Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

majcam
9. bře 2012

@rory_g já myslím,že na IUI je jedno ke komu půjdeš 😉 ,všichni jsou moc šikovní 😉

rory_g
9. bře 2012

@rychetkami tak to mm pošlu do mekáče a chvilku si zarelaxuju 🙂 Dr. Langerová říkala, že doporučuje po ET se šetřit, tak se asi budu držet jejích rad..
@majcam a jaké tam jsou ještě doktorky?
Jo a ještě...máte nějaké mrazáčky? Dr říkala, že doporučuje to superrychlé zmražení a mně zajímá, jestli je to o tolik lepší, než "standard". Vím, že mám na všechno spoustu času, ale chci vědět dopředu, pro co je lepší se rozhodnout 😅

zvalentova
9. bře 2012

@rory_g ahoj, po ET je dobré se šetřit, ale jen ležení je spíš antiproduktivní. Selský rozum funguje spolehlivě 😉

Rychlé kry je lepší i pro pozdější rozmražení, ale nemá cenu zjišťovat tyhle metody dřív než k nim dojde. Embryolog ti poradí co by bylo nejvhodnější.

rory_g
9. bře 2012

@zvalentova jasně, 14 dní ležet bych stejně nevydržela 😀 Vím, že to zjišťuju hoodně dopředu...děkuju

monivo
9. bře 2012

@rory_g při OVU to byla moje první zkušenost s narkozou. Sice byla jen krátká a něco píchají do žíly, ale mě bylo po ní zle. Jakmile jsem vstala, tak se mi děsně motala hlava. Byla jsem tam docela dlouho, bylo to v sobotu a my odcházeli někdy odpoledne a Gennet už byl prázdný 😀 Dokonce mě pak vezli znovu na UTZ, jestli třeba vnitřně nekrvácím, když mi je tak blbě. No jen prostě špatně snáším narkozu - to jsem si ověřila při císaři, to bylo maso 2dny 😝 Ale ET už je pohoda, teď při KETu jsem ležela fakt přesně 30min a pak domů - čekal na mě manžel s dcerou, dokonce za mnou přišli na pokoj. Byla to sranda, ten malý capart s návlekama na botičkách 😀 A po ET je dobré se asi šetřit, nedoporučují chodit na solárko, na zumbu a podobné sporty. Ale ležet nemá smysl. Já jsem s dvouletou dcerou na MD, takže u mě ležení nepřicházelo v úvahu a taky se podařilo 😉
Já chodím k dr. Brandejské a jsem spokojená. Jinak na odběr vajíček a ET tě objednají, ale jaký tam bude doktor je prostě podle služeb, takže to ty neovlivníš. Může tam být kdokoliv.

martas24
9. bře 2012

@monivo Dekuju..uz jsem objednana na UTZ v Gennetu tak ted musime 3 tydny vydrzet..

majcam
9. bře 2012

@rory_g mrazáčky nemáme,měla jsem málo vajek a jen dvoudenní embryjka,ale i tak se zadařilo 😉

majcam
9. bře 2012

@rory_g s tím mražením by ti poradila @darkwitch,ta to má teď vše čerstvé 😉 a jinak tam je Jarošová(s tou jsem otěhotněla),Brandejská,Langerová a myslím,že se tam ještě zaučovala nějaká dr.,ale nejsem si jistá..a dr.Feldmár(ten mi vkládal embryjka a povedlo se 😉 ),tak ten už tam neni 😠

rory_g
9. bře 2012

@majcam děkuju, dr Langerová myslím Jarošovou jmenovala, tak to u ní zkusím, ještě se teda rozhoduju, jestli to má cenu, jít na IUI nebo cyklus si oddychnout a za měsíc se pustit rovnou do IVF 😕
@monivo děkuju, tyhle zkušenosti jsou pro mě cenné, já už se začínám těšit...snad se to nestopne kvůli imunologii...

darkwitch
11. bře 2012

@monivo nepolykám, to bych umřela úplně 😀 když ho polykám tak jsem taky jak ožralá...

petrita83
11. bře 2012

@majcam ahojda🙂 pořád nic a mám pocit, že už takhle zůstanu🙂 však to není tak špatné, mám kam odložit talíř, hrnek 🙂 začíná to být dlouhé 😔 😀 ale miluju to.Jak válčite vy?

vveru
12. bře 2012

Ahojky holky, koukám, že tady pořád ještě někoho znám a většina už těhulkuje, takže moc gratuluju a přeju hodně stěstíčka a těm co stále zkoušejí také a pevné nervy.
Chci se zkusit zeptat, jestli tady není nějaká mamina, která si jezdila do Gennetu pro druhé, jestli musela oběhnout veškerá vyšetření znovu např. genetiku?

monivo
12. bře 2012

@vveru já teď čekám z Gennetu druhé 🙂 Vůbec po nás nic nechtěli, akorát u obou moč a u mě hormonální profil. Pak už jsem se jen měla objednat na cca 11den cyklu na UTZ, kvůli sledování folikulu a pak se plánoval KET. Máte mrazáčky, ne?

