Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

meleri
5. bře 2010

lelo,

já do toho jdu protože velmi toužím po druhém dítěti. a nechci zbytečně čekat. nemám vlastně na co..🙂
držím palce at se to podaří napoprvé v tom září! 🙂

holky jedna věc mě štve, já dost malého nosím v nosítku, vlasně furt kromě asi jednoho dne kdy chodím nakupovat to beru kočárek. po tom KETu je asi s nošením konec co... 😢 oba jsme si na to velmi zvykli. jenže to nosítko má takový široký pás, přesně tam co je děloha asi...
nosíte někdo?

meleri
5. bře 2010

Cepecek,

já nevím asi bych do toho nešla..já osobně mám ráda bylinky, radši řeším věci takhle než práškama pokud to jde, ale myslím že ve větším množství si na to člověk musí dávat bacha.

jako s tím lymfodrenem, mojí mamce to prospívá, mi z toho tak bušily žíly či co to bylo že mi málem upadly nohy. a to na takové věci nikdy netrpím..

a proč tam píšou tak moc, a ještě takovou směsici? v těhu je nejlepší voda, pokud člověku není zima.

ejviska
5. bře 2010

Tak ja vam napisu, co se zdalo v noci mne, ja sem fakt nepatrim 😉 Sla jsem po ulici a neco mi spadlo do kapuce na bunde. A koukam a byl to jezek. Velky a nechtel se pustit a jsem do neho strcila nohou a on se chytl nohy a drzel se a smal se. A pak za mnou bezel. No chapete to? 😀 😀 😀

Beebo, od roku muze dite v podstate vsechno, jenom moc nesolit. Treba zkus i omacky, spenat, testoviny s masem, polevky, mala mela rada bramborovou omacku, cocku na kyselo ( bez octu ), dusene maso se zeleninou. Jak jsem tehdy zacala s prikrmama, tak mne prislo, ze je to porad stejne, ale tomu diteti je to uplne jedno, ze je to dokola. Taky muze rybu, treba pangacia bez kosti.
A se priznam, ze cca od jejiho roku a pul jsem si zacala chodit pro sebe pro obedy do mistni skolky, kde fakt dobre vari a pokud to nebylo moc slane, tak jsem ji to normalne davala. Naucila se jist rajskou polevku, koprovou omacku, proste vsechno. Protoze tam byl velky vyber druhu jidel, co doma treba vubec nevarim.
Zato ted varim denne a uz nevim, co vymyslet. Dnes delam kureci polevku.

Cepecku, tak si uzijte vikend u rodicu. To pocasi je u vas silene. TAdu je uz teplo, +10 s slunko. Podezrele dlouho neprselo. 🙂

lela78
5. bře 2010

Meleri: my taky moc toužíme po druhém mimču, taky není na co čekat ( např. můj věk), ale zase si nedokážu představit jak bych dodržovala právě ten klidový režim 😒 A taky si chci co nejvíc užít společný chvilky s naším raráškem, teď teprve začíná to správný období, je to teď takový parťák. Takže v létě první společná dovolená a pak šup na druhý, snad to vyjde.

ejviska
5. bře 2010

Holky, ja myslim, ze jak ty deticky jeste malinko povyrostou, tak se uz ani nebudou chtit nosit. Protoze je bude bavit litat po okoli. Ja jsem sebou vsude tahala golfky. Mala chodila a kdyz chtela, tak nasedla. To je nejlepsi kocarek.

meleri
5. bře 2010

lelo,

pěkný plán.. právě přes tu zimu je to o ničem s dětmi, ale pak budeš moc třeba jezdit na kole s ním nebo chodit furt někde k vodě, tak s břichem už sice malým je to celkem naprd...navíc na kole se ani v těh. jezdit nesmí... ☹ no má to svoje nevýhody, já si říkám že jestli to nevyjde ted tak si aspon užiju toho léta....

