Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
5. lis 2010

@beeba ale to neni spineni, to je normalka jak ms, mi to pripada a poradne me chvilkama boli bricho. No v pondeli 13.den udelam test a v utery jdu stejne na krev.
@jani2
@beeba dekuju za podporu.

veruleg
5. lis 2010

@ejviska To je mi moc lito 😔 ale porad doufejme ze se tam aspon jedno udrzelo. Moje znama ve Svedsku, ta byla po IVF, cekala dvojcata a jednou v noci se vzbudila v kaluzi krve. Pak krvacela dost....no a vysledek je ze Molly uz ma 3 roky. Drzim pesti aby to dopadlo podobne. 😉

tonytony
5. lis 2010

@ejviska Ejvi, já taky v těhu nešpinila, ale fakt krvácela- jeden denvíc, pak míň, ale do 5. měsíce- každou chvíli jsem letěla k dr., že je konec☹ Tím Tě nechci utěšovat, ale prostě někdy to tak je...

fiallinka
autor
5. lis 2010

@ejviska Ejvis, to krvácení určitě není rozhodující, ale ten test mne teda štve ☹, ale když byl divný, tak vydrž... škoda, že já neumím nic vytušit ☹, ale fakt mi přišlo, že to u tebe vyjde...no, ještě uvidíme...

fiallinka
autor
5. lis 2010

@beeba ale teda tři týdny, to mi přijde nějaké nereálné 🙂, já mám prostě z minula dvojčatová měřítka a tam už jsem prostě měla pocit, že dýl vydržet vůbec nejde 🙂, teď břicho malé, pocity normální, já vám holky nevím...

Jani2, tož teda bylo by lepší, kdyby to vyšlo pod peřinou doma, ale takhle se zaměřím na držení palců, jak to jen půjde... kéž by, strašně moc bych ti to přála...

ejviska
5. lis 2010

@fiallinka s tim testem je to blby. No opravdu uvidime, ja uz to jaksi ani neresim. Nevim, jaksi rychle jsem se s tim smirila a jsem vnitrne takova klidna. Jako jeste dneska dopoledne mi bylo porad do place a uz je to dobry!
@tonytony no to sis musela teda uzit pekne nervy.
@veruleg dekuju, treba se jedno udrzi, no nevim....

eyael
5. lis 2010

tak jsem zjistila, že ATB dokáží oddálit menzes až o týden. Takže těhu test zkusím až pak 😎

ejviska
6. lis 2010

Tak dneska lezim. Rano mi bylo moc dobre, vubec me nebolelo bricho, samozrejme rano na zachode opet kalamita, 😒 ale jak jsem pobihala v kuchyni, tak me zacalo bricho bolet. Tak jsem se rozhodla, ze budu lezet.
Takze vesmes lezim, krvaceni prestalo, na zachode uz jenom ruzove na papire.
Nevim, jestli tim neco zachranim, ten test byl vcera negativni, ale kazdopadne se citim mnohem lip.

paja1
6. lis 2010

@ejviska Kdy jdeš na krev?budem ti držet pěsti.Pak dej vědět.tfuj,tfuj,tfuj. 😉

ejviska
6. lis 2010

@paja1 ja jdu na krev v utery. A jak ty jsi dopadla? Co test?

tonytony
6. lis 2010

Holky, tak mi teď volal ten dr. z laborky- zjistil mi, že mám nějakou tu mutaci, kde je zvýšený několikanásobně homocystein v krvi, mám díky tomu výrazně zvýšený riziko potratů, zvýšené riziko defektů neurální trubice u plodu... prostě hrůzně jsem vystrašená... Prý bych si měla nechat vyšetřit ten homocystein, polykat megadávky B vit. a kys. listový- to teda dělám a kontrolovat, zda ta hladina homocysteinu klesá... Jsem homozygotní mutant, takže ta horší varianta, výsledky pošle hned v po té mojí dr. do Prahy a s tou se budu domlouvat, co dál... Jenže mám strach, že do toho IVF to nestihneme tak dobře podchytit, pěkně mě to vyděsilo, napadá mě x dotazů, na co jsme se nezeptala, čekala jsem, že to bude v pořádku a ono ne☹ Další průser, další nervíky navíc- tak to jdu někde dostudovat, co vůbec s tím můžu dělat☹ Nemáte to někdo taky zjištěný a nějaké rady???Díky všem.

eyael
6. lis 2010

@tonytony - tedy to jsou překvapení, too je mi moc líto! Dá se to nějak léky korigovat? Moc ti v tom ale nepomůžu, v tomhle se vůbec nevyznám. Snad ti někdo poradí.

fiallinka
autor
6. lis 2010

@tonytony tony, už jsem ti vedle psala - neplaš, to v podstatě fakt nic není...

fiallinka
autor
6. lis 2010

dokopala jsem se k jednoduchému kalendáři 🙂... musím na ty vánoce holt už myslet dřív..

paja1
7. lis 2010

@ejviska Test nic,a jdu taky v uterý. 😉

ejviska
7. lis 2010

@tonytony aspon se zjistilo neco a pokud se s tim da neco delat, tak je to dobry. Ale jsou to teda dalsi nervy navic ☹
@fiallinka ja posilala fotky minuly tyden. PAr let jsme nedelali, tak konecne jsem se k tomu taky dokopala. Ale nechali jsme udelat stolni 14-ti denni. Uplne obyc, bily.
@paja1 tak to bude den 🙂 Testy jsi nedelala nebo negat.?

