Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lita
18. lis 2009

Inzo, to jsi dostala uzasny termin, uz za 3 tydny. Tam se domluvite, jak dal a pokud nestihnes pripravu na KET v prosinci (kvuli te rekonstrukci), tak v lednu uz urcite ano. To bych klidne dr. Langerove take rekla, ona je fajn, urcite te pochopi a nebude to zdrzovat. Bude zalezet na terminu tve menses. Ja nevim, jak ta priprava na KET probiha, pry se musi nejak pripravit delozni sliznice, nevim, zda praskama nebo injekcema a zda se musi chodit na UZ na kontrolu. Kazdopadne je super, ze to muzete rozjet hnedle 🙂

inza
18. lis 2009

to lita: jo 3 tydny nejsou tak desny, ale je to pet to cekani. Proste je to vse na palici a nevim jak dlouho pak cloveku vydrzi na to sily......no nic jdu ven s coklem 😀 otravuje tu 😀

lita
18. lis 2009

Ja vim, kdyz jednou naskocis do stimulacniho vlaku, tak te zastavky nebavi a chces se do cile dostat co nejrychleji. Drz se, dalsi konzultace te opet nakopne a ziskate vidinu dalsi akce, takze uz to nebude tak otevrene.
Pejsanek si asi rychle privykl, ze jsi s nim doma na nemocenske, to bude zase navrat do tvrde reality 🙂 Ale urcite to priste vyjde a bude te mit doma na delsi dobu 🙂

lita
18. lis 2009

Inzo, na strankach Gennetu jsem vycetla nasledujici o priprave na KET:
KET je možné provést v přirozeném ovulačním menstruačním cyklu, nebo v tak zvaném hormonálně substituovaném cyklu, kdy se užívá estrofem /stimuluje růst sliznice ne vajíček/a před KET se přidá Utrogestan.

Mrkni na tuto diskuzi, treba ti doda optimismu 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Tady mas diskuzi o KET:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

hypo
19. lis 2009

ahojky,
tak dnes jdu naposled do gennetu jako tehule, pak uz jen na kontrolu po sestinedeli a minimalne dva roky si dam od gennetu pauzu 🙂 pak planuju druhy mimco 🙂

dnes sepisem papiry na materskou ktera mi zacala uz 13.11. a zacnu chodit do poradny do porodnice.... tak jsem na to zvedava co se vse dnes dozvim

inza
19. lis 2009

to lita: diky za odkazy. Uz to nejak nechavam byt a co bude to bude. Je jenom blby ze nas tlaci cas kvuli vypovede. Myslim ze KET ten nestihnem, zacatkem prosince a pak to zase vychazi myslim na dobu te rekonstrukce a koncem ledna je uz zase pozde kvuli te vypovedi. Takze ted uz top bude dej se vule bozi 😉 No pomalu uz zacinam hledat nejakou praci od dubna, coz se bude hledat tezko pokud se nekdy behem vypovedi zadari 😉 . No nic zase to ma klad ze muzu jet lyzovat nekam do Francie 😀 Jinak psisko je nasr....ze jsem doma. Chtel by spat a takto nemuze ja ho porad budim, takze nema klid 😀 Az zase nebudu doma tak bude rad

lita
19. lis 2009

Inzo, treba dostanes nejaky prasky (nebo ci co), ktery budes moci zobat doma behem rekonstrukce a po rekonstrukci tam nabehnes se vzorne pripravenou delozni sliznici na KET 😀 Fakt bych se o tom terminu vypovedi zminila dr. Langerove, treba neco vymufa. Jinak jak rikas, dej se vule bozi a treba to tak bude i lepsi, bez stresu 🙂 Ale i kdyz pujdes na nemocenskou behem vypovedni lhuty, tak bys mela dostat ty same penize, stejne to pak plati stat. Jen nevim, jak by to v tom pripade bylo s tou materskou. Ale bez penez bys rozhodne nezustala.
Vidis, to je spravny pristup, pekne si naplanuj aktivity, ktere by s briskem nesly. Lyzovacka, nejake divoke party, papej, co se v tehotenstvi nesmi atd. Hezky to roztoc a pak ti to v tehotenstvi chybet nebude.
No ten vas hafik je uzasnej! Nema klid a jeste ti to da najevo 🙂 To my mame doma pravy opak, ta nase beruska se musela nekde tajne futrovat medvidkama plnyma ecek, protoze je desne hyperaktivni. Prijde z vydatne prochazky, padne grogy na polstar, ale pokud by ses nekam chystala, tak jde s tebou hned a jeste si u toho poskoci 😀 Dnes jsem potkala dva 7 mesicni zlatacky, uz maji 34 kilo! Chudak pan, ten za nimi vlal, kdyz se jim nekdo libil.

