Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

evak99
26. únor 2010

mandre, chápu tvé rozladění, že to všechno dlouho trvá a kde nic tu nic...jenže víš, jak to je, když to člověk chce, tak si to stejně musí vybojovat sám. a na všechno se znova ptát a o všechna vyšetření si říct a tak...my když jsme třeba dr. brandejský říkali, že jsme chodili na akupunkturu a dělali další alternativní věci, tak nám jen řekla, že to je fajn, ale víc se nezajímala, což mi přijde trochu škoda. já nevím, co nakonec pomohlo, ale přijde mi, že kdybychom si po tom vše nedupali sami, tak se nikam nedobeřem... ☹ takže neklesej na mysli, i když je to těžký! 😉 musíš věřit, že jste na dobré cestě!
na mě to dělá dojem, že u tebe to vypadá na nějakou zapeklitou "malou" věc, kterou ještě nikdo neobjevil anebo objevil, ale neumí s ní pracovat....ale pravda je, že zkušenosti s NK buňkama ani s genetickýma vyšetřeníma nemám, takže nemůžu sloužit....

nany to je dobře, že už je líp 😉

inza, ať se zítra daří 🙂

pet.s
26. únor 2010

ahojky holky jen průlet...dnes v gennetu nám už naordinovali NT screening. Jdeme 1.4.ve 14 hod, tak snad to tentokrát dopadne dobře 😒

evak99
27. únor 2010

no jasně, že dopadne pet.s 😉 buď pozitivní 🙂
hezký den všem a mysleme na inzu! 😉

nannynka
27. únor 2010

pet.s -to leti. Neboj, vsechno bude tak jak ma byt, neztracej viru.

Myslim na inzu, drzim pesticky.

inza
28. únor 2010

pet.s: neboj urco vsechno dobre dopadne. Urcite prcek/ckova je bojovnik 😀 . Teda pekne to leti 😉

JInak ja po OPU. Nakonec 11 foliku a dneska rikaly ze 9 oplodnenych. Tak pry bude PK. Ze v uetry si mam zavolat pro dalsi postup. JInak vcera byla na nas rada az nakonec takze cekani skoro pres 2 hodiny na pokoji des. A cesta domu opet desna. Jsem to malem hodila uz po ceste, ale nastesti proti minule jsem vydrzela az domu a pak to slo 😀

ivarei
28. únor 2010

inza: Jéé, tak to vypadá dobře 🙂, takže ET připadá asi na čtvrtek, že jo? Mně po OPU od žaludku špatně nebylo, dokonce jsme šli na Letné do bufetu na vepřo knedlo zelo, ale hrozně mě pak bolelo v podbřišku, nemohla jsem pořádně ani na záchod.
pet.s: No jinak než dobře to nemůže dopadnout, ty už máš smůlu přeci vybranou...

aleluli
28. únor 2010

Ahoj holky,
muzete mi prosim vas poradit? Pristi mesic, tedy pokud to stihne schvalit pojistovna,bych mela jit na sve prvni IVF. (mam uz za sebou 2x IUI)Ceka me kratky protokol a nejspis se rozhodnu pro ty drazsi leky v peru. Muzete mi prosim vas rici, kolikrat pri te stimulaci budu muset jit na UTZ pred OPU? A musi se jit take na predoperacni vysetreni k obvodni doktorce? Aby jste mi rozumely, nechci aby to v praci vedeli,nebo tusili. V praci se ted propoustelo, tak bych nerada prisla o misto. Obvodni lekarku mam 400 km od Prahy, takze bych si vzala dovolenou, ale co pak? U nas se dovolena musi hlasit predem,coz v tomhle pripade asi nelze. Kdybych sla na neschopenku, tak to vam daji v Gennetu? A pozna nase ucetni, ze mam neschopenku z CARu? Ona totiz chodi s mym sefem, tak bych nerada, aby se to k nemu dostalo 😒 Nechci aby to vypadalo, ze se za to stydim,vsichni my znami spolecne s rodinou to vedi a drzi mi palce, ale jen proste nechci aby to vedeli v te praci. Jinac holky.....vsem vam mooooc drzim palecky, tehotnym krasna zdrava mimima a tem netehotnym taky 🙂 Diky Aleluli

inza
28. únor 2010

ivarei: no asi pravdepod ten ctvrtek. No me tm taky blbe nebylo, ale pak se me to nejak rozlezelo a doma jsem si pripadala jako kdyz me na zadech sedi pekna vopice s kockou 😀