EJvisko,

malý nechce moc chodit, jenom doma trošku jinak furt na kolenách...nosítko mám radši že si vidíme do očí, můžem si dát pusinku kdy chcem, vlastně je furt jakoby v obětí, ale dívá se kolem vidí všechno ze stejné výšky jako dospělý..jak jedem s kočárem je tam jak zvadlá švestka, nevidíme na sebe..prostě je to o ničem...snad to bude jak říkáš a nosit už nebude chtít...ale moc v to nevěřím...páč děti ještě ve 4 letech sou rády že je někdo ponoská.. 😅 teda co znám..

lela78
5. bře 2010

Mel,
jojo, plány moc hezký 😉 Jak se říká, člověk míní, život mění. Ale držím nám všem moc palce ať to teď, nebo později vyjde 😵

meleri
5. bře 2010

lelo,

dík! třeba to vyjde! a třeba ne, no každý den mám z toho jiný pocit, třeba dneska zrovna si říkám že to žádná katastrofa nebude když nevyjde, protože tady bude to léto.. 😵
tobě taky moc přeju at se zadaří hned na první pokus!

beeba
5. bře 2010

Ahoj holky, všechny moc zdravím a cepecka obzvlášť!

Mám nemocnou Terku, nad ránem se mi poprvé poblinkala, ještě že ji mám u sebe, protože jí sražené mléko nateklo až do dýchacích cest, takže chvíli jenom chroptěla. Tak jsme potom ponocovaly až do 5h, potom usnula, ale ráno jí bylo zase blbě. Teď spí, tak snad to bude jenom nějaká virózka, vlastně jí nebylo úplně dobře od úterý. Teplotu nemá, ale průjem a od rána blinkala 3x. Nenávidím dětské nemoci.

Cepecku upřímně, s čajem bych to asi moc nepřeháněla, nebo bych se poradila s odborníky. Co se týče kontryhelu, tak jsem někde četla, že jej v těhu moc nedoporučují, že snad může způsobovat kontrakce, ale nevím. Často se mi zdá, že informace jsou průtichůdné. Na těchto stránkách je popsáno docela dost zázračných čajíků, myslím, že by ses tam mohla kouknout - http://www.futurebaby.estranky.cz/stranka/bylin.... Tuším, že jsou tam účinky bylinek docela dobře rozebrány. Teda, pokud se tomu dá věřit 😠

O zlých snech bych vám mohla vyprávět, třeba měsíc před porodem jsem najednou začala mít sny o tom jak rodím. Bylo to příšerný, všude spoustu krve, já bezmocná, občas mne rodili i mimozemšťani. Jestli chcete, tak Vám večer nějaký sen doprodrobna popíšu, ale asi nebudete chtít, no nedivím se. 😉

A jak jsem tak málo spala, a ještě k tomu se připravovala na zkoušku ze správního práva (tu jsem zvládla 11.12. a potom mne 18.12. hospitalizovali), tak mi najednou začalo být ukrutně blbě. Měla jsem takový mezičas, že jsem čekala na 1. kontrolu do porodnice, takže jsem si říkala, že je to asi normální, že už neběhám 100m za 10s. Nakonec mi bylo tak strašně, že jsem měla v noci sny o rodících mimozemštaněch, takže jsem vůbec nespala, pak jsem se 12h pře den učila na tu blbou zk., a když jsem u učení vyčerpáním usnula, tak zase porod + mimozemšťani, takže když jsem přišla na svoji 1. kontrolu, tak se zděsili, furt mi měřili tlak a řekli mi, že jsem na umření.