lita
19. lis 2009

Hypo, ty jsi to svoje tehotenstvi tak krasne cele odchodila v Gennetu 🙂 Drzis se uzasne v celku 2v1, tak at jsou na tebe v porodnici take hodni a vse pujde hladce, i po porodu! Ty uz to mas opravdu za chvilku, to bude krasny vanocni darecek pro celou rodinu 😀

inza
19. lis 2009

to lita: jj budu ji to muset nejak rici. ja nejak ani stres z toho ze to nevyslo nemam spise z te prace.... No snad pak vyjdou nanuci 😀. Te nas je taky hyperaktivni. Presna pokud se hnes jako ze jdes pryc uz stoji u dveri. Nastesti ted se rano a kolem 10 chodi ven s jeho kamoskou a tak se unavi pekne spolu ze pak ani nedojdou skoro domu. Ted jeste se pekne unavi ve vode kde se potapi a lovi ze dna kameny a to je lepsi nez treba 3 hodinova prochazka. 7 mesicni a 34 kg to ma ten nas ve 4 a 1/2

lita
19. lis 2009

Holky, pomoooc, nemate nektera dobrou zkusenost s truhlarem z Prahy???
Potrebujeme vestavenou skrin a jeste par uprav v byte. S jednim dobrym jsme byli ve spojeni, ale pak si polamal ruku a ted je ve skluzu.
Nevite treba z doslechu o dobre zkusenosti vasich znamych, pokud vy ne? Firmy, co delaji jen vestavene skrine, nechceme. Dekuju!

lita
19. lis 2009

Nanuci, to je roztomile pojmenovani 🙂 Abyste pak ty vase nanuci dvojcatka nepojmenovali Ben a Jerry, Haagen a Dasz nebo Magnum a Calippo 😀
Nase beruska ma taky kamosku retrivrici (hlidaji ji, kdyz cestujeme) a spolu jsou jak pubertacky. Pak tu ma jeste par retrivrich napadniku a vsichni dohromady chodime do Stromovky na retrivri dychanky 🙂 Presne tak, po plavani sotva plete packama, miluje to. Nebo behani za frisbee a kdyz ho chytne, to je radosti. Ta nase je docela drobek, ma tak cca 27 kg, ale chodi tady dva dospeli kluci retrivri a ti maji bez par kil 50 kg! To uz mi prijde trochu moc.

sophia80
19. lis 2009

Ahoj holky, jsem po KET, na neschopence doma a čekám na krevní testy, takže si dovedete představit, jak se nudím. Z tohoto důvodu jsem zavítala na tyto stránky, abych se dozvěděla nějaké info. Cca rok chodíme s manželem do Gennetu v Praze a nyní jsem 9. den po KET. Vzhledem k tomu, že to čekání je opravdu strašné, tak jsem si již včera /8 dní po KET/ udělala tt a vyšel pozitivní, i když druhá / byla do limitu jen velice slaboučká, málo viditelná. Hned dnes jsem jej zopakovala a druhá / byla vidět již do limitu. Mám z toho radost, ale zároveň mám strach, jestli to ještě není vliv Pregnylu /ten mi byl podán pře 15 dny v dávce 10 000 UI/. Nemáte náhodou některá podobnou zkušenost?

inza
19. lis 2009

to lita: my meli jednoho vcelku dobreho chlapka co nam delal vestavene skrine na miru. Tak az prijde manza tak z nej zkusim vymamit cislo jestli ho jeste ma. Co ale vsechno dela presne netusim, ale domluve by asi nic nestalo v ceste. Skrine nam udelal o polovinu levneji nez firmy toto delajici. My ve Stromajde byli dneska a vcera. Ja to do ni mam tak 10 min pesky takze jsme tam skoro porad. Kdy tam mate dychanky ze byjsem se treba pridali nekdy 😀 Nas beha predevsim misto za balonkem atd za fenkama 😀

inza
19. lis 2009

to sophia80: dotaz na tebe. Jak dlouho trva priprava na KET a co vse to obnasi. Nam nevyslo prvni IVF a tak ted cekame na konzultaci s dr a zda podstoupit KET kdyz mame 3 nanuky 😀

