Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

kive76
5. črc 2011

@inza já beru ten utrogestan a mám ho brát dva večer než jdu spát od / v sobotu jsem byla na IUI / takže ho beru od pondělí 14 dní vaginálně..až do těhoteského testu zkoušení...

cibka
5. črc 2011

@kive76 a když budeš těhule tak až do 3 měsíce 🙂
ja byla včera na utz ale foliky byli malé takže jedu ve čtvrtek znovu 😠

raducha
5. črc 2011

@maarina já zaměstnala přítele a ten mi injekce píchal každý večer sám. a taky poprvé.

maarina
5. črc 2011

@raducha no to sem taky zkousela navrhnout a on se boji , ze to pichne spatne a bude me to bolet... no uvidime pri prvni injekci... jeste je ani nemam doma... ono to nejak dopadne...

cibka
5. črc 2011

@maarina neboj zvladnes to sama ja to taky píchala sama jde jen o zvyk když sem mela píchat druhý den tak se mi do toho moc nechtelo kdyz sem vedela co me čeká ale pak uz mi to ani nepřislo a taky to delás pro miminko 😉

raducha
5. črc 2011

@maarina taky se bál. já mu řekla že v tom jedeme spolu a že také přiřadí ruku k dílu.

maarina
5. črc 2011

@cibka
@raducha jasne holky, ze to zvladnu akorat uz u me zacinaji pracovat nerviky 😕 ted nedockave cekam na ms, pak se bat aby to dobre dopadlo a ms neprisla ,,,, no vzdyt to znate....

pentagras
6. črc 2011

@cibka ahoj holky, koukám že tu řešíte injekce, auuu, no to ted právě řeším taky, čekám na ms a začne koloběh injekcí, je to problém si to píchnout?? Nebo spíš jak na to, abych to ještě nezkazila, jéééé 😒

pentagras
6. črc 2011

@maarina ahojky, to jsme na tom asi uplně stejně, já taky čekám na ms a pak stimulka a at to hlavně nedostanuuuuu, no a nervíky ani nemluvím, ještě řešit jak se hlavně nenápadně uvolnit z práce :(

malina2
6. črc 2011

@zvalentova Zatim jsem optimista a porad doufam, ze se tomu ivf nejak vyhnu. Navic tem bylinkam docela verim. Co beres za ruzovy prasek?

malina2
6. črc 2011

@kive76 Uz nam to fakt konecne musi vyjit ;) Kdy se dozvis, jestli iui klaplo?

cibka
6. črc 2011

@pentagras myslím že se to zkazit nedá důležité je aby se do těla dostala celá dávka ale není to těžké sestřičky ti ukážou jak se to míchá i píchá holky to zvládnete 😉 a co je důležité píchat to ve stejný čas

kive76
6. črc 2011

@malina2 16.nebo 17. 7 až si udělám těhotenskej test...

nell1
6. črc 2011

Ahoj všichni, dlouho jsem tu nebyla-mám pro vás několik užitečných rad....Kdo jste po OPU, nebo na stimulce-doporučuju PK, protože ten 5.po oplodnění je embrijko nejvíce přilnavé to je hoooodně důlezítý, protože: až vám je budou dávat do bříška, tak se to dělá pod UZV a chtějí, abyste měly plný močák-stačí poloplný!!!! protože pak vám tlačí sondou přímo na močák a mimisek je tam hned, viděj tam dobře, akorát to málokomu řeknou, no a potom chtějí, abyste 20min.vydržely ležet, než poběžíte na záchod. S plným močákem to nevydržíte a pak je to celý nanic. Takže pak těch 20min-což je minimum doporučuju dát si něco pod sebe, třeba polštářek a ležet dokud vás nevyhoděj, pak už je to v pohodě. Ta PK je dobrá, že víte, že bojovníčci vydrží a dají tam jen ty nejzdatnější, protože pokud těch 5, 6 dní nevydrží, přijdete o pokus zdarma(ten máte, když nedojde k transféru). Vím, že tohle už asi všechno víte, ale já o tom plným močáku nevěděla!!!a pak mi lezly oči z důlků. Tak držím všem palce a brzy všem //. JO a podobný rady, jako-nemyslete na to a pod., jsou úplně k ničemu!!! nejde na to nemyslet.

nell1
6. črc 2011

Jo a ještě něco-až budete po ET a budete čekat 14dní na test, tak když vás nebudou pálit bradavky, nebude vám na zvracení, nebudete přecitlivělý, nebudete mít bílej výtok a pod.tak to neznamená, že se to nepovedlo!!!! 😀 ..byla jsem na ET společně s jednou holkou odsud a když ona zvracela, já absolutně nic!!! prostě nic, jen mě trochu bolelo břicho, jako když to mám dostat, tak jsem byla akorát bez nálady a rozmrzelá, v den testu na tom jejich testu nic a když jsem ho šla vyhodit, byla tam slabá čárka a za dva dny ůplný koleje!!! Nezvracela jsem ani jednou a HCG při tý slabý čárce bylo přes 3000. Tak pokud nic necítíte, nezoufejte, každej to má jinak.

