Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lita
19. lis 2009

zitra papa u te velke sochy (myslim, ze je to Simon Bolivar??), na tu malou sochu dnes huronsky stekala Bella 🙂
Tesim se a Maggie taktez 😀

monivo
19. lis 2009

ahoj holky, jdu vás po dlouhé době pozdravit. Teď jsem vás dočetla, byla to fuška 🙂 U nás nic moc nového, pohlaví zatím nevíme. V úterý jdeme do gennetu na UTZ ve 20tt, k dr. Matouškové, tak se to snad dozvíme.

Milu, už jsi byla v Malvíku? My tam byli minulý víkend. Musím říct, že jsem od nich čekala více. Klasika, hodně Teutonie, Mutsy, Xlander, pak pár polských kočárků. Nic výrazného. Ale po dvojkách jsem nekoukala, tak vůbec netuším, jestli tam nějaké měli. Nedávno jsem byla ve Špuntíku, tam měli vystavenou Teutonii, hodně ji tam propagují, že jsou to jedny z nejlepších. Ale jsou dost drahé, takže asi jen jedině z druhé ruky. My jsme v pondělí kočárek již objednali, budeme mít Britax Strider, barva černo béžová, k tomu autosedačku Römer (je to jedna firma), a jelikož je to kolekce 2008 tak nás i s autosedačkou a hlubokou korbou vyjde na 8tis Kč, což myslím, je docela dobrá cena za nový.

Jestli mohu doporučit, hodně kočárků mají v kamenném obchodě eshopu www.detskyraj.cz, sídlí v Levobřežní, v Praze, mají i o víkendu otevřeno.

mandre: a jak ty? Držím palce, ať to vyjde.

nannynka
19. lis 2009

Zdravim vsechny pritomne. Tak mame prukazku, na hematologii vsechno dobry, dalsi kontrola za 12.tydnu. No a durazne mi doporucili rodit v Praze, takze zitra jdeme registrovat k Apolinari a uvahy nad domacimi Neratovicemi berou za sve. Ale pro moje a bobkovo bezpeci vse....Holky, budu tam posilat muze, musi tam byt jeste pred tou jednou protoze maji nejaky limit na den nebo je jedno kdy tam dorazi v danem intervalu a stejne se vejdeme ?
Diky a opatrujte se.

anlek
19. lis 2009

Nanynko to nevim. 😖 Proc ti doporucili rodit v Praze a ne v Neratovicich? Me by zajimal duvod ...

lita
19. lis 2009

Nannynko, vitej v klubu prukazkarek 🙂
K tomu Apolinari - asi by bylo nejlepsi tam zitra rano zavolat a zeptat se. Uvidis, zda s vami vubec budou mluvit. Koukala jsem na strankach, ze po 35. tt se maji zeny telefonicky registrovat na ambulanci, takze bych se optala tam. Telefon je 224 967 401, v patek tam jsou od 8 do 12. Navic si muzes rovnou overit, zda ma manzel sebou vsechny potrebne dokumenty. Pokud to nevezmou ci vas po telefonu odbydou, tak at tam je manza radsi uz na tu 13:00 ci o kousek drive.
Pamatujes na tu horror story, kterou jsem tu licila o Podoli. Radsi neriskovat, ze to bude takove i u Apolinare. Doufam, ze to bude mit manzel zitra bez potizi. Ja nemuzu poslouzit zkusenosti, nebot me tam registroval rovnou muj doktor.

lita
19. lis 2009

Monivo, ona ta realita s kocarkama pro dvojcatka je trochu jina nez pro jednoho mimise. Neni moc na vyber, takze stejne pak vetsinou mamky dojdou jen k jednomu nebo dvoum moznym pouzitelnym kocarkum. A ty ceny jsou taky uplne jinde, ani 8 tis, ani 16 tis, nejmin 18 tis bez autosedacek. Ten drazsi kocarek v zakladu sportak a korbicky dokonce cca 27 tis. Takze to je nase realita vyberu. Mozna jde par tisic usetrit, pokud se rozhodnes pro polsky kocarek, ale to bych asi neriskovala, pokud ma slouzit 3 roky.