lita
19. lis 2009

Inzo, tak za tu info o truhlari budu rada, jeden kontakt mame v zaloze, ale rada bych si otukla vice lidi. Dekuju!
No vidis, my to mame do Stromajdy taky tak 5-10 min. pesky (zalezi, jak moc se nase carevna louda). My bydlime u Puskinaku, v Bubenci, na Pze 6. Co vy, jste z teto strany Stromajdy nebo z Phy 7? A my jsme tam take dost casto, i kdyz posledni dobou spis jen manzel, ale uz mi zacina byt dobre. Tam se to v lete plave ve slepem rameni Vltavy, i ted by se to plavalo, ale kdyz je zima, tak moc k vode radsi nechci chodit. Tak na ten dychanek se muzeme nekdy domluvit 🙂 Chodime tam ve slozeni 2 fenky a nekdy se prida 1 pejsek (syn te druhe fenky), ten se nepere, spis by si se vsemi hral, takze by si s vasim mohli klidne kapnout do noty 🙂 A vencime jen same holky, takze je to navic i holcici dychanek.

lita
19. lis 2009

Sophia, pokud ti druha carka sili, tak bych to brala jako dobrou znamku! To vypada dobre 🙂 Po 15ti dnech by ty hormony snad uz nemely mit vliv, vim ze tak max. 12 dnu, ale v pripade Pregnylu opravdu nevim.
Ja si testovala 7 dni po ET a uz jsem videla slabou carku, to bylo nejakych 14 dnu po injekci Ovitrelle a 15 dnu po Cetrotide. Pak jsem to testla za 4 dny a ta carka uz byla mnohem silnejsi, uz jsem mela i citliva prsa (ale to ma kazdy jine). A jsou to dvojcatka 🙂 S KETem nemam zkusenost. Drzim palecky, at je to zitra jeste silnejsi 🙂

inza
19. lis 2009

to lita: kousek od Vas smer Kulatak, pizerka grosseto. Kousek od kavarny kabinet 😀 U Puskinaku nekde bydli potomci naseho smejdika a i jejich mamina 😀. Jo Mala ricka dobra. Ted super protoze tam nejsou lidi a ani rybari. My jeste chodime plavat k plavebnimu kanalu - smer od cistirny k cisaraku a pap pod lavku ke konim kde se psi potapi a v proudu se strasne unavi. To jsme se tam asi i uz nekdy potkaly. Hele nejmenuje se ta fenka Bella?My vetsinou chodime s manzou a pak zajdeme na nadrazi na jedno a pes si tam pobiha je tam jako doma 😀

lita
19. lis 2009

Ted jsem to chtela napsat, jestli ta manzelka vaseho hafana neni Bella? A synek neni Oskarek a Badicek? Tak to je docela trefa!!! 😀
Ano, je to Belluska a k venceni se pridava i Oskarek. Slysela jsem, ze si pry se svym tatinkem rozumi lepe nez s brachou. No svet je malej a Praha jeste mensi 🙂
Jinak ja jsem dlouhou dobu bydlela kousek od grosseta na Partyzanech, jeste s mamou, takze Lotysak a Interbrigadu mam taky prochozene 🙂

inza
19. lis 2009

to lita: my rooseveltka. Lotysak a brigada nase mista venceni. Ano Oskar je kopie tatinka presna 😀 Druheho jsme videli jenom kdyz byl malej. Jo jsou spolu v pohode. Minuly tyden jsme se kolem poledne potkavaly ve struhach. 😀

