Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

kive76
22. únor 2012

@darkwitch ahojky, jééé hafíka jste si pořídily? jakýho ?

martas24
22. únor 2012

Ahoj chtela jsem se zeptat bylo vam po odebrani foliklu (oocytu) spatne? Byla jsem na tom vcera a boli me snad vsechno..bricho,zaludek i zada... ☹

kive76
22. únor 2012

@zabka77 ahojky, bez zvířátek by to doma nešlo.....máme 3 kočky...teda 2 kočky, a kočičáka.. 🙂 takže mazlení..máme ztrojnásobený 😀

mandre
22. únor 2012

@raducha
@zvalentova
čerstvá zkušenost 😀
Na matriku v místě narození miminka to nahlašuje porodnice (hned v den narození), manžel si pak následně s občankou manželky dojde pro rodný list s RČ (vystaví na počkání). Jestli nejste manželé, musíš to vyřídit sama 😒 a ještě si vyběhat příjmení po otci (ale to se dá už před porodem).
Mateřská (PPM) - dostanete těsně před nástupemtj. 6-8 týdnů před porodem papír od gynekologa, který se spolu s potvrzením od zaměstnavatele posílá na ČSSZ sídla zaměstnavatele (já si to vyřizovala poštou osobně, ale jinak to myslím dělá zaměstnavatel)...PPM trvá u jednoho dítěte 28 týdnů (dvojčata to mají jinak)
Rodičák (RP) se žádá později na úřadu práce v místě bydliště...zatím jsem neřešila, ale všechny informace včetně formulářů jsem našla na www.mpsv.cz

kive76
22. únor 2012

@mandre ahojky, já už sem moc nechodím..do fora Gennetu, nás dr. Brandejská přeposlala do Motola..a ted koukám...dětátko 1 měsíc...tak to moc gratuluji 🙂 🙂 🙂

mandre
22. únor 2012

@kive76 děkuju 😵 😵
Jak se Vám vede? sune se to někam...

kive76
22. únor 2012

@mandre 6. března jdem na tu imunologii..tak uvidíme kde asi je problém..a pak za měsíc 6.4.na kontrolu k dr. Uhrové do Motola..a tam nám dle výsledků řekne, co a jak dál...jestli půjdem do IVF...nebo co jak dál..ale jinak dobrý..

mandre
22. únor 2012

@kive76 taky mi přijde, že se ti to táhne, já bych to vzala radikálněji 😲 ....my jsme takhle v Gennetu skejsli 2 roky a utíká to hrozně, já se pak už bála, že nebudu mít děti žádný, celkem až do narození Kristiánka to trvalo 4 roky a 1 měsíc přesně. 😝 a to se nám zadařil bez pomoci doktorů 😝

kive76
22. únor 2012

@mandre ono ta imunologie mohla bejt v prosinci, ale přítel byl nemocnej, a bral různý prášky..takže nám bylo doporučeno, že tu imunologii máme přeobjednat na pozdější měsíc..no to u nás už je to taky docela dlouho... ted tak 3 roky...tak snad se to už po tý imunologii hne..a tenhle rok aspon otěhotníme..

kive76
22. únor 2012

@mandre jsme spolu od dubna 2008, a tak v březnu 2009, dubnu jsme se začly snažit...

zabka77
22. únor 2012

@kive76 No tak to musí být paráda s 3 kočenama 😀 Já jsem dnes 8 den po ET a kocour mi hrozně při tom čekání pomáhá. Mazlí se a lumpačíme a není moc času myslet na to jestli to klaplo nebo ne 😉

monivo
22. únor 2012

@martas24 mě bylo hodně špatně po anestezii. A břicho mě druhý den taky ještě bolelo. Myslím, že je to normální 🙂

@kive76 a proč vás poslala do Motola?

