Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

helenky
17. dub 2009

nezvedej telefon 😎

lucavka
17. dub 2009

Ahojky. Sem nějak nestíhala.
Miluse na genetice sme byli u paní doktorky Hlavový. Sice nás vzala o hodinu později, ale byla fakt moc fajn.
Tak uvdíme jestli tak dopadnou i výsledky krve ☹ .
Mějte se moooc krásně a držte se holky 😉

monivo
18. dub 2009

Ahoj holky, už jsem tady párkárt byla, ale teprve teď se můžu opravdu připojit, ve čtvrtek jsme byli poprvé v Gennetu u prim 🙂 Manžel byl na spg, výsledek je špatný, prý ICSI, ale to jsme čekali, protože právě proto, že je spg špatný jsme na nic nečekali a šli do CAR. Teď nás čeká imunologie páru, genetika u dr. Raškové, HP mezi 1-3DC a manžel jde k dr Vikovi (androlog), potom, co budeme mít výsledky, tak se máme objednat na konzultaci. Vůbec nemám představu, za jak dlouho to bude a hlavně, za jak dlouho mě pak objednaní. Mám z toho docela hrůzu, podle toho,co tu píšete. Na první konzultaci jsme čekali dva měsíce. Moje kolegyně z práce se tam chce taky objednat a vypadá to až na září (do června je plno, na prázdniny asi objedávat nebudou). I když prim. říkala, že teď už by to nemělo trvat tak dlouho (i když záleží, co u ní znamená, "že to není dlouho" 😀

Mám radost a dobrý pocit z toho, jak to tady pěkně těhulí, vaši diskuzi sleduju už od ledna, ale zatím jsem neměla k diskuzi co říct 🙂 Všem Vám gratuluju a nám ostatním držím palce. Akorát trochu nervozním z toho, že mi přijde, že tady všechny chodíte k Vykysalé a nikdo k prim? Nebo se pletu? Mám z toho dělat nějaké závěry? 😅

blucka
18. dub 2009

Ahoj Monivo, tak je super, ze sa lady pohli a zacnete pracovat na mimcu 😉 . Drzim palce, aby ste sa co najskor dockali vytuzeneho prcka/ov. 🙂 🙂
Tehuli sa to tu krasne a bacili su to nakazlive 😉 . Hlavne nebud nervozna z toho, ze vacsina je u Vykysalej, musis mat na pameti, ze vsetci su tam skveli a snazia sa pomoct.
To si ma dostala, ze objednavaju az na zari, tam je teda natresk!

miluse
18. dub 2009

Monivo, ahojky a vítej, já byla u primářky a tak nějak k ní asi patříme, ale jelikož taky nechci čekat další cyklus, neb když jsem se teďky objednávala (po genetice a imunu) na další konzultaci tak mi řekli, že primářka bude mít čas až koncem května a to už je pozdě, to bychom to už nestihly, tak jsem nás objednala k Vykysalý, neb nikdo jiný tam volno neměl. Ale primářka je fajn ženská.

Jinak já se na tu konzultačku po genetice a imunu objednala poté co nám řekly, za jak dlouho asi tak budou výsledky, což prý tak za 3 týdny.

Týýý jo až na září 😨 tak to je fakt nářez, ale je asi fakt, že si chtějí o prázdninách taky trochu odpočinout 😵

ivomal
18. dub 2009

Ahoj Mojivo, vítám tě, já chodila ke Košťákovi, ale on je teď na tříměsíční stáži, tak jsem přešla taky k primářce...a myslím, že se mi s ní i lépe komunikuje než s předchozím lékařem...

monivo
18. dub 2009

miluse a jak to probíhalo na imunu? My jdeme příští týden na krev a manžel opět spg a pak 14.5. na konzultaci k doktorce (je to někde v Karlíně). Budou pak dělat ještě nějaké další testy?

miluse
18. dub 2009

Monivo, nám brali akorát krev, mě snad 6 ampulek a manžovi 5 plus to spermio a to bylo vše a za 3 týdny si jdeme pro výsledky, 4.5. A taky jsme byli v imunii 😉

monivo
18. dub 2009

Aha, takže jste vlastně u konkrétní lékařky zatím nebyli. Tak to mi pak musíš říct, jak to dopadlo, jestli se pak už další testy nedělají. Jen mě zajímá, přibližně za jak dlouho dáme všechna vyšetření dohromady (včetně genetiky atd.) Teda tolik krve, to už vidím, jak se mi zase udělá špatně 🙂

miluse
18. dub 2009

No taky jsem měla co dělat. 😅
Taky jsem zvědavá jestli to nějak bude pokračovat nebo jen předají výsledky a řeknou pápá... doktorka na genetice říkala, že to taky stihne do těch 3 týdnů, aby jsme měli ty výsledky tak nějak současně.

