Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
23. zář 2010

@beeba
Ahoj, ze se ukazes 🙂 To je videt, jak jsou Terezky sikovny ;) My jsme to meli tak nejak stejne s plinama i mluvenim.
Ale na ten rijen jsme domluveny! 😉
Ja si rikam, ze kolikrat je prace i s jednym 🙂 Ted je terez nemocna, noci hruza, strasne kasle, takovy ten "kokrhavy"kasel, jak laryngitida, ale uz ma teploty 3.den, tak jsme se na zitra objednali k dr. Tady se to musi dopredu objednat na schuzku, presne na cas 🙂 At ji poslechne, jestli tam nic nema.

@fiallinka
Jak se ti dari vubec??? Porad se te chci zeptat a vzdycky tu basnim o necem jinem ;)
Jste v poradku, ze jo? Takze jste to zvladly za 1!!

medved09
23. zář 2010

ahoj všechny - tak v pondělí jdem na UZV, jestli je vše OK, pak koncem týdne další KET. Jsme z toho fakt unavení, ještě tento pokus a pokud nevyjde, tak to nějakou dobu necháme. Máme už jen jedno klasické IVF. Dáda je mazlík, tak máme jeho a to je důležité, že jo 🙂 . Zbytek bude jen krásný bonus....
Pěkný den!

ejviska
23. zář 2010

@medved09
V jinem tematu nekdo psal, ze nejlepsi naladeni psychiky pred tim, je, ze to vlastne nechci 🙂 Tim nerikam, ze to nechcete, ale mate ten spravny pristup "svet se nezbori". TAk by to mohlo vyjit! ;)

jani2
23. zář 2010

ahojte dievčatá,
nestíham vás ani čítať....v práci to je ako vždy na začiatku, zaškoľujem sa a naraz je to veľa informácií a mám z toho hlavu ako slon....za mesiac už mám makať sama, obvolávať Indiu, USA,Nemcov, pracovať v dosť zložitom poč. systéme.....no divočina. Ale nejak to už snáď zvládnem! 😉 😉 😉
..čo sa môjho snaženia týka, tak na to nemám fakt ani len čas myslieť...ale ak to zvládnem, tak niekedy v decembri idem na KET. Ale pri tom strese, neviem, neviem.....škoda, že už mám tak veľa rokov, radšej by som sa poriadne zaučila, trochu v práci zabehala a až potom v kľude skúšala 😒 . Tehulkám aj snažilkám držím palce! 🙂
majte sa zatiaľ krásne

fiallinka
autor
23. zář 2010

@ejviska no, dnes jsem po další kontrole a vše ok... takže se skoro už dá říct, že jsem "skoro" normálně jednočetně těhotná - každopádně když to srovnám s dvojčatovým těhu, tak v tomto týdnu jsem nemohla spát, brněly mi ruce, nemohla jsem pořádně chodit, funěla jsem, otékaly mi nohy, byla jsem jak hroch - teď nemám nic z toho a pořád se divím tomu, že je to asi normální... škoda jen, že se nechytlo jen to zdravé mimčo, protože takhle má člověk zase o "zkušenost" víc a pořád to straší v hlavě... a bojím bojím konce, přece jen srážlivost krve se zvyšuje ke konci těhotenství a bojím, co se ještě může všechno podělat... samozřejmě si říkám, že to by snad nebylo možné, ale se něco podělalo znova u nás, na druhou stranu jak samy vidíte, podruhé to možné bylo...

@jani2 ono je to možná nejlepší způsob, jak se dobrat úspěchu, vlastně na to nemít čas 🙂... ostatně taky bych si asi dala mezi dětmi malou pauzu a chodila bych do práce, ale to bych asi to první musela mít před třicítkou, takhle člověk nikdy neví, kdy to vyjde...

jinak jak píše i Ejvis - v tom je svým způsobem naše "výhoda", prostě už jedno máme a když druhé nebude, svět se neboří... ale... no proto jsme tu prostě spolu, protože asi víme, o čem mluvíme 🙂

beeba
23. zář 2010

@jani2 to strašně letí, ani jsem si neuvědomila, že jsi už v práci. Tož držím palce a ať se ti daří.

