Čerstvě po IUI. Jaké máte pocity?

kaluka
25. bře 2011

Ahoj. Jsem třetí den po IUI . Jaké máte pocity, na co myslíte, bolí vás něco ? Pojďte si o tom promluvit,.... Já jsem z Jižních čech... 🙂

simciq
13. říj 2016

@babeta1 po první IUI zamlklé těhotenství - revize v 10 tt. To bylo asi nejhorší, co se mi doposud s otěhotnováním stalo. Po roce a půl se nám to konečně povedlo po první IUI, ale mimi se nerozbušilo srdce. Oni to už věděli, nenápadně mě připravovali, já to nechtěla slyšet, kupovala jsem si už oblečení, pyšná novopečená maminka. Četla jsem si knihy, připravovala se na porod, prostě hrozně hrrrr na všechno, hrozně štastná. Před Vánocemi zjistili, že se nevyvíjí dobře a doktor mi řekl, ne všechna těhotenství skončí porodem a já si říkala no to je kretén, proč mě těhotnou děsí atd. Zpětně jsem pochopila, že věděl, že se nevyvíjí a nechtěl mi zkazit Vánoce ani Silvestr. Já teda děsně těhotná prožila skvělý Vánoce a v lednu, když jsem si šla pro svojí první fotku, tak totální sprcha, z ordinace jsem odcházela no odcházela haha spíš mě přítel podpíral a já sotva stála na nohou. Totální šok, proč já, proč se mi tohle kurva musí dít??? Za dva dny revize. Doma jsem se nemohla najíst, napít nic, přítel mě sprchoval, krmil, převlíkal do pyžama, tři dny jsem byla totál zombie a prakticky jsem jenom brečela. Pak jsem se oklepala a co tě nezabije to tě přece posílí ne? Tak jsem se začala zabývat duchovnem, začala jsem se hodně duchovně vzdělávat a věřit v nějaký vesmír apod. Nechtěla jsem jíst antidepresiva a tohle byla neuvěřitelná berlička. Sice jsem se do toho na dva měsíce ponořila tak, že si přítel myslel, že jsem se zbláznila, ale mě to v tu chvíli pomohlo se vypořádat se ztrátou mimi. No pak jsme si dali voraz půl roku (teda voraz od kliniky, zkoušeli jsme to jinak hned po první MS). Mezitím jsem 2x otěhotněla a 2x potratila. To už zase moje psychická pohoda šla trochu do háje. Pak jsem se obrátila zase na doktory a říkala si, minule to vyšlo na první iui, ted to vyjde zase. Ale nevyšlo, vyšla až 5 iui 🙂
Mimochodem zrovna tahle iui mi přišla, že nevyjde. Měla jsem 4 folikuly, ale malý než obvykle. A ejhle, nakonec to vyšlo. Taky jsem po IUI ihned odjela na dovolenou a tam jsem se chovala jako na dovolený, alkohol, cíga ve velkým 🙂 sex a totální vypnutí od honby za pokladem. Přijela jsme domů a den před mými narozeniny si udělala pozitivní test 🙂

Asi jsem to ještě nikdy nenapsala takhle celý v kuse a musím uznat, že to je dost úlevný 🙂

linusha
13. říj 2016

@simciq jj vím o těch 6iui, my sice mladí jsme, u nas problem je minimalni ale z důvodu mého zdravotního stavu který nesouvisí s iui nebo gynekologií nám bylo doporučeno mít rodinu co nejdříve tutíž přemýšlíme co dál.

babeta1
13. říj 2016

@simciq ufff tak to je sila :(( jsi statečná, že jsi to všechno zvládla! Přeji Ti už jen poklidný průběh těhotenství ;) já otěhotněla úplně poprvé takže právě zatím žádná zkušenost s příznaky atd.. dlouho se nedařilo..

simciq
13. říj 2016

@babeta1 každý tehu je strašně individuální. U prvního jsem neměla takový pocity jako teď a nedopadlo to. Ale nic to neznamena, protože kamoska nemá vůbec žádný příznaky a za chvíli konci první trimestr bez problémů. Člověk musí být trpělivý a čekat na kontroly. Ale je to peklo. Tobě, ale uz srdíčko busi nemýlím-li se?

radunka87k
14. říj 2016

Zdravim vas.tak jsem 5. den od iui.priznaky zadne.jen první 2 dny nafoukle bricho předevčírem me jen trochu pichlo v podbřišku kdyz jsem sla na autobus.Jinak zadne spineni.Nic.Asi to nevyjde ☹

ondego
14. říj 2016

@radunka87k ahoj, to že nemáš příznaky, nebo nešpiníš, si myslím, že nemusí znamenat, že se to nepodaří. Musíš věřit, nás čeká IUI možná dnes 😊

valeri10
14. říj 2016

@radunka87k ahoj já taky neměla žádné příznaky ani žádné špinění a klaplo to. A zrovna ten cyklus jsem si říkala, že jsem vše odflákla, že to nemohlo vyjít a vyšlo

radunka87k
14. říj 2016

@valeri10 tak uvidime no.ja mam vyvolany ms cyklus norethisteronem a pak clostik a pri iui pregnyl.

