Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

rory_g
29. srp 2012

@sipkova1 moc děkuju 🙂

anlek
29. srp 2012

@inza Pokud se to nezmenilo, tak od doby, co mas prukazku jsi brana jako tehotna, tj. neplatis 30 Kc poplatek. Takze u me v prvnim tehotenstvi dr. dala prukazku az nekdy na konci prvniho trimestru a do te doby me chtela videt po predani z Gennetu aspon 3x a pokazde 30 kc. Podruhe me ji dal (zmeneny) dr. uplne na zacatku, jeste ani nebylo srdicko (objednavala jsem se a rikala sestre, ze chci jit na potvrzeni, az bude jasne videt srdicko, holt se na kolecku sekla).

petaloudi
29. srp 2012

@rory_g Já byla na NT v Gennetu, manžel byl se mnou a nikdo se nad tím nepozastavoval. Mě dělal NT tenkrát ještě Feldmár a byl to super zážitek, krásně mi všechno popisoval. Mají tam kvalitní UTZ a velký obrazovky, takže na tom ultrazvuku fakt hezky vidíš. To u mojí gyndr. pak vždycky viděla na obrazovce jen rozmazaný cosi.

rory_g
29. srp 2012

@petaloudi díky, já jsem objednaná k dr Hynkovi, vůbec ho neznám...a dají mi i fotku? Moje dr taky dělá ultrazvuk tak 3 vteřiny a vytiskne mi rozmazané šmouhy 😀 A ještě platí se ten scr? Některé holky píšou, že platily, mě nic neříkali, tak jestli si mám vzít peníze...

mandre
29. srp 2012

@inza zavolej primářce do Imunie a na hematologii ...mně nasadila Prednison do 13.tt kvůli těm NK buňkám a hematoložka injekce Clexane preventivně na tu mutaci A1289c, píchala jsem cca od 7.tt. V RF mi řekli, že na tuhle mutaci stačí listovka, ale na hematologii řikali, že radši ředit krev + naštěpená listovka, vzhledem k historii netěhotnění. Tak se radši poptej 😉 😵 😵
Jinak mě dělal NT můj gynekolog a pak i triply, ty vyšly blbě 1:10 na downa, šla jsem radši pak na plodovku vzhledem k tak blbýmu výsledku. Pravděpodobně ho způsobila nízko uložená, pak už vcestná placenta, kvůli které se Kristiánek musel narodit dřív a císařem. 🙄 😠

petaloudi
29. srp 2012

@rory_g Fotku dají. Jestli jsi po IVF nebo IUI v Gennetu, tak bys platit neměla, jinak ano. Ale nevím, jestli to nezměnili, už to budou na podzim dva roky, co jsem tam byla 😉

petrita83
29. srp 2012

@inza my až kolem 12tt 🙂 to bylo dlouhý čekání🙂

inza
30. srp 2012

@mandre: já když byla naposled nba imunologii cca před 4 měsíci sice na karlaku tak dr říkala že lepší výsledky mít nemůžu......vše v normě.....takže to nebudu řešit.....uvidime....jsme si řekli doma že nic řešit nebudem...ani poštovní neberu.....prostě bude bude a nebo nebude a tak to je.....🙂

zvalentova
30. srp 2012

@inza ahojky, já na "dětský řidičák" čekala dost dlouho, měla jsem dost testů a tak mi ji MUDra dala až v 11tt 😉

betox
30. srp 2012

@inza Mě ho dal Dr. na druhém UTZ někdy v 7 tt, když tlouklo srdíčko 😉 Ai bych to imuno taky být Tebou neřešila. Pokud Ti to výslovně Dr., neřekla...Já měla výsledky děsný, prakticky neřešitelný a neotěhotněníschopný, takže jsem nic nebrala a zrovna se zadařilo... 😉
@rory_g Určitě s Tebou partner bude moct být s Tebou. Se mnou chodí manža od první návštěvy po pozitivním testu a ani náhodou mě nenapadlo, že by to někomu mohlo vadit. Je to společný "produkt", tak na to má manža nárok 😀 Pokud se to někomu nelíbí, je to jeho problém.

inza
31. srp 2012

tak už jsem objednána na NT sceening na prvního října.jdu do gennetu ke Smetanove.naštěstí to vypadá že to bude na pojišťovnu.dětský řidičák dostanu asi za dva týdny 🙂

majcam
31. srp 2012

@inza ufff ty bláho ty jedeš,to už budeš za chvíli rodit 😉 😲 😲

petap1
31. srp 2012

inza: super, já byla taky v Gennetu a byla jsem tam moooc spokojená..vše je krásně vidět a udělají pěknou fotečku....a před tím na žádný UZ nejdeš ?

