Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
10. lis 2010

@fiallinka me by zajimalo, jak delaji ta geneticka vysetreni. Jestli jako vysetri ten material na vsechny nejcastejsi geneticke nemoci???? Tak nejak bych si to myslela. Ale to zrovna CF je. Neni to uplne vzacne. To je zvlastni.

veruuu_kadlecova
10. lis 2010

@ejviska O nikom z rodiny nevím :( Jen mi řekli, že jeden z nás může být tím přenašečem. Proto se bojím dalšího miminka. Máte negativný těhotenský test? To mě mrzí, každá z nás si tady zaslouží krásné a hlavně ZDRAVÉ miminko. Nam se to zdravíčko vyhnulo až nějak moc, ale jak mi říkal manžel-už jsme toho zvládli hodně, tak musíme i tohle. I když i on měl slzy v očích, když jsem mu to říkala..

veruuu_kadlecova
10. lis 2010

@fiallinka Já jsem se s nima nechtěla hádat, nebyli moc příjemní. Ale máš pravdu, zítra tam s ní normálně zůstanu, i kdybych měla sedět na zemi... Hlavně, že vedle byla pani s tříletou holčičkou a ta tam s ní zůstat mohla..

veruuu_kadlecova
10. lis 2010

@ejviska Taky jsem si myslela, že CF mít nemůže, že by na to přišli v genetice. Já nevim, jestli to bylo nějaké další pochybení nebo jsme opět výjimka. Už ničemu nerozumím.

fiallinka
autor
10. lis 2010

@veruuu_kadlecova Veru, nemá cenu další mimino hrotit, pokud na to nebudeš mít chuť a trochu sil... na druhou stranu asi časem zjistíš, že zdravé dítko by pomohlo vám i Terezce, ale třeba taky ne a v tomhle ti stejně nikdo neporadí...

ejviska
10. lis 2010

@veruuu_kadlecova byli jsme na prvnim IVF, test byl negat., zitra bude krev. Ale my uz jednu holcicku mame, ma 6 let. TAkze to stesticko uz mame.
Ja myslim, ze kdyby jste chteli druhe, tak to se opravdu da udelat to PGD a budes mit jistotu, ze ten gen pro CF ta spermie nema.
Ale jak na to koukam na internetu, tak to se dedi normalka mendelovymi zakony. Takze se museli setkat dva nosici te nemoci. Nebo to spatne chapu..... a u dvou nosicu je sance, ze bude mit dite CF 25%

ejviska
10. lis 2010

@veruuu_kadlecova ona je na JIP? nebo tak neco??

veruuu_kadlecova
10. lis 2010

@fiallinka Já vím, na jednu stranu bych ráda, ale určitě ne teď.

@ejviska Taky už se těším, až té naší malé princezně bude 6 let. O druhém miminku uvažuju, ale jak už jsem psala, dřív jak za rok určitě ne. Nejdřív se musíme naučit žít s tou CF.
Sama tomu moc nerozumím, víc se dozvím zítra. Ale můžu ti říct, že pokud je u něčeho minimální šance, že se to stane, tak my budeme zrovna ta výjimka, která to schytá. Mám pocit, že jsme neuvěřitelní smolaři.

tonytony
10. lis 2010

@veruuu_kadlecova To je mi fakt moc líto, moc☹ Je to fakt nespravedlivý a mě tyhle věci strašně štvou, že se vůbec dějí a zrovna maminkám, které si ty děti tak moc musí vybojovat☹ NA druhou stranu jsi a musíš být silná pro Terezku, je to moc těžký, nevím, co na to napsat☹

tonytony
10. lis 2010

@veruuu_kadlecova Jo, ségry kamarádka byla na IVF s PGD právě kvůli té CF a podařilo se hned napoprvé zdravé mimi🙂 To opravdu jde předem vyšetřit a u Vás by tobylo rozumný☹

veruuu_kadlecova
10. lis 2010

@ejviska Když jsem tam ráno přijela, tak už byla na JIP.

@tonytony Já vím, ale síla už mi dochází a nemám jí kde čerpat. Kdybych měla alespoň ještě jedno děťátko zdravé, tak by mě to načerpávalo energií. Takhle naše jediná Terezka schytala snad všechno, co se dalo..☹

ejviska
10. lis 2010

@veruuu_kadlecova mozna, te tam nechteji nechat, ze je na jIP,ne? TAm obvykle rodice byt nesmeji v noci. Ale urcite pres den te tam nechaji. A jak ji daji na standart, tak budete spolu.

Ja hledala pro zajimavost neco o te genetice a tak nejak jsem pochopila, ze podle toho, s jakym problemem par prijde, tak podle toho se zameri na urcite nemoci. A napr. u poruchy spermiogeneze je na 1.miste vysetreni na CF u ktere to byva.
Ale asi tak jak jsem myslela, ze projedou vsechny gen. nemoci, tak to asi nefunguje... ono jich je asi tisice. To by asi nebylo proveditelne.

