Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
5. srp 2009

Nelynko, ja si take myslim, ze to spis byl u Leni pregnyl. Zvlaste kdyz mela jen dvoudenni kultivaci, takze si to pichala dost kratce pres ET. ☹ Ale to nic neznamena ... Hcg a vubec carky jeste zesili, jen si na ne bude muset pockat. 😔

Leni, aspon, co jsem takhle na netu vycetla, tak teprv 5denni embryjka se zavrtavaji do sliznice tak, ze se zacina tvorit hcg. Ono je to nejak slozitejsi, ale ja si to presne nepamatuju ... Takze u me se zavrtali hned druhy den a zacali tvorit hcg, u tebe jim to trvalo 3 dny nez se zavrtali tak, aby tvorili hcg. Proto si myslim, ze musis pocitat s nejakym testovanim o neco pozdeji nez ten, kdo ma embryjka starsi pri ET. Ale treba mas dvojky nebo budes hcg vylucovat do moci lip ja ja. 😀

nelynka
5. srp 2009

ja som napriklad po KET mala // az na 12ty den...
10ty den tam neste nebolo nic...11ty slabucka druha /, 12ty to bolo uz o nieco lepsie...boli pekne vidietelne //

talze leni este pockaj...vydrzis to 😉

anlek
5. srp 2009

Leni, to rozhodnuti je na tobe. Ja bych ti jen neprala, aby ses ted radovala a pak byla zklamana. To je podle me nejhorsi mozna varianta. ☹
Ale verim tomu, ze se ti povedlo. Ted je Gennet stopro uspesny na tyhle diskuzi, takze sanci mas urcite velkou. 😉

Jinak ja sla na krev tak brzo, ze jsem chtela vedet pripadny neuspech brzo. Abych mela o tyden casu na premysleni vic, jestli jit kdyztak do KETu rovnou, nebo si dat oddech, nebo nechat mrazacky mrazackama a zkusit IUI ... A jsem moc rada, ze jsem na tu krev sla, protoze jsem si nechala nabrat i ten progesteron a vis, jak pak jsem s nim na tom byla ...

lenkakubickova
5. srp 2009

Nely: jasně, zkusím třeba až 12.den po ET 🙂 😉

Anlek: to je v pohodě 🙂 Já jsem byla z té // vyplesklá jak ďas! A nechtělo se mi ani věřit,že je to už možné ukázat, takže jsem úplně v pohodě. Nějak šíleně tu nevyskakuju,neblbnu a nikde to nerozhlašuju,protože ta // nemusí vůbec nic znamenat 😅 Navíc po mých zkušenostech mám strach se radovat, takže jsem stále připravaná i na druhou variantu, že tam třeba // příště nebudou.
Samozřejmě v koutku duše věřím,že se povedlo,protože je to na téhle diskuzi,jak píšeš, velmi úspěšné! 😵 😵

anlek
5. srp 2009

Leni, kdyz uz jsi se dala na testovani, klidne bych testovala, co dva dny a uvidis, kdy te pregnyl opusti. 😉

lenkakubickova
5. srp 2009

Anlek: vím,že mi kdysi v nemocnici měřili HCG ob den, že roste ob den...možná se do toho pustím,ale....aby to nebylo na halvu 😉 😀 😀 ....popřemýšlím 😉 😅

anlek
5. srp 2009

Kazda jsme jina ... Ja jsem nechtela pocurat papirek hodne dlouho, ale na krev jsem chtela jit brzo. A pak jsem chtela uz vedet, jak se to vyviji. 😅

lenkakubickova
5. srp 2009

to víš, jakmile má člověk potvrzené těhu,tak už by jsme zas chtěli vědět,jestli je mimi,tam kde má být,jestli se dobře vyvíjí a jestli má všechno co má mít....a na konec ty starosti trvají opravdu celých 9 měsíců 😀

anlek
5. srp 2009

Leni, ja se tomuhle snazim hornze vyvarovat. Ale treba v pondeli me to dostihlo. 😅 Jako odstrasujici priklad mam dvojcata jedne pani doktorky. Ona je mela po IVF a byly holky pekne rozmazlene. Hlidani nebylo zadna sranda. Ja bych chtela, co nejdrive zapomenout, ze jsem IVF podstoupila. Nechci to prenest na mimco, ze je neco extra a ze se k nemu budu chovat, ze je neco extra.