Do Malvika se chystame obhlednout vice veci. Mne se moc libi autosedacky Cybex Aton, jedny z nejbezpecnejsich.
Kazdopadne jsem cetla varovani od nekolika maminek pred prazskych obchodem Detsky ruzek na Smichove. Pry samy med, ale pokud mas problem pozdeji, tak jsou velmi neprijemni a neochotni.

Tak hodne stesti v utery na ultrazvuku a dej vedet, zda na vas mavala holcicka ci chlapecek 😉

nannynka
20. lis 2009

Lito, diky, uz jsem je obvolala. Na limit mi neodpovedeli jen mi rekli at manzel prijde s prukazkou ve vymezene dobe. Rikal, ze tam radeji pujde o pul hodiny driv...zlaticko.

Monivo, taky me to prekvapilo, ale pani doktorka mi to ochotne vysvetlila. Duvodem pro toto doporuceni je zkusenost ze lokalni porodnice nevenuji holkam se zhorsenou srazlivosti dostatek pece a je tam riziko, ze pokud se to nepohlida, tak te krve odtece mene nez by pri porodu melo a vysrazi se uvnitr. To vede k zanetum a pripadnym - v kritickem pripade - az zivot ohrozujicim stavum. S ohledem na to, ze mam zkusenost co to znamena, protoze me to potkalo pri revizi a diky nevedomosti o problemu (prislo se na to az letos v tehotenstvi) jsem musela na druhou revizi a mela pak velke problemy se sliznici a stabilizaci tela. Pritom stacilo nasadit pred operaci heparin. Pro jistotu se registruji u Apolinare a Neratovice nechavam otevrene, pani doktorka mi rekla, ze se o tom pobavime jeste nad vysledky tesne pred porodem. Ale ted vzhledem k nepredikovatelnemu vyvoji mi doporucuje jistotu registrace v Praze. Svagrova je na tom podobne, zije na Morave a se stejnym problemem ji doporucili rodit v Ostrave i kdyz v Opave je taky porodnice, takze o takovemto doporuceni neslysim poprve.

monivo
20. lis 2009

nannynka, sice jsem se na tu porodnici neptala já, ale to nevadí 😉 Ptala ses na laborku v trombocentru, že? Já tam byla včera na krvi, dnes jdu na kontrolu, tak se ti kdyžtak podívám. Vždycky tam chodím dopoledne, většinou kolem 11hod, protože já musím mít odběr přesně za 4hod poté, co si píchnu injekci. Ale jinak myslím, že mají do 14hod. Výhoda je, že máme statim a jsme těhotné, jinak tam je vždy strašných lidí.

nannynka
20. lis 2009

Monivo, promin, to se ptala Anlek 😉 nejak mi mrne bere inteligenci 😀
Laborku uz vim, diky moc. Doufam, ze jinak je vse OK, ja zatim nemusim nic pichat, ale pani dokrorka z trombocentra nevylucuje nic. Jen me vcera trochu mrzelo, ze mi do zpravy napsala, ze jsem byla poucena o tromboze,ale nic takoveho se nedelo...jeste ze je o tom dost informaci jinde.

