Čerstvě po IUI. Jaké máte pocity?

kaluka
25. bře 2011

Ahoj. Jsem třetí den po IUI . Jaké máte pocity, na co myslíte, bolí vás něco ? Pojďte si o tom promluvit,.... Já jsem z Jižních čech... 🙂

valeri10
18. říj 2016

@hance89 to jo. Jak jsem psala na IVF je vždy čas. Nám nic nezjistili takže u nás bylo IUI na místě.

simciq
18. říj 2016

@hance89 Tohle fakt nechápu, byla si na genetice? Mě teda poslali na genetiku ještě než jsme zkoušeli IUI, byl to základ vstupní prohlídky (ale vím, že ne všichni ji podstupovali, ale já tam přišla s tím, že chci zjistit, proč to nejde), pak když jsem měla zamlklý, tak embryo poslali na rozbor a zjistilo se, že byla trizomie nějakýho toho červíka (říkala jsem jim červíci, na obrázku tak vypadaly), ale nebyl to down nebo něco podobnýho, prostě asi blbá náhoda. A díky těmto výsledkům, jsme šli dál na iui.

babeta1
18. říj 2016

@simciq ja genetiku taky nemam, jen imunologii... jak ktery CAR to dela hned.. ale pokud by to ted neklaplo tak na ni budu trvat taky.

hance89
18. říj 2016

@valeri10 no u nas je to horší, partner ma pomalejsi spermiky, ja endiometrozu nekde u močové trubice a mela jsem spatny ptc test. Ale jak rikam slo to uz jednou, musi i po druhé 🙂

linusha
18. říj 2016

@babeta1 děkuji, jednou to vyjde nám všem 🙂

@pajulinek zkusila bych test tak za 2 dny, dle mě naděje tam stále je 🙂

simciq
18. říj 2016

@babeta1 Mě udělaly všechny možný testy hned na začátku a všechno dobrý. Proto jsem IVF odmítala. Zkoušela jsem IUI dál a dál..

tammm
18. říj 2016

Jdu za dva týdny na laparku,pravý vejcovod ucpaný už 12 let a na levý se chtějí podívat zda se neucpal taky.Je mě 37 a pokud bych musela do Caru,bylo by asi holky lepší si zaplatit ICSI že? Letí to,a asi nebudu mít čas zkoušet nějaké IUI ☹ Dokud mě ještě něco proplatí pojišťovna ☹ ale snad laparo dobře dopadne.

hance89
18. říj 2016

@simciq jo ja byla na genetice, ale doktor chce jeste indikovat pgs, tak to mam napsané v zadance, pry uz to je jen banalita jen se podívají do papíru a bud to vyloučí nebo potvrdí. Podle meho doktora to tam asi bude :( me u zamlkleho ani pricinu neřekli, jen mi gyndar par rekl, ze se to stává a ze to asi tak melo být

salenas
18. říj 2016

@tammm záleží, jaký bude mít spermiogram tvůj partner, pokud bude ok, není potřeba ICSI ani PICSI, ale samo, že když ho budete chtít, tak vám to udělají

tammm
18. říj 2016

@salenas aha,to mu budou dělat před moji laparkou,když půjdu na předoperační,tak on jde na spermio.Děkuji.No určitě se nebudu hnát hned do něčeho bez doporučení.Na iui nevadí když jsou neprůchozí vejcovody?

salenas
18. říj 2016

@tammm na iui to vadí, při ivf ne

tammm
18. říj 2016

@salenas aha aha,uvidíme.Snad vše dobře dopadne.

salenas
18. říj 2016

@tammm držím palečky !

lenkasitt
18. říj 2016

@babeta1 do pronatalu...ten je tuším státní..no prý tím,že mám určitě po operaci srůsty tak si myslí, že je neprůchodný...nevím...mám z toho dnes nějaký divný pocity....