No a hned zátěžový testy a rizikový oddělení a porod. Od tý doby, jsem měla problémy s vysokým TK. Tento se trochu upravil fakt až jsem zhubla. Teď mi vysloveně prospívá pravidelné cvičení.

beeba
5. bře 2010

Pro lelu, poslední IVF zkouším teď, protože v září mne čeká 40, tak aby nám ještě kapku přispěla pojišťovna. Pokud budou mrazáčci, tak to chci taky stihnout do podzimu, protože potom se v případě neúspěchu oklepu a požádám o antikoncepci, protože mít mimčo třeba v 44 bych nechtěla. I takhle budu docela stará a Terka bude malá. Na děti potřebuje člověk spoustu síly.

ejviska
5. bře 2010

Vy teda mate sny, smankote! Jeste, ze jsou to jenom sny.
Meleri, neboj, on si asi neni jisty, tak se radsi hodi na kolena. Mala zacala chodit ve 14 mesicich predtim nic. Kazdy to ma vazne jinak.
A kocarek neni otaceci, ze by jste na sebe videli? Ono tak male ditko chce na mamcu videt a za rok, uz bude kricet, ze chce videt ven. 🙂 Teda ja si nedovedu predstavit, ze bych malou nosila ve 4 letech. Od 2,5 jezdi na kolobezce a na kole, takze to nehrozi. A ve ctyrech uz umela vsechno, brusle, i zimni, lyze, kolo bez pomocnych kolecek....Prosim vas, hlavne to neberte, ze se chlubim, to ani nahodou, kazdou ditko je jine, proste ji toto jde. To teda nevim, po kom ma 🙂 Ale do skoly se pro zmenu nechce ucit vubec.

jani2
5. bře 2010

Cepecek - ja len viem, že v tehu treba s bylinkami hodne opatrne....tiež by som ich rada pila, lebo už teraz som hodne bylinková...ešte z leta mám posušené a pomrazené bylinky....napr. teraz máme 2 týždňovú čajovú kúru s mrazenou žihľavou, predtým to bol lipový kvet, šalvia, medovka, materiná dúška......ak by som otehotnela, tak už neplánujem piť bylinkové čaje určite v 1.trimetri....nevyznám sa v nich moc a bojím sa že by som len uškodila.
fialinka - skutočne sme od seba blízko, však keď bude leto a pekné počasie možno by sme sa aj na stretavke mohli dohodnúť 😉
...a dievčatá ako tu píšete, že si oddýchnete a nebudete nosiť deti keď budú trochu väčšie, tak to tak skoro nebude 😒 ....hovorím za seba, síce Janka už chodí sama a nenosím ju hodne....ale nacvičím sa pri nej snáď ešte viac ako keď bola menšia....stále ju musím zdvihať na stoličku, na záchod....pri obliekaní sa s ňou tiež dosť "upasujem"....takže úľavu, čo sa týka námahy teda ešte necítim....myslím si, že to príde až keď sú deti úplne samostatné v obliekaní a v takých základných návykoch.....
...a tie sny!...bože môj, čo sa vám to len sníva?! 😕 ...mne sa naposledy snívalo, že mi umrela moja 90 ročná babka, a keďže to vraj znamená, že dotyčný bude dlho žiť, tak sa mám babka na čo tešiť 😉 ....ale vo všeobecnosti snom tiež moc neverím, proste je to len spracovávanie zážitkov z dňa....asi som moc veľký realista 😒 ...ale zas na veštenie a také vecí medzi zemou a nebom trochu verím 🙂 ....veštenie z mladosti mi zatiaľ vychádza 😉

ejviska
5. bře 2010

Ja jsem v tehotenstvi pila takovy ten Leros caj pro kojici a tehotne. Ale je to prece jenom pytlikovy caj, takze nejaka sila to nebude. Hrozne mi chutnal.
Jani2, mas pravdu, mne prijde, ze samostatne dite je tak cca trilete. Samo se oblece, naji atd. Vlastne to je skolkovy vek, to uz by melo umet. To uz je vazne partak 🙂

