Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

sipkova1
28. pro 2010

Ahoj holky, díky za info, už mě objednali na leden na 11. DC k Dr. k naplánování dalšího IUI.
@inza já mám taky v nativu

Jinak výsledky hcg už budou teď standardně druhý den (tj. odběr krve ráno do 9 hodin a výsledky další den kolem poledne), ale to už tady myslím někdo psal (spíš psala 🙂))

monnn
28. pro 2010

@ajriska tak držím pěstě at vše vyjde jak má 🙂 a hlavně pak co nejdřív napiš!!!!

ajriska
29. pro 2010

Ahoj holky,
hlásím návrat z Gennetu. Mám v bříšku jedno miminko, bylo slyšet a vidět i srdíčko, nádhera...teď se budu jen modlit, ať se nám do 12. týdne krásně daří a pak už to bude OK. Musela jsem se nechat uschopnit, ale pokud to nebude v práci dobré, tak si půjdu zase marodit....jsem objednaná na 9.2. na 1. screening, tak snad se toho oba ve zdraví dočkáme

petaloudi
29. pro 2010

@ajriska hurá, hurá, huráááá 🙂 Moc moc držím palečky, ať je vše v pořádku a jste oba dva zdraví!!!!

ajriska
29. pro 2010

@petaloudi děkuji🙂 ten strach je obrovský, akorát já blbka nevím, jak se to počítá...dle dr. jsem buď 6+4 nebo 7+2

monnn
29. pro 2010

@ajriska moc gratuluji,to je úúúúžasné 🙂 Ty jo,je to super,Ty se tak máš-už jsi slyšela i viděla své mimčo,no já přemýšlím zda mám jet zítra do laborky nebo si počkat až na ten UTZ. a koho jsi měla za Dr.?Jo a pokud si dobře vzpomínám počítá se to od poslední MS,takže si myslím,že by jsi mohla být 7+2 😀 ?

ajriska
29. pro 2010

@monnn no byla jsem u dr. Bukvové (Lovásová) je moc milá...no ty týdny chápu ale ty dny...ale co budu počítat týdny 🙂

ajriska
29. pro 2010

@monnn jo a od poslední ms je to přesně 7 týdnů a dva dny...ale jak se pak dopočítavají ty dny? To jako zítra to bud 7+ 3, pak 7+4, nebo jak?

petaloudi
29. pro 2010

Normální těhu se počítá od prvního dne poslední menstruace, ale teď si nejsem jistá, jestli v případě IVF se tam nějak nezohledňuje ta doba mezi OPU a ET. Já se třeba řídím podle týdnů, které mi vypočítal Feldmár při NT screeningu. Kolem toho 12. týdne jsou prý všechna miminka stejně veliká a tak se dá nejpřesněji určit termín porodu. Já mám třeba mimi podle poslední MS o víc než týden starší, ale reálně to tak určitě není, protože vím, že jsem mohla otěhotnět nejdřív 22. den cyklu. Což taky odpovídá tomu, jak mi to změřil méďa.

petaloudi
29. pro 2010

@ajriska jojo zítra 7+3, pak 7+4, 7+5, 7+6 a pak už zase začínáš 8+0

monnn
29. pro 2010

@ajriska přesně jak odpověděla petaloudi,jen myslím,že je jedno jak jsi otěhotněla počítá se to pořád stejně a rozhodujicí bude ten UTZ 😉

cibka
29. pro 2010

ahoj holky,
teda u vás je tak vidět jak ten čas letí snad pro nás který jsme se letos nedočkaly bude příšti rok štastnějším
moc vám to přeju

ajriska
29. pro 2010

@petaloudi děkuju

ivula21
29. pro 2010

Ahojky já se taky přidávám ke gratulaci k malému vetřelci v bříšku 🙂 To bude dneska oslava určitě

Jinak já ode dneška začínám se stimulkou, tak uvidím co bude nebo nebude. Akorát vyvstal problém, nevím jestli mi ještě tu druhou stimulaci K PGD pojišťovna zaplatí ☹ . Ani doktorka neví jak se to vlastně v mém případě počítá, když k jednomu transferu potřebuju 2 stimulace. Tím, že pojišťovna proplácí 3 stimulace ukončené transferem a jednu bez transferu, tak nevíém jak to bude pojišťovna brát u mě. 😒 To bude ještě sranda.....teda moc ne 😢
Je to v pytli, zatím jsem došla jenom k jednomu transferu a už bych měla mít z pojišťovny vybráno nebo co.
Langerová už to měla zjistit u pojišťovny dávno a ještě to nezjistila, asi si tam zajdu sama nebo nevím.

