže jsme se na doporučení jiné dr přehlásili do Gennetu (já už to předtím totiž vzdala, že bychom měli děti, po tom přístupu v Podolí) a jsem z toho nadšená, zatím 😉 Je mi čerstvě 32, před těmi 9. lety jsem měla zamlklé těhu, s jiným partnerem.. Genetiku nám brali 5.1., ale výsledky ještě nebyly, když jsem byla koncem ledna na IUI, sr říkala, že by se nám ozvali, kdyby byly špatný, tak snad..

rory_g
9. únor 2012

@zvalentova ahojky, dr Langerová říkala, že je imuno rychlovka, že mi ho udělá před IVF, tak nevím, jestli myslela u nich, nebo jinde 😕

lucka2601
9. únor 2012

Ahoj holky ,ja mám jít do GENNETU v březnu,a chci se zeptat co je to IVF????Snažíme se o mimi iž 4rok:((( ☹

rory_g
9. únor 2012

@lucka2601 ahojky, IVF je umělé oplodnění 😉 Ale vám nejdřív udělají různý testy a podle toho se uvidí, kde je zakopanej pes a třeba otěhotníš i jinak 😉

zvalentova
9. únor 2012

@rory_g Mě Langerová poslala už před prvním IVF k primářce na Imunologii a byla jsem ráda. I tak jim výsledky a termín konzultace trvaly necelé 2 měsíce.

http://www.immunia.org/obsah/kontakty-ordinační...

zvalentova
9. únor 2012
lucka2601
9. únor 2012

@rory_g Tomu moc neverím už jsem byla aj na laparce a zistili-nezistili endometriozu panevni pobrisnice.Pred 4rokmi jsem byla tehu a prave na gennetu mi zistili genetickou vadu a rekli ze ted otehotnim driv a je to uz 4rok ☹ ,ja už totiž neverím ničemu ☹

majcam
9. únor 2012

@rory_g na tom imunu jsme tady většinou byli v Karlíně a i manžovi dělali rozbor,myslím,že za měsíc jsem měla výsledky,ale u nás nic nenašli..

inza
9. únor 2012

@majcam: no to nase zvire uz ma snehu plne zuby....uz chodi jenom po vyslapanych cestickach...preci jenom cca metr snehu je uz na nej trosku moc kdyz se bori....jinak misto toho aby pil tak chodi zrat snih ..priblblo jedno.....jj kdyz se nedeje nic neni co psat...presne tak
@monivo: no pendluji mezi Prahou a Jizerskyma horama....tak zatim bydlim pul na pul...nekdy tam a jindy tam.... 😀

majcam
9. únor 2012

@inza jj náš taky žere sníh místo pití,vždycky mi přijde ve sněhu jak nastřelenej 🙂

rory_g
9. únor 2012

@zvalentova @majcam díky holky, tak holt počkám ještě dýl...i když nerada, ale je fakt, že bych nerada vyplácala pokus kvůli něčemu, čemu můžu zabránit. Sice jsem četla, že pojišťovna hradí nově i 4 pokusy, ale my bychom chtěli zavést min. 2 embryjka, takže pokusy budou jen 3...
@lucka2601 nevzdávej se, naděje umírá poslední, až po vyčerpání VŠECH možností 😉

majcam
9. únor 2012

@rory_g určitě vydrž,v téhle situaci neni na místě něco uspěchat 🙂

lucka2601
9. únor 2012

@rory_g no jo no🙂 a aj my vis rict jak to plati VZP???co si kdyz tak platime sami a co plati pojistovna???

rory_g
9. únor 2012

@majcam máš pravdu, zklamání už bylo dost 😅
@lucka2601 a co myslíš? Já za žádné testy nic neplatila, jen 30kč poplatek, jinak na inseminaci jen asi 40kč doplatek za utrogestan, co se bere po zákroku. No a s IVF je to taky tak, záleží na tom, jaký léky budeš mít, některý jsou s menším doplatkem, ale třeba si injekce sama mícháš (prášek a vodička) nebo si vybereš dražší variantu v peru, kde už je to namíchané...ale já se chystám teprve na první IVF, takže přesně nevím, o tom by ti víc napsaly holky, co to mají za sebou 😉

lucka2601
9. únor 2012

@rory_g DĚKUJI🙂

rychetkami
9. únor 2012

@zezizu taky mi odhalili endometriózu až v Gennetu, upozorňovala jsem doktora na její příznaky a on nic...v Gennetu jsme se domluvili na tom, že 1. IVF uděláme hned(problém byl u manžela a ještě k tomu moje endo), pokud by to neklaplo, šla bych na operaci a znovu IVF. 1. IVF vyšlo, byť moje těhotenství není úplně příjemná akce, ale držíme se🙂 Tak hlavu vzhůru a pevné nervy!!!

majcam
9. únor 2012

@rychetkami Ahooooooj,tak co?