Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

mandre
24. únor 2010

Majcam: my teď abstinovali před IUI 2,5 dne 😀 😀 , spermiogram byl úplně v pořádku, dali mi dovnitř 18 mil. spermií 😅 ...ptala jsem se na to...takže dle mě stačí tak 3 dny...před IVF jsme abstinovali asi týden a byli divný, pomalý a málo....takže bych řekla, že častější vypouštění ocásků (jak píše Inza 😀 😀 ) je lepší, víc se mrskají a jsou čerstvější.

Lita: přišla jsem domu a bodalo mě děsně v břiše, tak jsem polkla kalcium/magnesium a teď dobrý, tak snad se dneska vyspím po tom včerejšku s bolebřichem celou noc. Přes den jsem měla docela návaly horka a husí kůži po celým těle, ale to může být i z Utroše, mívám to i před MS...jdu cvičit, snad to nevadí. Jinak mě teda už víc jak týden pobolívá břicho/ podbřišek.
Tak přesně tyhle džíny jsem myslela...takže koupit M...já nosím taky S oblečení.

Inza:bojím se testovat 😒 , páč vždycky pak dostanu MS...já myslela, že se hnízdí mezi 21-25 DC, když je ovulace 14DC. Já byla na IUI 8.2. 😕, nevím nooo...

mandre
24. únor 2010

Sarkan: nasaď ještě vitamín C, zastavuje krvácení a pomáhá hojení+ Utroš. A kyselinu listovou, ty mega dávky 10mg v tabletce.

nannynka
24. únor 2010

sarkan: ja cca 14 dni po ET prospinila cca 5 dni. Totez se mi stalo rok predtim po IUI - v obou pripadech se pravdepodobne zavrtavalo mrne hloubeji. Chapu Tve obavy, ja z toho byla taky na bednu, ale vydrz. Dokud skutecne netece krev, tak to neni snad nic zleho.

Majcan: nam rikali abstinovat 3 dny, to skoro mate 😉 a zasoby u chlapu jsou velke 😉

lita, evak - teda holky...to vam to leti nahoru. My jsme + 4,7kila... a modlim se, aby mi ty jedny gate vydrzely az do konce. I kdyz jestli bude na jare teplo budu muset poridit neco lehciho.

Lito, moc peknej pupik 😀

nannynka
25. únor 2010

Ahoj, tak me asi potkalo to co Pet. Od noci bleju, streva me krouti na vsechny strany a do toho vseho Venda kope. No uvidime, dam tomu den a pokud se to nezlepsi, ba bude horsit, tak pomazu k doktorovi. Preju at se vam to vyhne.

inza
25. únor 2010

mandre: no dle me test neutece. Pokud treba mrcha neprijde do mesice od IUI tak bych pak zkusila testnout 🙂 a koukala jak se zjevujou // 🙂 . Ja taky ani po IUI a ani po ET netestovala,mrcha vzdy prisla i kdyz treba se zpozdenim 😒 Hele na na IUI ti nerekli kdy testovat?

petap1
25. únor 2010

Hlásím první 1/2 Dostinexu 😀 Tak a doufám, že bude působit a příští měsíc už nebudu na MS potřebovat Duphaston 🙂 Jdu si něco o tom Dostimexu přečíst...hlavně za jak dlouho zabere 🙂

Inza:...kéééžby...domácí snaženíčko bych brala 😀

anlek
25. únor 2010

Ahoj,

holky ja vas nestiham.

Nannynko, pokud by bylo hodne zle, minimalne zavolej dr. a porad se. Ony rozpohybovany streva nejsou uplne to nej pro miminko. 😒

Janicko, drzim palecky, aby mrnouskove rostli a silili, uz maji neco za sebou, jen tak dal.