sophia80
19. lis 2009

Inza, myslím, že je to velice individuální a já mám vždy vše /ohledně miminek/ trošku jinak 😀 V srpnu nám nevyšlo ET kvlli hyperstimuláku a proto nám zamrazili 9 mimísků /3x po 3 embryjkách/. Pak jsem měsíc čekala než se uklidní vaječníky. Další měsíc, tedy v říjnu jsme se pustili do stimulace sliznice Estrofemem, ale dorostla pouze do 6,8 mm a když jsme čekali ješte cca 4 dny, aby dorostla víc, tak při další kontrole již byla jen cca 3,5 mm, takže KET nebyl možný. Byla jsem z toho úplně zdeptaná, páč mám MC cca 40 dní, což pro nás znamenalo KET až po novém roce. Avšak po vysazení Estrofemu jsem začala menstruovat cca za dva dny, takže jsem začala od 3. do 7. dne stimulovat Clostilbegytem. Kontrolní UZ 11. den - nízká sliznice, další UZ 13. den - stále nízká sliznice, další UZ 15. den - naplánová KET na 21. den MC. Přitom sliznice stále okolo 7 mm, ale prý když je takto nízká sliznice, tak se spoléhá na vajíčka ve vaječnícíh, která stimulací dozrávají, že mohou při ovulaci trochu pomoci a taky při prasknutí folíku se vytvoří to žluté tělísko, které pomáhá těhotenství udržet. Jo a taky mi byl při posledním UZ píchnut Pregnyl /10 000 UI/ na uvolnění toho vajíčka z vaječníku. Byla jsem sice nervozní, ale spoléhala jsem na Dr., že to tak bude. KET tedy proběhl 10.11. a nyní čekám na TT, který bych měla dělat až v úterý 24.11., což jsem ale nevydržela a snat ty // jsou opravdu těhu. Nevím, jestli jsem ti trochu pomohla, ale neboj, ono to jde potom ráz na ráz. A jak jsem již někde četla "jednou se dočkáme všechny". Držím palečky, určitě ten KET vyjde.

anlek
19. lis 2009

Ahoj,

Sophia80, bych rekla, ze se muzes vesele radovat z //. Pregnyl by uz mel byt pryc. 😉 Drzim palecky.

lita
19. lis 2009

Ty jo, to snad neni mozny! Koukam, ze jsme vsichni stejne retrivricky postizeny 😀 To musime udelat spolecny vylet, nase Maggie by toho vaseho proutnika rada poznala, jen nevim, aby Bella nezarlila 🙂 Ale ona bude spis zarlit na Maggie a nikoho k ni nepusti, jsou takova sehrana dvojka.
Jen nevim, zda pro tebe tema IVF a KET neni pred ostatnimi citlive a nechces s tim moc obeznamovat ostatni. Moji znami to vedi, ale pochopim, pokud to sama nechces ventilovat pred ostatnimi. Je mi totiz jasne, ze by se rec na toto tema mezi nami urcite stocila velice rychle. Nechavam to tedy na tobe, jak budes chtit s timto tematem nalozit a rada se prizpusobim 😉 Samozrejme jen my dve samy mezi sebou to urcite rady proklevetime ze vsech stran, ptam se spise ohledne skupinove akce.

sophia80
19. lis 2009

Lita, moc děkuji za odpověď, hned mám trochu lepší náladu. To, jak jsem doma /musím tedy říci, že teprve druhý den, ale už mi to leze na mozek/ je fakt hrůza na přemýšlení. Do práce ale jít taky nechci, protože beru Utrogestan a jsem po něm úplně blbá /motá se mi hlava a je mi blbě od žaludku/, jako kdybych měla opici 😀
Zkoušela jsem jeden den jít do práce, ale ráno, když jsem si vzala Utroš tak jsem byla celé dopoledne úplně mimo. No a vzhledem k tomu, že jsem školitelka, tak to není moc dobré plácat před účastníky školení nějaké nesmysly. A taky mám strach, že v práci chytnu nějakou chřipku, páč nám to tam děsně řádí a z každé strany slyším kašlání a smrkání.
Ke dvojčátkům velice gratuluji, ať dobře prospívají 😉

inza
19. lis 2009

to lita: spise neventilovat u nas to zatzim nevi nikdo ani rodice, az prijde nekdy spravny cas tak se to pozna a pak muze jit toto tema i ven 😉 ...Proste se v tom placame sami a jzatim to tak chceme nechat. Jo zlatacky syndrom je desny 😀 Ten nas mel kamosku Maggie, ale ta se mu odstehovala. Hele zitra jdu cca kolem pul az 3/4 na 12 do struh. Myslim ze nas se od nikoho nenecha odradit 😀 Obcas taky chodime se dmema kamoskama psima ven a obcas se o naseho hocha mezi sebou tahaji o on mezi nima 😀 Pak prijde dom total oslintany....