S těmi pocity to znám, tehdy, když se zadařila Terka a už jsem to tu několikrát dříve zmínila, jsem vlastně ani nechtěla zabřeznout, bylo to prostě moje poslední snažení a KET jsem absolvovala, protože jsem měla dost dlouho zmražení embrya. Tehdy jsem měla dobré místo a byla jsem tak zapřažená v práci, že jsem vůbec neměla čas myslet jak to dopadne a nedělala jsem si z toho těžkou hlavu. O to víc jsem byla překvapená, když se KET zdařil. Příznaky těhu jsem začala mít až v 6. týdnu, kdy mne začala pobolívat prsa, do té doby jsem necítila vlastně nic vyjímečného.

@fiallinka, myslím na tebe a doufám, že tě doktoři sledují jak oko v hlavě!!!
@medved09 , @ejviska třeba bude říjen 2010 pro nás úspěšný, tak holky hlavu vzhůru 🙂

medved09
23. zář 2010

jinak něco pro pobavení - byla jsem v bance u sběrného boxu , Dádu jsem měla s sebou. Vyplňuji příkazy a on zatím zmáčkl tlačítko nouzového volání a volal na městskou policii! Tak jsem se musela omlouvat a vysvětlovat operátorce, že nejsme v nouzi 😀 😀 😀

fiallinka
autor
23. zář 2010

@medved09 tak Jurča mačká jen nouzový zvonek u výtahu 🙂, policii ještě nikdy nevolal teda 🙂

eyael
23. zář 2010

beeba, jj, chodíme zas do cvičení jako vloni, ale objevila jsem super cvíčo od sokola, v podstatě splňující to samé a za méně peněz, tak od příštího čtvrtletí asi přesedláme.

Jinak já jsem teď taky dost pracovně vytížená, rodičák mi za chvíli končí, tak musím zpět do prac. procesu. Navíc jsem doma začala dělat odhady, teď zrovna 4 dokončuju, dělám to po večerech, přes den občas dám malou do školičky na 3 hodinky když musím na úřady, no plácáme to jak to jde. Chtěla bych jí dát na dopoledna do jeslí, ale prý mají plno, uvidíme, jestli semi podaří ji tam nějak vnutit... Takže na KETík ani těhu taky nějak není ani energie, ani čas ani finance ☹

meleri
24. zář 2010

holky jaksi nevím kde jinde se zeptat, kupujete ještě na tuto zimu dětem kombinézku? Myslím že toto je spíš pro Fiallinku která má stejně starého syna jak já..

mě přijde že jak už chodí tak to asi bude dost nepohodlné ne? fakt nevím jestli to má cenu ještě pořizovat, nebo stačí teplá bunda a štramplíky naspod...

Eyael,

zas je super že můžeš pracovat a máš něco co tě baví, mě už občas z té mateřské hrabe, kolikrát mám pocit že ani nic nestihnu co mě baví..např na horách vždycky tak na chvíli a to ani nikam nedolezu.....

fiallinka
autor
24. zář 2010

@meleri myslím, že kombinézku využijí děti i teď, ale víceméně stejnou službu ti udělají oteplováky (nejlíp na šráky, a´t tam sníh nenaleze) a bunda - zrovna teď to řeším, chtěla jsem koupit bundu a gatě tchibo, jde to spojovat, ale zdá se, že je to vyprodané... tak uvidím, ale určitě něco koupím, hlavně, ať to moc nepromokne 🙂

ejviska
24. zář 2010

@eyael
MY jsme do sokola chodili taky. Bylo to velice fajn, Terez se tam dost naucila. Ale ty pani co to vedly, bylo jim tak kolem 80, braly to strasne prisne, proste sokolky ;) To tam bylo takove zvlastni.
@meleri
MY urcite ve 2 letech jeste meli. Vyhoda je, ze decka jak se strasne kouli ve snehu, tak se tam nedostane snih. A trosku lepsi na curani, protoze oteplovacky se srakama se hur vyslekaji, resp. pomaleji. Kdyzby na nich byl jeste svetr, tak to vybec nevysleces.