lenkakubickova
5. srp 2009

Anlek: nedokážu říct co se týče rozmazlenosti,ale já si myslím, že tím,že se nám tady miminka povedou i přez IVF, tak to mimi není nic extra,jen nám trošilinku dr.pomohli...možná to berou některý ženský jinak,pokud už se snaží fakt moooc dlouho a pak to s péčí a rozmazleností přehánějí...těžko říct. Ale toho bych se chtěla opravdu vyvarovat!!! Ta výchova je jen na nás! A věřím,že to dokážeme všechny tady v pohodě a žádné extra rozmazlování nebude! 😉 🙂

barrca
5. srp 2009

No já rozhodně nikoho rozmazlovat nebudu 😀 Já nejsem ten typ a můj manžel také ne - a hlavně takové ty frackovaté děti jsou fakt na mašli 🙄 ... a hlavně náš pes by strašně žárlil, takže to budeme muset s péčí nějak vyvažovat ... teda až se to snad jednou povede 😝

lenkakubickova
5. srp 2009

Raduš: přesně tak,já bych se pak styděla někam s dětma jít na návštěvu,nebo i na ulici....ale když to někdy vidím??? 😠 Tak bych těm rodičům seřezala zadky!!! Někdo ty děti ani neokřikne,nechá je na ulici dělat co chtějí...no hrůůůůza! A pak si někdy říkám,jak to, že takovýhle lidi mají děti,když se jim ani nevěnují ☹ Je mi líto těch dětí... Prostě rozmazlit ano,ale v mezích normálu, od toho jsou babičky a dědečkové,ale každé dítě musí mít od mala dané hranice! Aspoň teď si to teda představuju takhle jednoduše 😅 😀 😀

dracekmracek
5. srp 2009

ahoj leničko,

u každého to je jinak a já tedy měla pozitivní test 6.den po KET 😉 držím ti palečky ale to ty víš 😉 🤐

lenkakubickova
5. srp 2009

Díky Kačenko 😵 ...necháme to osudu 😉 🙂

milena26
5. srp 2009

ahojky holky promiňte že vám sem lezu.. nevíte něco o Milusi? je z Litomeric... ja tady docela dlouho nebyla potrebovala jsem vypnout po neúspěšným IVF a pak dvou pokusech KET .... tak jsem stratila orientaci asi o všem... snad září-říjen by jsme šli do druhého pokusu... chodím taky do gennetu k dr. Brandejské...

milena26
5. srp 2009

jinak všem co nasli na testíku \\ moc gratuluju a držím palečky..... 🙂

anlek
5. srp 2009

Ja si myslim optimisticky, ze je tehu s dvojcatky. Ale mela osklivy OHSS, takze skoncila u Apolinare s nim. A od te doby o ni nemame take zpravy. ☹ Jen doufam, ze vsechno dopadne u ni dobre.

milena26
5. srp 2009

anlek díky za info.. jsem moc ráda,že se jim povedlo hned na poprve... a doufám,že je v pořádku.. budu držet palečky... a snad se tady brzy ukáže...
jinak bych ráda chodila mezi vás zase.... jdu na konzultaci pred ivf 18.8. a když to stihneme tak v září by mohla být stimulka ... to proberem s mudrou a uvidíme co a jak....

anlek
5. srp 2009

Mileno drzim palecky. Pokud bych chtela vedet, kdo bude tvoje spolubojovnice, tak koukni ke me do alba, mam tam tabulky holcin, co sem ted chodi.