Opatrujte se.

monivo
20. lis 2009

nannynko, přesně tak, to oni píšou do každé zprávy, ale hned na první návštěvě jsem si nebyla vědoma toho, že by mě nějak poučili. No co naděláš, všichni doktoři se zichrujou. Já ani vlastně do dneška nevím, co by se mohlo stát, kdybych si přestala píchat. A to se mi stane, že některý den zapomenu.

monivo
20. lis 2009

Milu, Lita: k těm kočárkům, mám sousedku z dvojčátkama, asi holky, a ta má dvojku Jané, nemá sezení vedle sebe, ale za sebou. Zdá se mi to taky docela šikovný, protože se vejde do dveří, ale je to zase dlouhý 😒

petap1
20. lis 2009

Ahoj holčiny,

jsem teď v období "nečinnosti", tak sem moc nepřispívám, ale sleduji vás a mám z vás těhulí radost 😀

Snad sem zase začnou přibívat zprávičky s //...první vlaštovka je sophia80 🙂

Jen tak pro přehled, bych se vás chtěla zeptat, jak probíhá IUI ? Myslím, odbět spermií a zavedení. To bude muset manžel dojet na určitou hodinu, aby nebyli spermoňové kapůt ? 🙂

inza
20. lis 2009

to petap1: no my meli IUI tak ze rano vetsinou kolem 9 tam manza prisel "odevzdal ocasky". Ty zpracovavaj cca hodinku a pka prijdes ty. Oni ti ale reknou na kolikatou ma prijit manza a na kolikatou ty neboj 😀 😉

petap1
20. lis 2009

inza: do je hezké "odevzdal ocásky"..moc se mi ten výraz líbí 😀 Díky za info...asi si pak vezmu volno a půjdu tam s ním hned ráno ať tam nejde sám....sice předbíhám, ale doufám, že se na to IUI dostaneme...že mi nějaké vajucho dozraje 🙂

nannynka
20. lis 2009

Tak registrace dokonana !

petap1: je to presne tak, reknou Ti kdy si mas pichnout pregnyl a kdy ma prijit muz a cca o hodinu pozdeji Ty. Ja taky chodila s nim a chodili jsme po Letne na prochazku. Pak Te vezmou na sal, reknou Ti jak dopadl spermiogram, ukazou Ti ze je to vase a deloznim hrdlem poslou ocasky za kulickama. Vetsinou je to 5ti minutovy vykon. Me osobne po nem pobolivalo brisko a dva dny jsem polehavala, ale je to o Tvem pocitu. Drz se a drzim pesti.

petap1
20. lis 2009

nannynka: A budou se mi ještě dívat na "kuličky" ? Co když řeknou, že IUI neudělají, jelikož mi folíky nepraskly ? 😕 ach jo, zase sejčkuju dopředu...neměla bych o tom takhle přemýšlet 😉
A děkuju za pěsti 🙂

petap1
20. lis 2009

nannynka : k registraci gratuluji a tiše závidím 😀

anlek
20. lis 2009

Petap, my misto ocasky rikame geneticky material. 😀 Ja sla s muzem take uz rano, pak jsme cekali dole u automatu a on mi tam vysvetloval neco ke zkousce z nejakeho programovani. Jsme si delali legraci, ze budeme mit moooooc chytre prte. 😀 😀

Nannynko, dik za to, proc nedoporucili Neratovice. Prijde mi to jako dobry duvod. Maximalne, pokud bys chtela Neratovice, tak jim to porad cpat, ze mas problem se srazlivosti ... Popripade mit papir. Chapu, ze v mensich porodnicich se s necim takovym nesetkavaji moc casto.

anlek
20. lis 2009

Petap, po pregnylu folik praskne, neboj. 😉

petap1
20. lis 2009

anlek: vy jste taky pěkná dvojka 😀 my se tam taky pořád něčemu řehníme....je to asi lepší, než si to moc brát, že 🙂
Tak doufám, že mi aspoň jeden folík uzraje 😀

anlek
20. lis 2009

Petap, my si to take myslime. 😉 Kdyz jsme byly na IUI, tak se tam ostatni pary tvarili jako na umreni (hlavne chlapi pred tim nez sli do te mistnustky). Skoro jsme si tam pripadali nepatricne. Ale jsme si porad rikali, ze kdyby nam nemuseli pomahat k miminku doktori, ze doma by to byla zabava. Tak proc ne v Gennetu take. 😀

nannynka
20. lis 2009

petap1: nezavid, byly to nervy, bylo tam narvano 😉 sama si to za par mesicu uzijes 😀 A neboj pregnyl je spolehlivej a praskaj... a jak ses ptala, nekontroluji kulicky...proste veri. Tak koukej verit taky 😉

anlek: neni za co, ja to takhle beru, hlavne ze se obtezovali vysvetlovat. Rada bych v Nera, ale nahoda je blbec...

