Čerstvě po IUI. Jaké máte pocity?

kaluka
25. bře 2011

Ahoj. Jsem třetí den po IUI . Jaké máte pocity, na co myslíte, bolí vás něco ? Pojďte si o tom promluvit,.... Já jsem z Jižních čech... 🙂

simciq
11. říj 2016

@radunka87k me lékaři vždy doporučili sex po iui. Sexovali jsme sto pro. Jinak moc si to první tehu nepamatuji. Myslím, ze test jsem dělala 2 dny po MS. Určitě déle než 14 dní. To mi ještě doktori psali přesný datum. Všechny iui pak psali do zprávy 14 dpo .
Ja příznaky měla každý měsíc. I tehu i netehu. Podle toho se řídit fakt nedá. Dost záleží, co psychika. Teď před tehu jsem měla všechny příznaky jako vždy plus strašně moc akné, vytok a byla jsem fakt tupá. 🙂

katkavfr
11. říj 2016

@simciq tys psala ze se povedlo hned první iui.. jaký vlastně máte problém?

simciq
11. říj 2016

@katkavfr nemáme žádný problém. Jsme zdravý. Přítel sperma normal a ja vše bez problémů.
Před rokem a něco jsem po roce a něco snahy začala navštěvovat CAR, povedla se hned první IUI, ale těhotenství skončilo zamlkle. Podstupovala jsem revizi v 10tt. Tenhle rok se IUI povedla až na počtvrté.

lenickaslunicko
12. říj 2016

@simciq jj, jde to pochopit tak i tak. Důležité ale je, že i u tebe je vše o.k. Mám radost i za tebe. Drž se 🙂

chimneysweeper1
12. říj 2016

@radunka87k Já i moje sestra. Jsme asi anomálie. Přirozeně to nešlo a IUI vyšlo na první dobrou 😉

simciq
12. říj 2016

@lenickaslunicko No asi těžko bych do diskuze o IUI psala něco o sladké nevědomosti :D
Myslím, že tady každá víme, jaký to je být zoufalá a těšit se na dítě.

Teď přežít ještě do 14 tt a z nejhoršího jsme venku 🙂
Díky

babeta1
12. říj 2016

@simciq to určitě přežijete a bude to ok ;)

katkavfr
12. říj 2016

Tak kontrola zamnou...sliznice krásná, pravý vaječník nic a v levém krásné vajucho 24mm takže zítra mě čeká má prvni inseminace 😇

simciq
12. říj 2016

@babeta1 Díky, vy taky! Budu ráda, když mě budeš informovat. Jsem jenom o jeden krok napřed 🙂
@katkavfr Držím pěsti, takhle velký krásný folikul jsem nikdy neměla.

babeta1
12. říj 2016

@simciq budu hlásit a ty taky informuj ;)

katkavfr
13. říj 2016

Tak holky je to zamnou ;) na utz šlo vidět jak už se vajíčko tlačí ven tak dr říkal ze každou chvíli bude ovu ( a asi fakt Bo chvilkama spodek poboliva od rana) ... spermio dopadlo dobře tak nás dr chválil ze inofolik fakt pomaha😊😇 no a pokud MS dojde tak se objednám na další kolo iui pokud nedojde tak cca 10ty den zpoždění dojít na utz a krev 😇

babeta1
13. říj 2016

@katkavfr tak super, to vypadá moc nadějně🙂

babeta1
13. říj 2016

@simciq mas nejake priznaky nebo tak neco? Ja se ted citim uplne normalne, zacinam byt zase ve stresu :(((

simciq
13. říj 2016

@babeta1 mám denně něco. Včera jsem spala od půl osmé večera. Do toho mě svědilo celé tělo a mám takovou vyrážku svědivou. Jinak nevolnosti nemám nijak hrozný, jak tu jiný popisujou. Za mě asi tak normální těhotenský začátek. Zle mi je denně, ale návalově ve vlnách, nejhůř mi bývá večer.
Ustoupila mi celodenní bolest hlavy. Zrovna dneska se taky cítím dobře a říkám si do prdele, doufám, že mi večer zase bude blbě 🙂 Takže tě chápu.
Ty nemáš žádný pocity? No hlavně se tím nestresuj, třeba si zrovna ty ta štastlivkyně, která na nic moc trpět nebude.
Já v úplném začátku měla dva takový hodně zlý dny a já si myslím, že to zrovna byl nárůst hormonů a že zrovna v tý době plus mínus začalo bít srdce - odpovídalo by to.
Den mi bylo fakt hrozně jako bych měla chřipku, nemohla jsem se pohnout. A jiný den jsem musela jít spát s kbelíkem, to mi bylo fakt hrůzostrašně taky. Ale jinak je to v pohodě, 1-5x denně se mi navalí a to trvá nějakou chvíli a pak zase dobrý.