lita
19. lis 2009

Inzo, zadne ventilovani neprobehne, chapu to, proto jsem se ptala, protoze jsem sama drzela tehotenstvi pod poklickou az do druheho trimestru. Proste je to u nas IVFek vsechno citlivejsi. Ale my dve to samy proprat urcite muzeme 🙂 Tak se klidne muzeme v tech Struhach zitra potkat, poslu ti do tve IP cislo meho mobilu (nahore na strance budes mit cervene oznacenou novou zpravu) a muzes mi zitra smsnout, nez pujdete. My do Struh moc nechodime, protoze ta nase je smejdilka a je tam hodne krovi, kde by urcite neco nasla 🙂 Ale zitra tam klidne zavitame.
Ta kamoska Maggie se mu odstehovala na Sumavu, protoze jeji panicka je odtamtud a otehotnela, takze odjela z Prahy. Byly s nasi Maggie o par tydnu a panicka je o par tydnu tehotenstvi prede mnou. Takze te to take brzy ceka 😀

inza
19. lis 2009

to lita: ne to byla Maggi z Lotysaku. Jasne ze spolu to muzem probrat. No my pokud se nekdy zadari a nebude nic videt tak budem ventilovat az po pulce tehu 😉 Jo my ze struh pak mame vzdycky vanu, jsme jak dobytek. Ja mam ted vychazky mezi 10-13 takze chodime po 11 nejdrive pres lotysak na brigadu a pak struhama smerem domu. 😉

lita
19. lis 2009

Sophia, dekuju za pranicko 🙂 Treba tam na tebe na UTZ vykouknou take dva 🙂
S tim utrosem, kolik jich mas na den predepsano? A nemuzes je brat vaginalne? Ja mela 2-1-2 a jen ted poledni jeden jsem polykala a jeste mi doktor rikal, ze pokud mi to bude hybat zaludkem, ze ho mam brat take vaginalne. Tak jim klidne zavolej a zeptej se, treba to pujde vaginalne a ulevi se ti. Nebo se to po KETu nemuze?

S tou praci jsme na tom hodne podobne, jsem lektorka a kdyz jsem otehotnela, tak na me padaly desne unavy, takze jsem ucila jen dopoledne. Pozdeji jsem prestala uplne, protoze mi zacalo byt soufl a stejne me pak dal doktor na rizikac na nemocenskou, to je celkem pravidlo s dvojcatky, nekdy i s jednim po umelem oplodneni, coz bude tvuj pripad tak nebo tak.
Jezdila jsem MHD a tam ted uz vubec nevlezu, to si clovek rika o bacil hned na zastavce 🙂 Navic to skoleni lidi je take o bacilech, jsi s nimi zavrena v jedne mistnosti a jim to nevadi prijit nachcipani, ale to ty nikdy dopredu vedet nemuzes. Takze si myslim, ze delas jen spravne, ze jsi doma. Uz aby zacalo mzrnout a vsechny ty viry a bacily zase na nejakou dobu ustaly.

lita
19. lis 2009

Inza, s tou vanou to mame podobne, naposledy v utery, kdy to Megudli pri frajerine ujelo na listi, pod nim bahynko a nekolikrat se v tom otocila. A podobne pripady 😀
Aha, to byla jina Maggie, tu z Lotysaku nezname.
S tou ventilaci je to nekdy tezke, protoze ja to tutlala do cca 14 tydnu a uz tehdy se plno znamych podivovalo, proc nikam nechodim nebo co se mnou je. Vedela to jen rodina a nejblizsi kamaradky. Ja uz pak ani nechtela brat ostatnim telefon, protoze jsem nevedela, co mam odpovidat na otazku: Co delas, jak se mas, kdy se tedy konecne uvidime? atd. Lhat se mi proste nechtelo, tak jsem mlzila. Tudiz pro nas oba s manzelem to byla docela uleva to zacit poustet na verejnost, on taky svym znamym mlzil.
Tak se zitra muzeme sejit v 11:30 na Interbrigade v parku u skoly (ne u Koneva). My to tam mame od Puskinaku taky kousek 🙂 Maggie rada pozna noveho frajera a Bella se nic nedozvi 🙂

lita
19. lis 2009

Inza - a brisko jsem mela vypoukly uz ve 2. mesici, ale mozna k tomu prispela i desna zacpa 😀

inza
19. lis 2009

to lita: oki zitra v parku na brigade jak je socha s pomnikem (ta velka-nevim jak se jmenuje 😀 ) poznavacka ZLATAK 😀 . Jinak ty vymluvy znam. Ted jak jsem zatim jeste na neschopence tak je des se vymlouvat proc nšejdes na pivo...pak si ale musis pamatovat co komu reknes. Treba na me kamosce bricho neni videt ani v patem mesici. Je fakt ale ze je pouze 2v1 a ne 3v1 😀 😀