aleluli: no na predoperacni musis. Nejaka krev, moc a ekg. No ja byla na UTZ 6 a 9 den MC. Takze dvakrat. No ja si v praci taky brala dovcu a pokud jsem sla na UTZ odpo tak jsem odchazela otrosku drive ze jdu k dr. (zubar, rehabilitace...) 😀. Jinak na neschopence mas razitko Gennetu. Ted ani nejde moc dohodnout s obvodakem ze by ti to napsal on, protoze pokud by se na to prislo tak muzou dostat pokuty..takze to psat takto nechteji.
Jinak ty injekce v peru jsou super a krasne se s nima boda.. 😀. Ja mela stimulku minuly teyden a ted jsem akorat po OPU a cekamem na ET 😀

aleluli
28. únor 2010

inza; Diky moc za odpoved, prestoze mne zrovna moc nepotesila ☹ ...ale nejak se z toho v praci vykecam. Vyse jsem se docetla, ze je to tve druhe IVF, tak drzim mooooooooc palecky at se mimisek usadi.Ty jsi byla na OPU vcera?A v kolik hodin? Ja byla vcera kolem 11-12 na insm, ale meli jsme spatny spermiogram, takze nemam moc pocitat ☹ A Inzi mela jsi po prvim IVF nejake mrazacky? Moje kamaradka jich mela 8 zamrazenych a neprezilo ani jedno, tak nevim, jak to s tim zmrazenim byva....asi zalezi. A ted budes nechavat nejaky embrijka zamrazovat, pokud to bude mozne?Promin, ze se tak vyptavam, ale chci byt pripravena na vsechno 😨 ..a jeste jednou drzim palecky a dej vedet kdy jdes na ET atd.

lita
28. únor 2010

Mandre - jak je?

Inza - tak to je hezka urodicka a hlavne 9 oplodnenych! Ted hlavne at se embryjka hezky vyviji, at jsou po PK vsechna na 1 😉 Minule jste take meli PK? Ja uz si to nepamatuju.
To je zvlastni, ze ti bylo ble po OPU, ze by to bylo tou narkozou?

nannynka
28. únor 2010

inza: skvělý výkon 😉 tak ať se dočkáš i mrazáčků a všechno dopadne jak má.

lita
28. únor 2010

Aleluli - na predoperacni budes muset, protoze se OPU dela v narkoze. A k tomu svemu obvodakovi na konci sveta jeste nekdy chodis nebo proc ho nechces zmenit? Pokud ted bydlis jinde, tak si klidne najdi noveho obvodaka. Kdyby te chytla chripka s horeckama, take za nim prece take nepojedes 400 km.

Ja jsem si pred OPU take nasla noveho a bez problemu me hned pri prvni navsteve poslal na predoperacni - tzn. krev a EKG. Na krev se chodi brzo rano, to stihas pred praci. A treba najdes nejakeho obvodaka, co ma od 7 rano. To predoperacni nesmi byt starsi nez 14 dnu, ale pozor - vysledky krve v Praze nekdy trvaji tyden (napr. u nas, ale bylo to v lete v dobe dovolenych).

S tou neschopenkou ti neporadim, protoze jsem za prve OSVC a za druhe jsem na neschopenku sla az v tehotenstvi, proto ji mam od sveho gyn.dr. Kazdopadne kdyz si ji nechas vystavit v Gennetu, tak tam jejich razitko bude. Na OPU si proste muzes ten den vzit volno. A na ET a par dni pote (aby to pripadne hezky vyslo i s vikendem) si treba muzes vzit dovolenou. Nebo je s dovolenyma u vas v praci problem? Po ET rozhodne ale dodrz nekolik dnu klidek, at nic nepokazis. V posteli ale lezet nemusis, tim pry nicemu vubec nepomuzes, spis zadnou namahu, prilisny pohyb a stres.

Do Gennetu budes muset prvni nebo druhy den cyklu pro injekce, ale ty si muzes vyzvednout i po praci, kdyz se se setrickama domluvis. Injekce se davaji do lednicky, takze rano pred praci bych si je nevyzvedavala. Pak se jde na cca 2 UTZ, aby se videlo, jak folici rostou. Pokud ti sestricky budou davat nejake spatne terminy, ktere ti casove nevyhovuji, tak proste na ne zatlac a udelej tam zoufalou, ze ti to v praci neprojde a zda te nemuzou dat tehdy a tehdy. Pod natlakem tam casto neco vyskrabnou.