kive76
22. únor 2012

@zabka77 jojo , u nás je veselo...ted máme bílou tý je kolem roku ...a navíc je to hluchounek...hrozně mňouká...a každý ráno než jdu do práce mě probudí...svým mňoukáním...takže vstanu...jakmile vstanu ty další dvě s hluchounkem 🙂běžej se mnou..do obýváku k ledničce...a dostanou napapáno...držím palečky...Mates je nejstarší je mu kolem 12 let..ale u nás je tak 2 roky, Gigina tý nevím kolik je , ale asi tak 6 , máme jí od známých , a ted ten hluchounek Žofinka tu máme z kočičího útulku od dubna 2011 a to jí bylo kolem 2 měsíců

kive76
22. únor 2012

@monivo no protože přítel kdysi dávno prodělal žloutenku typu B a C , a v těle z toho něco zůstává, i když už je to vyléčený, a že prý ty laboratoře v gennetu na to uzpůsobený nejsou...kdybychom šli na IVF..že je tam nějak víc upravování těch spermií,.ale když jsem se bavila v tom Motole tak mi řekli, že všude ty laboratoře mají stejný...že spíš nás tam poslali...aby to v tom Gennetu víc nemuseli upravovat..takže prý je to spíš o lenosti..

zabka77
22. únor 2012

@kive76 Tak to musí bej ukrutnej rachot 😀 Máme Kvíka taky z útulku od lonského ledna. V březnu mu budou 2 roky a máme 7,5 kg 😀 Taky ti držím všechny palce at už se zadaří 🙂

kive76
22. únor 2012

@zabka77 to je jak se neslyší...tak mňouká jak divá...a i to člověka probudí, a nejen to vždycky skáče jak blázen, takže když přítel spí, tak na něj hopsne,a je po spánku 😀 jééé Kvík to je hezký jméno..jojo díky.

raducha
22. únor 2012

@mandre děkuji moc kočko. snad se s tím poperu dobře. nejsme manželé tak na matriku musím sama. 😝

mandre
22. únor 2012

@raducha Jj. A ještě zdravotní pojišťovna 😉 ...tam s rodným listem a OP...dítě je automaticky pojištěné tam, kde matka.

zvalentova
22. únor 2012

@mandre ááá, děkujeme za vyčerpávající odpověď 🙂

zezizu
22. únor 2012

@majcam aha, tak to ME nenapadlo, ze je vyprany 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tak tam já zatim nepřijdu do tech končin, ale snad za CAS jo 🙂

darkwitch
22. únor 2012

@kive76 jjo chlupatou příšeru, je to malá pirana, ale je roztomilej 😀 je to leonberger...

jo a dneska jsem byla na utz a mám 14folíků, tak to vypadá dobře, uvidíme jak to bude vypadat v sobotu a příští týden bude OPU

rychetkami
22. únor 2012

@majcam no právě, že vykazujou falešnou pozitivitu, tak se trochu klepu, abych nemusela na amnio s dvojčaty 😕

anlek
22. únor 2012

@mandre Treba nase matrika posila rodny list domu postou (teda pokud rodis v porodnici).

Jsem se Simonem v nemocnici, ma obstrukcni bronchitidu, vcera zacal byt dusny a nesla mu srazit horecka. ☹

monivo
23. únor 2012

@darkwitch to je pěkná úrodička 🙂

darkwitch
23. únor 2012

@monivo to jo, hlavně, aby z ní něco bylo... posledně jsem měla po OPU 18 vajuch a neoplodnilo se ani jedno, ale tentokrát dáme radši ICSI tak snad zbyde i něco na zavadení...

holky mám dotaz, myslíte, že vadí když si jednou píchnu gonal o tři čtvrtě hodiny dřív? normálně píchám v osm, jenže zítra jedu autobusem v půl osmé z Brna do Prahy a píchat v autobuse se mi zrovna dvakrát nechce...

rychetkami
23. únor 2012

@majcam negativnííííí! TAk snad to bude furt dobrý🙂

rychetkami
23. únor 2012

@darkwitch 45 min rozdíl je ok, taky jsem si píchala a jeden den jsem měla hodinu zpoždění.
A ICSI se nám vyplatilo, měla jsem jen 3 vajíčka a všechny se oplodnily a dvě zvládly ET.Držím palce.

darkwitch
23. únor 2012

@rychetkami můžu se ještě zeptat kdy se ICSI platí? tak mi jsme předtím nedávali ICSI, protože manža má spermie v pořádku a poprvé se oplodnila půlka, ale když to minule nedopadlo, tak to teď radši zkusíme takhle...

a gratuluju k triplum 😀

rychetkami
23. únor 2012

@darkwitch my platili před ET... dřív to nemělo cenu, ICSI jsme si domluvili po OPU s embryologem a když jsme došlii na transfer, zaplatili jsme těch 7tis.

monivo
23. únor 2012

@darkwitch my platili za ICSI, PK a zamražení taky až v den ET