fiallinka
autor
5. bře 2010

Lelo, kdybych mohla otěhotnět jak chci, tak bych chtěla dítě počít v létě...ale musím k tomu přistupovat realisticky: je mi jasné, že se to vůbec nemusí povést, navíc mezi dvěma ivf by měly být myslím cca 3 měsíce rozestup - první ket minulý měsíc nevyšel, pokud by nevyšlo te´d ani ivf, tak další dejme tomu v září... no a to už bude vycházet tak tak, abych se nemusela vracet do práce (mám práci ráda, a právě proto se tam nechci vracet na pár měsíců a pak jít pryč, vzhledem k povaze té práce to není moc ideální a kolegové by mne asi neměli moc rádi...) - a ostatně, musím se přiznat, že ani šestiletý pobyt na mateřské pro mne není příliš ideální, možná by stejně na poslední rok s druhým dítětem šel můj chlap. Ale to jsou teorie... Jo, a protože nejsem ani moc zdravá, tak využívám toho, že právě teď jsem celkem ok 🙂. A taky ten věk, že...jsme stejně staré (78?), nepřipadám si jako stařena, ale už se mi nechce mezi dětmi si dávat větší pauzu.

No a taky tím, že jsme přišli o dvojče, bych chtěla co nejrychleji doplnit stav naší rodiny do původně očekávané velikosti 🙂 a skákáním kolem dvou dětí, což musí být mazec, přijít o zbytky blbých myšlenek.

Ejvisko, vynikající sen 🙂

Beebo, co jsi studovala? A o nemocech mi nemluv, u nás zase rýmička a kašlínek, já jsem z toho vždycky vedle...nedávno měl skoro čtyřicítky (asi po očkování, ale možná taky viroza...) a myslela jsem, že mne odnesou...

meleri
5. bře 2010

Ejvisko,

kočárek je strašný křáp..navíc nám ztratili na letišti kolečko..sehnali jsme jiné ale od té doby jezdí strašně. jo furt ne myslela sem že jako třeba občas se ještě rádi ponosí.. 🙂 asi jak kdo...třeba když se jde na výlet a bolí je nohy..
no já doufám že jak se rozchodí tak už bude víc chodit po svých bo moje záda už to taky asi dlouho nevydrží...

jo super sen, ted to dočítám teda! 😀

Fiallinko,

taky pěkně napsáno o těch dvojčatech! 😅

beeba
5. bře 2010

Fiallinko, Terezka měla naposledy rýmu a teplotu po očkování , které měla v 1 roce a teď zase něco, ach jo. Ale během dne už byla lepší, tak se "těším" na noc, taky bych se potřebovala trochu vyspat. Naposledy jsem studovala Policejní akademii, tam tedy to správní právo.

Asi to dneska zabalím a půjdu si fakt lehnout.

ejviska
5. bře 2010

Tak jestli je to mysleno, ze se chteji deticky nosit, protoze je " boli nozicky"pri prochazce, tak to mame porad! 🙂Musim ji nejak zabavit, hadanky, rikanky apod. A to pak ujde s detma i 7 km. 🙂

fiallinka
autor
5. bře 2010

Jo, Mel, já teda manducu mám a nosím taky, ale využíváme ju v podstatě jen na výlety, o prázdninách jsem ji hodně užili - teď minimálně - mně docela kočár vyhovuje, navíc s ním všude tady dojedu - do města 20 minut, tak to není problém... a co máš za křápa? Třeba by se malému chvíli v kočáru líbilo, jak jsou ti prďoši větší, někdy jim vyhovuje mít rozhled... ale na druhou stranu si myslím, že když nosíš často, tak je tělo na to zvyklé a nemusí to vůbec při KETu vadit...

Beebo, tož u nás taky pořád něco, sice zatím nikdy nic vážnějšího, ale jednou zuby, pak rýma s kašlem (navíc on k těm zubům má často rýmu a to přejde v kašel pravidelně), pak ta reakce na očko nebo co to bylo...