Jako taky jsem doufala, že to bude horší, abych měla jistotu 🙂
Na další kontrolu jdu v pondělí (mám volno a tak si mě tam sestra objednala, ačkoliv jsem měla ke svému gynekologovi jít až za 14 dní od poslední návštěvy v Pronatalu), to bych měla být 8+1, tak doufám, že bude vše v pohodě.

ondego
13. říj 2016

@katkavfr a můžu se prosím zeptat, kolikátý jsi měla DC když jsi byla na IUI?

ondego
13. říj 2016

My máme zítra návštěvu v Caru, jdeme se kouknout jak dopadly výsledky ze spermia a z mé krve a mimo to asi i na utz, budu 12. - 13. DC a chtěli by jsme zkusit první IUI, tak snad bude vše oki ☺

katkavfr
13. říj 2016

@ondego já mám cyklus 28 dní.... 13dc jsem byla na utz ať zkontroluje vajíčko a dnes bylo iui 14dc ;)

ondego
13. říj 2016

@katkavfr děkuji 😊 no mě to vyšlo zrovna na pátek...tak doufám, že to nevyjde zrovna na sobotu 😊 Ale stejně ještě nevíme výsledky ze vstupní kontroly.. Už se docela těším na zítřek, jsem jako na trní...

simciq
13. říj 2016

@ondego Nevím kam chodíš do CARu, ale běžně mají CARy otevřeno i o víkendech. Ženský cyklus skutečně nerozlišuje, jestli je zrovna víkend. Já byla na IUI několikrát o víkendu.

ondego
13. říj 2016

@simciq Tak to je příjemná zpráva 😊 už jsem si právě říkala, že by to bylo vůči nám nefér... chodíme do Gyncentra v Ostravě

simciq
13. říj 2016

@ondego Jako podle mě si to žádný CAR nedovolí, nemít o víkendu otevřeno. Některý holky to mají skutečně problémový a zmařit jim šanci a čekat na další měsíc? To ne.. podle mě mají otevřeno ve všech CARech. Takže v klidu 🙂)

katkavfr
13. říj 2016

@ondego já taky chodím si gyncentra v Ostravě ;)

ondego
13. říj 2016

@simciq myslím si to taky 😊
A jinak, moc gratuluju, že se Vám poštěstilo, přeji moc zdravíčka 😊

ondego
13. říj 2016

@katkavfr tak to je fajn 😊 a máš Mudr. Hlistovou?

katkavfr
13. říj 2016

@ondego nee já chodím přímo k Čermákovi 😉

ondego
13. říj 2016

@katkavfr ahaaa, no nás šoupli k mladé Mudr. Hlistové, zatím mi přijde příjemná, viděli jsme jí zatím jen jednou 😊

simciq
13. říj 2016

@ondego DÍKY.. Byl to fakt boj 🙂 tak doufám, že to prcek ukázkově dá až do porodu 🙂

Každá se jednou dočkáme, jen prostě k tomu má někdo složitější cestu a někdo to má hold jednoduchý.

To byla věta, kterou jsem si po xtý neúspěšný iui dokola opakovala. Taková moje mantra 🙂 že se určitě i já jednou dočkám 🙂

linusha
13. říj 2016

@simciq kolikrát jsi byla na IUI? My jdeme s mužem za dr. příští týden a zrovna včera jsme se bavili s mužem jestli se s dr. budeme domlouvat na dalších třeba třech IUI nebo se posuneme o krok dál. Teď mám po 3.IUI

simciq
13. říj 2016

@linusha Poslední IUI byla 5. Máš 6 placených IUI pojištovnou na rok. Takže jsem si říkala ok ještě jednu, pak si dám dva měsíce pauzu a pak můžu zase do června každý měsíc zkoušet a pak IVF, kdyby furt nic.
Já nevím, jak to máš ty, ale já jsem úplně zdravá, žádný testy nic nepotvrdili. Byla jsem i na hysteroskopii, všechno v pohodě. Navíc jsem i docela mladá. Přítel měl ze začátku lehounce zhoršený spermio, ale to poslední 4 iui bylo skvělý. Takže se mi do IVF nechtělo. Mám kolem sebe holky, které tím prošly a není to nic, do čeho bych se chtěla pouštět :( když jsem zdravá. No, ale ta touha po miminku by mě k tomu pochopitelně dotlačila. I teď jsem si říkala, že kdyby to zase dopadlo špatně, tak půjdu do IVF - navíc by mi to už lékaři doporučovali. Nebyl by to první potrat.
Já si skutečně z vlastní zkušenosti myslím, že důležitá je psychika, jenže drž tu psychiku v pohodě, když se ti ani IUI nedaří a kolem tebe všechny blízké kamarádky těhotní na první dobrou. Hodně těžko se udržuje psychická pohoda. Hodně jsem s tím bojovala. Paradoxně, ale když jsem byla v pohodě, tak se mi podařilo otěhotnět i přírodně. Jenže každý další nezdar a nezdar zase živil psychickou nepohodu. Další a další zpráva těhotný kámošky přiživovala úplně stejně. Teď před touhle poslední IUI jsem zase už byla na pokraji sil. Už jsem se zase začala sebelitovat a mít pocit, že už dál nemůžu. Hlavně po tom, co mi hodně dobrá kámoška oznámila, že se jim to na první dobrou povedlo a to děti ani tak moc nechtěla. No je to hrozný, jsem tu s vámi spíš proto, abych vás podpořila a protože VÁM neuvěřitelně rozumím a vím přesně, jak se cítíte!

babeta1
13. říj 2016

@simciq mas toho taky za sebou dost:( kolikrat jsi potratila?:(