Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
10. čer 2009

O jake brozurce mluvite?

monivo
10. čer 2009

Primářka mi včera dala jí vytvořenou brožurku, ve které jsou shrnující inforamce o mimotělním oplodnění, co, kdy, kde jak probíhá, jsou tam telefony na doktorky pro případ "nouze", co s sebou a tak. Ale pro zkušené asi zbytečné, spíš pro nás, nováčky, jako jsem já s Miluš 🙂

nelynka
10. čer 2009

tak mne neschopenku nabidli az po OPU..pocas stymulky som normalne chodila do prace..

helenky
10. čer 2009

milu: pokud máš stresující náročnou práci a budeš špatně snášet stimulaci, určitě ti jí dají i dříve.. hypo ji dostala pár dní před OPU,nebylo jí dobře, pokud si dobře pamatuji. standartně se dává myslím až po OPU

holky moc vám držím palce....občas sem nakouknu, ale je mi skoro pořád blbě .... sezení u počítače mi nepřidá a ani nakonec není moc co psát.... než, že je mi šoufl 😉 ale jsem za to ráda. 15.6.jdeme na další utz, doufám, že nebude nějaké nepříjemné překvapení jako posledně...

miluse
10. čer 2009

Hely, díky... no stresující až tak není, z naší "firmy" mám tak nějak nejlepší pozici kdy mě netlačí žádné lhůty a prostě co udělám to udělám... ale jen mě to zajímalo pro případ, že mi prostě "nebude dobře" nebo to budu nějak hůř snášet, člověk prostě nikdy neví jak na ten příval hormonů bude reagovat 😅

Hely, neboj, nevolnosti za chvíli odezní a budeš si užívat těhulkování. Na utz držím palečky 😉 určo bude všechno jak má být 😉 🙂

barrca
11. čer 2009

Ahoj holky, také jsem si říkala, že je tu v poslední době dost mrvo 😨 Já měla neschopenku až po opu, protože jsem stimulaci snášela celkem dobře, ale jak psala helenky, pokud vám nebude dobře, dr vám jí hned dá. Stejně tam při stimulaci chodíte na kontrolní utz a neschopenka se dá vypsat i na tři dny dozadu, tak je to v pohodě. po opu jsem byla doma týden (nebylo mi moc dobře), ale pak už mě z práce naháněli, tak jsem se vrátila .... ale při příštím ivf už se na ně vykašlu a pěkně si doma zalenoším déle.

Jinak já plánuji další ivf na srpen, páč celý červenec budu v zahraničí, tak vás budu jen pěkně sledovat z povzdáli a držet palce!!! Mimochodem, včera mi z gennetu volali a přeobjednávali mě - že prý příští čtvrtek dr Vykysalá nemůže, tak se nám to nějak natahuje ☹ ....ale já nespěchám, když mě to čeká až v srpnu.

Milu držím palce u IUI!

monivo
11. čer 2009

Milu, kdy testuješ? Početla sis ? 😉

Holky, takže po OPU, i když je vám dobře, jste na neschopence? A to samé po ET, pokud je mi dobře, doporučuje se být doma nebo se může do práce? Nemám v tom jasno 🙂

monivo
11. čer 2009

Já mám sedavé zaměstnání a stresy také ne, teda pokud je nebudu chtít 🙂 vedoucí ví, co mě čeká (sám s manželkou to také podstoupili u primářky), takže by mě i šetřili. Spíš bych si totiž asi vzala pár dní dovolené a jelikož to vychází na prázdniny, tak abych se s kolegama nekryla. Samozřejmě vše za předpokladu, že mi bude dobře. Jaký na to máte názor vy zkušené? 🙂

barrca
11. čer 2009

Monivo, když ti bude dobře, tak si o neschopenku vůbec nemusíš říkat. Mě ale po opu moc dobře nebylo, ten den jsem (v důsledku celkové anestezie) zlehka kolabovala (v leže ok, ale při státní se mi motala hlava) a ještě druhý den jsem měla dost bolesti a nateklé břicho. Pak to rychle odeznívalo a ET je pak už úplně bezproblémové, takže ti nic nebrání jít do práce, když se budeš cítit OK - těhotenství si stejně nevyležíš a hlavní je být psychicky v pohodě a trochu se fyzicky šetřit. Zvážila bych ale neschopenku (příp. dovolenou) mezi opu a ET - jednak ti fakt asi nebude nejlíp a pak si každý den voláš, jak ti rostou embrya a podle toho se určí ET, takže dopředu nemusíš úplně vědět, kdy ET bude - sice mají nějaký plán, ale když se to vyvíjí hůř, tak ti emrya vrátí raději dříve a nebo pak je možná prodloužená kultivace ... no a to by pak mohlo být trochu stresové, kdybys byla v práci ... upřímě ale, ono se to nedá moc naplánovat 😉 Prostě to pak běží jak na másle a ty sama uvidíš, jak se budeš cítit.