Moni, ty mas proti nim uplnyho obrika. 😉 Je to krasne, ze uz ji mas prestehovanou mezi miminka, co dychaji sami. 😵

Petap, myslim, ze po srovnani prolaktinu terba ani peci v Gennetu nebudes potrebovat. 😉 Moc bych ti to prala.

Mandre, neboj carky vykouknou, to by bylo, aby nebylo. 😉

Me se to nejak podezrele moc krati, uz je to min nez 5 tydnu do terminu porodu. Neplanuju si je moc zkratit, jen at si jeste brisko uziju. 😀

inza
25. únor 2010

petap: neboj urco snazenicko pujde, hlavne kdyz na to nebudes myslet a treba tomu nechas volny prubeh 😀 Hele ja bych moc pribalove letaky k lekum nestudovala, obcas tam teda pisou pekne veci co vsechno preparaty muzou zpusobit 😉 Ja je ze zasady nectu 😉

pet.s
25. únor 2010

jani já tu uspěšnou operaci Valinky obulela...je to bojovnice...dávej info...držíme palce..

evak99
25. únor 2010

mandre: jo jo já zapomněla, že už cvičíš 😉 já taky dávala každý den tak 25-30 min. a myslím, že to pomohlo. většinu cviků si cvičím i teď v těhu. moje fyzioterapeutka mi i říkala, že před porodem je dobrý udělat ještě jednou mobilizaci kostrče, že se celý spodek krásně uvolní na ten porod, tak jsem zvědavá 🙂
mně taky hodně bolelo břicho jako na mrchu, měla jsem úplně jasno, že ji dostanu a ejhle.... 😉

lita: tak ty bolesti kyčlí v noci jsou zoufalé, budí mě to často. přestože cvičím pravidelně, tak teda děs...
a taky se snažím dobře jíst, aby nebyla zácpa a hemeroidy a stejně už je mám ☹ ale nestěžuju si, to vy víte, že jo? 😉 a máš krásný bříško a +14kg je nádhera na dvojčátka...já se snažím si hlídat jídlo, abych moc nepřibírala, ale stejně přibírám, takže myslím, že to asi extremně ovlivnit nejde. 😵 taky jsem přibrala nejvíc teď v tom 5.-6.měsíci, to jedu opravdu ukázkově +0,5kg za týden - jsem sice podle tabulek, ale 😅 myslím, že pobíhání kolem prcků přinese váhové úbytky 🙂

mandre
25. únor 2010

Ahoj holky,
ráno jsem začala špinit ☹ , tak je to v pr... a to jsem se tak snažila 😖, nemám sil už. 😢 mám depku 😢 😢

anlek
25. únor 2010

Mandre, udelej testik. Samotne spineni neznamena vubec nic. 😉 Treba se jen zakusuji. Je lepsi vedet, co se deje. Uz jen kvuli tomu, abys vedela, co rikat v Gennetu.

evak99
25. únor 2010

mandre: souhlas s anlek, udělej testík. A nesmutni, dokud to není černé na bílém, není prohráno! 😉 a dej vědět.

lita
25. únor 2010

Mandre, plno holek tady ze zacatku spinilo, neber to jako ukazatel. Jak rikaji holky, udelej si testik, i kdyz k nemu mas odpor, jednou tam ty carky najit proste musis!
Kamaradka, co otehotnela prirozene, take cekala, zda bude tehotna, protoze menses nekolik dnu nedorazil, pak ale zacala spinit, tak to odepsala jako dalsi marny pokus a druhy den spineni ustalo, udelala testik a byly tam dve carky.

sarkan
25. únor 2010

Ahoj holky, tak mám za sebou dost perných hodin...v noci neskutečné bolesti hlavy, dost časté zvracení a k tomu to strašné špinění. Hned ráno jsem jela do Gennetu, kde mě dr. Lovasová vyšetřila...na UTZ byl vidět jeden malý váček 🙂 a tím, že mi zaváděli 2 blastocyty, tak se někam to druhé podělo a nemůžou vyloučit mimoděložní....takže mi vzali krev a zítra zase....stále jen čekat... ještě, že jsem tam ten malý váček viděla...