lenkasitt
18. říj 2016

@hance89 jj nárok ještě mám...měli jsme pouze 1, jediný co je u nás problém, že se málokdy sejdem s přítelem abychom tam mohli jet....☹ a nemáme zamražené páč taky není kdy no 😒 na tu první jsme šli jen díky tomu, že měl dovolenou.

lenkasitt
18. říj 2016

@simciq těhotná jsem nebyla nikdy....no uvidíme..mě se do IVF vůbec nechce...

lenkasitt
18. říj 2016

@hance89 to s tebou souhlasím...přesně nejdřív zjistím snad příčinu....mě to fakt přijde, že se akorát snaží vydělávat na lidským neštěstím...neříkám, že nepomůžou to určitě ano, ale strašně do všeho tlačí a člověk pak je i psychicky vyčerpaný....

hance89
18. říj 2016

@lenkasitt tak ja vam drzim palečky at vam to výjde ikdyz to nemáte tak jednoduché.
Presne tak, vcera jak uz zacal mluvit o tom umělém, tak jsem mela co dělat abych nebrečela, měla jsem pocit, ze jsem totálně selhala. Prostě cely den jsem mela na krajíčku a byla jsem uplne k ničemu :/

simciq
18. říj 2016

Holky nedejte se a zkoušejte ještě IUI. Je to psychicky náročný i to IUI, ale rozhodně to je míň náročné fyzicky než IVF.
Ten pocit selhání znám moc dobře. X krát jsem doma brečela, že jsem totálně k ničemu, že neudržím dítě apod. Hlavně tyhle pocity zahnat. Jste skvělé a jedinečné už jen proto, že si jdete za svým cílem! Nevzdávat se a jít dál, jednou se to prostě podařit musí.

lenkasitt
18. říj 2016

@hance89 No právě...jela jsem odtamtud do práce ( cca 80 km) a celou cestu mi tekly slzy jak jsem neschopná, že nedokážu mít dítě, že z přítele nedokážu udělat tátu přitom on už by taky tak chtěl a kord když ho ještě vidím s dětma od známých např. a já mu nedokážu dát vlastní..no strašný...všechny ten pocit známe co si budeme povídat, ale nevím no..jako to jejich tlačení do IVF člověk neví co si má myslet...na jednu stranu vím, že na tom nejsme dobře, ale na druhou stranu mi to přijde opravdu jen vybírání peněz. Jsem mu řekla, že chci zkusit dál IUI když to časově vyjde a pohled mi stačil teda.

hance89
18. říj 2016

@lenkasitt Vubec si z toho nic nedělej a trvej si na svém. Po tom dnu přemýšlení a co tu psali i holky, tak si taky jeste budu stat za svým. Proste ještě 2 iui na ty mam nárok a pak se uvidí 🙂 a at si melou co chcou. Vubec mi sanci nedávali na iui

lenkasitt
18. říj 2016

@hance89 No já právě taky chci ještě zkoušet IUI dokud mám nárok. Jen mě mrzí, že jsem mohla hned zítra, folikul mám pěkný a přítel v tahu ☹ njn co se dá dělat....tak snad příště až budu vědět, že nám to vyjde časově. Je to peklo.

verinka88hb
18. říj 2016

@lenkasitt Řeším stejný problém jako vy dámy, mám za sebou 3. IUI neúspěšné, příští týden jdu na konzultaci co dál, problém nám žádný nenašli (ovšem dělali mě jen hormonální profil, ovulace chodila sama, folikuly také dorůstají, manžel má spermio kolísavé, ale není to žádná katastrofa), 3. UIU jsem podstoupila stimulaci, ani ta nepomohla, tak jsem zoufalá a nevím co dál, protože mi je jasné, že další cesta pro mě podle nich bude IVF a já prostě váhám a nevím.... Nechci na jednu stranu na nic čekat, manželovi je 40, ale pořád nejsem přesvědčená, že když neznám příčinu, proč bych musela podstupovat hned IVF, na druhou stranu mě děsí, že ani jednou IUI nevyšlo 😠

babeta1
18. říj 2016

@verinka88hb :( je to těžké no.. nech si udělat ještě imunologii a genetiku. U nás jinak taky nic nenašli a pak náhodou blbé imuno testy, léky a jsou hned // ;)

simciq
18. říj 2016

@verinka88hb asi si to tady četla, mám za sebou 5 iui, první vyšla skončila zamlklým a pak 3 za sebou nevyšly až tahle poslední. Jsem zdravá, nic mi není, mám za sebou všechny možný testy. Muži je 41, mě je 29. Spermio měl první horší, pak vždy v normě a poslední bylo lepší než obvykle.
Máš 6 iui zdarma, vyčerpala bych všechny.

