Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
25. říj 2010

@eyael dekuju
@veruleg jj, bojim!
@fiallinka volala, staci dojit na 10.30, driv nemusim. A embryjka nevim jak se maji, prej se tam radsi nedivaji 😀 😀 😀 a otevrou to az zitra. Toz prca! Ale rekla, ze vyvoj byl dobry. No potes koste, oni se tam nedivaji 😀 😀 😀

fiallinka
autor
25. říj 2010

@ejviska no teda, oni je tam nechají úplně samy zvlčit, co ty tam asi od mala provádí 🙂... já jsem se minule fakt bála, že nezbyde nic, protože minule jsem měla sice 12 vajuch, ale už po zavolání mi říkala, že se zralých bylo jen 8 a oplodnilo se jen šest... byla jsem úplně vykleplá strachy a nakonec z těch 6ti bylo pět krásných 🙂

ejviska
25. říj 2010

@fiallinka 😀 😀 😀 potvory jedny,ze jo!! Od mala by se to melo drzet zkratka 😀
Ja se taky tresu a to jich bylo 11.

fiallinka
autor
25. říj 2010

@ejviska neboj, budou! Počkej, za rok ti doma budou řvát 🙂

ejviska
25. říj 2010

@fiallinka kez by!!!!! 😉
Uz mas zbalenou tasku do porodnice?

ejviska
25. říj 2010

@eyael dekuju

Mne nedoslo, ze cepecek ma vlastne cisare, to ani nevim, kdy se chodi domu. Ale pocitam ze v UK druhy den 😀 😀 😀

evaav
25. říj 2010

@ejviska -gratuluji k úrodičce a přeji at vše dopadne na jedničku 😉
U nás bohužel se zázrak zatím nekoná a nevím jestli někdy bude,já ted jdu začátkem listopadu na laparoskopii a 23.12 nástup do práce 😒

eyael
25. říj 2010

fial, kdyby šlo jen o KET, tak je to dobrý, ale nám se k tomu přidává ještě 2 roky zamražení a případné další léky/hormony, které mi v tuhle chvíli nikdo neřekne jestli budou potřeba nebo ne (jako že asi určitě nějaké jo, min Utrouš)... jestli si to pamatuju dobře, tak to suma-sumárum vychází nějakých 12tis bez případných léků. A to už není taková prča, když od října nemám ani rodičák a jsme opravdu jen na jednom platu ☹

ejviska
25. říj 2010

@evaav dekuju!! Den pred Stedrym dnem do prace? 😒

fiallinka
autor
25. říj 2010

@eyael a vy to mražení nemusíte platit průběžně? Tak to je Zlín fakt nakonec levnější - léky vyšly téměř nula, zamražení za rok 1000 (no je vlastně pravda, že 4000 se daly hned při ivf za zamražení)... hmm... ne, jako ono je to fakt hodně peněz naráz, to jo... a ty jsi říkala, že kdyby ket nevyšel, tak už do dalšího ivf nejdete?

No vidíš, vlastně se musíme rozmyslet, jestli budeme platit ty naše mražáčky, ale asi jo, člověk nikdy neví...

@ejviska nestraš s taškou 🙂, fakt nemám pocit, že bych měla brzo rodit, akorát jsem probrala mimi věci a vyčlenila na ně šuplík... no asi aspoň nakoupím plenky apod., ale kdyby bylo jó zle, tak mi to určitě přinese někdo z kámošek nebo manžel 🙂. I když je pravda, že dnes od oběda se mi nějak těžko vstává 🙂, malá tam zajela někde dolů 🙂... jinak ten císař cca kolem týdne...

fiallinka
autor
25. říj 2010

@evaav ojojoj, práce ☹... a tu laparku teda vlastně proč?

meleri
25. říj 2010

@ejviska
no nevím, přecejen jde i o mne, minule jsem nebyla moc fit ani během těhotenství ani pak...myslím si že možná i kdyby to to mimčo zvládlo tak já asi ne. tak nějak si říkám že nejlepší je to jak už má to dítě aspon těch 5 měsíců..
ono let ani není problém do té Ruzyně, ale pak ještě 5 hodin jízdy po dálnici....s aktivním starším sourozencem... 😅 fakt nevím...