petap1
25. únor 2010

mandre: nevzdávej to...vím, že to jsou jen slova...ale bojuj, mimi za to stojí. Testni a pak se uvidí co dál...třeba se opravdu hnízdí 🙂 Každá to chceme po nezdaru vzdát, ale nedělej to, jsme přeci ženy a ty jen tak něco neporazí...jsme matky rodu a ty něco vydrží 🙂 ! Hlavu vzhůru kočko a pojď s námi dál 🙂

inza: vedlejší účinky a nežádoucí účinky taky nečtu 😀 Jen jsem zjišťovala, zda je možné, že OVU naskočí..no a některým naskočila...tak budu doufat, že i mě 🙂 jen nevím jak dlouho to bude trvat, to nikde nepíšou 😒

Všem Vám těhulkám...jen tak dál a hlavně klíííd a pohodu 🙂

Jani...moc na vás myslím 🙂

anlek..to to letí, viď 🙂 Ani se nenaděješ a budeš přebalovat plínky 🙂 🙂

sarkan: držím palce ať to dobře dopadne 🙂

nannynka
25. únor 2010

sarkan: At to vsechno dopadne dobre, drzim pesticky.

mandre: jak pri kazdem otehotneni spinila cca 14 dni po IUI i po ET. V obou pripadech to bylo dobre znameni.

Holky nevite jestli se muze smecta v tehotenstvi ? Uz je mi vyrazne lip, jen nejsem schopna moc jist a na zachod musim tam jednou za 3 hodiny. Moje gyndr dnes neni a prakticka taky ne. A smecta vim, ze pomaha ze zaludku i strev odchytat bordel. Jen jsem hrozne utahana a 12h jsem dneska behem dne prospala. Diky.

lenkakubickova
25. únor 2010

Ahoj holkylí 🙂
tak jsem sem zas po delší době nakoukla...
asi týden teď lítám na krev kvůli štítný žláze a hormonům...řekli mi, že mám Hyperprolaktinemii.
Jsem z toho všeho nějak rozčarovaná...nedalo mi to a přez to, že mám na stole kopu práce, tak jsem hledala všechno možný o tý Hyperprolaktinemii a našla jsem spoustu informací, na jednu stranu to není nic vážného,snad,ale je to dost nepříjemné a léčba je jak píšou dlouhodobá. A jelikož mám prý hodně vysokou hladinu, tak neotěhotním, ikdybych chtěla a nebo otěhotním,ale těhu nevydrží... Sestřička říkala, že prý to vysoké množství prolaktinu mají těhotné na konci těhu a kojící maminky. Prý to i způsobuje tu mojí MS, že prý i měsíc vynechám apod. ...a ejhle, jeden dobrý endokrinolog, který vyšetřuje všechno možný z krve na to přišel!!!
Proč na tohle v tom Gennetu nikdo nepřišel??? Noo, teď jen trnu abych neměla na hypofýze ten nádor, což i Dr. říkala, že při tomhle vysokém množství se to stává ...je to sice nezhoubné,ale musela bych buď na operaci, nebo to jde i lékama,ale jak jsem psala, je to dlouhodobá léčba lékama někdy i celoživotní, chjooo, bála bych se jakékoliv operace hlavy... Příští čtvrtek jdu na cétéčko a tak budu moudřejší a budem vědět co bude dál.
Proč??? Takový šmudly mají děti hned a my máme takovýhle starosti ...je mi z toho smutno...

Nemáte někdo zkušenost s tou Hyperprolaktinemií??

tady je info o té potvoře co mám:
http://www.prolaktin.cz/Hyperprolaktinemie

toto jsou nějaké ty druhy nádorů:
http://www.prolaktin.cz/nadorove-procesy-hypofyzy

těhulky, opatrujte se!!!

