Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

dennisa
19. čer 2010

Jako holky, aby to nevypadalo, že něco vzdávám a balím, to zas ne!
To je jen ten dnešní nával negativních emocí a momentálního zklamání.....však víte.

pet.s
19. čer 2010

denisko..achjo..holka, taky to nemáš jednoduchý, viď? Ale ráda vidím, že to nevzdáváš.

ter23
20. čer 2010

Deni, já myslím, že ta imunologie a genetika je rozhodně dobrá - nám ji dr.Langerová navrhla taky hned po tom, co se první IVF nezdařilo, přestože nebylo vlastně taky dokonané, když nebyl ET. Může se při těch vyšetřeních přijít i třeba na menší problém, který se dá upravit a podchytit léky a je to ok, ale když není podchycen, tak může nadělat paseku... mě třeba zjistili nějakou látku, která je trochu zvýšená a způsobuje potraty, proto mám se začátkem stimulace naordinované léky... A vy toho máte za sebou už hodně, hodně zklamání a patálií, určitě bych do těch vyšetření šla. V podstatě to nic není, je to rychle hotové a máš pak jistotu, že je vše ok a klidnou mysl anebo se problém včas podchytí

dennisa
20. čer 2010

Pet.s, jasně, žádný vzdávání, boj pokračuje dál 😉

Ter, určitě se na ty vyšetření zeptám, až půjdu za měsíc na konzultaci. Stejně by na to byl čas, když budu mít pauzu 3 měsíce, tak by se to všechno stihlo, než se vrhneme do dalšího pokusu.

2411
20. čer 2010

Ahoj holky,tak se hlásím po tom včerejším ET proběhlo to v klidu,večer jsem byla trochu unavená,ale jinak dobrý.
vveru,tak s tím čůraním jsem to taky řešila,byla jsem tam taky ve 2 hodiny,měla jsem strach,aby to neodnesl doktor,ten byl uplně perfektní.Ted už budeme jen čekat
Denni je mi to moc líto,ale život už je někdy takový.ja jsem na IVF byla ted po 5,vždycky když to nevyšlo tak jsem to chtěla vzdat,časem to ale přebolelo tak jsem sebrala všechny síly a šla jsem do toho znovu,pořád si říkám,že se to štěstí jednou unaví a sedne i na mě

pet.s
20. čer 2010

Denisko..to víš, že jo. Ono to bude lepší utíkat než dojde k dalšímu pokusu. Já jsem v tomhle asi měla mírnější výhodu, že jsem po první stimulaci měla pocit, že celé IVF je jen další marné snažení, stejně jako zvvedání nohou po souloži, nejedení smaženého, braní hormonu, po kterých jsem děsně tloustla, ježdění po léčitelích, hlídání plodných dnů, souložení při menzesu. Prostě za těch 20 let jsem toho marně zkusila už tolik, že jsme měla pocit, že vše je marné. Navíc jsem už děti měla, takže to byla trochu menší tragedie,ale stejně jsem to vždy obrečela. Horší pak byla ta patálie s Matyáškem. Mysleli jsme si, že je vše vyřešeno. Sice jsem se bála, že to neudržím, že se něco stane,ale to, že malý bude postižený nikdo z nás nečekal. ☹ ☹ ☹ ☹

2411
20. čer 2010

pet.s-napsala jsi to tak hezky až mi vyhrkly slzy,smekám před Tebou 🙂

dennisa
20. čer 2010

2411, tak teď hezky lež a odpočívej, ať se drobci pořádně zavrtaj 🙂 Kdy máš zkusit test, za 14 dní?

Pet.s, ty jsi takový chodící důkaz toho, že když se to nevzdá, tak se dočká každá a třeba i v pozdějším věku. Tím vůbec nemyslím, že jsi stará, aby to blbě nevyznělo. Jen jsem chtěla napsat, že šance je a bude, že se to podaří i nám, co se zatím štěstí vyhýbalo. S Matyáškem to musela být velká rána pod pás a pro Tebe hrozně těžká zkouška a jsi silná, když jsi bojovala dál. A teď budete mít Terezku a ta Vám všechno špatný vynahradí. Mo Ti to přeju 🙂

2411
20. čer 2010

Denni test si mám udělat za 14 dní a pak hned přijed na krev i když bude test pozitivní nebo negativní mam neschopenku,doktor říkal,že ted už je to v božích rukách že už to ted neovlivním,ale to víš že se šetřím,pobolívá me břicho ale možná to je normoš 🙂

dennisa
20. čer 2010

2411, přesně tak, teď je to na přírodě, doktoři svoji roli splnili. Tak to bude nervák, to budete s Vveru testovat nastejno.
To jste se tam včera musely potkat,ona šla taky ve dvě.

pet.s
20. čer 2010

Deni... no musím říct, že po Matyáškovi to fakt byly deprese. Zatímco hned po té mě celá rodina(mamka, ségra, teta, sestřenka) moc podporovali a utěšovali.Že se to znovu povede. Pak se najednou všichni otočili, že at už to nepokouším, at nejdu hlavou proti zdi. Byla jsem z toho hotová. Sama jsem nevěděla, co dělat. Ale brala jsem to jako, že to dlužím Matyáškovi. Že mu musím dát ještě šanci se narodit. Nakonec měl rozhodné slovo můj muž, protože on to musel zaplatit.(celé IVF).Řekl "jdeme do toho, pokud ty sama chceš, a vydržíš to". Domluvili jsme se, že tohle je poslední pokus. Že plodit poškozené děti nebudeme. Tak jsme šli, at si naši říkali, co chtěli.Máma mě ještě v den ET přemlouvala, at toho nechám, že se stane něco horšího.
Tak doufám, že neměla pravdu.
K té mámině pravdě- když jsem doma před 13 lety doma řekla, že jsme si adoptovali černouška a že si pro něj zítra jedeme, tak naše máma byla děsně proti. "Prý budeme my i on nešťastni." Moje odpoved zněla, že lepší když bude nešťastný v milující rodině než někde sám v děcáku.
No happy end? Daleko máš náš chlapeček do nešťastného. Je to miláček babičky, můj(úplně největší), třídy a hlavně děvčat z devátých tříd😀 😀 😀
Takže ne vždy mají maminky pravdu. 😉