evaav
25. říj 2010

@fiallinka -no tak protože nevíme z doktorem kde je problém,když po hormonální stránce jsem v pořádku jirka je taky ok,tak jestli po císaři nejsou nějaké srůsty podívá se mi i na vaječníky,vejcovody jestli není někde zánět.Já ted po posledním pokusu v září měla jen dvě vejce z toho jedno prý ukázkové embrio a zase se to nechytlo a i doktor mi říkal,že tomuhle pokusu u mě dost věříl 😕 Tak prostě než půjdu do posledního hrazeného pokusu tak chci at mi vyšetří vše co jen půjde a hlavně se dalšího pokusu dost bojím nebo spíš nemám ted nějak sílu do dalšího boje.Tak uvidíme co se dozvím po té operaci jestli by třeba byla šance přorozeně otěhotnět tak bych chvilku to nechala na přírodě a pokud to nepůjde a bude mě to řečeno tak nevím,ale nechci na to spěchat 😔 bojím se.a ono peněz už moc taky není tak si třeba trošku našetříme na další boje,manžel mi říká že se mnou do toho půjde třeba tisíckrá 😅 t,ale já nemám nějak sílu

ejviska
25. říj 2010

@fiallinka to ja mela tasku urcite uz zbalenou! Pokud to psali ve Velke knize o matce a diteti, tak urcite 😀
Taky si rikam, ze je Zlin drazsi, ale ve vysledku je to skoro stejne jak jinde.
@meleri to mas pravdu. Ja letim dve hodiny a predtim jedu 1,5h na letiste a z letiste to ted mam 4h. Nic moc. A s dvema detma sam...zadna sranda.
Ale neky je uzasne litani Brno-londyn. Hodne casto tam leti moc deti. Jednou jsem napocitala 20!! JAko tech malinkych, tak do 4-5 let. TAm to bylo jak ve skolce a mamky si povidaly zprava doleva. 🙂

eyael
25. říj 2010

fial, nemusíme to platit průběžně, asi počítají s tím, že jim to pak nakonec stejně zaplatíme, když budeme chtít další mimčo. Navíc, kdybychom je nepoužili, tak je výhodně zpeněží jiným párům, oni škodní nebudou 😉

medved09
25. říj 2010

@ejviska držím zítra moooc palce. Hezky se na to vyspi, ať mají embrouši komfortní přivítání 😉

beeba
25. říj 2010

@ejviska taky držím palce, budu na Tebe myslet 🙂

eyael
25. říj 2010

ejvisko - tfuj, tfuj, tfuj! 😉 😵

meleri
26. říj 2010

ejvisko,

držím ti palce at to vyjde!!!

tak to je super, brno londýn to bych brala,kdyby z Lyonu něco lítalo, tady je to jen a pouze Praha, a pak ty Katovice, ale vyjde to nastejno, páč poláci nejsou schopni si opravit cesty takže 60 km jedeš skoro dvě hodiny... 😠 jej tak dvacet dětí to je hned legrace...z Lyonu do Prahy lítají samí chlapi, nějací bysnyzmeni nabubřelí, stačí jak malý začne plakat a už vraždí pohledem....jen minule bylo letadlo plné takových lidí, ale Poláků, a ti byli strašně hodní k malému, snažili se mu domlouvat, pomohli mi s kočárkem, atd...prostě je fakt rozdíl Polák a jiný cizinec, přijde mi že ještě mají srdce...

fiallinka
autor
26. říj 2010

Napjatě čekám hlášení od Ejvis, teda vlastně je jasné, že dvě už má u sebe, ale kolik zbylo a tak 🙂

ejviska
26. říj 2010

holky, tak dve mam u sebe, jak rika Fialli a v mraznicce nic. To je co?!! Ty dve byly nejkvalitnejsi, dve blastocysty, jedna kapku vetsi, jedna mensi. Zbytek co zustal jsou ruzne 2-3 kvality, 8-mi bunecneembrya, takze to by rozmrazeni neprezilo. Ale jsem desne spokojena!
Predtsavte si, ze jsem s etam sesla zase stou pani, co jsme byly spolu na OPU, ona mela 20 vajicek, 12 zralych, 9 oplozenych a zbyly taky jen dve blastocysty a zbytek jak ja. ZAjimave. Odpad teda velky, resp. selekce!