fiallinka
autor
24. zář 2010

@ejviska tak co se týče čurání, jsem v klidu, Jurča asi bude mít plínky pořád 🙂

ejviska
24. zář 2010

@fiallinka
Neboj, nebude 🙂
Tady v UK nasi kamaradi davaji holcicku do skolky, ma dva roky a ve skolce byli v soku, ze uz nema pliny 🙂
A naopak moje kamaradka Ruska, zije ve Francii a kdyz prijela do Ruska se svym rocnim chlapeckem, tak se tam vsichni divili, co ze ma jeste pliny, jestli neni postizeny. 🙂
Nase dr. rika, do trech let maj decka narok na pliny i cumel.

fiallinka
autor
24. zář 2010

@ejviska no u Jurči je zajímavé, že on to snad dělá schválně... už se do nočníku vyčurat umí, občas to udělá, nejraději za gumového medvídka ☹, ale nevadí mu, že je počuraný - pokakaný a odmítá nám to říkat... občas to fakt působí tak, že si z nás dělá srandu...například ranní konverzace: Jurčo, máš hovníka? Ne, nemám... máma má, táta má 🙂

meleri
24. zář 2010

fiallinko,

tak to samé máme my...zezačátku jsme slavilil úspěchy, kadil čůral do nočníku, říkala sem si, v létě bude bez plín, jenže ouha on se zasekl a nočník nechce ani vidět...ted nám všichni nadávají že jsme leniví atd.... 😒

aha no já právě nevím, on má možná ještě dobrou tu z minulé zimy, mamka mi ji kupovala dost velkou, ale uvidím....tady sníh není, a děti to tu nenosí ale přecejen, jde mi o to jak bude v kočárku tak mu bude podle mě zima jen v gatích....asi to zas pořídím....

ejviska
24. zář 2010

@fiallinka 😀
On na to dojde, uvidis!

ejviska
24. zář 2010

@meleri
tam neni snih?? TAdy teda taky ne, ale ve Francii jsem myslela, ze je.
Vloni tu napadlo 0.3 cm, kalamita jak blazen. 🙂

fiallinka
autor
24. zář 2010

@meleri jo tak sníh nemáte? Kde vlastně bydlíš, asi spíš na jihu, že... ? No pak jde hlavně o teplo, takže kombinéza nutná není, asi bych pořídila prostě k zimní bundě oteplené kalhoty, klidně oteplováky s laclem, ať mu netáhne na záda 🙂

dagi33
24. zář 2010

Ahoj holky,narazila jsem na tuto zajimavou diskusi..mam jedno dite po IVF,10 mesíčního chlapečka a zvažuji,zda jít do toho znovu...v mém případě je nutne zase jen IVF-nemám vejcovody.Popravdě se mi do toho znovu nechce...měla jsem docela kritický konec tehotenství.nejradeji bych pockala az maly bude starší,ale tlačí me věk-35 let.Zaujala mě zde Cepeček,jak čeká dvojčátka a jedno dítko už má a jak ji to vše vyšlo napoprvé.já měla to štěstí při IVF také. Tak pokud mohu,přidávám se do vaši diskuse.A odkud holky jste?? Já z ostravska...

fiallinka
autor
24. zář 2010

@dagi33 Ahoj, vítám tě 🙂, každá jsme z jinama (já asi nejblíž - Vsetín)... a zdá se, že se přidáš lehce do klubu, protože skoro každá jsme to těhotenství měla svým způsobem blbé ☹

Čepeček je teda rekordmanka, ale mně třeba vyšlo první ivf, potom ket ne a potom ivf zase jo, takže taky úspěch (i když to mám komplikované zase jinak), u ostatních je to taky na dobré cestě...