ter23
20. čer 2010

Pet.s, musím říct, že i mě dáváš naději... to jak dlouho se snažíme o miminko je proti Tobě prd... ale už dlouho si ráda čtu Tvé články a příspěvky o rodině, o dětech... 🙂 a chci říct, že jsi opravdu hrozně silná ženská a smekám před Tebou, nevím jestli bych vydržela to, co ty. Terinka vám ale bude odměnou za všechno, takovým darem z nebes 🙂

pet.s
20. čer 2010

ter neboj vydržela...co by ti jiného zbylo..už kolikrát jsem byla v situaci, že jsem si říkala, že už nemůžu dál, že bych raději skočila z mostu, ale vždy tu byly děti, které bych tu nechala samotné. takže nějaké útěky "jinam" by byly strašně sobecké vůči nim. Takže nic jiného než pobrečet si a jít dál nezbývalo.

ter23
20. čer 2010

pet.s já vím... člověk zvládne všechno když musí. Ale stejně, obdivuju, že jsi do toho dokázala jít znovu. Už jsem několikrát prohlížela Tvé albíčko, máš krásné děti... co dcerunka, ještě zlobí? 🙂 a jak se vlastně těší na sestřičku?

darkwitch
21. čer 2010

ahoj holky, vratila jsem se z dovolene, jdu vas docist 😉

petap1
21. čer 2010

Dobré ranko,

evi veliká gratulace a hlavně hoooodně zdravíčka pro Vás obě 🙂

Deni: Mrzí mě to...ale neboj, chce to jen čas a člověk se zase oklepe a jde dál..za chvilku už převáží další těšení na nový pokus 🙂

Vveru: už máš určitě bobísky u sebe, tak je hezky hýčkej ať na tebe za 14 dní vykouknou // 🙂

kive76
21. čer 2010

ahojky, dark...tak určitě jsi se dočetla taky mě čeká to HSG...jak to probíhá, a na jak dlouho to tak je?

kive76
21. čer 2010

jak bylo na dovče?

darkwitch
21. čer 2010

kive jo byla jsem na hsg, vysledky mas hned, no, zavedou ti zrcadla, pak ti tam pousteji tu kontrastni latku a kontroluji, co jestli je to pruchodne trva to myslim 15-30 minut, neni to teda moc prijemne, jednak to trochu boli a me se pritom teda strasne motala hlava a delalo spatne, ale zase tu chvilku se to da vydrzet, takze se toho neboj...
dovca byla fajn i kdyz nam porad prselo a vetsinu casu jsem stravila v kuchyni 🙂

evak gratuluju k Barusce a preju vam moc stesticka, zdravicka a radosti 🙂

denni ach jo, to je mi lito, ale tak jsi holka statecna a za chvili se vrhnes do dalsiho pokusu...

kive76
21. čer 2010

dark a kdy jdeš na to IVf DO gennetu už máš termín? já bych to tenle týden měla dostat, takže to vidím to HSG na příští týden...

inza
21. čer 2010

evak: take gratulace k male a hodne zdravicka a stesticka vsem.

jinak ja dneska zacala stimulku s dlouhym protokolem. Chci se zeptat tech kdo mely dlouhy protokol od kdy si zacaly pak pichat injekce?

petap1
21. čer 2010

inza: ty jo to je fofr..tak a už jsi zase v procesu 🙂 A na kdy tak vydíš OPU ?

inza
21. čer 2010

petap: no nejdrive v cervenci. Ja ted zatim strikam do nosu synarel a 5-6 DC mam jit na kontrolu. Mrcha by mela prijit zacatkem pristiho tydne, ale znas to 😉

ter23
21. čer 2010

Ahoj holky,

dark, užila sis dovču? 🙂

inzo, já měla ten protokol, který máš ty a injekce sem si měla dávat cca od toho 5 - 6 DC ( podle UTZ ) asi tak po dobu 5 - 6 dní, pak už hned OPU 😉

petap1
21. čer 2010

podle toho co píše ter23 tak to bude tak nějak do 14 - 3 týdnů...ty jo a za chvilku už budeš testit 🙂

petap1
21. čer 2010

to bylo pro Inzu 😀

inza
21. čer 2010

ter23: dikes

petap: kez by

vveru
21. čer 2010

Ahojky holky! Jdu na chvilku nakouknout, už jsem nevydržela. Tak máme jen jedno 😔 snad bude bojovat, paní embryoložka říkala, že tamty zbylé už byli dva dni pozadu a tohle, že by brzdili ve vývoji, prý už je to krásná blastocysta. Tak uvidíme . . .

kive76
21. čer 2010

držím palečky... 🙂

darkwitch
21. čer 2010

vveru to bude jedno silne miminko 🙂

jinak jsem dnes byla na utz, ve stredu picham pregnyl a v patek iui, pokud dojde mrcha zacinam pristi cyklus se stimulaci