Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
11. lis 2010

@tonytony to bude tema hormonama, ze? Sak treba jim zavolej, poradi ti.

tonytony
11. lis 2010

@ejviska No, já si nechala od Dr. napast tu Proveru, abych měla cykly ok a nakonec to je ještě horší☹

veruleg
11. lis 2010

@veruuu_kadlecova drz se holka, je mi to vsecko moc lito 😕

@tonytony Ja neporadim neb jsem na tom byla tento mesic podobne. Uplne min spineni kdyz mela MS zacit, a to bylo jen kdyz jsem se utrela. Pak tyden nic, uz jsem si delala nadeje a nakonec to po tydnu prijelo a byl to vodopad...silene silny. Tak a ted babo rad......a ten tyden jak jsem zaspinila tak bricho bolelo skoro jako ze to kazdym dnem prijde a prislo az po tydnu. 😠

veruleg
11. lis 2010

@ejviska co doktor? Volal ?

veruuu_kadlecova
11. lis 2010

@veruleg Děkuju. Dneska jsem byla na "školení". Mám z toho hlavu jak pátrací balon. Mám pocit, že tohle všechno se v životě nemůžu načit a nemůžu to zvládnout.

veruleg
11. lis 2010

@veruuu_kadlecova jsme silnejsi nez si myslime 😉 Postav se k tomu celem a pujde to....stejne pred tim nejde utect 😔

ejviska
11. lis 2010

@veruleg 😀 volal muzovi a rekl mu, ze mu nemuze nic rict. TAkze ma muj mobil a zatim nevolal 😀 😀 😀

ejviska
11. lis 2010

@veruuu_kadlecova ja myslim, ze to zvladnes urcite, pokud jste zvladli vsechno doted.
A jak Terzka, lepsi? KOukala jsem, ze jsou i ruzne stranky, kde se sdruzuji rodice.

fiallinka
autor
11. lis 2010

@veruuu_kadlecova ptala jsem se té holčiny a prý opravdu, když se dělá běžná genetika, tak se nedělá vyšetření na CF... to se musí vzít zvlášť, prozkoumat jeden speciální gen, normálně to není vidět... tak jsem z toho na větvi, protože nás poslali na genetiku vlastně kvůli spermiogramu a podle všeho vyšetřovali jen ten karyotyp, hmm...

@ejviska ježiš, ty nás napínáš...

ejviska
11. lis 2010

Tak holky, opravdu je ta krev negativni, takze uz vas napinat nebudu 😀 😀 😉 KOnecne je to za mnou!!!

ejviska
11. lis 2010

jo a jeste rikal, jestli mam nejaky napad co dal 😀 Jeste ze neumim rict "hupsnout na manzela". 🙂

veruleg
11. lis 2010

@ejviska no to je podezrele...... 😠

fiallinka
autor
11. lis 2010

@veruuu_kadlecova ale ted mi ještě píše, že se to před ivf u chlapa běžně vyšetřuje...

fiallinka
autor
11. lis 2010

@ejviska ojojoj, tož Ejvis, poslední šance je tahu... ale dobře, dvojčata se teda narodí o pár měsíců později...

A plán teda máš, kromě toho, který neumíš přeložit 🙂?

veruleg
11. lis 2010

@ejviska Tak to me teda fakt se.. ja do posledni chvile mela nadeji, ze Ti to vyjde. 😠 😠 😠 Tak ted se zase zkuste snazit sami. Moje znama, ktera 2X potratila tak mi rikala, ze ji gynekolozka rekla, ze po potratu je tam jak pohnojeno a telo je nabuzeno 😉 Pak se jim hned kratce zadarilo. Drzim pesti...treba otehotnime ve stejnou dobu 😵

ejviska
11. lis 2010

@fiallinka no popravde ti reknu, ze az uz tam po ET byla dve embryjka, tak jsem si rikala, paneboze, co kdyz to vyjde 😀
Plan je jasny, jelikoz jsme oba zdravi, tak budem zkouset zase normalne a kdyz se nezadari, tak se v dubnu objednam do CARu a v lete 2.IVF.
@veruleg uz jsem vcera manzovi rikala, ze je tam pohnojeno 😀 Ani nedelal ksichty 😉 Ale ja nevim, jak to ted bude, ten cyklus bude asi rozhozeny. Normalka vim, kdy je ovu, tak snad to poznam. Ovu testy sice jeste mam, ale to se mi vuuubec nechce testovat.
To by bylo hezky, tehulovat spolu 😵

medved09
11. lis 2010

@ejviska ahoj, no to je mi líto.... Moooc jsem ti držela palce!
A jestli mohu být zvědavá - když jste oba zdraví - dělali Vám testy na imunobiologii?
My jsme totiž taky oba úplně OK, ale já mám silnou imunitní reakci na každou manželovu buňku... Zjistili nám to po mnoha inseminacích, které se pořád nedařily - tak jsme šli na speciální testy a bylo to tam.

ejviska
11. lis 2010

@medved09 dekuju! testy na imunologii nam delali, zrejme nejake zakladni, ale myslim, ze nco by se ukazalo asi uz tam. A to mame OK. Nevim, jestli je mozne tyto alergie taky ziskat, ale my spolu jedno dite mame.