ejviska
26. říj 2010

A moc vam dekuju za drzeni palcu a ze na mne myslite!! 🙂

fiallinka
autor
26. říj 2010

@ejviska no hlavně je pěkně opatruj 🙂 a já jsem ti to nechtěla dopředu říkat, ať nekazím naděje, ale ono často při té dlouhé kultivaci toho zbyde málo až nic - já mám sice zamražené ještě tři, ale minule byly naprd už při rozmražování, takhle se to aspoň vyselektovalo... a šance na úspěch máš při blast. větší, takže ket nebude potřeba a vlastně ušetříš a pak to můžeš investovat...třeba do kočárku 🙂

tak hezky drž embrouše, v pořádku doleť domů... a pak se ozvi... (a od cca 5. - 7. dne od ET se víc hlídej, může se ozvat ten OHSS)

medved09
26. říj 2010

@ejviska tak teď hlavně klídek, bílkoviny a pozitivní myšlení! (to jsou kecy, co? Ale to víme jen my, co víme oč jde....)

ejviska
26. říj 2010

@fiallinka 🙂 jasne, ze se to vyselektuje. Ale prave si rikam, kdyz PK neni a daj tam treba 8 mi bunecne embryjko, tak treba se zastavi ve vyvoji, stejne jak na misce,ne?
Nestras s tim OHSS, smankote. JA mam bricho porad vetsi, ale uz me neboli vajecniky, poprve jsem spala v noci i na boku 😀 Dodrzuju 4 l denne a dve odmerky susene bilkoviny 😀 TAk snad kdyz se vajecniky zmensily, co? To je dobre znameni,ne?

ejviska
26. říj 2010

@medved09 jasne, vime oc jde...pozit. mysleni je tady asi fakt zaklad. MAm evedle diskuzi "IVF na podzim" a tam je to hrozny, samy neuspech, ach jo. ☹

cepecek
26. říj 2010

Dne 20.10.2010 v 8.01 a 8,02 jsme se narodili z velké lásky maminky a tatínka. A kdo ? No přece Tomáš František 3260g a 51cm a Anna Marcela 2840g a 48cm.

Až budu mít více času , napíšu neco o porodu. Moc na Vás myslím - jo a už jsme doma 🙂

fiallinka
autor
26. říj 2010

@cepecek no hurá 🙂, gratuluju "osobně" a vidím, že můj tip vyšel 🙂

@ejviska já nevím, ono je to asi tak, že když vydrží ve zkumavce, vydržely by i uvnitř, ale naopak se někdy říká, že je lepší transferovat dřív, když je jich málo, že tělo si někdo poradí líp jak ta zkumavka - zbydou jen dvě, transferují radši druhý den a chytne se (viz diskuze zlín), kdo ví, jestli by vydržely v misce...

s tím ohss ti to říkám spíš preventivně, protože ono to prý může začít nejdřív až 7. (nebo 9.?) den po aplikaci hcg (pregnyl nebo co jsi měla, prostě ta poslední injekce), takže člověk už to nečeká, u mně to bylo poprvé 9. den po ET a podruhé mi bylo půl dne špatně o dva dny dřív, ale přešlo to... ale to je právě ten pozdní ohss... a zase je to poměrně velký signál úspěchu...

veruleg
26. říj 2010

@cepecek Moc moc gratuluju 😵 😵 😵 Deti maji krasne vahy. Jsi sikulka. Hlavne ze jsi v poradku a ze uz jste doma. jen tise zavidim 😕 Opatruj se a miminkum preji hodne mlicka 😉 Muj tip teda nevysel, ale to vubec neva

jani2
26. říj 2010

ahojte dievčatá, sem-tam tu nakuknem ale fakt už nemám čas na písanie 😢 . V práci je to makačka, ledva zdvihnem hlavu od PC 😖 , takže poobede idem radšej von alebo sa venujem malej. 😉
@cepecek - nedá mi aby som nezablahoželala. 🙂 Ja som si v duchu tiež myslela, že to bude párik 🙂 . Krásne váhy majú drobčekovia, hlavne sa teraz držte a želám veľa zdravíčka, ostatné príde aj samo.
@ejviska - tie dve embryjka to už určite dotiahnú ďalej. 😉 Verím že si už teraz hľadajú miestečko kde by sa usadili a rástli ďalej. 🙂 🙂 🙂
Ja nemám nič nového, chcela by som ísť na KET pri najbližšej ms, ale manžel nechce. 😖 Vraj až neskôr. Stále si myslí, že by sa mohlo zadariť aj prirodzene, ale ja tomu vôbec neverím. Síce na kontrole pred týždňom mi gyndoška vravela, že mám na pravom vaječníku krásny folikul, nech sa snažíme....ale ja ten vajíčkovod nemám ideálne priechodný a ani manžel nemá zvlášť silných bojovníkov, tiež mám už svoj vek....jednoducho bol by to zázrak.