inza
31. srp 2012

@majcam : tak to ještě potrvá nějakou dobu
@petap1:nn nejdu.....moje dr snad ani nemá ultrazvuk......nějak to ale neresim.....před UZ jdu ještě na genetickou konzultací.....taky do gennetu

majcam
31. srp 2012

@petap1 taky jsem byla spokojená,až na výsledek NT a následného odebrání klků ☹ ,vše ale dobře dopadlo, naštěstí 😲

inza
31. srp 2012

@majcam: tak to je hlavní a nejdůležitější.....jak se vede.

majcam
31. srp 2012

@inza no už je to lepší,šestinedělí je opravdu stres,ale to poznáš sama,malá už se směje,mlaská,povídá a strká si ruce do pusy,tak už i nějaká komunikace nastupuje...jak se cítíš?!

inza
1. zář 2012

@majcam: úplně normálně....teda až na to že mě je občas blbě, ale to bude asi spíše po praskach

majcam
7. zář 2012

@inza @betox ..tak jak holky válčíte?! 😉

adelinkkaa
7. zář 2012

Ahojda.Prosím Vás jak probíhá první konzultace v Gennetu?Já na co se mame s přítelem připravit:o)děkuji

monivo
7. zář 2012

@adelinkkaa Dovolím si odpovědět já. Mám z Gennetu již téměř 3letou holčičku a za pár týdnů se nám narodí i klučina 🙂

První schůzka je spíš jen o povídání. Lékař si s vámi sedne, zeptá se, jak se dlouho snažíte, řekne vám, jak se postupuje. Budou si chtít udělat všechna vyšetření u nich - u chlapa spermiogram, u obou krev a moč, u ženy - v cca 2DC se bere krev na hormonální profil, taky lékař udělá klasickou gyn. prohlídku. Jakmile budou výsledky, tak si s vámi sedne a navrhne řešení - většinou se dělá genetické a imunologické vyšetření, no a pak záleží, jak dopadnou výsledky. Pokud bude špatný spermiogram, tak se již většinou žena moc netrápí nějakými náročnými vyšetřeními. Ale další postup je již opravdu individuální dle výsledků.

evak99
9. zář 2012

@inza
@majcam
@mandre holky, dlouho jsem tu nebyla, ale mám z vás velikánskou radost!!!! 🙂 držte se! 😉 my bychom rádi druhé dítko, ale zmrzlíci žádní a v gennetu dlouhé čekací doby...tak uvidíme, co s tím uděláme.
@monivo ty už taky brzy budeš rodit druhé dítko, to to letí! vzpomínám si, když se nám ty slečny narodily....ať vše dobře dopadne!

monivo
10. zář 2012

@evak99 jo, jo, je to tak, a tentokrát to vypadá, že to již dotáhnu i do konce 😀 My naštěstí máme mrazáčky, takže u nás ten druhý proces nebyl tak náročný a opět na první pokus. Tak držím palce i vám 🙂

johankag
10. zář 2012

Ahoj, potrebuju poradit, v patek jsem mela OPU, 7 zralych vajicek, v sobotu 4 oplodnena a dnes volali z Gennetu, ze jsou 2 a chteji delat PK do stredy, docela se toho bojim, neni lepsi udelat ET uz ted, kdyz jsou jen 2? Snazim se jim verit, ale vsude pisou, ze PK se dela jen pokud je 4 a vice embryi, tak me prekvapilo tohle rozhodnuti... Mate zkusenost, ze po PK je vyssi sance na uhnizdeni?

betox
10. zář 2012

@majcam Ahojky, minulou středu jsme byli na velkém UTZ a všechno OK 😉 Mláďě do mě buší jako zběsilé....Akorát nám moc nechce ukázat pohlaví. Ve středu říkala Dr., že se přiklání spíš k holčičce, tak uvidíme 🙂
Co vy holky, jak to zvládáte? Natálka je tááák roztomilá 😉

inza
10. zář 2012

@majcam:ahoj, no zatím to jde.blbě mě je občas, ale to spíše bude po praskach.tento týden půjdu někdy na krev a 1. 10. jdu na NT.....Tak pak budeme moudřejší a uvidime co a jak bude

monivo
10. zář 2012

@johankag my PK měli, ale měli jsme o dost více oplodněných vajíček a ujalo se napoprvé. Já bych důvěřovala embryologům, pokud to doporučují. Ale nutit tě nemohou. Pokud by bylo tvoje výslovné přání udělat ET co nejdříve, asi ti v tom bránit nebudou.

johankag
10. zář 2012

@monivo No kdyz jich je vic, tak neni co resit, prave, ale jak jsou jen dve, tak moc nechapu to rozhodnuti pro PK, no.. :-/

petap1
10. zář 2012

inza: ty, jo to bych nevydržela...tak dlouho bez UZ ....ale ty jsi držák, ty máš nervy ze železa 😀 moc moc držím palce, ať je pak na UZ pěkný bobeš, či bobšové 😀

monivo...tak tentokrát až do finále, viď....přeji klidný a pohodový porůdek 😀 😀

anlek
10. zář 2012

@petap1 Proc by @inza stouchala prte UTZ, kdyz je urcite v naprostem poradku. 😉