vveru
12. bře 2012

@monivo Jééé tak to jsem ráda, že jsem někoho našla 😉 Mrazáčky nemáme . . . já jsem se právě bála, že to všechno budeme muset absolvovat znovu, genetiku, imunologii atd. Tak jsem si říkala abychom začli půl roku předem. Ke komu chodíš a ze zvědavosti kolik budou dítka od sebe.

monivo
12. bře 2012

@vveru my měli mrazáčky, tak nevim, jestli u tebe nebude trochu jiný postup. Genetiku a imunologii si myslím znovu dělat nebudou. Chodím k dr. Brandejské. Dceři byly v lednu 2roky a druhé se narodí cca 9. října. Takže budou od sebe 2 a třičtvrtě roku. Ale koukala jsem, že ty si chceš docela pospíšit, když máš dítko staré pouze rok.

darkwitch
12. bře 2012

Tak jo přišlo to dřív než jsem čekala, ale je na čase začít se stresovat jestli to vyjde 😀 začínám špinit a bolí mě břicho jak na ms... což samozřejmě neznamená vůbec nic, jen že se blíží den rozhodnutí 😀 a testovat mám až o víkendu a na krev jít až v pondělí... to bude dlouhý týden...

vveru
12. bře 2012

@monivo No s námi to nebude tak jednoduché, počítám s obíháním vyšetření atd., tak si myslím, že se to protáhne a také počítám s variantou, že se to nepovede . . .

@darkwitch Ahojky, nevím jestli si mě ještě pamatuješ, ale je to jedno, já byla na ET v sobotu a už ve středu jsem měla ducha, nevydržela jsem 😉 Moc držím palečky!

darkwitch
12. bře 2012

@vveru pamatuju, zvlášt když si nezměnila profilovku 🙂 no, uvidím jak to dopadne, taky asi nevydržím a budu testovat dřív, ve čtvrtek manžel má narozeniny a máme výročí, tak by to byl hezký dárek 🙂

darkwitch
13. bře 2012

tak jsem dneska utroš spolkla, když jsem začla víc špinit, v kombinaci s chozením do práce, to asi nebyl úplně nejlepší nápad, jsem zvědavá co tam vytvořím...

majcam
13. bře 2012

@darkwitch určo to vyjde,já si dělala taky test na manžovi narozky no a byly tam 😲 😲 😲
@vveru ahoj,tý jo to to letí,už roční princeznu máš 😕 ,to je vidět,jak jsme tady zkejsly dlouho,než nám to vyšlo.. 😠

zvalentova
13. bře 2012

@darkwitch určitě to vyjde, dělala jsem test na naše 5-ti leté výroční svatby a jak to dopadlo 😉

rychetkami
13. bře 2012

@darkwitch ta bolest břicha nic neznamená, Brandejská mě varovala, že mě břicho může bolet ze samotný stimulace klidně i měsíc, a špinění je uhnizďování, spousta holek to tu mělo a já měla nerva, že já to nemám

cell
13. bře 2012

@darkwitch : Tě tady trochu šmíruju 😉. Mě bolelo břicho jako na ms, snad dokonce i víc, už jsem si donesla do práce vložky - a zase je odnesla, když jsem nastupovala na mateřskou 😉. Hlavu vzhůru a neházej vránu do obilí!!! 😉

rory_g
13. bře 2012

Ahoj holky, zítra mě čeká 4D utz, jsem 4DC, nebyla jste některá? Nevíte co mě čeká a jak asi dlouho to bude trvat? Děkuju

malina2
13. bře 2012

@rory_g Ahoj, nic dramatickýho, uvidíš své útroby na mega obrazovce. Bezbolestné, ačkoli trochou nechutné vyšetření (utz během ms)... Nicméně, bylo zhasnuto ;)

malina2
13. bře 2012

@rychetkami Zdar! Nějaké novinky? Tuším, že budou přístí týden ;) Seš teď přesně o třetinu dál než já!

rory_g
13. bře 2012

@malina2 díky, nechutné to právě je 😀 Brala sis s sebou nějaké ubrousky? 😀

rychetkami
13. bře 2012

@malina2 už ve čtvrtek jdu na velký utz...dneska jsem byla u pana doktora nechutně mile asertivní, až mi vyhověl...no taky mám nejvyšší čas, 22tt mi bude končit za týden ve středu🙂 a co to, měla bys jít na ten NT screening, kde je taky uvz

majcam
13. bře 2012

@rory_g ubrousky nepotřebuješ,jen nezapomeň(tak jako já) si odšpuntovat tampon 😅 ,jsem tam tenkrát ležela i se šňůrkou 😅

rory_g
13. bře 2012

@majcam 😀 😀 to se asi pan doktor moc divil 😀 😀 Ale děkuju, Langerová mi říkala, že musím přijít s plínkou 😎 A jak dlouho to asi trvá?
Já už bych chtěla jít na utz s pupkem a ne s MS 😒