Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

veruleg
22. říj 2010

@ejviska Super, super..pockej Ty uz budes od uterka tehule 😉 😵

ejviska
22. říj 2010

@veruleg dekuju, no tehule zrovna nevim... uvidime 🙂 Ale diky!!!
Ja to stejne asi popletla, ona rikala, ze 15 zralych a 11 se oplodnilo. Tak to jaksi bylo...ale to je jedno..

fiallinka
autor
22. říj 2010

@ejviska tak to je pěkné číslo, tak ono se sice může stát, že se zastaví, ale je to málo pravděpodobné u takového počtu... já jsem měla poprvé vajuch asi 14, podruhé 12, ale oplodnilo se míň a už po telefonu mi říkali, že ET bude třetí den - prostě od určité hranice to radši dávají třetí den, kdyby náhodou dýl nevydržely... v obou případech zbylo pět a v obou to bohatě stačilo...

U tebe super, zas máš větší pravděpodobnost úspěchu 🙂

ejviska
22. říj 2010

@fiallinka ona mi vlastne rekla uz v den OPU, ta embryolozka, ze to vidi na PK, a ET asi tak utery 10,30. 🙂
A dneska mi rekli to same. 🙂

medved09
22. říj 2010

@ejviska jsou si jistí a vyberou šampióny!!!

ejviska
22. říj 2010

@medved09 no, to jsem zvedava! 🙂

ejviska
23. říj 2010

Tooooz!!! Ten cepeckuv manzel asi dostane za usi!!! Urco na nas od radosti zapomnel. 🙂

fiallinka
autor
24. říj 2010

@ejviska já myslím, že to nedostal za úkol 🙂

ejviska
24. říj 2010

@fiallinka cepecek psala, ze zaukoluje manzela, aby nam dal vedet 🙂
Fialli, ja jsem trosku nervozni, ze nevim, co tam ty embryjka delaji. Volat uz nemam, myslis, ze kdyz tam zitra zavolam, tak mi reknou, jak to vypada? ET je v utery.

fiallinka
autor
24. říj 2010

@ejviska jo tak, tak to asi pan Čepeček pořád oslavuje 🙂

tož jinak když zavoláš, nic se nestane, ale oni to mají vymáklé, měla jsi jich hodně, takže je fakt téměř jisté, že do úterý vydrží 🙂, a kdyby byl v pondělí problém, určitě na tebe mají telefon a zavolali by oni... ale chápu, my jsme o nich taky pořád mluvili a řešili, co asi v té zkumavce chudáčci bez nás dělají 🙂

ejviska
24. říj 2010

@fiallinka 🙂 Ja si prave rikam, ze kdyby bylo treba jen jedno, tak uz dal nekultivuji a zavolaji na ET driv. Ale ja tam musim stejne zavolat, protoze mi rekli, ze ET v 10,30h. A ja nevim, jestli v ten cas mam prijit na recepci nebo mam prijit driv, abych se nachystala a to uz bude transfer? A musim to zaplatit predem jeste. 21 tis!!!! Ufff

fiallinka
autor
24. říj 2010

@ejviska no dyť tam klidně zavolej 🙂, ale ten čas bývá čas ET, chodí se tam o něco dřív - nejdřív pokecáš s embryoložkou, pak zaplatíš a pak ET... ale jinak to máš docela levné 🙂, vy jste neměli ICSI, že ne?

ejviska
24. říj 2010

@fiallinka aha, no vidis. Tak to ja si teda zjistim. Ja si prave rikala, ze pujdu asi driv. Mame ICSi, mame mrazo.
To neni 21tis, to budu platit ted. To je jeste + 5,900 za Gonal.
Rekli me 9tis PK, 8 tis ICSI a 4 tis. mrazeni ( event. ) = 21 tis + 6 Gonal, takze je to 27 tis 😝

fiallinka
autor
24. říj 2010

@ejviska tak jo, to už mi sedí 🙂, to jsem v podstatě taky 2x platila, sice o trošku kratší kultivaci, takže o něco míň, ale ještě ten as. hatching myslím a taky mražení spermošů a tak, no je to pálka, ale zase za dvojčata dobré 🙂

ejviska
24. říj 2010

@fiallinka mne ta dr. rikala, ze kdyz je PK, tak v tom je i hatching, i kdyz to se asi sekla...ona asi myslela, ze nektere ty blastocysty uz hatchuji samy a neni to potreba udelat mechanicky. I kdyz dali mi podepsat takovy cenik a tam bylo "kultivace" 6 tis, AH 3 tis. A my se o to nijak nebavily, tak jsem se ptala a ona rikala, ze to mam nastejno, jak PK. Tak nevim

fiallinka
autor
24. říj 2010

@ejviska no tak vidím, že to mají fakt nastejno, protože oni i třídenní kultivaci mají za ty 6000 + 3000 Ah, a tu vícedenní do blastocyst mají v ceníku za 9000 🙂

beeba
25. říj 2010

Holky, kdy asi tak čepečka pustí???

beeba
25. říj 2010

Jsem zvědavá.....fakt

ejviska
25. říj 2010

@beeba taky jsem zvedava 🙂 Tak normalne se chodi domu 3.den, ale u dvojcat....cert vi

meleri
25. říj 2010

ahojte holky,
jsem zpět z čr, bylo zima ale super. akorát ted je mi smutno po taťkovi. no nechcu už to riskovat a podívám se tam asi až po porodu..:(

ejviska
25. říj 2010

@meleri ahoj 🙂 Jako po tvem tatkovi? A nemuze prijet za vama?

