Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

evak99
21. led 2010

tak mysko velikánská gratulace 🙂

terezito ničeo se neboj, jsou tam opravdu milí 🙂

nannynka
21. led 2010

myska: Moc gratuluju a preju aby vsechno bezelo jak melo. Opatruj se.

lita
21. led 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, pred 2 tydny me zradil hard disk, takze vsechna data ztracena, nastesti fotky zalohovany. Dnes se mi laptop vratil a je z neho poradne delo, takze k necemu to dobre bylo 🙂

Do toho vseho mi minuly tyden zacala hodne tvrdnout deloha a ve ctvrtek to bylo jeste silnejsi, volala jsem svemu dr a ten me ihned hospitalizoval u Apolinare. Pobyla jsem si tam tyden, vcera jsem se vratila domu. Prolivali mi tam zilu magnezkem a pak navic zjistili nejakou bakterii v moci, ktera to mohla cele spustit, tak ted zobu antibiotika. Nastesti se neoteviram a cipek zatim take drzi. Mam klidovy rezim a zadne chozeni ven. Odd. rizik. tehot. u Apolinare musim pochvalit, uzasne sestricky i doktori, clovek ma pocit, ze je tam v nejlepsich rukou. Vysoka uroven pece a pokoje vysloveny nadstandard - 2 luzka, tv, lednice, koupelna a wc na pokoji, to vse bez priplatku.

Koukam, ze se to tu rozstimulovalo 🙂 Tedy hodne stesti vsem stimulkam, stejne tak i tehulkam!

nannynka
21. led 2010

Lita: Uz jsem si rikala, kde se toulas.... No ufff, hlavne ze se to srovnalo. Mozna se zeptam blbe, jak se pozna ze Ti tvrdne deloha ? Porad nekde ctu o tvrdnuti briska a delohy a fakt nevim co si pod tim predstavit. Diky.

evak99
21. led 2010

lita to je fajn, že jste v pořádku. mám za sebou skoro to samé co ty...minulý týden jsem si pár dní poležela v podolí a teď taky beru atb...a taky s klidovým režimem...ale jsem ráda, že mimísek je v pořádku. už cítím jak mě šťouchá 🙂

nannynka
21. led 2010

evak99: Tak koukám, že už taky pošťuchuješ.

Holky koukejte se držet 😉 .

cibka
21. led 2010

petap: ahojky, přesně tak čekam na ms a pak tovšechno začne ta by měla dorazit tak kolem 8 unora ale jeste před tim musim 1 do genetu a tam se toho dozvim víc, četla jsem že se po ivf davá rovnou rizikový jeto pravda nechtěla bych od začátku hned marodit ☹

nannynka
21. led 2010

cibka: to zalezi na Tobe jestli pujdes a oni Ti reknou. Ja treba nejsem. Ale cast uvazku me nechali pracovat doma, takze proto jsem o tom neuvazovala.

cibka
21. led 2010

nannynka: díky za odpověd tak ž záleží jak se budu cítit a jak se dohodneme s dr a co děláš za praci ja nemam fyzickou zátěz tak by to mohlo být ok

lita
21. led 2010

Nannynko, dekuju. K tomu tvrdnuti, az to prijde, tak to urcite poznas. Ale u tebe s jednim brouckem to prijit taky vubec nemusi. Lezela jsem tam s holcinou, co ji meli vyvolavat porod kvuli cukrovce a ta tvrdnuti nikdy nemela a ke konci se porad pozorovala, zda nahodou uz nema, protoze by treba rodila 🙂

Ja to tvrdnuti delohy vnimam tak, ze zcela citim kontury delohy uvnitr briska, pote co se jakoby napne, tzn. kontrakce. Nejvice citim kontury v horni casti delohy. Tudiz to neni tak, ze ti ztvrdne cele brisko jako treba pri "zarazenych prdech" nebo nadmuti. Neni to moc prijemny pocit.