Ja se priznam, ze se mi trochu vykourilo z hlavy, jak to presne s Milusi bylo. Ale mam pocit, ze mela testik v moci pozitivni a pak ji porad honili kvuli tomu OHSS .... Zbytek uz jen domyslim. Ale verim, ze to musi dopadnout dobre, zvlaste kdyz ji to tak trapi.

milena26
5. srp 2009

anlek noo ja doufam,ze ji to dopadne dobre holce jedny... ja tady dlouho nebyla a na IP jsem mela dlouho jeji vzkaz a tam zatim nic nepsala.... takze taky nevim,ale jak jsem procitala,tak jsem koukala ze ji trapilo OHSS a pak nic moc....
jo jo uz jsem jukla díky 🙂

pet.s
5. srp 2009

Děvčátka, moc se mi líbila vaše diskuze o výchově. Jen vám chci upřesnit, že výchova není všemožná.Že děti, kterým vysvětlíte s dobrou vůli nějakou jejich neřest. oni řeknou "ano maminko, máš pravdu, mám tě rád/a" a odejdou do svého pokoje přemýšlet jak se napraví existují jen v amerických a ještě hodně blbých filmech. 😀 😀
pamatuji si, na paní, která přede mnou stála v masně. Dítě řvalo 20 min, že chce párek. Vztekalo se a vztekalo. maminka stála ve frontě a dělala, že nic neslyší. Koupila nějaký sýr a bezeslova odešla z tím řvounem z masny. Já bezdětná jsem si říkala, že je to kráva, která si neumí vychovat dítě. Od té doby se jí 1000x z duše už omluvila. Po pár nezdařených pokusech jak řešit tyhle vztekací záchvaty jsem pochopila, že jedinou fungující metodou je, nechat řvouna řvát a dělat, že nic nevnímám. Vydžet pohledy okolí, protože právě na to ty hajzlíci hrajou. Záhy pochopí, že to co nedostanou když jsou s vámi samy, v plném nákupním centru a nebo přečd tchýní získají, jen stačí udělat vyrvál.Matka,aby nebudila pohoršení obyčejně rychle raději řvounovi splní požadavek. A o tom to je 😀 😀 😀
Já prostě svým dětem vštěpuji od malička jen jediné heslo, že tam kde začíná svoboda někoho jiného, tak tam končí jejich svoboda. Nebo-li Žij a nech žít.
Možná jsem špatná máma, ale tohle je můj způsob. 😀

barrca
6. srp 2009

Pet, jasně, my jsme ještě teoretici, co se vychovy tyče ... a jak si spravně napsala, člověk by neměl soudit, pokud sám nezakusil .... ale nejde o to, že děti řvou a dělají scény (mám nejlepší kamarádku, která má desetiměsíční mimino, které zatím řve non-stop, takže si dovedu představit, že se s tím fakt občas nedá nic dělat) ... ale někdy jsou ty maminy právě naopak moc měkké a dítěti vše povolují apod. a pak jsou z nich totální otroci dětí a ty je navíc vůbec neposlouchají - já to vidím u sestřenky, její sedmiletá dcera jí na to, aby si šla vyčistit zuby řekne mámo nemám tě ráda jsi blbá a já ci zuby čistit nebudu - a prostě s ní nehneš ☹ .. a to je na mne prostě moc ... ale asi fakt musíme počkat, jak nám to nakonec půjde - člověk je strašně chytrý, když ještě nečelil těm výzvám 😀 😀

Jinak Mileno, naprosto chápu, žes tu nějakou dobu nebyla ... moje reakce po 1. neúspěšném ivf byla úplně stejná ... tak dva měsíce jsme se tu neukázala a pak jsem zase pomalu začínala .... prostě člověk se z toho nejdřív musí sám vyhrabat a diskuze tipu, zda už bude vidět srdíčko na utz od ostatních uspěšných (ačkoli jim to přeješ) ti nepřidá. Takže jsem chtěla říct vítej zpět a mimochodem, já bych měla v září absolvovat 2.ivf, tak n tom budeme podobně ...