Na UTZ chodit ke stejnemu dr. v Gennetu nemusis, ale doporucuje se to, protoze kazdy dr. meri foliky jinak a od toho se odviji napr. uprava mnozstvi jednotek hormonu. Ale treba ja sla na prvni UTZ k dr. Brandejske a druhy UTZ uz jsem musela k dr. Dankovi, protoze doktorka mela dovolenou. A nicemu to nevadilo, dr. Danek byl nesmirne peclivy. Pisu to kvuli tomu, ze ti treba budou nabizet hrozne casy u jednoho dr, ale k jinemu by ses treba na nejaky cas vesla ten den v pohode.

Tak hodne stesti, at vam to vyjde 😉

inza
28. únor 2010

aleluli: jj je uz druhe ☹ jj vcera a odchazeli jsme kolem 3/4 na 12 a jerste se stavovali u sestricek dole, takze jsme se tam asi treba videli pokud jste tam cekali. Bylo tam vcelku dost lidi jsem koukala. No my kdyz byli na prvnim IUI tak taky spermous nebyl nic moc a teze se to nepovedlo, ale neves hlavu treba to vyjde 😉 Po prvnim jsme meli 3 nanuky a kdyz jke rozmrazovali na KET tak neprezil ani jeden takze z toho nic nebylo a tak jsem rychle sly do 2 IVF. Pani dr nam vysla vstric a zadost dokonce pohonila na pojistovne a ty ji schvalili do tydne. Pokud nejake embryjka zbydou tak urco do nanuku jdem 😀 Jo s tim zmrazenim a naslednym rozmrazenim to muze byt ruzne. Ptece jenom je to zivy biologicky material a tam nemas nikdy nic jisteho, proste je to riziko a bud vyjde a nebo ne. Kazde embryjko je proste original a chova se jinak a ne podle nejakych tabulec ci predpokladu 😉 . Jinak po dnesnim telefonatu vypada ET na ct.

lita: jj minule jsme meli teze PK a i ISCI. Ted rikala pani embryolozka ze by to dokonce bylo i bez ISCI,alr zr kdyz je to druhy pokud tak ho spise doporucuje. Tak jsme do toho sli. Jo asi to bylo po narkoze. Primo po OPU me bylo dobre, ale po prijezdu dom to pak slo ven. Jsem si pripadala jako po poradne proparene noci a rano pak s poradnou opici na zadach. Prijde me ze to bylo po te narkoze. A to jsem doma do sebe jeste musela dostat prasky na tu krev. ty se polykaj sami o sobe blbe a v tomto stavu to byl des. 😀
Co bloncka? Ten nas mel po tydnu jednu ze svych milenek a byl rano u vytrzeni a domu pak prisli s mnz dve cerny prasatka 😀 😀 😎

lita
28. únor 2010

Inza - my jsme prave ze zacatku pri vysetrenich vypadali jako adepti na ICSI a pak v den OPU to bylo uz jen na IVF, proste se spermonky vlni pokazde jinak 😉
To je mi lito, to jsi asi jedna z mala, ktere bylo po OPU spatne. Ale hlavne ze uz je ti lip a prasatko Dannicek te jiste rozveselil 😀
Manzel dneska odpo prisel s Megudli ze Stromovky a take meli rovnou namireno do sprchy. Byl na malou moc pysny, pry chytila skoro kazdy hozeny frisbee, uz si osvojila ten spravny rytmus 🙂

inza
28. únor 2010

lita: no my taky na ISCI a ted normal jenom ivf, ale prave ze to bylo podruhe tak doporucili ICSi a tak jsme do toho sli. Ty penize se v tom stejne uz ztrati 😀
Jinak nasemu psisakovi frisbee nejde. bavi ho honit se jenom chvili za nim a pak si ho panickove noste sami. Pak ma totiz plno rozectenych romanu a musi vsechno najednou precist 😀 S balonkama je to stejne teda krome toho kdyby si ho chtel nedejboze pujcit nekdo jinej tak to ho pak extremne zajima, jinak chvili a pak si ho noste zase sami 😀 😀

lita
28. únor 2010

Inza - ze zacatku, kdyz mala jeste byla stendo, tak se take honila za balonem cizich a ten jeji byl nuda nehorazna. A jeste vic ji bavilo, jak si lidi na psi loucce hrali frisbee, to uz byla mezi nima a neslo ji privolat 😅
Ale pak se to zlomilo, koupili jsme ji jeji frisbee a na tom ujela. A od te doby miluje i svoje micky a dokaze se za nima honit do padnuti 🙂
Ale kdyz je pak unavena, tak chce svoje koristi nosit v morde a to ji clovek musi hlidat, aby to neupustila nekde v krovi, protoze pak uz to nedohledame.
Jakmile ma frisbee, tak ji napadnici nezajimaji, to by asi i Dennik utrel 😀