meleri
25. říj 2010

ejvisko,

jo..hlavně mě to mrzí protože s malým si krásně hraje atd, výlety s ním dělal, a na letišti malý plakal když šel pryč.. 😢
ne, on má nárok na dovolenou pouze o letních prázdninách...

ejviska
25. říj 2010

@meleri tak to znam. NAse mala hrozne visi na babicce a dedovi, na letisti vzdycky strasne beci. A srandovni je, kdyz priletime. Moji rodice ji tam vitaji 10 minut a nas dva, tak jako "ahoj" 😀
My jsme s nima vlastne bydleli, takze s nima byla od mala. Ale treba o prazdninach jsme tam byly 7 tydnu. to je vyhoda, ze nepracuju. Ze si muzu dovolit s ni jezdit kdykoliv

meleri
25. říj 2010

@ejviska
jo je to těžké...jo naši taky tak, nejraději vidí malého, a i manžel pak při návratu, prostě ty děti každému přirostou k srdci fakt hodně..tak to jo, no a navíc se jednou vrátíte zpátky....
jo to jo, já taky nepracuju takže je to pohoda ale je fakt že ted mám fakt strach už letět no a po porodu nevím ani kdy se může s miminkem letět, asi určitě tak od 3 měsíců no a dřív bych to stejně ani neriskla..

ejviska
25. říj 2010

@meleri asi muzes .letet kdy chces,ne? JAko s miminkem. S nama letela z Thajska pani ta mela snad novorozence, ten ani 3 mesice nemel.

fiallinka
autor
25. říj 2010

Po císaři pouštějí většinou za 6 - 7 dní, pokud se nečeká na něco u dětí (třeba silnější žloutenka...)... mně pustili z porodnice po 14 dnech, ale bylo to kvůli žlučníku, Jurča byl ok a jizva taky 🙂

eyael
25. říj 2010

ahojky, zas se po delší době hlásím, jsme zas(pořád) ještě nemocné, Anet dostala druhá ATB, asi nějaký streptokok, nemůžeme se toho zbavit, příští týden jí budou dělat kontrolní stěry a krev a moč.
jinak taky jsem napnutá co cepecek, držím palce, aby to, že nepíše, bylo způsobeno jen tím, že se nedostane sem k nám na net 😕 . Určitě má velký fičák s dvěma miminky a jedním dítkem doma!
ejviska - držím ti na úterý palce!
mel - jestli máš těhotenství v pohodě, tak by ti nic nemělo hrozit, znám maminy, co lítají do poslední chvíle kdy je nechají aerolinky. Ale chápu, že to nechceš riskovat.
fial - ty už to taky máš skoro odkrouceno, to je teda síla! Když si vzpomenu na sebe, Anet za 3 týdny co jsi ty těhu byla na světě...
poslední dobou na další těhotenství docela musím myslet, zvlášť, když se vám všem tak daří. Taky jsem připravovala věci pro švagrovou co jim půjčujeme, čekají to v lednu, všechno se mi to vrátilo. Nějak se nám nedostává financí na KET a tak jsem z toho přepadlá, už bych moc chtěla, navíc se kvůli věku a zdraví bojím pořád to odkládat, mladší už nebudu ☹ Naši dokonce uvažují, že by nám to zafinancovali, chtějí prodat byt, tak že by nám těch 15tis půjčili až dostanou peníze. No uvidíme, jak to nakonec dopadne, ale únor příštího roku je pro mě hranice, musíme to nějak zaonačit... jen nevím zatím ještě jak 😀

fiallinka
autor
25. říj 2010

@eyael tak to jsi trefila přesně, Jurča se narodil přesně za tři týdny ode "dneška" 🙂... akorát teď si teda nepřipadám, že by to za tři týdny bylo - břicho mám docela malé, skoro o něm ani nevím, celkem nic mi není a čípek drží fest. Takže si si ten 9. měsíc odkroutím... na jednu stranu vím, že pro malou je dobré, vydržet dlouho, ale mně asi už bude hrabat...

A jaktože je to tak moc peněz za ten ket? U nás je to 5000 a to Zlín je drahý...

Na druhou stranu - vím, že se to blbě kecá, ale pokud do toho chcete jít, tak bych si asi snad i radši půjčila, protože stejně rozhodnutí mít druhé dítě musí být svým způsobem "iracionální", protože v konečném důsledku je to další děcko taky šíleně drahé a kdyby to člověk měl spočítat, ani se nedopočítá (i když chápu, že když není kde brát, tak je to těžké)

fiallinka
autor
25. říj 2010

@ejviska a co, volala jsi?

veruleg
25. říj 2010

Ahoj holky

Tak u nas dnes jen prsi. Vikymu se reze stolicka, ja rano delala test a nic a uz citim ze rotte tante klepe na dvere. Tento mesic bude manzel v nej dny pryc takze zase nic. No fajny zacatek pri pondelku. 😠

Ja sla po cisari sedmy den domu ale chteli me pustit uz paty, ale Viky mel zloutenku a nepribiral. Tak myslim ze da cepecek vedet az prijde domu 😵

@ejviska uz zitra ze? 😉