Mě v práci teď dost štvou, tak já už plánuji, že na neschopence budu co nejdéle, až k tomu dojde 😵

zuzulik
11. čer 2009

baarca ja mam jit taky pristi ctvrtek k Dr. Vykysale a zatim mi nikdo nevolal...to jako Vykys. nebude v Gennetu???
jinak ja holky po OPU a taky po ET nemela neschopenku, snasela jsme to dobre, stimulku jsem ani necitila 😉 , po ET jsem si vzala 3D dovolenou....a stejne to nevyslo 😠
ale je pravda,ze mi neschopenku nabizeli 😉

barrca
11. čer 2009

zuzulik, tak to ja zase nevim ... vcera me nekoilkrat uhanely sestricky a ja byla zrovna u jine doktorky, tak jsem jim volala zpet a poradne ani nevedeli, kdo mi volal ... pak se ale ozvala zase jina sestricka, ze mi volala, ze by me potrebovala preobjednat, zda mi to nevadi. Byla jsem na ctvrtek v 10h., tak nevim, treba tam maji neco akutniho - ja jdu na konzultaci imunolog. a genet. vysledku, tak to nehori ... preobjednali mne hned na dalsi utery. Pokud ti ale nevolali, tak neres, to oni by se ozvali, kdyby neco bylo. Jednou jsem zazila, ze byla Vykysala nemocna a pak se tu spustila panika, ze vsechny preobjednavali ...

monivo
11. čer 2009

Holky, díky moc za odpovědi. Tak uvidím, zvážím to podle toho, jak mi bude. Ráda bych, aby o tom nikdo moc nevěděl. Když si vezmu dovolenou v době prázdnin, tak to nikomu divný nebude, ale když si najednou vezmu PN, tak by to mohlo být každému jasný. Pár lidí to tady o mě ví a nerada bych, aby se mě každý pak ptal, jak to dopadlo. Asi moc dobře víte, jak je to nepříjemný.

Já jdu 29.6. na UTZ a jsem objednaná k té nové doktorce, tak jsem na ni zvědavá a pak kdyžtak poreferuju 😉

zuzulik
11. čer 2009

baarci: diky... 😉
vidim, ze i Ty mas za sebou 1.IVF neuspesne ....
a taky ctu, ze Te nyni ceka imuno a genet. vysetreni.....
ja mam ve ctrvtek s Vykysalou 1.konzultaci od neuspesneho IVF, ktere bylo v kvetnu 2009, to me asi posle ne genetiku a imuno, vid??,
no to se zase potahne :(

zuzulik
11. čer 2009

aha ted jsem si vsimla, ze budes mit konzultaci vysledku tj. vysetreni mas za sebou 🙂 sikula...
kdy se chystas na dalsi IVF?? v srpnu/zari?

bigcocoon
11. čer 2009

ahoj holky, chtela jsem se zeptat zda nektera mate zkusenosti s Crinone gelem. Dnes rano ze me "vypadla" takova velka tvarohovita hrouda. Tak me to "mirne" rozhodilo. Diky 😉

monivo
11. čer 2009

Holky, vám Vykysalá nedělala imunologii a genetiku před IVF? Mě v červenci čeká 1.IVF a tahle vyšetření už mám hotová. Na genetice mi zjistili riziko vzniku žilní trombozy, takže musím na hematologii a na imunologii nějaké NK buňky (mohly by zabránit uhnízdění), takže beru nějaký prášek.

Jinak termínově imunologie - od odběru krve cca 3týdny konzultace s výsledky na imunologii a genetika bude za 2-3měsíce, takže nic moc.

Tak vám taky holky držím palce 😉

bigcocoon
11. čer 2009

Priznam se, ze na genetiku a imunologii by me mozna v Gennetu ani sami neposlali, kdybych nemela pochybnosti o 1.IVF. A jeste, ze jsem to udelala, neb mi na imunologii v Podoli objevili zvysenou bunecnou imunitu coz mohlo zapricinit negativni pokusy☹ Po teto zkusenosti bych radeji mela jak genetiku, tak imunologii hotovou pred IVF. Takto jsme zrejme meli 1 pokus k nicemu ☹

zuzulik
11. čer 2009

moni: ne ,mne pred 1.IVF nedelali ani imuno ani genet.vysetreni.... a nechci je ani ted ....kdyz mam byt uprimna ...
bigcocoon: v jakem stadiu si ted? cekas na vysledek po 1.IVF?

bigcocoon
11. čer 2009

my mame za sebou druhy pokus na ivf, a vypada do nadejne 🙂. osobne si myslim, ze nam to pomohlo. Prednisonem me v Podoli prelecili a ted jen doufam, ze to vskutku dobre dopadne.

monivo
11. čer 2009

zuzuliku, a mohu se zeptat, proč ty testy nechceš? Mě konkrétně na imunologii něco našli. Na genetice zatím tu trombozu a to musím uznat, že když jsem do teď nevěděla a žila s tím již skoro 30let, tak se taky nic nestalo. Takže ve finále mě to taky štve. Ale nikdy přeci nevíš, co zjistí a opravdu to může být důvod neúspěchu, ne?

