Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

cepecek
2. pro 2010

@paja1 - nevěš hlavu třetí den po KET je brzo dávat hlavu do klína. Uvidíš za pár dní a já věřím, že to dobře dopadne.
Jinak s dvojkama si to užívám, je to lepší než s první dcerkou.

eyael
2. pro 2010

@cepecek - neděs mě! To je strašně moc za léky na podporu! Já myslela, že to není jako u IVF, kde potřebují vyprodukovat spoustu vajuch ☹ Nepamatuju si už, co jsi brala, můžeš mi to pls napsat?

cepecek
2. pro 2010

@eyael - ja měla Estroferm + utrouš, mega dávky na utvoření sliznice. Ale myslím, že je to případ od případu a ty můžeš mít třeba jinou stimulku. Já nemám MS ani ovulku tak nemám ani moc sliznici, tak proto ty mega dávky🙂

ejviska
2. pro 2010

@paja1 Ty uz jsi po dalsim Ketu? To je rychlovka 🙂 Drzim moc palce 😵
@cepecek jak to zvladas? Uz je lip? A co ocicka, maji je dobre?

Teda ja cumim, kolik KET stoji 😲 Holky v te nasi vedlejsi diskuze ted jdou na KET, ale zadne leky nedostavaji, jenom Utrogestan. Vlastne ta jedna ma ten estro..... Ty jedny rekli, ze je nezadouci, aby mela ovulaci a ty druhy, ze prave ovu potrebuji! Tak v tom aby se nekdo vyznal 😒

Ja jsem vcera byla nastvana jak tygr, nevim, jestli nemam nejak rozhozene hormony po ty stimulaci. V sobotu byla ovu, to vim, podle ovu testu i bolesti a vcera spineni a trosku krev, jenom vcera, uz to preslo. Ale netusim co to jako ma byt?!! Cekala jsem, ze z toho snad bude ms, ale jsme teprve 20dc. 😠 😠 😠

paja1
2. pro 2010

@ejviska No jsem,ale mám mražáčky to jsi asi četla-u nich je to horší,ale uvidíme.Co se má stát se stane.Jinak ty až příští léto?Drž se třeba se zadaří.napiš si Ježíškovi.Já pořád o tom melu,ale ještě jsem mu nenapsala.Mám strach,že by to četla Káťa a ta nemusí vše vědět.Pak by jí to bylo líto. 🙂

ejviska
2. pro 2010

@paja1 ty mas tak velkou dceru?? Az ted na to koukam. 🙂 Asi mu fakt napisu 😉

paja1
2. pro 2010

@ejviska Jasně napiš,Káťa kdyby to četla zase by ju to chytlo a byla neštastná,prošli jsme si tím.Nakonec jsme jí Koupili psa-Ketynku má 5 let a taky jsme jí řekli,že nemůžu mít děti,že bych umřela a dala pokoj.Byli to hrůzy hlavně pro ni.Al eto byla lež taková potřebná. 🙂 Tak začni psát.Milý JEŽÍŠKU.....................................................................................................................................................................MOOOOOOOOC dĚKUJU.a JE TO NENÍ NA TOM NIC TĚŽKÉHO. 😀

ejviska
2. pro 2010

@paja1 😀

jani2
2. pro 2010

dievčatá, za ten KET ste dali fakt veľa peňazí. Ja som pred KET brala estrimax za 130 Sk (a ešte mi väčšia polka krabičky ostáva) a Utroš za 300 Sk....no a samotný KET zdražel tento rok zo 130 Eur na 160 Eur 😒. Ale stále sa to finančne zvládať dá.
No a ja som dnes 9. deň po KET, ale vypadá to blbo. Testovala som na 5. deň (viem, trochu skoro) a nič.... 😢. Tak už ani nemám chuť testovať, tak nejak tomu neverím. Skúsim asi zajtra ráno pred prácou, ale už sa psychicky pripravujem na Ďalší KET. V mojom CAR budú robiť aj cez sviatky, takže ďalší transfer mi výjde medzi sviatkami. 😉

fiallinka
autor
2. pro 2010

Ahoj holky, jsme doma a všechny zdravím, jen nevím, jestli se tu ještě stihnu dnes přihlásit, tak možná zítra 🙂. Ale všechno ok...

