Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

inza
9. dub 2010

Dobre ranko vsem 😀

pet.s: no tomu se rika odbornici na svem miste 😀 😉

evita: po OPU se uz nic nepicha 😀

petap1
9. dub 2010

Dobré ranko,

petaloudi: super úrodička 🙂

jennyii: vítej, držím palce ať se hodně urodí 🙂

evita: tak to je super..aspoň do sebe nebudeš cpát ty hormony dlouho 🙂 S ISCI se určitě oplodní všechny, uvidíš 🙂

Taky čekám až se nám tu Kačmelina ukáže..myslím, že by už měla být po OPU 🙂

inza
9. dub 2010

evita: my meli taky ISCI a ted jsme meli 100% uspesnost oplodneni 😉

betox
9. dub 2010

Dobré ránko,

petap, vveru: díky za info ohledně imuna, já to včera úplně přehlídla 😖 vveru, Určitě dej vědět, jak to dneska probíhalo.

darkwitch
9. dub 2010

dobre rano
pet.s tak to jsme na tom skoro stejne, manza taky zapojil novy internet a vsem krome me to slo, jsem byla na prasky, ale nakonec se mu to povedlo rozchodit, jen muselo byt vsechno vypnute kdyz to chtel instalovat pres wifi... jak bylo zapnute jeste neco tak se instalace nepovedla...

betox
9. dub 2010

inza: samozřejmě taky díky za info, jsme dneska nějaká zpomalená....

jennyii
9. dub 2010

Ahoj holky, zdravím při pátku 🙂

petap, děkuju za přivítání 🙂 taky držím palce... už stimuluješ?

Holky, myslíte, že má cenu dávat ICSI i když bude v ten den spermiogram dobrý? minule jsme ICSI nedali, manžel měl spermio prý supr a oplodnila se jen polovina vajíček, tak jsme si to trochu vyčítali...

betox
9. dub 2010

jennyii: Vítej u nás. A co embryolog? Měl by být schopný to posoudit.

inza
9. dub 2010

jennyii: my u druhyho IVF meli taky spermio dobry, ale predtim vychazelo hure a tak embryolog poradil ze bude lepsi ICSI a taky se nam z 9 vajuch 9 oplodnilo takze 100% uspesnost. Ale byt tebou tak se po OPU embryologa zeptam jaky ma nazor. Ze poprve spermio OK a oplodnila se jenom polovina. Proste se ptat a zase ptat 🙂

betox: kdy jdes na krev na imuno? Ja byla dneska a nikdo tam nebyl pohoda.. 😀

jennyii
9. dub 2010

Minule embryolog právě říkal, že ICSI být nemusí, že je spermio OK, tak jsme ho nedali a oplodnila se půlka vajíček, ale k ET nedošlo, nebyla embryjka... Máte pravdu holky, uvidíme v den OPU jak to bude všechno vypadat a poradíme se - ale asi pro jistotu radši dáme ICSI, at si pak nic nevyčítáme 😉

betox, děkuju za přivítání 🙂

inza, parádní úrodička, gratuluju 🙂 kdy máte v plánu ET?

inza
9. dub 2010

jennyii: ET uz byl pred mesicem a opet to nevyslo, takze za 3 mesice dalsi IVF 😉 . Kdy vy mate OPU?

betox
9. dub 2010

inza: musím se domluvit s manžou, až bude mít cestu do Phy, páč nejsme Pražáci 😉 Vidím to na příští týden.

evak99
9. dub 2010

petap1: souhlas. netlač na něj, aby pak nemohl vyčítat. 😉 a máš pravdu nespekuluj, ale dohodnutí být musíte 🙂

sarik: lež a nic nedělej. nestojí to za to 😉 já si taky první skoro čtyři měsíce proležela a nelituju toho! 😉

evita: držím pěsti! pak dej vědět, jaká byla úrodička. po et jsem brala prednison (vůbec mi nedělal dobře, protože snižuje imutní reakci, ale brala jsem ho zrovna, když jsem nejvíc trpěla alergiema!) a utroš 😉

jennyi: jasně přidej se k nám 😉

darkwitch: to víš, že to uteče, najednou budeš píchat a rozhodovat, kolik vložit embroušků 😉

petaloudi: fakt krásná úrodička! držím pěsti na et!