Sestricka rikala, ze pri velkem tvrdnuti lezet jen na boku a ne na zadech a hlavne se briska nedotykat, protoze je pak deloha citliva i na dotyk a zbytecne se drazdi.

Dr. rikal, ze tvrdnuti do urcite miry nevadi, ze je to obzvlaste u dvojcatek normalni. Problem by byl pri otevirani a to se pry pozna podle bolesti v dolni casti (podbrisku), nekdy jako silne menstruacni krece, nekdy zena krvaci. Pak rozhodne vyhledat pomoc.

Mne to tvrdnuti zacalo cca pred mesicem a to jsem mela cipek v poradku, minuly tyden zacalo tvrdnuti casteji a ve ctvtek to bylo fest a stale mam cipek v poradku a neoteviram se.

To magnezium v tabletach na me moc nezabira, spise klidek. Pomohla mi infuze magnezia s gynipralem, o kterem jsem na netu vystudovala, ze se nasazuje po 20tt pri hrozicim potratu nebo predcasnem porodu nebo jako prevence predcasneho porodu pri silnejsich nebo castejsich stazich bez krvaceni nebo otevreni.

Tak te to treba vubec nepotka a tvrdnout ti bude treba jenom mozek tehotenskou demenci 😀 😀

lita
21. led 2010

Evak, jejda, tak to jsem nebyla sama, dobre ze uz jsi doma, hlavne at ty bakterie z tela rychle vypudime ven 🙂

Kluky mi tam take hlidali pres utz, posledne se tam mezi sebou boxovali! Smala se i doktorka, normalne jak v ringu, jeste ze maji mezi sebou tu prepazku. Kopou a vrti se teda casto, sem tam mi nakopnou mocak nebo streva. Uz se mi nekdy trepe cele brichol. Casto meni polohu.
V nemocnici kazdy den nekolikrat denne kontrolovali jejich srdicka a jeden jim ten pristroj nakopnul 🙂

petap1
22. led 2010

Dobré ranko,

lita: uf, hlavně že jsi v pořáku 🙂 Budeš mít tedy pěkné divochy 😀

cibka: já bych taky chtěla pracovat..přeci jen nemám tak nárčnou práci. My máze zatím naplánované jen IUI, ak moc doufám, že to bude stačit a IVF nebude potřeba 🙂

evak99
22. led 2010

cibka určitě se nejedná automaticky o rizikové těhotenství. já jsem třeba doma, neb jsem měla od začátku trošku problémy a zároveň mám náročnou práci, ale když bude vše ok, tak není důvod, abys nechodila do práce 🙂

evak99
22. led 2010

lita: to je krásný, že se kluci mají takhle čile k světu 🙂 náš mimísek šťouchá hlavně, když má hlad, což je teda často 😀

cibka
22. led 2010

petap tak ti držím palečky aby iui stačilo
evak: prave mi to přislo divný pokud je vše ok proč bys měla být doma no uvidíme jak to vše dopadne

pet.s
22. led 2010

lita teda to tě lituju..to budou pěkní bojovníci..mám bujnou fantazii..vidím to v barvách..lita s mokrým hadrem na hlavě a chlapci se v letu mlátí dřevěnými meči..ničí vše, co jim do cesty přijde, ale večer, když je strkáš pod peřinou tak jsou k zulíbání... 😀 😀 😀
lita-holka já tě lituju 😀 😀 😀

jejda jejda..tak jsem se teď tak zarochnila ve vzpomínkách..hele holky, uvědomujete si, že nás zase čekají probrečené noci kvůli zubům, nekonečný vzteklý pláč v období vzdoru, stížnosti ve školce, rozbitá okna, černé puntíky ve škole, poznámky a 5, napomenutí třídního učitele, probděné noci, když se miláčkové zapomenou v jiné náruči než v té naši(naši už dávno odmítají s odporem)......kruci...nevím jestli místo snažení jsem si neměla jít koupit psa.. 😀 😀 😀