Jani, tak pátý den, to je fakt blbost 🙂.

fiallinka
autor
2. pro 2010

Tak malá usnula a já mám asi chvilku čas...

Tož hlavně vám chci poděkovat za dlouhodobou podporu, protože jsem se opravdu potřebovala z toho všeho vykecávat, kde to jen šlo... díky moc 🙂

No a řeknu vám, že ta noc před císařem byla snad nejdelší v mém životě, spala jsem asi hodinu a bála jsem se strašně, naštěstí už v pět ráno mne nahnali na klystýr, pak ktg, punčochy, cévka, cesta na sál.. ve čtvrtek i pátek jsem pořád seděla na ktg a kontrolovali ozvy i tím malým přístrojem, a já jsem vždycky měla panickou hrůzu, že něco bude blbě, i když naopak bylo vše ok... i na sále mi bušilo srdce hrůzou a to jsem se měla před zraky asi 9 lidí "uvolnit", ať se jim dobře píchá ten spinál 🙂... no a v 7.50 byla Karolínka na světě..., jak poprvé zařvala, tak mi jen vhrkly slzy do očí a bylo mi pak skoro i jedno, jak vypadá, stejně to byl jen červený zamazaný uzlíček, důležité bylo, že řve a řve...
Vážila 2,65, což je docela málo (ale zase stejně jako Juráš i jako já 🙂), no ale opravdu krásně pije, takže to asi bude rychle dohánět, žloutenku měla jen takovou tu mírnou...

Ze mne ten kámen padá pomalu, přece jen se tam usazoval dlouho 🙂, teď se zas zabývám svou oblíbenou kratochvílí "čučet na Nanny a pozorovat zelené světýlko", ale je to oproti minulému týdnu úžasný pocit...

Jo, a na závěr mi doktor říkal, že mám počkat rok než znova otěhotním 🙂. Ha ha... cesta za třetím dítětem? 🙂 No řeknu vám, takové téma rozhodně brzo zakládat nebudu 🙂

tonytony
2. pro 2010

@fiallinka Fialinko, nádherný psaní, roním tady nad tím slzy🙂 To je nádhera! Moc gratuluju a neboj, už bude jen dobře🙂

eyael
2. pro 2010

@fiallinka - malá je krásná, kilča akorát, snad bys při své postavě nechtěla nějakého 4kilového valibuka 😉 😅 Hlavně že dobře pije, bude skvěle prospívat, nebuj 😵 hele a koukat na světýlko je přeci děsně cool 😎

cepecek
3. pro 2010

@fiallinka - požehnej Pán Bůh ta je ale krásná, já jsem u tebe ani nic jiného nečekala.Teď tu sedím a bulím - moc ti to přeju a súadl mi kámen ze srdce, že to dobře dopadlo

cepecek
3. pro 2010

@jani2 - moc ti držím palce ať ti to výjde - moc na tebe myslím....

@ejviska - malý dostali do očiček antibiotické kapky a zdá se to být lepší tak uvidíme, ale už chodíme na oční ...
Jinak už jedí po třech hodinách,tak už nějaký režim máme. Já vstávám s manželem každý den ráno v 5 on do práce a já abych všechno stihla v 6,30 se budí Maruška a v 7,30 kojíme. celý den jsem na nohách a večer padám do postele únavou. jinak v pondělí jdu na kontrolu po 6nedělí a mám strach stále krvácím a jdou ze mě cucky....

ejviska
3. pro 2010

@fiallinka hura!! Jsi zpatky! TAk at jste porad zdravi a rostete rychle. A co JUrasek na sestricku??
@cepecek to jsou bobci krasni! A jsou strasne velici!