Já osobně jsem si řekla, že druhé dítko prostě chci a vzhledem k tomu, že nevím, kdy se další ivf povede (a nechtěla jsem se vracet do práce, pokud možno), tak začneme co nejdřív... začali jsme až po ukončení kojení, takže nakonec po roce a cca 3 měsících - možná brzo, ale prostě jsem si říkala, že není na co čekat...

Ale to je můj názor, přece jen se na to člověk musí cítit a zrovna třeba v Jurášových 10 m. jsem z toho byla dost grogy a ještě bych do toho asi nešla 🙂, a zase jestli máš dítě v 36 nebo 37, to je skoro stejné 🙂

fiallinka
autor
24. zář 2010

Posílám provokativní fotku 🙂 dnešních výtvorů...

meleri
25. zář 2010

fiallinko,

jej to bude asi nejlepší! páč ta bunda na zimu co má je dost teplá tak mi přišlo právě blbé k tomu ještě pořizovat tu kombinézu, ale uvidím jak se vleze do té staré...včera jsme ho měřili a má 85 cm a kombinéza 86 🙂.
jo tady sníh moc není..🙂)

dagi
super, já jsem z ostravska, teda původem... 😅

meleri
25. zář 2010

super koláče! je to těžké? 🙂

stazina
25. zář 2010

AHoj Holky, i já bych se ráda přidala🙂
Máme po prvním IVF dva kloučky, ted bychoms e rádi připravili na KET...,máem zamražené 3 mrazáčky, ale prý jsou špaté kvality..2x6B a 1x5B....takže strašně moc doufám,že to vyjde, ale zárověn se připravuju, že to neklapne...takže ted čekámna mrchu, která má dorazim kolem 30.9 , pak volám do Caru a uvidím, jak to naplanují...je na tom tady někdo podobně?
Jinak jsem z vysočiny🙂
@dagi33 Ahoj, tayk nováček:o) a vy máte nějaké mrazáčky, nebo to budete muset podsoupit celé znova?

meleri
25. zář 2010

stazino,

ahoj! 🙂 tak to je pěkné ty máš dvojčátka! přeju vám holky at to vyjde, i Dagi! 😵

stazina
25. zář 2010

@meleri Děkuju...ty budeš mít dětičyk taky pěkně za sebou🙂
Já bych tomu moc ráda věřila, ež to vyjde, ale nevím, ejstli budem mít štěstí..že by každý pokus vyšel? 😅 😕 to nevím...
A do druhé IVF bohužel nepůjdem, nejsou na to finance..sdna až bychom našetřili, takže bud to vyjde a nebo né a budeme štastný za ty naše dva kluky..

@meleri tobě vyšly oba pokusy ? Nebo jich bylo víc?

meleri
25. zář 2010

stazino,

no my jsme moc chtěli ještě druhé hlavně kvůli malému, aby nebyl sám...přece je to lepší mít toho bráchu....mě to s dvojčaty skoro vyšlo ale nakonec zůstal sám no ale asi je to tak lepší.....
aha to je mi líto...ale třeba to vyjde s tím KETEm. nám to vyšlo hned ten KET ale naopak ta IVF nám vyšla až napodruhé..ale dvojčátka musí být super, musí se mít moc rádi! fakt je to lepší pro ta děcka když nejsou samy...

fiallinka
autor
25. zář 2010

@meleri no, není to těžké, ale je to časově náročné 🙂 a je lepší, když tě to poprvé někdo naučí, jako třeba babička nebo tak 🙂

@stazina držím palce, vidím, že s dvojčaty to zvládáš dobře 🙂, když jdete do dalších 🙂... já jsem do toho ketu šla přesně po té době, co vy 🙂

meleri
25. zář 2010

fiallinko
já se na to chystám delší dobu jako kvůli malému ale ještě sem nenašla odvahu...🙂 moje mamka to nikdy nepekla a babička co to uměla bohužel už nežije....to děláš z hrubé mouky asi? to je to kynuté těsto že to je asi makačka na ruce....no nevím ale sakra musím se už dokopat....🙂