ga
6. črc 2011

@nell1 a copak je to PK?🙂 s tím plným močákem máš asi pravdu, mě pořád říkali...pijte, ať je to dobře a já pak vydržela po ET ležet tak max. 10 min a musela jsem běžet:( zeptám se na to ještě v Gennetu...

cibka
6. črc 2011

@nell1 ahoj, měla jsem pk, plný močák, ležela asi 20 minut zavedli 2 blasty a nic ☹ ale každýmu to holt nevyjde i tak díky za zkušenosti

@ga pk je prodloužená kultivace 😉

anlek
6. črc 2011

@nell1 Ja mela preplneny mocak. Protoze meli skluz na sale a zapomneli se mi o tom zminit, takze jsem lezela jen 10 min po ET a pak uz nemela sanci to vydrzet, tak jsem sla a pak jeste chvilku lezela a zakousnutemu embryjku je rok a ctvrt. Myslim, ze se to neda tak jednodusse rict. Stejne tak s PK, nekomu lip vychazi kdyz zavadi mladsi embryjka nez po PK.

kive76
6. črc 2011

holky dneska v televizi na dvojce dávali dokument o asistované reprodukci, mluvila tam i primářka Brandejská..byl to teda už druhý díl...ale mělo by to být na stránkách www.stopneplodnosti.cz tak se kdyžtak jukněte..

maarina
6. črc 2011

@pentagras jee tak ahojky tak sem rada, ze tu mam nejakou spolubojovnici v techto tydnech 🙂 vim , ze sme tu bojovnice holky vlastne vsechny a nektere uz ponekolikate a moc vas obdivuju 🙂 ja sem zatim teda takovej zacatecnik ktery je ze vseho pekne vykulenej 😕 ... ty mas prvni ivf??

maarina
6. črc 2011

@nell1 moc dekujem za informace, konkretne me se ty tvoje rady budou urcite hodit....jen se te jeste zeptam... nebo holek ktere jste uz ivf prosli.. postup jakym budou oplodnovat v laboratori vajicka musi byt uz domluveny pred opu nebo se to muze jeste menit az se treba proberu z narkozy?? jestli treba za vama dosel embriolog a rikal jaka je situace a tak...pokud na to je vubec cas jeste neco domlouvat...jestli je to blba otazka tak se omlouvam ale ted z vas asi budu nejaky patek tahat rozumy.... ☹ dekuju

pentagras
7. črc 2011

@maarina Ahojky, jj, jdu na první, jsem už pěkně napnutá jak kšandy, příští čt utz a pak jak to dostanu tak jdu 🙂 nemůžem se dočkat

pentagras
7. črc 2011

@cibka ahojky, no to já asi nezvládnu, neumím píchnout a ještě sebe, jsem mega chcípák a dělá se mi blbě jen projdu kolem sesterny kde píchaj injekci zrovna, béééé 😒 tak nevím jak to udělám
A co ty, ty jsi tady taky už inventář, co tebe čeká dál nebo jak jste na tom na co jdete????

kive76
7. črc 2011

@pentagras ahojky, no to já když mi říkala dr.že si mám píchnout injekci..tak naštěstí se přítel nabídl, že to za mě udělá 🙂 ufff to se mi ulevilo...

rychetkami
7. črc 2011

@malina2 jejda, to jsem ráda, že tu je někdo ve skoro stejný fázi jako já... my bychom měli mít výsledky imuno 2.8., poslali nás na to hnedka, protože mám atopický ekzém a nepředvídané reakce těla jsou u mě na denním pořádku, tak jsem zvědavá. U nás by teoreticky měla IUI cenu, výsledky sg tomu odpovídají, tak tiše doufám, že u mě bude vše v pořádku, jdeme na ni v srpnu.

rychetkami
7. črc 2011

@kive76 držím všechny palce, pěsti a tak, i na nohou🙂

zvalentova
7. črc 2011

@malina2 Ibuprofen 😀

pentagras
7. črc 2011

@kive76 ahojky, nooo, to ten můj nedá, se bojí ještě víc než já, a ty injekce jsou velký, já to stěma jehlama ani neumím a jak se odstříkne aby tsm nebyl vzduch atd,,no bych se dohodla v nemocnici, snad vyjdou vstříc...a co ty??

kive76
7. črc 2011

@rychetkami díky

kive76
7. črc 2011

@pentagras no já zatím nevím co se mnou 🙂 16.7. si mám udělat těhotenskej test..2.7..jsem byla na IUI..