pet.s: ☹

inza
9. dub 2010

betox: odbery delaj mezi 7-9 jenom pro info. nejvice lidi byva v utery 😀

petap1
9. dub 2010

jennyii: já čekám na Ms a pak jdu do stimulky 🙂

Inza: Chci se optat 🙂 ..to jako ti vezmou vajuch a pak za tebou přijde embr. a radíte se ? Nebo se o tom zda bude ICSI radíte ještě před OPU ? Jsem volaká zmetěná 😀

petap1
9. dub 2010

evak99: Jj to my se domlivíme 😉 Manža se poptá Daňka a pak se rozhodne...jen se potřebuje poradit s odborníkem 😀

petap1
9. dub 2010

evak99: domluvíme 😀

evak99
9. dub 2010

petap1: přesně odeberou vajucha, probudí tě z narkózy a přijde embryolog. řekne ti, kolik odebrali a jak to vidí se spermoníkama a poradíte se, co a jak dál 🙂 a pak ti dr. dá zprávu o opu a jdete domů spinkat 😉

evak99
9. dub 2010

jo přesně petap1, manža se taky radil s odborníkem, ale tak nějak přeslechl tu info, že když se zavádí 2 embrya, tak je větší pravdědobnost, že se aspoň jedno uchytí 😉 ale co my tenkrát měli málo vajíček...no však už jsem vám to tu psala 🙂

inza
9. dub 2010

petap1: po OPU za tebou prijde na pokoj a rekne co a jak dale a jaky byl spermous a podle toho se taky rozhoduji a taky podle toho z kolika foliku dosali vajucha (pocet foliku venku se nerovna poctu vajuch) nejakej folik muze byt prazdny. Ale zda ICSI ci ne hodne zalezi na aktualnich "ocaskach" jak jsou v kondici kolik jich je...... 😀

petap1
9. dub 2010

inza: evak9: díky za info 🙂 A může tam na tom pokoji být manža, aby byl u té porady 😀 A pak když je ET, tak u toho taky může být manža ? To budu muset zdůraznit..tu větší šanci 😀

nannynka
9. dub 2010

petap1: krome salu pri odberu vajicek muze byt tatka vsude 😉 Muj nesel na ET a ted je mu to lito, ze je neviel nez je soupli k mamce...

darkwitch
9. dub 2010

holky a na pro vysledky z HP jste si volaly, nebo jak se to vlastne dela?

evak99
9. dub 2010

petap1: jak píše nannynka, kromě sálu, kde je to sterilní, může být na pokoji a čekat na tebe až se vzbudíš. můj muž tam byla a já byla ráda, než mě odvezli na sál, tak jsme si povídali, on si pak četl (tuším, že tam byla i telka) a když jsem se vzbudila, tak už na mě čekal 🙂 pak přišel embr. a dohodli jsme se všichni dohromady. ty pokoje jsou tam moc útulné, máš vlastní sociální zařízení...a když tě přivezou ze sálu, tak jsi ještě chvíli připojená na měření tlaku a tuším, že jsem měla i nějakou kapačku...takže tak🙂 no a na et jít taky může, ale musí si vzít mundůr - je to tam sterilní. můj muž teda nebyl, čekal na mě na pokoji, ale taky mu to bylo líto. on mi toho bobíska totiž embr. ukázala na obrazovce a pak jsem i viděla, jak mi ho tam dr. zavádí, takže docela podívaná 😀

evak99
9. dub 2010

darkwitch: já si nevolala, čekala jsem až do konzultace, kde jsme to s dr. probraly. ono je to pro ně orientační, aby věděli, jaký hladiny hormonů máš...

inza
9. dub 2010

petap: ja pri OPU mela manzu na pokoji a pri ET take. To byl dokonce i primo na sale 😀

darkwitch: oni ty vysledky poslou rovnou dr ke kteremu pujdete

petap1
9. dub 2010

inza: evak99: tak to on bude chtít být určitě všude...a to je dobře. Je super když ho tam máš po probuzení 🙂 A ještě jedna otázka..ukážou vám, že vám vkládají ty vaše ? Jako nějakou cedulku na zkumavce 🙂

petap1
9. dub 2010

a ještě jedna otázka..pak už dám pokoj 😀 ..Ráno u odběru ocásků můžu být ještě s manžou nebo tam jde sám a já na pokoj ? Ne že by mě potřeboval, ale aspoň doprovod asi bude vyžadovat 🙂

inza
9. dub 2010

petap: jo ukazou ti tam tvoje jmeno. Maji to popsana. Ja myslim ze u odberu ocasku byt asi budes moc. (u nas byl mnz sam bez doprovodu 😀) Podle me zalezi na tom jak tam budou mit frontu a taky asi na tom kolikata ty pujdes na radu na sal aby se to vse stihlo 😀

jennyii
9. dub 2010

petap, nás takhle před sesternou rozdělili, byli jsme z toho pěkně vykulení, manžel doleva a já doprava 😀 mě vedla sestřička už rovnou na pokoj, měla jsem si hned lehnout a čekat na anestezioložku a manžela odvědli na spermio a za chvilku pak přišel za mnou a taky jsme si až do zákroku povídali a hlavně poslouchali co se děje na chodbě, já s každým bohuchnutím dveří poskočila, že už si pro mě jednou 😀
ale myslím, že kdybys ho chtěla doprovodit, nebo bys tam s ním chtěla být, tak by se to asi dalo domluvit, i když asi záleží na pořadí, ve kterém tě pak bude OPU čekat... 🙂