ejviska
3. pro 2010

@fiallinka uz jsem nasla fotky! A uz nad nima slzim 🙂 No je to princezna kraaasna! A jak medvidek chlupaty v tom oblecku 🙂

beeba
3. pro 2010

@fiallinka přijmi ode mne obrovské gratulace, Karolínka je nádherné miminko a přeji, ať rostě jako z vody a samozřejmě do krásy. 🙂 🙂 🙂 Taky moc přeji, aby Ti již žádný kámen u srce nikdy neležel, protože to jak Ti SPADL ze srdce, bylo slyšel až v Prze a to je od vás pěkný lán světa... Umím si představit, jak moc se Ti ulevilo. 🙂 a jak byl obrovský.

paja1
3. pro 2010

@cepecek No to je taky boží pohled,opravdu krásné miminka.Takže taky ať rostete a hlavně to zdravíčko-to je nejdůležitější.Jste úžasní. 😅 😅 😅

fiallinka
autor
3. pro 2010

holky, už jsem zas tu 🙂, řeknu vám, že paradoxně se na mne to spadnutí kamene projevuje tím, že jsem protivná, manžel taky, no místo idyly tu po sobě štěkáme... nějak jsem se nechala vytočit tím, že stále není vymalovaná koupelna (po 9 letech to nepotřebuje...), že Jurča kromě mlíka nic nepil a svačiny mu taky nedával, že přesto, že je s náma manžel doma, nechce se mu jít s Jurčou ven... já vím, měla bych být ráda, že přežili, ale jsem jak papiňák... večer taky nic moc, u malé jsme se střídali do čtyř a když fakt usnula, vzbudil se Jurča 🙂... uff...

A je to hrozně divné, že je to holka a že vypadá jinak jak Juráš 🙂, těžko si zvykám 🙂

Děkuju vám za pochvaly, já sama čekám, co se z ní vyvrbí, až se trošku zakulatí 🙂

Ale s tou váhou jste mne rozesmáli, my s manželem máme nadváhu oba, takže bych toho čtyřkiláka i čekala 🙂, jedině fakt, že stejně jsem vážila já, mne trošku uklidňoval... ale teda četla jsem i výsledky histologie placenty a teda nevím, moc se mi to nelíbí, tak by mne ještě zajímalo, jjak mi to vysvětlí doktor - jestli je to v tomhle týdnu normální stav nebo nic moc...

@cepecek malí jsou super 🙂 a režim závidím, já to vidím tak, že u nás zase žádný nebude... Juráš vždycky jen brečel, pořád byl na rukách a když už jsem nemohla, tak jsem mu dala napít, což bylo i po hodině, po dvou... prostě jsem nevěděla, co s ním... malá zatím pořád spí, ale stejně pochybuju, že by byla to hodné koukací miminko, co jen hledí a brblá a po třech hoďkách pije...ale třeba překvapí 🙂

fiallinka
autor
3. pro 2010

Jo, Čepečku, já jsem minule špinila 8 týdnů... po císaři... i když spíš jen jemně... a zajímavé je, že teď jsem sedmý den po císaři a nic, divné, ne? 🙂

jani2
3. pro 2010

@fiallinka - maličká je krásna a nad váhou a placentou už toľko nedumaj! Ty sa tiež vŕtaš vo všetkom čo nie je úplne podľa tabuliek, ale ak by bolo niečo v neporiadku, tak by ti to doktori už dávno povedali! ....no a s tým vrčaním po manželovi, to je normálka, vieš akú hormonálnu búrku v sebe máš? Ber to tak, že do Vianoc sa všetko skľudní a konečne si začneš užívať svoju rodinku! 😉
@cepecek - drobci sú zlatučkí 🙂 ....a teba už dlhšie považujem za vzorovú maminu, takže ma ani neudivuje, že máte ukážkový réžim. 😉
...test som ráno robila a nič. 😢 Nič mi už nenahovárajte, ja viem, že v utorok bude krv absolútna nula....ja mám buď úkážkové HCG pri tehu, alebo ničovaté nič! 😢 Už od toho piateho dňa som sa pripravovala, čo budem robiť keď KET nevýjde, takže som rozhodnutá medzi sviatkami na 5.KET. To číslo ma už začína aj desiť, toľko embryjok som mala, vždy ich embryologička chváli akú super, naj-, ideálnu biologickú hodnotu majú .....a nič z toho! Ach jaj, čo mi ostáva, len bojovať! 😉