ba ne..síla mateřského pudu je silnější...a navíc pořád ještě funguje, že si říkáte ..kdepak, tohle (moje)dítě takové nebude.. 😀 😀

nannynka
22. led 2010

Lita: diky moc, ja nevedela co si pod tim predstavit 😉

Pet.s - teda holka, Tys to tak pekne popsala....smala jsem se, ale mas pravdu, tohle vsechno nas ceka a o tohle vsechno tak usilovne bojujeme 😉

anlek
22. led 2010

Pet.s 😀 😀 😀 Nekaz nam naivkam predstavy. 😉 😀 😀 😀

pet.s
22. led 2010

anlek...nebooooooj VAŠE děti takové určitě NEBUDOU 😀 😀 😀 😀

anlek ty brdo..ty už jsi 31tt??? no to nám to letí... 😉

jdu plánovat oslavu mužíkových 65-naozenin...bude to na několikrát a velké... 🙄

Jednou ve firmě,pak s rodinou, pak s jeho dětmi a vnoučaty..pak asi jen samy dva(nebo možná už 3 😉 )
Škoda, že není léto..udělali bychom to na chatě a bylo by to...takhle musím hledat nějaké vhodné prostory 😖

dennisa
22. led 2010

Ahoj holky.
Čeká nás první návštěva Gennetu a chtěla jsem se zeptat, jak taková úplně první návštěva vypadá? Kdybyste byly tak hodný a nějak ve zkratce mi to nastínily 🙂 Sestřička mi nějaký věci řekla po telefonu, ale málo.

Jsme objednaný až na 11.2., ale už jsem docela nervózní, jak se to blíží.
Půjdeme k paní doktorce Brandejské.

A ještě otázečka - platí se něco hned na té první návštěvě?

Předem děkuju za odpověď 😉

berounanda
22. led 2010

Ahojky holčiny!

Tak dneska jsme byli u dr. Brandejský - jsme zdraví, ale máme málo spermíků. Půjdeme na zamražení a na ICSI. Už jen zamrazit a objednat se 😀 .. věci se po těch všech vyšetřeních dali opravdu do pohybu. Dr. jsem úplně zbla, chudák se v tom výkladu co a jak dál, pěkně zamotala, že jsme se začali řechtat všichni.

Jenom jsme se zapoměli zeptat, kdy se ten zákrok, ICSI, hradí? Nevíte prosím? Jestli po zákroku nebo těsně před?

Předem děkuji za odpověď 😵

berounanda
22. led 2010

dennisa:

Ahoj, Dr. Brandejská je skvělá, my k ní taky chodíme.
Na první konzultaci jsme nic neplatili, nejsem si jistá, jestli regulační poplatek. Určitě si tě vyšetří, a naplánuje s vámi další postup. 100% vás pošle na testy - moč, krev ( vše v Gennetu), popř. spermiogram.

Zádnej stres, Brandejská je opravdu bezvadná ženská.

zatím papa

lita
22. led 2010

evak, mne kluci na zacatku take postuchovali, kdyz meli hlad a ted uz je to vylozene z pleziru 🙂 Jen pockej, za par tydnu se ti zacne boulit bricho. Dnes jsem cetla, ze se mimisci kolem cca 24tt zacnou pritahovat po pupecni snure a odrazet od maminciny delohy, pekna zabava 🙂

petap, dekuju! Vsak tebe to take brzy ceka 🙂

pet.s, tak nejak, hezky jsi mi nastinila budoucnost, neco podobneho mi take odhaduje kamaradka, ta je zase vidi, jak se mydli kostkama a do toho honim naseho psa, aby nic nezrala ze zeme, protoze si pak vzdycky privodi prujem, takova rodinna idylka 😀
Fakt jsem zvedava, do kdy budou mazlici. Rika se, ze chlapecci jsou vetsi mazanci mamanci nez holcicky, ty to musis mit odpozorovane, tak jak je to ci bylo u vas?
Kdypak te cca ceka OPU a jak to mas rostoucima folikama, uz jich je tam vic?
Z mnozstvi zadne vrasky, ja jich take moc nemela a dr. Brandejska mi kladla na srdce, ze kvalita je dulezitejsi nez kvantita. Jeji kamaradka mela po IVF stimulaci jen 2 (nejspis kvuli veku) a otehotnela.

