Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

monivo
26. kvě 2009

My byli u prim. zatím jen jednou a to jsme zprávu dostali, stejně tak jak píšeš ty. Z dalších vyšetření - genetika, imunologie, androlog nám ji taky dali automaticky. A o výsledek spermiogramu jsem si řekla sestřičce, když jsme šli k andrologovi. Přímo jsem se zeptala, zda je mají v počítači a MUDr Vik je uvidí a sestřička mi navrhla, jestli je chci také vytisknout. Nedokážu tedy posoudit, jestli zprávu primářka dává po každé návštěvě. Ale mě přišlo fajn, že to máme také, protože dole vypisuje, na jaké vyšetření se objednat a co se bude dít dál, takže to mám pěkně napsané. Jinak si po odchodu z ordinace nic nepamatuji, po těch mnoha informacích 🙂

Miluše, měla jsem za to, že jsi psala, že tam jdete 8.6. stejně jako my ?! Takže jdete do IUI už tento měsíc?

monivo
26. kvě 2009

A ještě mi řekni, budou ještě další vyšetření? My půjdeme určitě do ICSI, jen mě zajímá, jestli ještě tomu něco bude předcházet.

miluse
26. kvě 2009

Moniv, jj, byly a stále ještě jsme objednaní i na toho 8.6., ale asi to budu rušit, když jdeme do IUI už tenhle měsíc. 😉

Tak s tím ICSI nevím jestli tomu ještě něco předchází, 😕 to by ti řekly asi zkušenější holky... my jsme zatím taky tak nějak na začátku

zuzulik
26. kvě 2009

monivo ICSi nepredchazi vubec nic ....

monivo
26. kvě 2009

zuzulik, to zní hodně jednoduše 🙂 Ale jen asi nějaká předoperační, ne? (někde jsem to četla)

miluše, kolikrát jste byli objednaní? 🙂 Teď jste byli na konzultaci s výsledky a toho 8.6. se mělo dít co?

miluse
26. kvě 2009

to jsem měla přijít 20 DC na kontrolní UTZ před IVF

Jinak, dneska jsem tam byla po 4

monivo
26. kvě 2009

Aha, už takhle? Tak to já ještě tak daleko nejsem. My k ní jdeme teprve po druhé. Tak uvidíme. Čekám, že mi naordinuje nějaké prášky na ty NK buňky, asi Prednison. Psala jsem jí 15.5. meil, chtěla jsem s ní konzultoval ten lék, co mi dali na imunologii, ale vůbec neodpověděla ☹ Tak budu muset ještě 14dní počkat, co mi řekne osobně.

nelynka
26. kvě 2009

ISCI nepredchadzaju fakt ziadne ine vysetrenia..
potrebujes len ty predoperacne klasika na IVF...manza da spermijky a oni uz vedia co maju robit..nic viac..
ICSI je vybratie jednej spermijke a pomocou ihli ju vstrieknu do vajka..ziadne ine vysetrenia tam nie su potrebne 😉

miluse
26. kvě 2009

no z toho jsme měli tak 2 návštěvy zbytečně, by se dalo říci... ikdyž ne tak doslova, holt se vždycky našlo něco, co dalšímu postupu zabránilo

asi nemá čas... za 14 dní budeš chytřejší 😉

monivo
26. kvě 2009

Milu, já vím, ale znáš to, to čekání .... 😉

miluse
27. kvě 2009
nelynka
27. kvě 2009

ty jo to je supr to by mohli delat castejc..jen skoda ze nejdem na IVF ☹ ☹

monivo
27. kvě 2009

Tak to je fakt pěkný, ale my to asi nestihnem. Jedině pokud je tím i myšleno podání žádosti či schválení žádosti o IVF v červnu.

miluse
27. kvě 2009

Mon, tak to nevím 😕

monivo
27. kvě 2009

Začátkem června tam jdem, tak se zeptám a uvidíme. Stejně ani moc nevím, co to ta kultivace znamená 😅 Ale každá ušetřená koruna dobrá 🙂

nelynka
27. kvě 2009

monivo to je ze ti vajka nechaj o par dni dlhsie sa vyvijat mimo telo..
normalne ich tam nechaju 2-3dni a takto tam budu 5-6dni, co je dobre lebo sa skorej vylucia tie slabsie vajka a tebe pojdu spet do tela len tie silnejsie a najkrajsie.. 😉

monivo
27. kvě 2009

A o tom rozhodují embryologové, že je moc brzy a je potřeba kultivace nebo přímo pacient?