monivo
18. dub 2009

Jelikož jdeme na genetiku 12.5. a na imuno 14.5., tak by to mohlo být současně. Akorát netuším, co se bude dít u androloga, s tím tady asi žádná zkušenost nemá. Ale je pravda, že jsme si toto vyšetření vyžádali sami, doktorka to ani nenavrhovala. Ale i přesto, že nás asi čeká IVF, tak chceme vědět, proč máme spg tak špatné (množství není to nejhorší, spíš jsou pomalé a morfologie 99%).Říkám si, že do budoucna je přeci potřeba případný problém vyléčit (pokud se tedy něco zjistí).

miluse
18. dub 2009

Tak to taky nevím, my kvůli špatnému spermiu právě podstupujeme tu genetiku a imuno. O tom andrologovi jsem vůbec netušila. 😕 My jen víme, že jich má manža málo a ještě jsou to bestije pomalý 😀 tu morfologii taky vůbec netuším 😅

monivo
18. dub 2009

Tak to jsme na tom asi podobně. Já jsem se dočetla, že mužskou neplodností se zabývá androlog (je to vlastně urolog, který se na to specializuje). Na vyšetření u něj jsem se musela sama zeptat, doktorka se o tom při první konzultaci vůbec nezmínila, tak jsme jí řekli, ať nás pošle i tam. Na internetu jsem narazila na jednoho androloga, tam jsem mu psala, dotaz a on mi psal, že je tohle trošku problém, že hodně CARů k andrologům automaticky neposílá. A právě říkal, že tam může být zánět, varikokéla apod., měl by se udělat ultrazvuk, jestli tam něco není. Gennet spolupracuje s dr Vikem, který tam je 1x za 14dní, akorát je soukromý, takže to prý stojí 1000 Kč, ale chceme mít jistotu, že jsme prověřili všechno.

miluse
18. dub 2009

Aha, tak díky za info, proberem to s manžou 😉 . A on dochází do Gennetu ju?

monivo
18. dub 2009

Přesně tak, je tam 1x za 14dní, ve středu, manžel tam jde 29.4., tak jsem na to zvědavá. Jinak domovsky působí v Krči. Ale doktorka nám ho doporučila a taky s nima spolupracuje. Jestli tě to trochu zajímá, podívej se do alba uživatelce wrtulka (taky mají tento problém a má tam popsáno, jak byli u androloga apod.) Přesně jak tam píše, sice již zažádali o IVF, ale i přesto mají zájem na vyléčení manžela.

miluse
18. dub 2009

Jo, díky Jíťu vyzpovídám 🙂 Díky

monivo
20. dub 2009

Ještě jsem chtěla k té první návštěvě říct, že mě trochu mrzí, že když doktorka viděla, že máme špatný spg, tak rovnou řekla, že to vidí na IVF. Takže u mě ani nemusí sledovat ovulaci apod. (přitom mám nepravidelný cyklus) a manžela by vůbec na urologii sama od sebe neposlala. I přesto, že nás asi IVF nemine přeci neznamená, že nechci vědět, jestli u mě funguje všechno tak, ják má a to samé u manžela, když má očividně nějaký problém, tak zjistit jeho příčinu. Jinak všechno v pořádku, prostředí, přístup, ale tohle mě trochu mrzí. Ale co jsem tak četla, tak takový postup mají všechna CAR. Já jsem toho názoru, že do CAR jdu nejenom proto, že chci otěhotnět, ale i proto, aby nás vyléčili. Ale u některých doktorů je asi opačný přístup, že si myslí, že když k nim přijdu, tak chci otěhotnět co nejdříve bez ohledu na to, jestli vím důvodu, proč to nejde přirozeně.

miluse
20. dub 2009

Monivo, u nás to bylo tak nějak podobně. Při první návštěvě, tedy bylo naplánováno, že event. zkusíme IUI, neb jsem ještě dopírala clostilbegyt, ale vzhledem k výsledům spermiogramu nám ho nedoporučili, že prý by to stejně nemělo smysl a rovnou poslali na vyšetření.

Jo a včera jsem manžovi navrhla to vyšetření u androloga a nějak to nezval.... tak doufám, že IVFko vyjde. Jinak bych ho tam pak zkusila nějak dokopat. Já taky musela pod kudlu (laparka), tak ať se taky snaží, ale je to holt ta mužská ješitnost, páč proč by měla být chyba u něj že? 😕 😅 🙄

nelynka
20. dub 2009

ahojte

monivo, MUDr VIk je super, operoval mojho manzela ked mu zistili rakovinu a vdaka nemu sme sa dostali do Gennetu, vlastne na jehod odporucenie..
Na andrologii sme boli asi pred mesiacom, manzel nema po tej operacii chut na sex, ale neboli sme u neho, ale boli sme u MUDr Jarabaka, nic sme neplatili a je naozaj super, je druhy ktory asistoval pri operacii manzela.
Boli sme ako pises v Krci, 15.5. si ideme po vysledky krvi, ako dopadol hormonalny profil..

danysek1
21. dub 2009

Ahoj,

tak jsem si pročítala Vaše stránky a protože se zřejmě rozhodnu pro Gennet mám pár otázek? Pokud jdete na první konzultaci stačí doporučení od gyn.? Jak dlouho čekáte v čekárně než na Vás přijde řada? já jsem hrozný nervák a nedělá mi to dobře čekat dlouho na chodbě. A jak je to s lékaři? Máte pořád jednoho nebo se to střídá? V ostatních CAR holky píšou, že se lékaři často střídají a nevědí vlastně ke komu chodí.