denniso, neboj, prvni navsteva je spise informativni. Dr. Brandejska je moc fajn, take jsem k ni chodila a je kapacita a velmi mila. Proberete spolu vsechny vysledky dosavadnich testu, domluvite se na dalsim postupu a testech, aby se zjistilo, jake reseni je pro vas optimalni. Plati se regulacni poplatek 30 Kc v automatu naproti recepci, ale o to vas pozada az sestricka na recepci. Pro nahlaseni schuzky u dr. Brandejske si na automatu zmacknete tlacitko IVF, pote vyckejte cisla na recepci.

dennisa
22. led 2010

Děkuju holky za info.

U nás není co koumat, tak doufám, že to půjde všechno rychle a začne se konečně něco dít.
A hlavně doufám, že nám v Gennetu pomůžou k miminku, jsme ti nejlepší kandidáti, kvůli ženským, jako jsem já prý původně IVF vzniklo. Tak uvidíme 🙂

nathali
22. led 2010

ahoj baby ja sem troska nakukujem a chodim pre rady 🙂
v gennete by mi dali doporiadku aj cyklus alebo to uz musim mat srovnane a liecia len neplodnost?

eva.u
22. led 2010

Ahojky holky,
také se k vám ráda připojím, už rok se snažíme o mimi, tak teď to chceme zkusit v Gennetu,všude na ně slyším jen chválu, tak jsem i ráda, že mi gyndr, doporučila právě je.Tak už tam jen zavolat, nějak to pořád odkládám, docela jsem teď ve stresu, tak chci chvíli počkat😔 , ale na pondělí jsem si dala ultimátum 🙂 .Vždyť tady píšete, že toho mají moc a objednávají až za dva měsíce.Ale třeba by mi to i pomohlo a nemusela bych myslet na nic jiného.Sice jsem ještě tady nic nenapsala, ale moc vám všem fandím a držím palečky.Neznám to sice z vlastní zkušenosti, jak tady píšete o trápení,ale prožíváme v rodině trochu podobnou věc, tak jsem z toho nesvá a trochu se i bojím, co mi řeknou, až budou dělat různé testy, ale když to nezkusíme, tak nebudeme vědět na čem jsme. 🙂

dennisa
22. led 2010

Evo, jen s tím objednáním na první návštěvu... Já tam volala už v prosinci, že chci na únor a to mi řekli, že volám celkem brzy. Tak jsem volala teď zkraje ledna a kdybych chtěla, tak by nás vzali už v lednu, akorát já potřebuju až na únor. Ale byla jsem celkem překvapená, čekala jsem, že ty objednací doby budou delší.
A nejvíc jsem byla překvapená z toho, že jsem si mohla vybrat datum, hodinu, jestli chci lékaře ženu nebo muže. To jsem fakt čučela na ten přístup 🙂 Takže zatím super! 😉

Dlouho jsem hledala a porovnávala na netu všechny možný centra, tak věřím, že jsem nevybrala špatně 😎

eva.u
22. led 2010

Tak to jsem myslela, že půjdu na řadu později, ale možná si říkám, čím dřív tim líp.To je SUPEK, když si takhle můžeš vybrat.
Určitě jsi vybrala dobře. 🙂

dennisa
22. led 2010

Taky jsem to první zavolání furt odkládala....ale teď jsem moooc ráda, že mám konečně datum a bude se něco dít!
Takže radím, v pondělí zvedej sluchátko a volej 😉

eva.u
22. led 2010

Jjj, určitě zavolám, ale jsem srab 🙂