Správní právo jsem se taky učila už několikrát a hnus, fuj...

beeba
6. bře 2010

Ahoj holky, zdravím Vám ze zcela zasněžené Prahy a stále padá a padá. 😉

Tak na oběd udělám nakonec zapečeného pangasiuse se sýrem a k tomu vařené brambory. Polévku mám králičí ze včerejška, tak snad to nebude drahému vadit. Synka jsem se zbavila, odjel na jarní prázdniny na hory a Terce bylo v noci docela dobře, kdykoliv se probudila, tak jsem jí dala napít převařenou vodu a ráno se tak dožadovala mléka, že jsem jí dala 150ml. Říkala jsem si, že možná dělám dietní chybu, ale nakonec to ustála. Je unavená, tak si teď zase šla lehnout (ale asi se není čemu divit, když byla vzhůru od 5,50).

Jinak, já mám úplně ubyčejný kočár babypoint, potřebovala jsem nějaký lehký (a levný), který unesu, protože docela hodně cestuju po Praze a světe div se, jezdící schody vedou z metra nahoru, ale docela vyjímečně dolů. A oslovení muži nejsou zcela vždy ochotní pomoci. Má máma mi ale nadávala, že na malou nevidím, protože kočár nemá přehazovací rukojeť a malá je čelem po směru jízdy. Takže asi někdy vypadám jako blázen, protože neustále nahlas komentuji dění okolo nás, aby mne slyšela. Po pravdě, bych si jej už asi nekoupila. Na drouhou stranu, jsme s ním objeli celou Evropu, protože je docela skladný, lehký, ihned se složí a rozloží.

A k nošení dítěte, tak mne docela krutě někdy bolí záda a už se fakt těším, až malá začne chodit. Dokonce se mne doktor v centru ptal, zda-li malou stále nosím, že by bylo lepší, abych ji po transferu netahala, že je to žátěž. Adi viděl skrz tričko má zhuntovaná záda.

jani2
6. bře 2010

dievčatá, dnes vás ani nestíham čítať...prišli sme z Martina, naobedovali sme sa, Janka spiná a poobede ideme ku svokrovcom....a to chcem ešte poupratovať...tak len tak na rýchlo hlásim, že som dnes bola na UTZ, sliznica je pekná 10mm, takže vo štvrtok ideme pre ďalšieho mraziačika...s embryologičkou sme sa rozhodli, že rozmrazia embryjko jednotkovej kvality ktoré je po ICSI...tak dúfam, že už toto sa pekne chytne 😉
beeba - až sa Terezka rýchlučko vylieči!...detičky by nemali bývať choré 😒 , mne je ich vždy tak ľúto!

evaav
6. bře 2010

jani tak budu na tebe myslet a určitě to dopadne dobře

fiallinka
autor
6. bře 2010

Jani, super 🙂

Beebo, já mám x-landera, taky to není drahý kočár, ale jsem spokojená - resp. asi bych si koupila jiný, kdybych měla chu´t ho vybírat, ale tohle byla taková rychlá volba - věděla jsem o dost lidech, co ho mají a jsou spokojení, a neměla jsem náladu nad tím celé dny sedět (dvojčatový už byl u babi v garáži, tomu jsem se věnovala ty dny 🙂). Te´d bych si možná koupila jiný, protože se po nich občas dívám a některé se mi hlavně designem hrozně líbí... ale jinak bych řekla, že skoro všechny kočáry - sporťáky už to mají dnes tak, že děcko sedí po směru jízdy, a pro to dítě to určitě není špatné...dřív to bylo jinak, tak ty maminy prudí, taky to znám 🙂

a vidíš, mně zas doktor říkal, že nošení děcka nevadí...si vyber, že...

fiallinka
autor
6. bře 2010

tož a jak se bavíme o těch kočárcích, tak včera jsem viděla v obchodě náhodou tento a úplně jsem se do něj zbláznila: http://kocarky.detske-kocarky.eu/sportovni-koca..., navíc váží jen 8,8 kg...holky, jestli já otěhotním, tak si ho snad koupím nebo co 🙂, ale musela bych otěhotnět teď, abych to manželovi nějak vysvětlila - třeba že nemůžu Juráša přece tahat v "těžkém" x-landeru, že...

