Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

markett_a
26. zář 2010

@stazina ... jen si je netroufnu pichat sama, asi budu chodit ke svemu dr. na gynekol. k sestricce...

stazina
26. zář 2010

ono jde jen o první injekci , pak už to půjde...a přítel si taky netroufá? to bys měla píchat do břicha?

markett_a
26. zář 2010

@stazina ...mno ja jsem taky trosku citlivka 🙂 moc vsechno prozivam a vseho se bojim 🙂 radeji budu kazde rano jezdit k sestricce, ktera to umi 🙂 melo by se to pichat do svalu, do zadku... pak mam jeste na posledni den injekci Orgalutran, ta je v tom peru, to si mam pichnout den pred ultrazvukem a ta je snad do bricha...

stazina
26. zář 2010

@markett_a já jsem se taky trochu bála a kolikrát jsem seděla na židli, nad břichem injekci a čtvrtz hodiny jsem se přemlouvlaa, abych píchla.....hrozný...ale pak už to šlo jak po másle....a do zadku mě píchal manža...a to naše každodenní ranní píchání ho docela bavilo🙂byl to takovej náš rituál..
A ono jestli to máš píchat do zadku, tak stejně bs potřeboval asistenci, a sestřička to bude mít hned--
A v tom peru je to teda lepší..to zvládneš levou zadní 😉

stazina
26. zář 2010

Musím jít, ale snad se tu budem potkávat častěji , tak můžem probrat cokoliv🙂
Dobrou noc

markett_a
26. zář 2010

@stazina ... diky za spolecnost a urco zase prijdu, mej se hezky a brou i tobe 🙂

fiallinka
autor
26. zář 2010

@markett_a já osobně zastávám názor, že člověk by si měl rozmyslet případná dvojčata už před ivf... redukce jen tak mi přijde fakt drsné řešení... a drsné je i to těhu... šla bych do jednoho být tebou, jen pokud by byly embrya špatné kvality, tak do více... a jinak ten počet vajíček - no, možná budeš mít štěstí, ale většinou člověku na Ket ani nezbyde 🙂

@stazina Jurášek tomu neříká celkem nic, nijak výrazně to asi nevnímá 🙂... no a já se trošku bojím, ale jen trošku... bude to asi drsné, ale mám šikovnou babičku a taky si říkám, že ono se to malé mimčo přizpůsobí, jak to vidím u známých... horší by to asi bylo, kdyby jsme teď měli ty dvě, jak jsme měli mít, ale na druhou stranu jsem to přesně tak chtěla, tak si nestěžuju... jo, ty léky neznáš, bo jsou to ty hrazené pojišťovnou myslím a ty dává snad jen Apolinář (proto jsou taky levní), komerční centra na to kašlou...

markett_a
26. zář 2010

@fiallinka ... myslis ze tady plati levny = spatny? koukala jsem, ze jedna ampule prijde na cca 350,- Kc... nevim, jestli je to malo ci hodne 🙂... ja jsem o redukci z dvojcatek nepremyslela, to bych neudelala...

ejviska
26. zář 2010

@markett_a
Ahoj, ty leky hrazene pojistovnou, to je ten Fostimon ( nevim, jestli se to tak presne jmenuje ) se vyrabi z moce menopauzalnich zen a aplikace neni perem. Podle nekterych studii na nej zeny nereaguji tak dobre, tzn. nemaji tolik folikulu, jako po tech "cistsich" preparatech ( jako je Puregon nebo Gonal ), ty jsou v peru, takze si je vetsina aplikuje sama. Ale za ty se plati, asi tak 6 tisic.
Jak dlouho se snazite? My mame 6 let holcicku, taky prirozene na 1.pokus a ted tri roky nic. V rijnu nas ceka IVF.

fiallinka
autor
26. zář 2010

@markett_a levný určitě nerovná se špatný, jak píše Ejvis, tak jsou na to různé studie - sice ty dražší jsou líp aplikovatelné, čistší, apod., ale na druhou stranu existují i nějaké další výzkumy, kdy třeba při srovnání těch dvou typů léků vyhrály ty levnější (záleží jak v kterém typu stimulace)... spíš mám pocit, že se soukromé CAR ani neobtěžují tu levnější metodu nabídnout 🙂

markett_a
26. zář 2010

@ejviska ... zkousime to cca neco malo pres rok... predtim jsem brala vic jak 10 let v kuse HA

markett_a
26. zář 2010

@fiallinka ... nabizeli mi taky lepsi aplikaci, ta pera za cca 4 tis. Kc... ja pochopila, ze je to jen o te aplikaci, ze to neni "lepsi" lek, tak jsem si nechala predepsat ty obyc. injekce

fiallinka
autor
26. zář 2010

@markett_a jj, jenže to ti nabídli u Apoli, u nás to ani nezmíní a zacáluješ 5000,- Kč 🙂... ale asi bych volila stejně jako ty, kdyby mi to poprvé nabídli - podruhé už jsem o tom neuvažovala, chtěla jsem jít do osvědčených injekcí...