nelynka
27. kvě 2009

monivo o tom rozhoduje pacient..ked si kultivaciu chces zaplatit tak ju mas, ked si ju nezaplatis tak mas len klasika tie 2-3dni a daju ti najkrasjie co sa dovtedy vyvnuli ale tie mozu za tie dalsie 2dni co by si mala predlzenu vklude aj umret...takze je to len na pacientovi ako sa rozhodne..
a je to vcelku tiez draha zalezitost, aspon pre mna urcite..

nelynka
27. kvě 2009

je to dalsich tusim 2500kc na 4-6embryy ...
a ked si predtsavim ze musime mat aj ISCi a plati sa uz aj zmrazenie a uchovanie vajk teraz nejakych 3000+1000 na rok tak je to dost..

miluse
27. kvě 2009

Tak co vím, tak o tom spíše i rozhodnujou embryologové, jestli jsou vajíčka vhodná na PK nebo ne, ty to samozřejmě v reversu podepíšeš a pak se uvidí, platí se tuším až po, dopředu ne

Nely, mě ten jeden cyklus vychází na cca 17 tis. Kč, když dojde k zamražení a když budu mít injekce s doplatkem 😒

monivo
27. kvě 2009

Nás také čeká ICSI, takže to abychom začali šetřit. Naštěstí na tom finančně až tak špatně nejsme, ale přeci jen, hypotéka atd.....

nelynka
27. kvě 2009

milus nie, ja viem ze embryologovia o tomto nerozhoduju...rozhodujes o tom ty, je to len pre teba lepsie ked ich tam nechas dlho..embryologovia rozhoduju tak max o ISCI, o AH...

tak na nas to je palka..my sme za prvy platili 9000 a to sme platili len za ISCI a uz vtedy to bolo vela...

miluse
27. kvě 2009

Nely, hmm... tak holky ve vedlejší diskusi psaly něco jiného... že o tom rozhodujou i tak nějak embryologoé, jestli ty vajíčka jsou schopná přežít PK anebo je pro ně lepší být dřív v bříšku 😕

nelynka
27. kvě 2009

hm..
tak ja neviem potom..
ale myslim si ze PK je len lepsie...vyluci sa viacej vajok ktore nie su chopne, aj ich mrazia len a len po PK..

monivo
27. kvě 2009

Kdybych dopředu věděla, že to vyjde, tak do toho investuju cokoliv. Takže koukám letos žádná dovolená 😒

miluse
27. kvě 2009

Nely, jo to jo..... jen říkám, co říkaly holky vedle a jak jsem to pochopila já.

Moniv, no mi zatím na dovču i na tohle máme... měla jsem našetřeno na vybavení dětskýho pokojíčku, tak holt to půjde prozatím jinam .... 😅 😵

monivo
27. kvě 2009

My máme taky našetřeno, ale taky za jiným účelem než je tohle. No holt to neovlivníš, plánovat dopředu můžeš, ale pak je všechno jinak. Ale když pak vidím holky v práci, jak jim rostou břicha, tak mi to přijde nespravedlivý ☹

miluse
27. kvě 2009

MOn, jo na jednu stranu jo, ale budiž jim přáno. My se taky dočkáme, jen holt o něco později 🙂

nelynka
27. kvě 2009

my nemame nasetrene nic..
takze ani IVF, ani nic podobne nebude...
a ani dovolena..ta taks koro nebude veru ☹

a do IVf sa mi uz ani nechce ked si predstavim ze len za uchovanie deticiek dam 3000kc, co je si myslim uz prehnane...
neviem, mozno casom do toho zase pojdem..neviem ☹

miluse
27. kvě 2009

Nely, jako jo jsou to pálky, ale co psaly, tak to zamražený museli zdražit, už nevím kvůli čemu ☹