beeba
6. bře 2010

Fiallinko, to je pěknej kočárek. Jo a musím se smát, já jsem si zase říkala,že bych si zase koupila 4 kolovýho x-landera, ale když píšeš že je těžký, tak nevím...

jani2, tak to je super, budeme všechny držet palce, aby to pěkně vyšlo. Už se těším, až budeš popisovat příznaky 🙂

fiallinka
autor
6. bře 2010

beebo, tož on mi doteď těžký nepřipadal 🙂, na ježdění je naprosto ok - těžký je, jen když ho mám sama někde nést, což skoro nehrozí 🙂...akorát mám domů od výtahu osm schodů, zatím to většinou sjedu i s Jurášem v kočáru, akorát ho tím možná trochu vyviklávám... přiznám se, že nový kočár nepotřebuju, ale tenhle mne fakt okouzlil a nejde mi z hlavy...

že bych si aspoň koupila použitý na e-bay, tam je jich moc...

Ejvisko, netušíš, kolik může stát poslání kočáru z UK? Vím, že to není až tak šíleně drahé nějakou tou DHL, ale nevím, co se na to přesně používá a kde bych našla ceník 🙂

beeba
6. bře 2010

Fiallinko, já jsem právě o kočárku x-lander uvažovala, že kdyby se (pane bože prosím) zadařilo to poslední miminko, tak že si jej koupím v černé barvě. Prostě když koukám na maminky v Praze, tak x-lender je děsně moderní a ony za ním vypadají tak mladé a prostě super. 😉 😉 😉 Jo a zdá se mi, že i mimčo má v něm dostatek místa. Můj kočár byl v poho do té doby, než nastala zima, takže najednou jakoby se mi tam nechtěl vejít fusak. Samozřejmě, že se nakonec vešel, ale Terka je tam utemovaná a ani se nehne, což ji někdy pěkně prudí.

Teď si chci koupit nějaké golfky s pevnými zádíčky, ale úplně obyč a co nejskladnější, abych je vzala na cesty a dovču.

fiallinka
autor
6. bře 2010

no, já si na XA fakt nestěžuju, velký je dost i s fusakem... ale právě do golfek se mi moc nechce jít - zatím jsme jen tři a máme kombíka, takže do auta se nám vleze i xa, sama ho do auta ani do mhd moc netahám, jen ty schody domů mne štvou... a u golfek se mi pořád zdá, že to nikdy nejezdí tak dobře jak sporťák, ale možná se mýlím...

beeba
6. bře 2010

Fiallinko, to s tebou souhlasím, taky si myslím, že golfky nejsou výhra, ale my zase cestujeme furt, a autem pořád, na víkendy ven z města, na nákupy autem, na výlety a za přáteli, takže je chci na léto koupit. Třeba se naivně domnívám, že by mohly být prostě co nejskladnější a já bych si mohla zabalit na dovču o jedny boty navíc. Vloni, a to je náš kočár docela skladný, jsem se musela značně omezit...................... 🙂

fiallinka
autor
6. bře 2010

no, sice říkám, že ty golfky až tak nechcu, ale ale...kdo ví...prostě mám roupy a prostě si teď říkám, jestli bych si neměla užít ten pocit z výběru kočáru...

my taky dost jezdíme, ale ještě máme manducu na nošení a taky jsme v létě jezdili dost na kola, takže místo kočáru jsme měli v autě croozer 🙂...naštěstí po tom městě se fakt všude dostanu pěšky 🙂

beeba
6. bře 2010

Manducu jsem neměla a teď, jak bylo Terce blbě, tak jsem si říkala, že bych něco takového potřebovala do čeho bych jí uvázala, protože jí dělala dobře vertikální poloha, ale já jsem za ty tři dny úplně se zádama v háji. Takhle jsem jí furt držela na rukách a záda trpěla. No teď večer jí už bylo líp, tak snad zas poleze 🙂