S tim jak popisujete tu pohrebku pri cekani na IUI, tak jsme si taky prisli nepatricne...ale dycky jsme nasli nejakou zabavu. Treba hledani kesky v traktoru u zemedelskeho muzea. Paradoxne jsme ji nasli az skoro po roce kdyz jsem sla na OPU. Uz nas pekne vytacela 😉

monivo
20. lis 2009

nannynka: koukám, že jsi také přívrženec geocachingu 🙂 Nás k tomu dovedl švagr, ten je opravdovej magor co se týče hledání kešek 🙂

nannynka
20. lis 2009

monivo: ja delala zavodne orientak, ale musela jsem toho na chvili nechat. Tak jsme nasli geocaching. Aspon toho svyho chlapa dostanu na prochazku, je to takova prochazka s cilem 😉 . A on tomu rika IT orientak 😀 .

anlek
20. lis 2009

Hledani kesky je rozhodne lepsi nez vysvetlovani programovani. 😀 😀 😀

lita
20. lis 2009

Nannynko, gratulace k registraci! Si prijdu jak za komancu, ze gratuluju k necemu takovemu 😀 jako treba, ze se vam podarilo koupit dve kg bananu misto jednoho a k tomu jeste par mandarinek 🙂
A jak to tam vypadalo? Bylo tam uz fronta pred tou 13, byl nejaky limit? Jen by me zajimalo, zda je to vsude stejne neprustrelny.

nannynka
20. lis 2009

Lito, muz rikal, ze tam bylo asi 30 lidi - ale dneska se registrovaly i ty co maji 14+0 v sobotu a nedeli. Byl tam od pul jedne a fakt mel strach. Ptal se na limit, ale nic mu nerekli, jen mi dali razitko a podepsal ze jsme si vedomi toho, ze pokud budu rodit pred 35.tt tak me mohou odmitnout pokud budou plni. Jinak nic nerikal, ale jeste neni doma, tak ho poradne vyzpovidam az dojede.

anlek
20. lis 2009

Lito, to mas pravdu. Tohle je pomerne nehorazna vec od porodnic. Stejne, kdyz tam prijede rodicka s rozebehnutym porodem, tak ji nemuzou odmitnout, ze nema razitko od nich v prukazce. A stejne tak je ti razitko na nic, kdyz budou mit stopstav - to te poslou jinam, kde neni stopstav. Prijde mi to na hlavu postavene.

pet.s
21. lis 2009

Ahojky děvčátka, tak jsem Vás dočetla. Vítám další těhule posílám gratulaci, snažilkám držím palečky, a starotěhulím hladím bříška.
Já nějak nestihám ani nakukovat. Nějak jsme ted ve firmě zaváděli nové postupy a pořádky. Tak tam musím jezdit. Původně se říkalo jen úterý a čtvrtek. Na 4 hodinky. Realita,ale je, že jsem seděla celý víkend + ty dny volna nad mzdama doma. Ve středu jsem je předělávala a čtvrtek jsme od rána seděli v zasedačce s klientem a dělali rozpočty. Pokračování máme v neděli ráno. 😠
Do toho už zaděláváme pečivo. Letos rekord 150 kg a to už začínám odmítat s těžkým srdcem objednávky. Bojím se, že bych to nezvládla.
Spím 5 až 6 hodin denně, ale zase nemám čas na užírání se a na slzičky. 😉