Mončo: malá je ale uzlíček 😉 😵 Držím palce,ať je vše v pořádku malá jen sílí a roste!!!

Janičko: tobě to samé, džím palce miminkům,ať též sílí a jen rostou!!! A gratuluji k úspěšné operaci! Drž se!! 😉 🙂

lita
25. únor 2010

Nannynko - Smecta se dle vyrobce smi, zde citace z otazek z jejich webu:
Můžu použít na léčbu průjmu Smectu, když jsem v 5. měsíci těhotenství?
Ano, Smectu můžete používat po celou dobu těhotenství a v období při kojení, protože Smecta se nevstřebává, nevylučuje se do mateřského mléka a kompletně se vylučuje stolicí, nemá systémový účinek.

Tak na zdravi, at ti pomuze 😉 Pak si take nasad probio jogurty (Hollandia) a drinky, at ti pomuzou nastartovat dobre bakterie.
Kdyz si budes delat ryzi, tak ji hodne dlouho var, treba 2x dele nez normalne.

lita
25. únor 2010

Sarkan - tak to vypada na dobre ceste a drzim palecky, at zustane jen u straseni s mimodeloznim!

lita
25. únor 2010

Evak - tak to je mi lito, ze te tak fest boli kycle. Me nejvice bolely, kdyz jsem venku litala hodinu se psem. Proste protestuji proti tem nad-kilum, co za nas musi zvladat 😉
Z vahy si nic nedelam, pak to pujde dolu samo, zatim se mi to vyrazilo jen do briska. Pul kila za tyden neni zadny extrem, hlavne ze mimiskovi dari dobre a ty si take sem tam doprej, at si prilepsis 🙂 Treba modelka Faltynova pribrala 15 kg a moc to na ni videt stejne nebylo.

lita
25. únor 2010

Inza - nase bloncka si pro zmenu, aby se neco delo, zlomila drapek. Nejdriv to vypadalo na zlomeny prst. Pry to dost boli a musim rict, ze chudinka docela kulha a kdyz prijde z venceni, tak si jde hned lehnout a drzi pacinku ve vzduchu. Prvni den byla pekne letargicka, az jsem mela strach, ani neobratila oko pri slove piskot, coz normalne zpusobi raketovy prilet do kuchyne. Ale uz zase hezky papa a hraje si, jen se porad sem tam belha 🙂

lita
25. únor 2010

Leni - to jsou tedy novinky! 😒 Tak to vypada, ze se prislo na pricinu, vid. Zatim bych necinila zadne cerne zavery, nemusi to byt hned ta nejhorsi forma s dlouhodobou lecbou a treba na lecbu zareagujes rychle.
Drzim palecky, at nemusis na zadnou operaci! Ale koukala jsem, ze pokud by to uz mel byt nejaky adenom, tak u zen se jedna o ty mikro, tudiz by se jednalo o mene invazivni zakrok. Jelikoz se v tom nevyznam - kde se ty adenomy tvori? Ty pises, ze v hlave?
Co se tedy ted bude dit - o lecbe se rozhodne po cetecku?

petap1
25. únor 2010

Leni, tak to vítej v klubu ☹ Mě na to přišel Daněk (Vykysalá to přehlédla ☹ ) Byla jsem teď na Endokrinologii. Vykysalá mi zařídila, že už jsem začala brát léky (zavolala, aby jí řekli dříve mé vysledky). Na kontrolu k Endokr. jdu 12.3.2010. Už jsem toho taky načetla a je pravda, že to ovlivňuje MS, ovulaci a taky případné těhotenství ☹ Já bych měla na kontrole dostat žádanku na Magnetickou rezonanci a tam by měli vidět, zda se jedná o ty nádůrky. Prý bývají maličké a neoperují se..léčí se to medikamentami. Lépe jdou prý vidět na té Magnetické rezonanci, než na CT. Tak se zkus na to Dr. zeptat.
A jak vysokou hladinu toho Prolaktinu máš ?