Jinak můžu směle doporučit https://www.otehotnet.cz/neplodnost-vitaminy-a-...
muž si je prve koupil sám a podstoupil 3 měsíční kůru. Na dalším spermio bylo výrazné zlepšení. Nakonec je jedl skoro rok a já osobně si myslím, že se mu spermie skutečně zlepšily.
Já brala po revizi toto https://www.otehotnet.cz/bylinne-caje/158-gynex...

verinka88hb
18. říj 2016

@simciq Já jsem také muže "donutila" k vitamínům - zakoupil kotvičník, bere ho už 3 měsíce, já beru už půl roku listovku + 3 měsíce Nosifol forte, ale zatím nic.... Jenže zvláštní je, že když ty vitamíny manžel nebral, tak měl jednou dobrý spermiogram, tak zas o trochu horší, ale nebyla to podle doktora katastrofa. Zkusím doktorovi navrhnout, jestli by nás neposlal na tu imunologii a genetiku, ale co se tady tak dočítám, většinou tam posílají až po nezdařeném IVF, což vážně nechápu, proč se nejdříve nehledá problém a pak teprve IVF a ne v opačném pořadí 🙄

verinka88hb
18. říj 2016

@simciq Ještě se zeptám, stimulovala jsi něčím na ty IUI nebo jdeš přírodní cestou? Mně říkali, že při stimulaci je ta šance větší, ale nám to zatím nevyšlo nikdy. ☹

simciq
18. říj 2016

@verinka88hb Kotvičník bral taky bůh ví jak dlouho a ten teda nic moc.
@verinka88hb 1. iui klasika clostilbegyt - pregnyl - utrogestan povedlo se, ale v 10 tt revize pro zamlklý těhu
2. iui po revizi jsem byla naštvaná na chemku a chtěla přírodně tzn pouze píchnutý ovitrelle, který píchají vždy před iui
3. -//-
4. opět klasika clostilbegyt - ovitrelle - utrogestan = nepovedlo se
5. iui -//- a povedla se

upřímně nevím, co je horší holky, jestli to, že se nezadařilo a nebo ten strach, aby se to nějak nepos*alo a porodila jsem zdravé miminko, které si tolik přeji.. nejhorší je, že tu jedna slečna ve skupině porodu v mém termínu psala, že šla na kontrolu v 8tt vše v pohodě a pak v 11tt a srdíčko přestalo tlouct.. kdybych si tyhle hororový scénáře nečetla, bylo by to lepší.. musím na to pořád myslet a hrozně se bojím..
včera jsem opět vyklepaná přišla a hned na doktora žije, žije? nemohl ho dlouho najít, hrozný nervy..

verinka88hb
18. říj 2016

@simciq To máš pravdu, člověk nejdřív řeší, aby byl těhotný, a když je, tak se stejně bude bát dál.... Ono je opravdu lepší si to tady někdy nečíst, přeju ti hodně štěstí, ať všechno klapne, doufám, že se také brzy dočkám nějaké pozitivní zprávy 😕

simciq
18. říj 2016

A kor my, které nejsme těhotný jen, co se otřeme o trenky. Myslím, že to prožíváme ještě hůř než jiný holky. Je to tak moc vysněný, tak moc chtěný a ta cesta k tomu štěstí je skutečně vydupaná, zalitá slzami a haldou kmenů, které jsme musely přeskákat. To si skutečně, kdo to nezažil, nedokáže představit.