Jinak všem hezký den... Anlek čekám na výsledky z utz 😀

lenkakubickova
6. srp 2009

Ahoj holky 🙂

noooo,vidím,že to skutečně není s výchovou jednoduché 😉 😅 ...někdy jen vidím příklady,kterým bych se chtěla vyhnout....třeba ten řev,ale jak píšeš, je to fakt jediné východisko-nechát řvát,dítě pochopí,že nemá šanci! Ale vidím u hodně kamarádek,že od miminka to malé pořád chovali při sebemenším pláči (což mi přišlo moc ☹ ) a teď je dětem v rozmezí okolo 1-2 let a maminky jsou z nich hotové,protože si dítě bez nich (pardon) ani neuprdne a jsou to takový mamánci,až to není hezký...nedokážou usnout sami v postýlce,protože je maminky měli pořád u sebe...to nechápu. Rozhodně toto dělat nechci...příkladů je spoust,ale pak mě ještě jeden zaráží. Kamarádka má 3 leté dítě a toto malé stvoření sedí věčně u PC a hraje hry!!! Chápete?? Když tam jdeme na návštěvu to dítě nedělá nic jiného! A maminka si chválí,jak je dítě hodné,že ho radší posadí na celý den k PC,ať má klid,že u toho je hodné! 😠 ...nebo si jde samo pustit DVD,ale aby mluvilo???? To ne! Asi by se mu někdo musel věnovat 😠 ....je mi takovejch dětí líto,protože oni za to vlastně vůbec nemůžou :( Proč s nimi nestaví stavebnice? Nehrají hry? nejdou na procházku? Do ZOO? ...nooo,škoda slov...měním téma 😉 😀

Zdepros: jsem napnutá jako kšandy!!! Tak jak jsi včera dopadla??? 😕 🙂

Anlek: taky už jsem na tebe zvědavá!!! Šupu,špu s novotama sem! 😀

Mileno: vítám tě zpět. Tyhle situace,ač ne po IVF,ale jiných nezdarech znám,taky jsem na kobylu určitý čas nechodila, ale teď už ti to taky vyjde! Máš tu nás na podporu a tahle diskuze je teď moooc úspěšná! 😉 🙂

Raduš: ahoj 😵 Zas makáš jako čert? 😀

anlek
6. srp 2009

Dobre rano,

Ja jdu az na 12h, takze budete muset vydrzet. 😀

ALe take mi chybi zpravicky od zdepros. 😉 Sup sem s nima.

lenkakubickova
6. srp 2009

Anlek: to u uteče!!! a jsi nervozní?? 😕 🙂

anlek
6. srp 2009

No skoro jo. 😀

barrca
6. srp 2009

nojo, makám ... dnes zasedá bankovní rada - naštěstí jsem se vymluvila a nemusím tam, ale ještě pořád honím resty - ale včera jsme si s manželem naplánovali další dovču - asi třetí týden v srpnu ... pojedeme se psem jen někam po čechách 🙂 🙂 tak už mám zase dobré vyhlídky ...

zdepros
6. srp 2009

Dobré ráno holky, tak zprávička je taková že na 90% je tam jeden puntík, ještě se tam něco mihlo, doktorka říkala že to může být jen stín, ale že je ještě brzy, takže za 14 dní už by mělo být jasno 🙂 , tak že úžasný

anlek
6. srp 2009

Takze nerozseknuto. 😀 A ja se tesila na dvojcatka. 😀 Promin.

zdepros
6. srp 2009

no třeba se dočkáš u sebe 🙂 , nevím jestli mě nechtěla zatím jen trochu uklidnit a za 14 dní to na mě vysype 🙂