ivarei
25. únor 2010

Ahoj holky 🙂

Leni, mě na to přišel můj gynekolog, brala jsem několik měsíců medocriptine a hladina se stabilizovala, nicméně stejně těhotnění nešlo kvůli PCO. Co se týče nádorku, věřím, že to nebude tvůj případ a držím palce 🙂.
Proč na to v gennetu nepřišli je záhada, vždyť prolaktin by měl být součástí hormonálního profilu. Každopádně gratuluju, konečně se tvoje léčba někam pohne 🙂

sarkan: Držím palce.
petap: Koukám na tvé úspěchy s MS a gratuluju k pokroku.
mandre: Dej vědět, jak jsi dopadla s testem... chápu, že už nemáš na další neúspěchy sílu. Jak píše Léňa, je to hrozně nespravedlivý, když kolem sebe vidím ty kuřačky s bříškem a následně zdravými dětmi....

lenkakubickova
25. únor 2010

Lita: zatím ničemu nepropadám,jen jsem v šoku co je všechno možné na světě!!! A nejhorší je, že jsem k tomu endokrinologovi šla jen tak! Takže, kdybych tam nešla, na nic by se nepřišlo a zřejmě bych si prodělala opět nepodařené těhu.... Ty nádůrky se tvoří u hypofýzy,ale ono to fakt nic není,ale ten pocit 😝 Věřím,že prášky vše vyléčí 😉

Petap1: já se objednávala na CT, ale oni mi vlastně řekli, že mě pošlou na magnet.rez., že je mnohem přesnější, jinak hladinu mám kolem 200, přesně si to nepamatuju 😅 ...ale má být kolem 23 ☹ ...hmm, nejhorší je, že na mě dopadl i ten příznak nechut k sexu 😝 😅 ....tak už abych měla ty prášky a zas bylo vše O.K. 😀 😀 😀

ivarei: tak já mám snad naštěstí vše jiné O.K. a jak píšu holkám, kdybych sama od sebe nešla k endokrinologovi, nezjistilo by se to... já věřím, že ty prášky pomůžou a snad se to už pohne! Dyť za chvíli půjdu do důchodu 😀 😀 😀 Jeee a ty čekáš dvojčátka a bomba, že páreček!!! 😵 Tak to ti hodně opožděně gratuluju a opatrujte se,ať jste v pořádku! 😵 😵

petap1
25. únor 2010

Leni, tak to máme skoro stejně vysoké. Tak to budeš na té rezonanci průkopnice a já už budu vědět do čeho jdu 🙂 Jsem zvědavá za jak dlouho budou výsledky...možná jsou hned 😀 A taky jsem zvědavá co ti nasadí za léčbu 🙂

janicka.slunicko
25. únor 2010

ahoj holky děkuji za odkazy,už jsem tam našla něco o tech nejmenšich.

Tak prckové se držej Val je na tom stejně, Riša ten ma také tu spojku u srdička,tedka ma ješte dva dny leky co mu podavají a když se to nezlepší tak ho budou muset také operovat. Oba jsou na ventilatoru a už se i sami nadechuji občas,doktorka říka že to chce čas,očička ješte nootevřely. tak hlavně že se to nezhoršuje..

Tedka jsi jdu vas dočist,mam tadka čas. Jinak se holky držte také a hlavně odpočivejte. 🙂

petap1
25. únor 2010

Jani, to jsou super zprávičky 🙂 Moc moc na vás myslím..držte se a dětičky ať jen nabírají síli 🙂

lita
25. únor 2010

Jani, to jsou skvele zpravy, ze delaji pokrok tim spravnym smerem! V Motole ti je krasne vypiplaji a ty jim zase pomuzes svou laskou, mlickem, a pritomnosti 😉 Jeste chvilku a budete klokankovat 🙂