Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pet.s
13. pro 2010

Přidávám nějaké fotečky

pet.s
13. pro 2010
kive76
13. pro 2010

@pet.s roztomilá 🙂

inza
13. pro 2010

@pet.s: je krasna 😀, pekne se Vam povedla 😉

anlek
13. pro 2010

@pet.s Uz mi bezi druhy cyklus po porodu, takze druhy cyklus se snazime doma. 😉 Ja bych brala sourozence hned. S malym zvladame vse, jak jsme zvladali pred nim (tancovani, cestovani, akce ...). Jen mam dlouhe cykly, poprve jsem nemerila teplotu, ted se snazim. A moc tomu nerozumim. Ova dva cykly jsem cca 12. den spinila (ocekavala bych to k ovulaci), ale cyklus byl poprve dlouhy 39 dnu, ted 33. den. Udajne podle mereni teploty byla ovulace 24. den. A ja nevim, jestli s timhle je mozne otehotnet nebo jestli se fakt mam objednavat do Gennetu. Dr. mi rikala, ze hormonalni brouri - tehotenstvi/porod/kojeni se muze moje anovulace zmenit ... Navic maly se rozhodl, ze se odstavi, pres den si uz prso nevezme, takze uz i je realne premyslet o pripadnem dalsim pokusu v Gennetu a budu vedet, ze mu neberu neco, na co ma narok. A navic ja bych miminko brala hned. 😅

anlek
13. pro 2010

@pet.s Prohlidla jsem fotky a Terinka je moc roztromila. Mate stejnou hraci deku jako Robin. 😵

petaloudi
13. pro 2010

@anlek Určitě i s dlouhými cykly otěhotnět jde... Já měla cykly kolem 35 dnů, ovulaci jsem si myslela, že vůbec nemám... a koukni na mě 😉 Ale asi bych možná zašla aspoň na hormonální profil a když budou všechny hormony v pořádku, můžete to zkoušet chvilku doma. Na druhou stranu, pokud bude nějaký "bordel" v hormonech, tak asi nemá moc cenu ztrácet čas.

petrajda
14. pro 2010

Ahoj holky, omlouvám se,že sem vám tak vpadám 🙂 . Chodím do Gennetu,ale v Liberci. Teď sem zjistila,že v G v Praze nabízejí metodu IMSI,je to teda pálka,ale co v tomto případě není,že.Nemáte některá zkušenost s touto metodou, je to poměrně mladá metoda,ale nicméně by mě zajímal váš názor. Jsme teprve před prvním ivf,ale bohužel jsem se na to moc upla a nechci nic podcenit. Peněz nemáme na vyhazování,ale na toto je ráda obětuju.Jen když nám to dodá větší jistotu otěhotnění 🙂

inza
14. pro 2010

dobre ranko

monn: tak co testila jsi a jak jsi dopadla?

ivula21
14. pro 2010

ahojky všem.
pořád sem čučím jak blbec jak dopadla monn a furt nic. ☹

ivula21
14. pro 2010

@petrajda a v čem spočívá ta metoda IMSI?

petrajda
14. pro 2010

ivula21- nevím zda to dobře vysvětlím,neumím se moc vyjadřovat 😀 Spermošky se daj na misku do nějakého roztoku,kde se mnohem líp zjistí,která je opravdu ta the best 🙂 . A ta se pak použije na vpíchnutí jako u ICSI.Stojí to asi dvanáct a půl.

ivula21
14. pro 2010

@petrajda aha, já myslela, že když se dělá u IVF ICSI, tak že už rovnou vpíchávají ty the best 🙂 spermije. Ale vidím, že asi ne, že asi teda berou ty , které mají po ruce 😒

cibka
14. pro 2010

@petrajda tak to je teda darda o tomhle slyším poprvé takže neporadím

petrajda
14. pro 2010

cibka- dnes sem to zjistila na ceníku pražského gennetu, doposavad to dělali jen v Brně. Je to nová,mladá metoda. 🙂

ivula - při ISCI taky píchají ty výběrové,které mají tu správnou hlavičku 🙂 ,ale u toho IMSI mnohem líp zjistěj,která s tou správnou hlavičkou je ta nejvíc ok.Jak to se mně neptej, je to jen nějaké vylepšení. 🙂

cibka
14. pro 2010

@petrajda ty už nevědí jak by z nás tahali prachy ☹

petrajda
14. pro 2010

cibka - pravda pravdoucí 😢

Holky a mohu se vás zeptat tu, jak jste na tom vy, máte tu nějakou šťastně těhotnou nebo jste jako já pokusnými králíky? 🙂

ivula21
14. pro 2010

Hernajs a kde je ta monn? Ať přijde jenom s dobrou zprávou prosíííííííííím 🙂

@cibka jo to máš pravdu. Místo toho, aby se člověk zařizoval , furt jenom uvažuje kde ušetřit na další pokusy. 🙂 Raději se nerozčilovat 😉

inza
14. pro 2010

u toho IMSI si je zvetsi jeste vice nez u "normalniho"ISCI" a tudiz je jeste lepe videt morfologie spermone 😉 . Je je to mlada metoda a v Gennetu v Pze ji delaj myslim teprve od zari

cibka
14. pro 2010

@petrajda ja sem pokusnej králík mrkni na muj článek
@inza se divim že mi to nenabídli

inza
14. pro 2010

@cibka: no je to docela hodne penez...nam to taky nenabidli...

cibka
14. pro 2010

@inza kdybych vedela ze to zabere tak do toho jdu hned

inza
14. pro 2010

@cibka: hele tohle o tom pisou.....IMSI provádíme se především v případech opakovaných neúspěchů po IVF a opakovaných potratech bez zjevné příčiny, nebo nízké (90%) určené při konvenčním hodnocení..podle nekterych expertu muze byt u nekterych paru az dvounasobna sance na uspech

cibka
14. pro 2010

@inza no my už máme za sebou 2 ivf a 1 iui ☹ v pondělí jedu na ko a zjistit co bude dál

petrajda
14. pro 2010

cibka - úplně sem u toho zapotila. Máš to teda pestrý ☹

cibka
14. pro 2010

@petrajda myslim že to většina z nás věřim že se jednou taky dočkam nebo se tomu aspon pokoušim věřit ikdyž nekdy ztracim nadeji

inza
14. pro 2010

@cibka: no my 3 IVF a letos myslim ze 3 nebo 4 IUI ani ted presne nevim...

cibka
14. pro 2010

@inza a ty 3 ivf byli taky letos? takže do dalšího pokusu jdete za svý ☹ a ke komu chodís

inza
14. pro 2010

@cibka: jedno loni a dve letos. K Langerovy. Jo jdeme za svy.pokud nevyjde IUI....pekna palka to bude 😝. To ja jeste jsem stale bez prace...

cibka
14. pro 2010

@inza no manža řekl že kdyz nevyjde posledni ivf ze uz do toho nejde ☹