zuzulik
11. čer 2009

bigcocoon,tak dlzim palecky at to dobre dopadne .... 😵
monivo: asi prave proto, ze nikdy nevis co ti zjisti 🙂 ....a kdyz jednou clovek zacne behat po doktorech, tak je to nekoncici pribeh ...a to vazne nechci...
neznamena to, ze to uplne odmitam,ale radeji bych se tomu vyhla 😉

monivo
11. čer 2009

Ano, s tím souhlasím. Myslím, že by se nás tu shodlo více, ale dokud jsme nezačali řešit těhotenství, tak jsme si myslely, že jsme zdravé nebo naši partneři 🙂 Jak jde zdravý člověk k doktorovi, tak se vždy něco najde. 😉

Holky, těhulky, Katuš, Blucka, jak se máte? Dlouho jste se neobjevily, doufám, že je vše v pořádku. Blucka to už má za pár, že? 🙂

bigcocoon
11. čer 2009

Diky 🙂 jinak chapu, ze se Ti nechce behat po dalsich doktorech. Jenze ja jsem chtela mit vyeliminovat co se dalo a kdyz bylo to 1.IVF dosti divne, tak jsme si rekli, ze jeste nam chybi imunologie tak uvidime zda neni zde zakopan pes....ona obecne ta bunecna imunita je hodne zvlastni, nekteri doktori z Gennetu (byvaly MUDr. Kostak) se k tomu vyjadroval dost skepicky, ale jestli to ted vyjde, tak budu verit, ze opravdu v Podoli meli pravdu. Nehlede na to, ze MUDr. Kadkalenko je moc fajn doktorka 😵

monivo
11. čer 2009

bigcocoon: A jestli tomu dobře rozumím, tak jsi přešla z Gennetu do Podolí?

bigcocoon
11. čer 2009

monivo: Ne to ne, jen jsem byla na Imunologii v Podoli, ja uz jsem v Gennetu 3 roky a doufam, ze to spolu konecne zvladneme

barrca
11. čer 2009

zuzulik: jojo, take už mám jedno neúspěšné ivf za sebou ☹ ... nebyl to nic moc zažitek (myslím to zklamání, sama asi víš..), ale už jsem se oklepala. Chvíli jsem ani nechodila sem do diskuze .... Hlavně mě štvalo, jak jsem pak musela čekat měsíc na další konzultaci. Vykysalá mě pak poslala právě na tu imunologii a genetiku. My se totiž dohodli, že první zkusíme bez testů a pak se uvidí, když to nevyjde ...a tak se vidělo a vykysalá navrhla, že to dovyšetříme. Mě naštěstí nic na genetice ani imunologii nenašli - tedy na imunologii nějakou snad mírně sníženou buňěčnou imunitu, což by snad neměl být žádný problém a jen se mě doktorka ptala, zda nemám pocit, že jsem víc nemocná, než ostatní lidi ... což teda nejsem spíš naopak 😵 Jinak mě inunologie trvala asi měsíc a genetika 14 dní - neuvěřitelně rychle, fakt jsme tomu nevěřila tady po těch diskuzích, ale popohnala mi to dr. hejtmánková (na genetiku jí vřele doporučuji, pokud se nakonec rozhodneš na testy jít).
A další harmonogram? Teď se vlastně jen musíme domluvit s vykysalou - testy jsou snad ok, tak si chci naplánovat další ivf na srpen, ale nevím, zda to stihnem, když budu celý červenec pryč - tak to pak možná vyjde na září.

moniv: jak jsem psala, já před prvním ivf testy nechtěla, prostě už jsme nechtěli s manželem na nic čekat - on má dost špatný spermiogram, tak jsme to prostě chtěli zkusit (stejěn musíme i na ICSI) ... ale vykysalá nám jen nabízela 😉

barrca
11. čer 2009

jo a holky zapoměla jsme vám popřát ať se držíte!!! držím palce bigcocoon ať vidíš brzy // 😉

bigcocoon
11. čer 2009

Barrca: tak to ja uz dve carecky mam🙂 a jdu pristi patek k MUDr. Brandejske na ultra, ale t vlastni zkusenosti vim, ze nemame vyhrano, takze zatim nedelam zadne zbytecne "tanecky" 🙂 Jen jsem tomu letos podridila vse, penize nepenize a domluvila si v praci volno na 6 tydnu a ted budu nejaky cas na neschopence nez se ukaze, ze to nejhorsi mame za sebou.

evak99
11. čer 2009

barrco a kde ta dr hejtmánková dělá?
a tu genetiku ti dělali v gennetu? my máme za sebou taky neúspěšný 1. ivf...a na imuno už jsme objednaní, ale o genetice nikdo nemluvil....

barrca
11. čer 2009

bigcocoon tak to fakt držím palce, víc raději nic, ať to nezakřiknu

evak99: dr. hejtmánková dělá v gennetu - obecně gennetika trvá dost dlouho (až tři měsíce) a údajně na ní někdy posílají až po 2. neúspěchu, ale já myslím, že není na škodu to mít všechno naráz - a vykysalá to také navrhla. Si o to také můžeš říct ... 😉