babeta1
14. říj 2016

@simciq nene, ja mela v utery (4+5) videt jen dutinku a to bylo vse:(

simciq
14. říj 2016

@radunka87k Nikdy jsem po iui nešpinila. Rozhodně uhnízdování není jen na základě špinění. Takže hlavu vzhůru, ROZHODNĚ není nic ztraceno. A na příznaky? Na ty je sakra brzo 🙂

simciq
14. říj 2016

@babeta1 mě příznaky začaly až tak 6tt pořádně. Takže na příznaky taky ještě čas.. nestresuj se a věř.. 🙂

chimneysweeper1
14. říj 2016

@radunka87k Já jsem nešpinila ani kapičku, ani náznakem...a přesto jsem po IUI otěhotněla na první dobrou. Vůbec nemusíš mít žádné příznaky, řídít se nějakým špiněním při uhnizďování je pěkná kravina 😉

radunka87k
14. říj 2016

@chimneysweeper1 a po ktere iui si otěhotněla? JINAK dekuji vsem za povzbuzeni

chimneysweeper1
14. říj 2016

@radunka87k Hned po první 😉

babeta1
14. říj 2016

@radunka87k u mne taky žádné špinění a vyšlo to hned napoprvé ;) hlavu vzhůru! 🙂

babeta1
14. říj 2016

@simciq děkuji🙂

radunka87k
14. říj 2016

Tak to jste mne potesily
Takze poprve jste se to dozvedely az dle testu ze to vyslo?za jak dlouho po iui nste testovaly?

simciq
14. říj 2016

14 dní

chimneysweeper1
14. říj 2016

@radunka87k 3 týdny po IUI přesně, čárka už byla tlustá a nepřehlédnutelná 😉

simciq
14. říj 2016

@chimneysweeper1 ty si nebrala utrogestan?
Já to měla přesně od doktorů napsáno za 14 dní si udělejte test i kdyby přišla MS. Pokud bude negativní, vysadit utrogestan, abych dostala, co nejdřív zase MS..

chimneysweeper1
14. říj 2016

@simciq Já už jsem to tu jednou psala...moje IUI byla taková haluz, že víc už to ani nešlo. Šla jsem jen tak zkusmo na PCT v pátek ráno a odpoledne mi doktor v CARu řekl výsledky. Ptal se, kolikátý den cyklu jsem a rovnou mi udělal UTZ. Bylo tam vajíčko, tak říkal, zkuste zítra přijít na IUI. Partner chudák v šoku ráno musel do kelímku a v poledne jsem byla na IUI. A otěhotněla jsem. Nebrala jsem nic předtím ani potom, nešpinila jsem a nešpiním, příznaky jsem měla a mám jen takový žaludek na vodě a trochu bolavá prsa. Teď už těhotenství nezapřu díky zvětšujícímu se břichu 😉

simciq
14. říj 2016

@chimneysweeper1 ty jo, taky dobrý 🙂))

Já nevím, jestli je to tím, že moje tělo prošla už několikátým těhotenstvím, ale normálně mám regulerní břicho už ted v 8tt. Vůbec to nemůžu pochopit. Necítím se nafouklá, ani se nepřejídám a netloustnu na váhu. Je to regulérní těhu břicho od prsou až dolů, žádný klasický špek, který mám, protože mám nadváhu.. prostě já musím mít pořád něco extra :D

chimneysweeper1
14. říj 2016

@simciq hele, mně začaly být kalhoty těsné už v tom 8.tt, nosila jsem jen jedny džíny s nízkým sedem, teď nosím jen kalhoty na gumu a tento týden už jen šaty a příští začínám s těhu kalhotami. Myslím, že ten 8.tt klidně může bříško vyskočit, proč by ne 😉

babeta1
14. říj 2016

@chimneysweeper1
@simciq holky já taky neměla utrogestan, dávají to taky podle hormonálního profilu, není to pravidlo 🙂 a šlo to i bez🙂

simciq
14. říj 2016

@babeta1 utrogestan je placebo na udržení těhotenství. Myslela jsem, ze ho dávají ve všech CARech. I kdyz jsem měla nestimulovanou i stimulovanou iui tak ho dávali. Ale je fakt, ze jsem ho dvě iui odmítla vlastně.

babeta1
14. říj 2016

@simciq asi ho všude dávají, ale ne plošně, spíš u koho to uznají za nezbytné / vhodné..

ondego
14. říj 2016

Holky tak mám dnes po první IUI 😊 Hormony i spermiogram byly v pořádku. Žádné hormony jsem domů nedostala, prý není potřeba, když je vše v pořádku. Teď cítím zvláštní tlak v břiše a docela dost špiním ☺ proč to nevím...

hance89
17. říj 2016

Holky, tak jsem po kontrole, rekl mi to co jsem slyset nechtěla a to, ze by chtel zkusit umělé oplodnění. Do toho se mi prave moc nechce. Ale jeste si pockam na výsledky, poslal me na hematologii a genetiku na pgs. Tak uvidíme, kazdopadne chci jít jeste na ty dva pokusy iui.

lenkasitt
17. říj 2016

@simciq No musím říct, že nemám slov na tvůj příběh. Jsi statečná. Já byla špatná, že nevyšlo 1 IUI a teď vidím, že jsou na tom lidé stokrát hůř. (což jsem věděla samozřejmě i před tím, ale člověk to v tu chvíli nevidí). Přeju ti aby jsi měla teď vše v pořádku a za to zlé sis konečně vybrala svoje štěstí 😉 😉 😉

simciq
17. říj 2016

@lenkasitt Děkuju moc, za hodinu vyjíždím na další kontrolu a pochopitelně jsem co? Vyděšená až za hrob. Rozloučila jsme se v CARu a jdu na první kontrolu k mému gynekologovi. Panebože, ať je vše v nejlepším pořádku - to si opakuju už od rána 🙂