fiallinka
autor
3. pro 2010

@jani2 ajajaj, mně je to prostě strašně líto, protože bych hrozně chtěla, aby se to tobě podařilo co nejdřív... ani nevíš, jak moc ti to přeju, navíc když mi tu teď už leží miminko, tak jde vidět, jak dlouho čekáš... ach jo...

s těma hormonama je to pravda, ale musím se trošku krotit...

cepecek
3. pro 2010

@fiallinka - neboj jsou na tom lidi i hůř - třeba ty co maji jedno dítě a k tomu dvojčata 🙂))

ejviska
3. pro 2010

@fiallinka hele, co mas porad s tou porodni vahou 🙂 Sak donosene mimino je od 2500 a to vy jste, tak co. Pust to z hlavy, nejdulezitejsi je, ze bude pribirat. Ty hormony jsou potvory, ja byla po porodu uplne mimo, plactiva, desny... Ale to nastesti prejde 🙂 A co je s placentou? A proc se davala na histolku? Jsem zvedava a aspon si doplnim vzdelani ;)
@jani2 teeeda, to me mrzi, tak ze by ten jubilejni Ketik vysel? 😵

eyael
3. pro 2010

@ejviska - to jsem nevěděla, že se donošenci počítají od 2,5kg! Malá měla 2,2kg a rozhodně jí nikdo jako nedonošence nevedl, jen má u pediatričky napsáno, že je předčasně narozená. Všechna očkování měla jako standardně narozené děti, žádné "úlevy" 😕

ejviska
4. pro 2010

@eyael tak ono to je ciste medicinsky udaj, proste porodni vaha je idealni 2500g - 3500g. Ale pokud je porodni vaha nizsi, tak to nemusi znamenat nezralost, zalezi taky kdy se narodila. Ja myslim, ze nedonosene a predcasne narozene jsou synonyma.

ejviska
4. pro 2010

@eyael toto jsem nasla, je to tam podrobne vysvetlene:

Klasifikace:

Podle délky gestace třídíme novorozence na

* Předčasně narozené, tj. nedonošené  —  narozené před dokončeným 37. týdnem gravidity
* Donošené  —  narozené od počátku 38. týdne do konce 41. týdne
* Přenášené  —  narozené po 42. týdnu gravidity

Podle porodní hmotnosti (v praxi jsou často užívány termíny anglické)

* novorozenec s nízkou porodní hmotností (LBW)  —  pod 2500 g
* novorozenec s velmi nízkou porodní hmotnosti (VLBW) —  pod 1500 g
* novorozenec s extrémně nízkou porodní hmotností (ELBW) —  pod 1000 g

ejviska
4. pro 2010

@eyael takze pokud je mala vedena jako predcasne narozena, tak se musela narodit pred 38.tt a k tomu mela nizkou porodni hmotnost.
Ale to je uz uplne jedno, sak je to zdrava holka 🙂 To je jenom tabulka, nejak si to tridit musi 😉 Ono totiz se stane, ze se narodi mimco v 34.tt, tedy hodne brzo a vazi pres 2,5kg. TAk proto je potreba to nejak klasifikovat.

eyael
4. pro 2010

@ejviska - díky! O to víc nechápu naší pediatričku, hnala malou do všech očkování a příkrmů apod záležitostí vždycky co nejdřív 😠 lepší je, když k ní vůbec nemusíme, to je nejlepší 😀