Anlek ted něco, pro Tebe. Hadi mají týden rodičáku. Dcerunka ho měla minulý, kluk tento.Dcerunka kupodivu známky v pohodě,ale má návrh na třídní důtku, protože na praxi ji něco upadlo a pře paní ředitelkou, řekla DOPRDELE. Kousala jsem si jazyk, aby mi neuteklo, že to mohlo být taky ještě do úplně jinam. Trochu dopředějc. Ale jinak mě docela potešila. Akorát jsem za ní přišla na praxi, uklidnit trochu paní mistrovou a ten náš blb na praxi v kadeřnickém salonu byl, holky, v mých rudých pyžamových kalhotech s medvídky. Málem mě trefilo. Já mám přes 80 kg, ona asi 60. Takže to na ní plandalo a vypadala jak magor. 😀 😀 😀

No a v úterý si dám repete s tím mladším. 🙄 😝

Nanny ten geocaching mě doost láká. To musíme spolu probrat. Co vše k tomu potřebuji. Asi si napíši Ježuškovi. Ale včera živitel pravil, že já si třeba můžu psát na ministerstvo dárků. Dostanu prý balík Puregonu a zaručuje mi, že to bude můj nejdražší dárek za život. 😲
Kruciš snad si Ježušek najde finanční rezervu alespon na parfémek, ne? 😉

A co se týče Ježíška, tak včera tu byla sestřenka s tříletým synátorem. Nejprv půl hodiny řval "Tuhle tetu tu nechcuuuuu"(to jako mě 😝 )A to jsem mu donesla čokoládu.A to jsem ho dostala před 3 rokama k narozeninám a jinak se máme mooooc rádi,ale včera neměl den. A pak pravil, že Ježíška nemá rád a dárky nechce, protože už jich má došt!!
Sestřenka mi pak vysvětlila, že on byl na zkoušku ve školce. Nelíbilo se mu tam. A jak ho všichni motivovali, tak mu vyprávěli jak si děti budou po Vánocích nosit do školky dárky a ukazovat je paní učitelce.
Takže náš chytrák vymyslel, že dárky nechce,aby nemusel do školky. Logika, ne?
Jinak je aaaale úžasneeeeej a sladkej darebák. 😀 😀

nannynka
21. lis 2009

pet.s - s tim geocachingem je to jednoduchy - napis si jeziskovi o GPS pristroj, nejlepsi jsou asi turisticky, ale my to treba zvladame s modulem k telefonu a nekteri borci s navigaci do auta. Jinak potrebujes pristup na internet a tam si www.geocaching.com najdes kesky a muzes hledat. Tuzku a papir Ti asi Jezisek nosit nemusi 😉

150 kg cukroví ?! tak to je masakr....ja jsem rada, kdyz napecu tech par plechu...preci jen nam sem jeste cukrovi tlaci obe maminky, tak nemam potrebu moc pect a protoze mame rodiny na opacnych koncich republiky, tak jsme stejne doma jen na Stedry den a pak je objizdime az do Noveho roku...letos to asi zmenime, ale uvidi se jak mi bude.

Ja ted hlidala prcka kamaradce a tam je to zas opacne, kdyz zlobi tak mu vyhrozuji ze nepujde do skolky...a hned se umravni 😉

Muz mi k te porodnici nic vic nerekl, jen mi prinesl kopii toho papiru co podepsal. Jen ze mu nutili nejakou knizku a protoze ja k tomuhle nemam vztah, abych nebyla prevzdelana a nedesila se dopredu, tak si ji s diky nevzal. Bavil se, protoze druhej chlap ve fronte byl muz moji kamaradky, ktera ma termin 2 dny po nas.Ale ta bude rodit uz podruhy tak myslim, ze se nepotkame. Ale byl takovej znechucenej tou frontou...coz chapu a obletovala jsem ho jak motylek za to, ze tam sjel on.

Opatrujte se, nas dneska ceka Ambiente Brasiliero s oslavou narozenin a pak velky uklid pred prijezdem zitrajsi navstevy...