HOLKY, VSEM DEKUJU!!!! JE TO SUPER MIT PODPORU!!! 😉

medved09
11. lis 2010

@ejviska tak se drž! Třeba to mímo upečete pod stromkem 😀 😀 😀

fiallinka
autor
11. lis 2010

@ejviska máš prostě za úkol mimino do dubna vytvořit, s kým a jak chceš 🙂, jo? Vy jste fakt divný případ, že to nejde, neflákáte do doma náhodou? 🙂

Ale jinak jsem zpátky z kontroly, poprvé jsem byla na ktg a řeknu vám, pro mne to byl strašný zážite.k, jak tam to srdce bušilo, přišlo mi, že to prostě nedám, že uteču... prostě jsem měla strach, že to buší špatně nebo se to zastaví...

A hlavně, bavili jsme se o termínu a zatím mám napsané v primářově kalendáři už 26.11... ale můžem to ještě změnit... tak vám nevím - totiž 30.11., když jsem 38+0, je Ondřeje a to se mi moc nelíbí, 1.12. je zas už o den později a to mne stresuje, 29.11. nemá primář čas a tak jedině toho 26., ale to jsem teprv 37+3...

já normálně nevím, na jednu stranu bych ji tam ráda dopékala dýl, ale na druhou se fakt klepu strachy, hlavně jak dojdu na tu kontrolu, tak jsem úplně mimo...

help 🙂

ejviska
11. lis 2010

@fiallinka 😀 😀 ty jsi jak muj kamos, ten me posila na swingers party 🙂
No to vis, ze to neflakame, ale ani nehrotime. Ale 100% jsme se nekolikrat 😀 😀 😀 za posledni rok trefili do ovu. Tak nevim, cim to je. FAkt jsme nejaci divni 🙂

Miminka maji rychlejsi srdecni akci, oni maji normalka nad 120-160, coz je u lidi dospelych uz tachykardie. Dospelaci maji 60-90.

Ja bych sla toho 26.11. Ja mam mnohem vetsi strach z prenaseni nez z nejakych 2 tydnu drivejsich. To neni vubec nic, miminko uz je velke, kdyby nebylo, tak te primar do toho nezene.
A moje gynekolozka vzdycky rikala, ze 35.t staci.

fiallinka
autor
11. lis 2010

@ejviska no asi to tak dopadne... jen mám strach, abych jí ještě nezadělala na nějaké problémy, ale přece jen čtyři dny dřív, to už takovou roli asi nehraje, že.. já ti nevím... ale u Juráša jsem byla šťastná za 35+6, připadalo mi to hodně 🙂, u dvojčat to je už fakt hezký termín...

ejviska
11. lis 2010

@fiallinka jestli myslis, ze by mela nejake organy nevyzrale, tak to nehrozi. Prave do 35.tt jsou vyvinute plice i oci, to jsou takove ty hlavni... Samozrejme zalezi na porodni vaze, ta je "v poradku" od 2.500g. Kolik mala vazi, vis? Za posledni mesic v brise mimco pribira 1 kg. Ja bych se nebala a chtela bych to mit za sebou. Ty se tak mas 😵 😵 za 14 dni uz u sebe mimusko.

fiallinka
autor
11. lis 2010

@ejviska odhad má dnes 2,60, což odpovídá přesně termínu... za ty dva týdny by mohla tři kilča mít, teda odhadem 🙂... ale v podstatě to odpovídá Jurášovi, narodil se ode dneška za čtyři dny 🙂 a měl 2,65, takže tomu docela věřím...

ejviska
11. lis 2010

@fiallinka no, tak neni co resit ;) Ja bych to neoddalovala.
Ale ja mam takove blbe obdobi, nejak se mi donesly ruzne nestastne pribehy, ktere se tykaly porodu. TAkze sup sup, at je to za vama 🙂

tonytony
11. lis 2010

@ejviska Je mi to líto, že i krev potvrdila tu smutnou věc☹ Ale koukám, že už tasíš zbraně do dašího boje a to je moc dobře a třeba se vám fakt povede domáčátko a hned napoprvé🙂 Bylo by to hezký, no, uznej🙂 Tak koukej manžílka pěkně svádět🙂

@fiallinka Už jsem Tin psala vedle🙂 Je to na Tobě a my už se na princeznu moc těšíme🙂

tonytony
11. lis 2010

Tak jsem si došla jak alkoholička do krámu pro vínko, dala si sklenku a vřelou vanu a málem to byla moje poslední minutka, jak nejsem zvyklá pít- byla jsem totálně na mol, tak jsem na hodinku usnula! No na WC pak zase špinění, možná trošku víc, nevím- přijdu si jak magor!!! Jako měla bych asi zkusit ještě večer repete, ale to nevím, jetsli dám, fakt mi není po tom víně nějak extra exklusivně☹ Fuj☹

ejviska
11. lis 2010

@tonytony no, kdyz vidim, co se deje kolem a ctu tady ty pribehy, tak si myslim, ze " smutna" vec je moc prehnane 🙂 Musim byt rada za to, co mam! 🙂 A taky jsem !!!
S tim svadenim... ono s tim jednim vsudybylkem za ritkou je to mnohem horsi, nez kdyz jsme ji nemeli. 😉 Navic uz vsemu rozumi, chytra je jak radio. 🙂 Mame to hoooodne tezky!

ejviska
11. lis 2010

@tonytony jeste ze te z toho nekleplo... 😀 😀 😀 😀

tonytony
11. lis 2010

@ejviska No, málem právě kleplo, byla jsme v šoku, já fakt snad 6 let abstinuju- skoro a nai mi to nechutná☹ a teď to byla asi darda, ještě, jak jím dost léků teď, tak mi není celkově asi nejlíp ui od žaludku, no prostě alkoholik ze mě asi nebude...