Tak posilam cele rodine hodne sily, at je mala brzo doma!! 😵

tonytony
10. lis 2010

@veruuu_kadlecova Já to chápu, myslela jsem to v dobrém, já vůbec nevím, co Ti na to napsat, je to fakt smutný, že musíte trpět i po tom všem ošklivém, co vás už potkalo☹
Uvidíš, že ale bude líp, až si o tom s dr. ještě víc promluvíš, blbý je, že tam nemůžeš být s ní, to mi přijde šílený a já bych tam asi udělala scénu!Podle mě na to máš nárok, ne???

fiallinka
autor
10. lis 2010

@veruuu_kadlecova řeknu ti, že je ale hrozně paradoxní, že se narodila tak strašně brzo a tak nádherně se z toho vylízala, i přes tu CF... to je obdivuhodné, ta holka sobě má asi neuvěřitelné množství sil, určitě vám to ukáže 🙂

tonytony
10. lis 2010

@ejviska Tak ať jsi brzy fit a když už pomýšlíš na hrátky, tak to vapadá dobře a vůbec to domácí mimi by bylo skoro lepší, ne? Tak třeba si ho dáte pod stromeček hezky v pelíšku🙂

tonytony
10. lis 2010

To mi Fialinka mluví z duše- fakt je silná, už toho tolik musela zvládnout a ještě nám všem, myslím ukáže, že je velká bojovnice🙂 Moc Vám holky, držím palce!

leneclenec
10. lis 2010

@veruuu_kadlecova Taky se připojuji k držení palečků, ať to všichni tři zdárně zvládnete a malá je velká bojovnice,ta se jen tak nedá a všem to ukáže 😵

veruuu_kadlecova
10. lis 2010

@tonytony Pokud půjdeme do dalšího miminka, tak jedině touhle cestou..

veruuu_kadlecova
10. lis 2010

@leneclenec Děkujeme, doufáme, že vybojuje všechno..

@fiallinka řekla bych, že má víc sil, než já..

@ejviska Asi to bude tím, ta genetika mě hrozně štve.. Doufám, že bzro budeme všichni tři zase spolu doma..

@tonytony Taky jsem si myslela, že mám na to nárok, ale asi to opravdu bude tím, že je na JIPu..

Všem moc děkuju za podporu a držení palečků!!! Jste úžasné, holky..

fiallinka
autor
10. lis 2010

@veruuu_kadlecova Veru, ale ono to tak je, ty děti všechny tyhle věci nesou mnohem statečněji než rodiče, i ty nemoci jsou pro ně v podstatě "přirozené", protože je mají odjakživa a nepřipadá jim, že se tím trápí, ale rodiče jsou na tom svým způsobem mnohem hůř...

veruuu_kadlecova
10. lis 2010

@fiallinka Máš pravdu, ale jsem ráda, že tím netrpí malá. Dala bych cokoliv za to, aby byla šťastná..

tonytony
10. lis 2010

@veruuu_kadlecova Veru, je to tak, my rodiče neseme vše mnohem hůř, ale je to logické... Terezka je moc šťastná holčička, že má právě tak skvělou maminku jako jsi Ty a jednou Ti to vrátí🙂

tonytony
10. lis 2010

@veruuu_kadlecova Jasně, já bych taky nešla po tomhle jinak než s tím PGD- i my máme vady chromozomu abez toho bych už IVF nepodstupovala resp. raději anií právě přirozené těhu, což ale u nás je stejěn asi nereálný☹

veruuu_kadlecova
10. lis 2010

@tonytony Moc děkuju!! Dodáváte mi tu alespoň trochu síly, protože vím, že mi rozumíte.. Strašně ráda bych chtěla, aby to byl všechno jen zlý sen, ze kterého bych se probudila a v postýlce viděla dvě krásná a zdravá miminka..

tonytony
10. lis 2010

@veruuu_kadlecova Veru, strašně moc to chápu... ale věřím, že to s Terezkou zvládnete, jak nejlíp to půjde a brzy se dočkáte i zdravého miminka díky PGD🙂 Jsi mlaďoučká, máš na vše čas, tak je jen na Tobě, jak to budeš cítit a budete se na mimi těšit i s Terezkou🙂

veruuu_kadlecova
10. lis 2010

@tonytony Já doufám, že vše vyjde tak, jak si napsala. Byla bych zase alespoň přiměřeně šťastná. Děkuju ti 🙂

leneclenec
11. lis 2010

@ejviska Vím, že to tu bylo včera hodně smutné a je mi to líto, má z toho taky terochu depky. No do toho ty zbytky hormonů, co mám po KETu v sobě,děs, bes, ale dneska bude telefonát s dr. 🙂 Nezapomeň dát co nejdříve vědět!!! Natahuješ nás, jak kšandy 😵

tonytony
11. lis 2010

Holky, prosím Vás, zkouším hledat radu, kde se dá, zkusím i tady u vás, třeba poradíte- nemáte radu na to, jak rozjet MS nebo já nevím, co mám dělat -V pátek jsem měla poslední Proveru( beru ji na úpravu cyklu- mch. je to horší než lepší) a to už jsem 2.den tak nějak špinila a od té doby špiním, docela dost- hnědé kousky, byť teda spíš na WC než na vložku... Ale ne ane se to rozjet v klasickou červenou MS Tak fakt nevím, co stím, dne suž mi přijde, že špiním minimálně... Mám začít stimulovat apotřebuju vědět, kdy byl 1.den MS ato teda fakt nevím, jak mám na to přijít Nebo myslíte, že ještě MS dorazí??? Už jsem fakt zoufalá, od 16.dne cyklu musím začít brát léky na IVF a jak to mám vědět??? To se mi ještě nikdy nestalo, včera jsem v noci seděla ve vřelý vaně, aby se to rozjelo a stejně nic

ejviska
11. lis 2010

@tonytony ja myslim, ze musis pockat. Ze to teprve bude. JA obcas spinila i tyden, uplne malo, tak jak to popisujes a pak to zacalo normalne. V nejhorsim zavolej do CAru, ale oniti reknou, ze spineni neni ms.

tonytony
11. lis 2010

@ejviska No, já špiním taky často, ale jen trošku, tohle je jako takový velký divný špinení, fakt od toho čt min. týdne to každý den vypadá, že se to rozjede a pak nic☹ Jsme z toho fakt doblblá☹