michaelama
29. pro 2010

Holky už nám to tu začíná...baby booom
ajrisce blahopřeji k srdíčku 🙂

ivula21
29. pro 2010

@monnn a u tebe všechno v pořádku? to zakrvácení tehdy, byla to teda naštěstí jenom přeháňka?
A neboj, 4. ledna bude coby dup 🙂

michaelama
29. pro 2010

@ivula21 Gratuluji ke stimulaci, tak to já to s tebou nestihnu ☹
S tou pojišťovnou je to blbé, ale oni to jistě nějak vymyslí, kdyby to s tou pojišťovnou nevyšlo mohl by ti to dát gennet alespoň jen za nákupku, ne? Nemusí taky na všem vydělávat...

ivula21
29. pro 2010

@michaelama no to jo 😀 , já jsem fakt zvědavá jak to bude. Kousíček od práce v Ostravě mám zdravotní pojišťovnu...mám stochutí se tam objednat k revizní a povykládat si s ní.

michaelama
29. pro 2010

@ivula21 Mě ti nedávno napadlo, že jak je ten stát ted tak zadluženej a vůbec všude se šetří, že začnou šetřit i pojišťovny a přestanou proplácet IVF. No to bych šla asi do ulic 🙂
Tak musíme doufat, že je to nenapadne!

darkwitch
29. pro 2010

@ajriska tak to je skvela zpravicka

monnn
29. pro 2010

@ivula21 sama nevím,ale zítra asi nemám odvahu jet znova do laborky-asi budu raději v nevědomosti do toho 4.1 budu se snažit myslet pozitivně,modlit se a věřit,že srdíčko taky uvidím a uslyším 😉 chjo to čekání je fakt nekonečné,dnes jsem si opět dělala test a zdá se mi,že ta čárka je malinko slabší-nevím,možná se už moc kontroluji ☹

ajriska
29. pro 2010

Holky děkuju, ale z pověrčivosti do konce 12. týdne...však víte....jinak začínám mít dost nevolnosti - sice úplně nezvracím, ale pěkně mě to "kope" a nemám vůbec celý den chuť na jídlo až k večeru....tak to beru taky jako pozitivní....ale je fakt, že minulý týden tam byl jen gestační váček, a dnes už srdíčko...budu se modlit 🙂 a vám moc držím pěsti
@monnn dej vědět

monnn
29. pro 2010

@ajriska to víš,že dám,ale já to mám přece jen dál a dřív jak kolem 19.00 se sem toho 4.1 nedostanu 😒 ,doufám,že sem pak připíšu taky tu krásnou zprávu jako Ty-hele máš i fotečku nebo ta se dává až v tom 12.týdnu?

ajriska
29. pro 2010

@monnn já jsem fotku dostala...nejvíc mě dodělalo, že povídá "tady je vidět srdíčko" aha, vy ho nevidíte, tak já vám ho pustím....no a já jsem se jí ptala, co se stalo s tím druhým, jestli není někde mimo a ona mi řekla, že se asi vstřebalo, že to by mi nebylo takhle hej...tak věřím, že to naše snad vítězství bude Viktorka 🙂

monnn
29. pro 2010

@ajriska jé a dala Ti ji sama od sebe nebo sis ji musela vyptat?Já se ptám,ale jak dopadnu ví jen ...,mě totiž není ani špatně ani dobře chjo kdyby to šlo jít spát a vzbudit se až toho 4.1 😀 jo a Viktorku jsem chtěla při našem Martovi 😉

ajriska
29. pro 2010

@monnn dala mi jí sama...no mě začalo být špatně až tento týden ale spíš je to nechutenství a ráno si občas ublinknu žaludeční šťávy, modlím se, abych nezačala krvácet, to dnešní vyšetření mě trošku bolelo, ale to jsem jí řekla...povídala, že v břiše není žádná volná tekutina, což je super...

monnn
29. pro 2010

@ajriska na jídlo taky nějak nemám chut,ale to je spíš,že jsem nervozní a ty bud v pohodě je to na velmi dobré cestě!!a opravdu musíš do práce?já právě doufám pokud to vyjde,že si budu užívat teplo domova a nebudu muset do toho mrazu 😀 odpočívej a nech se rozmazlovat!

ajriska
29. pro 2010

@monnn jj do práce bohužel musím.....ale nejvíc mě dostalo, že sotva jsem se nechala uschopnit, tak mi šefova napsala, že kdyby to náhodou nešlo, že to zařídí jinak a týden před tím mi volala a ptala se kdy se už nechám uschopnit

monnn
29. pro 2010

@ajriska tak to je tedy smůla,škoda,že Ti nedala vědět dřív,

pet.s
29. pro 2010

holky na podporu všem posílám přání a PFku..kdo si myslí, že už nemůže dál, tak si přečtěte můj příběh. Loni o Vánocích jsem byla na konci svých sil. a ted? na růžovém obláčku štěstí.-))