inza
28. únor 2010

lita: cizi balonky atd jsou vzdy lepsi nez vlastni. My ztracime tenisaky porad, ale psisak si obcas zase nejake najde a nedavno jsme dostali od kamaradky tasku vyrazenych tenisaku z treninku. Myslim ze by neutrel, protoze by ji frisbee sebral a pak by ji provokoval 😝 ....je to obcas strasne chytrej smejd 😀 🙂

aleluli
28. únor 2010

Lita - diky moooc za info..tedy spise za dopis 🙂 Ja mam obvodacku na morave, odkud pochazim.A jelikoz se tam planujeme jednou vratit, tak jsem ji nechtela menit. Nemocna nebyvam, popripade bych zasla na pohotovost. Ale mas pravdu, ze jsem ted tady, mela bych mit doktorku tady, tak zkusim nejakou vyhledat. Nemate holky nejake doporuceni na Mudr,ktera je dobra a bere nove pacienty?
Inza - to jsme se vcera urco museli potkat, ja take odchazela kolem trictvrte na dvanact....Tak rikas, ze uz ve ctvrtek asi,jo? Teeda....tak to budu drzet palecky,at vam to vyjde. A davate jedno nebo dve emb?

eliska_v
28. únor 2010

Ahojky holky.
Tak 3.3. jdu na krev... Nevíte jak to tam přesně chodí? Možná jsem se už jednou ptala, ale radši se zeptám znovu? Děkuju moc 🙂

nannynka
28. únor 2010

eliska_v: Normalne se stavis bud na recepci (pokud nemas zadanku) nebo rovnou kliknes na laborku. CHtela jsi vedet jeste neco ? 😉

janicka.slunicko
1. bře 2010

Ahoj holky,nemužu spat, v patek jsem se cela osypala nejakejma pupinkama,a to hodně .Byla jsem u doktorky,tak nevědela co to je.pry mužu byt na něco alergická. Zítra jdu do nemocnice na nějaké vysetrení. Tak ani za prckama jsem nemohlaje fakt hrozné,jenom jsem jim odvezla mlíčko. Val se zhoršilo dýchaní a musí jí dat tranasfuzy červenych krvinek, u rRíši se bude dneska dělat ultrazvuk tak pak se rozhodne zda mu udělají tu operaci srdička. Jsou to nervy holky.
hoky mějte se moc a moc hezky a držte se ,myslím na vas..papa

evak99
1. bře 2010

aleluli: holky už ti popsaly vše potřebné. 😉 bohoužel dobrého dr v praze taky nemám, takže neporadím ☹

inzo: informuj, jak se vyvíjí bobísci😉

jani: to je mi moc líto. pupinky máš z nervů, to je jasné. vím, že je to moc těžké, ale snaž se uklidnit, jinak se to nespraví. taky se snaž dobře jíst, kůže je navázaná na játra, takže když se jim něco nelíbí a musí filtrovat hodně "špatného", tak se to vyrazí na kůži...jinak my na tebe a vaše drobečky taky moc myslíme. jsou to bojovníci!

petap1
1. bře 2010

Jani moc držím palečky. Taky si myslím, že ti pracují nervy a z toho máš vyrášku. Říká se, že na kůži se vždy projeví psychický stav. Vím , že je to moc těžké a asi to nejde, ale snaž se být co nejvíce v klidu. Val a Ríša tě potřebují silnou. Drž se a miminka taky.

petap1
1. bře 2010

Inza: Super úrodička 😀 Jen tak dál a za chvilku máš mimíše v brůšku 🙂

mandre
1. bře 2010

Ahoj holky.
Tak jsem se musela přes víkend trochu oklepat z depky 😝, teď to bylo asi nejhorší z těch pokusů, protože to vypadalo nejvíc nadějně...manža tvrdí, že se tam jisto jistě něco odehrálo 😒 .Tak cvičím dál mojžíšku a objednala jsem se na 18.3. k Brandejský (koncem března má dovolenou)...necháme udělat tu genetiku, doufám že jí napíše, když si to řeknu sama 😅 .

Lita: no jo no, víš jak...