paja1
7. lis 2010

@ejviska Jo 10 den negativní,takže nic.

ejviska
7. lis 2010

@paja1 hm, to je jak ja. vLastne ja jsem na tom hur. No uvidime. Ale ja chci testnout zitra, to bude 13.den. Mam jediny Mamatest 10, tak ho zkusim.

paja1
7. lis 2010

@ejviska Tak uvidímme.Moc se mi nechce věřit,že by se to na testu neukázalo.I když to čtu hodně holek píše,že meli negativní testy.No nic všechny co to čtou a mají opravdu zkušenost s negativníma testma a pak pozitivní krev sem stím at nás povzbudíte.drž se.A co krvácení?

ejviska
7. lis 2010

@paja1 tuk, tuk, krvaceni prestalo. Asi to ale nic neznamena, uvidime v utery.

paja1
7. lis 2010

@ejviska víš,že toto je zajímavé.Test negativní,ale přestala jsi krvácet.No sama jsem na tebe zvědavá.Ty sama víš o nějakých případech kdy po negativ.testu byla krev pozitivní?Já sem dnes chodím po minutách.Dnes vaří kačka oběd a muž jí pomáhá-mě nepotřebuji 😀

eyael
7. lis 2010

@paja, @ejviska - holky, vy nás tedy napínáte! Já bohužel nevím, kdy se případné mimčo zahnízdilo, možná toho 28.10 když jsem špinila? Každopádně já taky nic, ani na testu (jo nevydržela jsem a testla 😉 ) ani nekrvácím. Ptala jsem se mudry, jestli to můžou dělat atb a ta zas říkala, že ty co mám spíš ne, tak teda nevím: Na netu jsem našla jiné zkušenosti 😒 Jestli to takhle bude i příští týden, tak se objednám ke gyn a nebo zkusím znovu testnout.

ejviska
7. lis 2010

@paja1 ja pro jistotu nevarim vubec, nekam zajdem na obed. 🙂
No ja nevi, jestli muze byt krev pozitivni po negat. testu. Ale ja si rikam, ze kdyby fakt odeslo jedno embryjko, tak 10.den nemusi byt jeste hcg v moci vysoke. Ani nevim, jakou jsem mela citlivost testu. Ale stejne, po pravde, spis bych cekala, ze tam uz duch bude. No uvidim. Ale teda vim o holkach, ktere mely test pozitivni az pozdeji, treba az 15. den. Ale ja mela i pK, tak to by mohlo byt driv.
No, jak rikam, nic neni nemozne, ale plane nadeje si nedelam. Uz jsem i rodicum rekla, ze to nevyslo a svagrove. Ta je tehotna, budou mit v lete druhe. To bude hodne psychicky narocne, i kdyz jim to moc preju. MAji prvni po IVF, druhe prirozene, necekane.

ejviska
7. lis 2010

@eyael no ty nas taky napinas 🙂

fiallinka
autor
7. lis 2010

@ejviska ejvis, možné to fakt je, teď to přece proběhlo ve zlínské diskuzi, ne 🙂? Většinou je to proto, že hcg se do moči prostě nevylučuje tak rychle u některých ženských - v krvi je, v moči ne... u přirozeného otěhotnění je ještě možnost, že embryo se zahnízdí později v děloze a produkuje hcg později...

eyael
7. lis 2010

@ejviska - já za to nemůžu! Moc ráda bych znala výsledek. Nechci si ale dělat plané naděje, to už jsem zažila milionkrát 😒 Snažím se držet jen faktů a nepouštět uzdu fantazii. Fakt je, že MS nepřišla, fakt je, že na testu (pravda z večerní moči) nic nebylo. Fakt je, že beru ATB a na netu se píše, že to může zpozdit. Fakt je, že moje mudra se k téhle informaci staví skepticky a říká, že ty moje ATB zpoždění způsobit nemohla. A fakt je, že břicho trochu pobolívá a prsa jsou trochu víc citlivá. Jenže to tak je standardně i před mrškou 😒
Zatím tedy jen počítám každý další den, kdy mám zpoždění a chodím se co chvíli koukat na wc jestli už nebo ještě ne 😎

ejviska
7. lis 2010

@fiallinka ja kdyz cekala terez, tak vlastne jsem normalne mela 4 dny ms, v pavidelnem terminu a az skoncily, tak jsem delala test a byl strasne slaboulince pozitivni po 20-ti min. A druhy den jsme koupili citlivejsi a tam to bylo hned.

ejviska
7. lis 2010

@eyael presne tak, ja uz si radsi nadeje taky nedelam, taky jsme to zazila 100x. Ale vite co je zajimave, jak jsem zacala krvacet, tak se mi jakoby zmensily prsa a vsera jsem zjistila, ze se zase zvetsily 🙂 Proste hormony se mnou cloumaji 🙂

tonytony
7. lis 2010

Holčičky, vy nás teda fakt napínáte, ale možné je fakt vše- já taky norm. dostala u dcery jakoby MS a obrečela to apak byly//🙂 A já pak krvácela do 5. měsíce- už jsem to tady zmiňovala a o tom, že testy byly negat, a krev pozit. jsem taky četla- tonoucí se stébla chytá, což je pochopitelné- tak se ho držte a ať je to v pořádku a naskočí brzy // nebo krve odhalí tu krásnou zprávu🙂

eyael
7. lis 2010

no já hlavně nevím, jak je to u "normálního" otěhotnění, nemám s čím srovnávat 😒