A rok nic není, ale chápu, že tě věk tlačí... pokud u vás nenašli problém, tak byste mohli být úspěšní 🙂

markett_a
26. zář 2010

@fiallinka ... podle ceniku Apolinare se hradi zamrazeni emryi 2800,- /rok a rozmrazeni 3000,-

fiallinka
autor
26. zář 2010

@markett_a 🙂 teď je otázka, jeslti je to moc nebo málo - u nás za rok tisíc, za zamražení ale už o dost víc a za ket samotný pět tisíc... taky Apoli je pověstný tím, že zamražují jen ty nej nej, takže mrazí dost málo... 🙂

markett_a
26. zář 2010

@fiallinka ...vim, ze rok v dnesni dobe nic neznamena, ale jak rikas, vek me tlaci a je to i tim, ze mam mladsiho partnera, ten se jeste pred tricitkou na tatu necitil 🙂 mno a kdyz "dospel", tak to zase neslo 🙂

fiallinka
autor
26. zář 2010

@markett_a no to je klasika 🙂 🙂 🙂 ... a teď jdu spát, dobrou... holky stejně budou čumět, co jsme tu nakecaly...

markett_a
26. zář 2010

@fiallinka ... mej se a dobrou 🙂

ejviska
27. zář 2010

@markett_a
to IVF ti pojistovna schvali jen do 39,ze jo? Mne je 35, taky ze bych mela 10 let cas, to teda nemam

markett_a
27. zář 2010

@ejviska ... vsechny pojistovny do 39 let... VZP jedina do 40... proto jsem k ni ted presla...

ejviska
27. zář 2010

@markett_a
mne se zdalo, ze jsem tam u neceho videla 39+ 355 dni, ci tak jaksi. TAk to mas casu dost 🙂

markett_a
27. zář 2010

@ejviska ... mno casu dost zrovna neni, ale je to presne ta vekova hranice, do ktere bych to stejne zkousela, dele uz asi ne... nerada bych zazila situaci, kdy si me budou plest s babickou ditete 😀

stazina
27. zář 2010

Ahoj Holky, zdrvaím...
@fiallinka tak to jo , když máš hodnou babičku, tak ona ze začátku pomůže..a moje mamka zvládla 4 děti, každé po roce apůl až dvou letech...tak to snda zvládneme taky 😉 a to ještě museli vyvařovat plíny a měl idaleko víc práce,než my...takže na vánoce už budete mít miminko 🙂 to budou štastný a veselý🙂
A do kterého caru si chodila?

@ejviska A kam chodíš Ty? Tak taky v říjnu? O no nás tu bude víc spolubojovnic🙂

fiallinka
autor
27. zář 2010

@stazina do Zlína 🙂

stazina
27. zář 2010

@markett_a tak snad Tě i tyhel injekce dovedou ke zdárnému a štastnému konci ..zase si myslím, že kdyby byli špatný, tak by je ženským nedávali..já měl ateda taky Puregon a odebrali mě 8 avjíček, kámoška měla stejné dávky a odebrali ji vajíček skoror třicet...na každou to působí prostě jinak...

markett_a
27. zář 2010

@stazina ... mno je to pravda, kazda jsme jina a na kazdou to pusobi jinak... to co jine vyhovuje, druha nemusi vubec snaset...

cepecek
27. zář 2010

Ahoj holky,
tak jsme dneska byla v poradně. Miminka jsou ok mají 2,600g. Už to jsou obříci a dr. říkal, že už se můžou narodit, že už mají i plíce ok. Jinak mamka je na tom hůř. Tlak nejde dolů, a otoky jdou nahoru, takže rozhodnuto, že mimi musí ven dřív než toho 27.10.. Takže ve středu na konzilium k primáři a tam se bude rozhodovat zda 13.10. nebo 20.10. tak jsem zvědavá. Ve středu na mě myslete - já se pak večer ozvu . papapapa

eyael
27. zář 2010

@cepecek - úžasné míry miminek! Anet měla sama o sobě když se narodila 2,2kg! Ti tvoji jsou krásní buřtíci 😉 držím palce, ať vydržíte 3 v 1 co nejdýl a ať je porod sekcí v pohodě pro tebe i malé čepečky 😎 budu na tebe myslet!

ejviska
27. zář 2010

@stazina
TAky do Zlina, jak Fialli. Ja jeste chodim vedle do diskuze "1.IVF na podzim" a tam je nas pres dvacet. Uz se tam v tom ztracim. Takze bojovnic je tu dost a dost. 🙂

ejviska
27. zář 2010

@cepecek
ale stejne jsi dobra, ted uz mimina ven klidne muzou. Porodni vaha je 2500g a to jeste priberou. Jupiii, uz brzo uvidis svoje deticky 🙂