Moc děkuji za odpovědi já už jsem pevně rozhodnutá se tenhle týden někam objednat.

miluse
21. dub 2009

Danysku,
pokud jdeš na první návštěvu tak ano stačí doporučení lékaře, ale myslím, že ani to nemusí být. A jak dlouho se čeká než vás vezmou do ordinace, tak to je individuelní, my tam čekaly zhruba 5-10 minut, ale záleží kolik je tam lidí před tebou.

A zde je výhoda, že pokud chceš tak se objedáváš pouze k jednomu lékaři, vyjímkou jsou samo ultrazvuky a zákroky, kdy se to jinak naplánovat nedá.

K tomu objednání, mají docela dlouhé objednací lhůty na tu první návštěvu a je možné, že tě objednají asi až na září, tu někdo psal, neb o prázdninách mají volnější provoz. Tak buď event. na tuto možnost připravená, ale pak už to jede docela rychle 😉

danysek1
21. dub 2009

Miluse,

dekuji za info. Dám pak vědět za jak dlouho mě objednají. Taky jsem četla, že to tedˇje delší .

monivo
21. dub 2009

Danysku, my byli v gennetu poprvé ve čtvrtek, objednací lhůta 2měsíce, ale teď je to možná o něco horší kvůli prázdninám. V ordinaci jsme čekali asi 10-15min. Na chodbě skoro žádní pacienti, je to tam dost velké, takže se s ostatníma ani nepotkáš, kromě recepce. Dole si zmáčkneš "IVF" a sestřička vám řekne, kam máte jít. Já jsem rovnou na ten den objednala manžela na spermiogram, stejně ho budou chtít tak jako tak, že aby to měl rychle zasebou. Výsledky jsme měli aspoň už na první konzultaci. Co se týče doporučení, nemusíš mít vůbec žádné, ani žádná vyšetření, já je taky neměla. Na další konzultaci ohledně výsledků vyšetření se pak můžeš objednat k té samé doktorce, ale asi nemusíš. Ale možná je lepší chodit pořád k jednomu lékaři.

Tak hodně štěstí 🙂

hypo
21. dub 2009

ahojky, tak ctu ze uz jste vsichni danyskovi odpovedeli
ja na prvni konzultaci taky cekala asi 2 mesice, v cekarne cekam vzdy tak 5-15 min podle toho jak dlouho se zdrzi pacientka predemnou..... jinak vetsinou cekarny (chodba kde cekas) jsou prazdny malokdy se z nekym potkam......
a muzes chodit jen k jednomu lekari kdyz chces ja chodim take jen k jedne lekarce, jen zakroky se delaji podle toho kdo je zrovna na sale to se neda ovlivnit 🙂 ale myslim ze vsichni jsou sikovni

miluse
21. dub 2009

Hypo, budeš se divit, ale my když tam byly naposledy, tak tam byla chodba plná pacientek a dokonce ty co šly k Vykysalý musely sedět u Brandejský, páč vzadu si nebylo kam sednout, ale je fakt, že tohle jsem tam zažila jen jednou. Jinak tam tam narváno není. 😉

evak99
21. dub 2009

ahoj holky, my jsme včera vyjímečně čekali přes hodinku, neboť některý z dr byl na kongrese, dr vykysala na sale, a naše dr. brandejská musela dělat všechny pacientky...ale to byla výjimka. taky se nám za to moc omlouvaly - sestry i dr.

hypo
21. dub 2009

fiiiha, tak to mam vzdy stesti ze jsem na chotbe sama a nebo s jednou zenskou 🙂 ale taky tam maji ted navaly tak se neni cemu divit
ja cekala jen pred ET asi hodninu na chotbe nez se uvolnil pokoj (od rana nestihali) a to nas tam cekalo celkem 4 osoubky vsichni sli na ET 🙂

miluse
21. dub 2009

No potřebovali by tam určo min. ještě nejmíň 2 doktory 🙂

danysek1
22. dub 2009

Ahoj,
moc děkuji všem za odpovědi. Zítra se budu pohybovat kolem Letné tak tam ráno zajdu a objednám se.
Jsem zvědavá jak dlouho budu čekat. Jsou tam už po 7 ráno?

helenky
22. dub 2009

dany, jsou tam od 7.30, ale nemusíš tam osobně, objednají tě i po telefonu