Inza: tak to vychází pěkně, kolik Vás tam bylo na OPU? A kdo byl na sále? 😉

majcam
1. bře 2010

zdravím,tak jsem v pátek absolvovala 1inseminaci,manža abstinoval 2dny 😠 a spermonky byly pomalejší 😨 ,tak uvidím jestli se z toho něco vyklube,byla jsem pak celý víkend od rána do noci v práci a bolel mě při špatném pohybu podbříšek,má to tak být?Četla jsem,že by to mělo být bez bolesti,ale už po zákroku jsem byla ráda,že jsem si vzala volno...a jinak všem držím moc moc pěstičky k miminkům!!!!!!!

majcam
1. bře 2010

....a ještě jsem se chtěla zeptat,po roce snažení o mimi mně gyndr.poslal do Gennetu,kde mi brali krev,moč, manžovi sperma,pak byl hormonální profil,4D ultrazvuk,vše vyšlo v pořádku,výsledky hotovy do 14dnů a 16-tý den jsem šla na tu inseminaci,jen mně napadá,že mi třeba nezkontrolovali průchodnost vaječníků a jiná možná vyšetření,nebo si o to mám nějak zažádat?Nebo ty vaječníky viděli na tom 4D ultrazvuku? Omlouvám se za asi blbé otázky 😕 ,ale jsem teprve na začátku,a co tady čtu z vašich příspěvků: už jste na tom dál, zkušenější a vytrpěly jste si víc,takže se teď trochu stydim,za svoje, pro vás banální otázky... 😕

inza
1. bře 2010

aleluli: ja vimm na Pze 6 ze bere jedna dr a je vcelku sympaticka a prijde me i dobra a neni to zadna baba pred duchodem. Vcelku mje s ni prijde i domluva rozumna a je vcelku rychla.Tak pokud by jsi mela zajem muzu dat kontakt.

evak99: jj budu informovat az bobisky zavedou 😀

mandre: no me rikali ze jdu jako posledni a moje papiry meli na 5 miste, pak jeste nekdo dorazil tak si mylsim ze tak 6. Teda to jsem postrehla. Zda pak sel odpo jeste nekdo na OPU ci jenom na ET tak to nevim. Jak uz jsem psala tak jsme odchazeli kolem 3/4 na 12 a to pokoje vypadali prazdne, jenom na 4 byla jedna pani. V sobotu tam byla Brandejská. Jinak si o tu genetiku zkus rici. Nam ji udelali jenom proto ze jsme v rodine meli potrat jinak by nam ji asi taky nedelali. Neboj pokud to nevyslo ted tak priste to vyjde, chce to jenom doufat,nic jineho nam nezbyva.

jani: drze se, presne jak nekdo psal tak junior a juniorka potrebuji silne rodice. Urcite bude dobre, jsou to velci bojovnici.

majcam: pred IUI doporucuji cca 3-4 dny abstinenci. Je mozne ze pruchodnst muze byt videt na tom 4D UTZ, zeptej se na to sve dr. Me ji teda kontrolovali jenom na UTZ a tom normalnim utz.

evak99
1. bře 2010

majcam: oni nejdřív podle prvních výsledků zkusí iui a až pak příp. kontroluljí tu průchodnost vejcovodů či dělohu...ale zeptej se dr., třeba je fakt na 4D utz vidět průchodnost, nevím...držíme ti pěsti. 😉 jo a mě po iui taky pobolívalo břicho, nebyla to žádná hrůza, ale cítila jsem to....

mandre: podle mě je nejtěžší nabrat sílu k dalšímu boji! takže jakmile sis udělala další plán postupu, tak máš z půlky vyhráno! 😉 o genetiku si řekni, není důvod, aby vás na ní neposlala...

mandre
1. bře 2010

Majcam: já jsem si nechala na vlastní žádost udělat hysteroskopii, kde se právě kontroluje děloha zevnitř a průchodnost vejcovodů - je to v narkóze úkon na 15 minut, pak si poležíš hodinu na pokoji a jdeš domů. Je na to potřeba předoperační vyšetření. Hradí to pojišťovna, ty platíš 1000Kč za použití lůžka na pokoji.
UTZ dělají normálně v ordinaci, tam průchodnost vidět není.

Inza: já myslela, že Brandejská už nechodí na sál 🙂, je tam pořád Daněk anebo Langerová. 6 lidí na OPU to je v pohodě, bývá i dvojnásobek 😕

evak99: další plán je zatím alternativní postup, jdu si popovídat s léčitelem 🙂 ....nejdřív si teda nechám udělat krevní skupinu, protože ji nevím 😖 ...