Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
8. pro 2010

Taky bych neřekla,že to u ICSI bude tak divoké, ostatně taky jsme ho měli, dnes je spíš výjimka ho nemít... spíš bych řekla, že tam může být určitá selekce tím, že se spojí buňky, které by se samy nespojily, ale tipla bych, že selekce proběhne už na misce, nehraje roli při uchycení... ale nevím...

ejviska
8. pro 2010

@jani2 jani, ty to stesti urcite nakonec udolas!!! 😉 😵

Taky mi zni logicky, ze kdyz se nedela ICSI, tak to priroda zaridi, ze nejlepsi spermie oplodni nejlepsi vajicko. Ale na druhou stranu i pri prirozenem poceti jsou vyvojove vady, takze asi to uplne neplati.

eyael
8. pro 2010

přesně tak @ejviska, manželova sestřenice (tedy žena jeho bratrance 🙂 ) ale to je jedno - tak tahle žínka otěhotněla 6x přirozeně a asi 4x potratila do 3měsíce. Mají teď v plánu IVF a rozhodně budou podstupovat test na genetické vady u všech oplodněných vajíček. Takže sice příroda oplodní, ale nakonec díky vývojovým vadám sama ukončí 😉 díky ICSI a dalším podpůrným metodám se tomu dá vyhnout - embryolog vybírá jen kvalitní spermie a vajíčka, navíc v misce sledují jejich vývoj a k transferu doporučí jen ty opravdu v pořádku. Nám takhle jedno i když dobře oplodněné taky pro jistotu vyřadili, nebylo na 100%. 😉 😎

ejviska
8. pro 2010

@eyael ty myslis, kdyz se jeste udela PDG, ze jo? No ale to normalka asi lidi nemaji. A sestrenka asi i byli na normalni genetice, ze jo? A maji teda nejake deti?

ejviska
8. pro 2010

Ja jsem zvedava na moji znamou, co je tady v UK. Je v 10tt a pujde v patek na prvni UZ ( tady to tak proste je, neberou krev, nic ) a delala si tehu test minuly tydne a byl strasne slabe pozitivni. MNohem slabsi nez ten prvni test, ktery delala 27.dc. Doufam to bude OK< moc ji drzim palce!

eyael
8. pro 2010

@ejviska - jj, PDG, ono se to po takovém počtu potratů pak dělá v podstatě automaticky, protože otěhotnět u ní problém není, ale donosit ano. Na genetice pokud vím byli. Musí to být stejně hrozný, tolikrát 🙄 Děti nemají žádné.
v našem CARu taky nedělají test z krve, ale můžu si zajít do laborky na polikliniku sama. To jde u vás taky? Každopádně držím známé palce, přeci jen by čárka měla sílit a ne slábnout...

ejviska
8. pro 2010

@eyael tak tady to nejde. Ona si volala k OL( tady musi se vsim k OL ) a ten ji rekl, ze kdyz nema bolesti a nekrvaci, tak nic nepotrebuje a hcg ji nevzal. Sak jak jsem byla po IVF, tak jsem se k nemu objednala na odber hcg a ten na me koukal a strasne se divil, ale nekonec mi to vzal, ale nechtel 😠 aby se neposr...., oni tu nechavaji vsechno prirode. Ona vlastne mela pozitivni test 27dc, od ty doby si test nedelala a protoze se minuly tyden citila netehotne, bricho ji neroste, proste nic, tak si zkusila test a byl strasne slaboucky. Tak uvidime, asi to nemusi nic znamenat...snad.

jani2
8. pro 2010

dievčatá - s tým ICSI som vám asi domotala hlavu 😒 Ale na stránke môjho CAR, som čítala toto:
Dobrý deň,chcem sa opýtať môžeme si dať oplodniť vajíčka polovicu klasicky a polovicu ICSI?Je väčší úspech na tehotenstvo s klasický oplodnenými embryami?Ďakujem pekne za odpoveď.
Dobrý deň prajem, keďže máte za sebou viaceré cykly, poznáte ako sa Vám oplodňovali vajíčka po klasickom spôsobe a ICSI. Podľa toho sa viete rozhodnúť. U nás máme po klasickom spôsobe trochu vyššiu úspešnosť otehotnenia ako po ICSI, ale čoraz častejšie je u pánov horší spermiogram a sme nútení realizovať viac cyklov ICSI. S pozdravom Dr Krajkovič
...a tiež som čítala, že veľká úspešnosť otehotnenia je hlavne u žien, ktoré mali viac ako 10 vajíčok a oplodnenie bolo bez ICSI....proste niekedy sa až moc vŕtam na tom nete a už mi z toho samej hrabe! 😖 😢 .
Týmto však nechcem povedať, že detičky po ICSI majú nejaké vývoj. vady, to určite nie.... všade sa píše, že pri umelom oplodnení nie je dokázaný ani o trochu vyšší výskyt vyvoj. vád ako pri prirodz. otehotnení. Proste keď už sa embryjko s ICSI chytne, tak to bude zdravé bábo, to by som sa nebála... 😉 🙂 😉

eyael
8. pro 2010

@jani2 - já bych to spíš chápala tak, že procento vyššího těhu bez ICSI mají hlavně proto, že u těchto žen pak nebývají další problémy, které by těhu bránili - pokud je ale potřeba ICSI, už se řeší i druhotné problémy s těhu - hormonální, imunologické (vajíčko odmítne spermii), genetické atd. A tam je samozřejmě i menší úspěšnost těhu 😉
Já si naopak myslím, že děti z ICSI mají menší procento vývojových a jiných vad, protože prošly docela bedlivou selekcí už i spermie, které vajíčko oplodňují 😀

fiallinka
autor
8. pro 2010

@eyael tož ale u nás icsi bylo a jak to dopadlo, prostě něco se tak brzo nepozná...

ono i ICSI je původní důvod nedostatek spermií, ale teď už to dělají stejně skoro všem, takže ono je to asi šumák 🙂

ejviska
8. pro 2010

@fiallinka no presne, my mame spermio dobre, vajuch bylo taky dost a stejne to delali a ani se s nama skoro o tom nebavili

eyael
8. pro 2010

@fiallinka - ono to taky bude CAR od CARu, v tom našem to tedy automaticky nedělají (před 3roky nedělali). U nás je spermio i vajucha dobrý, jen se spolu jaksi nekamarádí 😅

katerina85
10. pro 2010

Ahoj holky, tak dnes jsem 10. den po KET a před chvílí jsem začala krvácet, tak jsem smutná, uvidím zítra jestli to je fakt menses.

eyael
10. pro 2010

@katerina85 - to je mi líto! Třeba to je o zavrtávání miminka 😒 držím palce, aby to bylo jen špinění 😉 Jinak v diskuzi o KETu taky nic moc úspěchy, začínám se bát ☹

katerina85
11. pro 2010

Tak je to jasné menses ☹ Mám teda šílené bolesti tak už jsou ve mě prášky bolest jak hrom. Tak v lednu poslední ledńáček a pak IVF.

katerina85
11. pro 2010

@eyael díky

fiallinka
autor
11. pro 2010

@katerina85 ojojoj, a test jsi - pro jistotu - zkoušela? Ty kety jsou jakési neúspěšné ☹

ejviska
11. pro 2010

@katerina85
@fiallinka mne to pripada vsechno jakesi neuspesne! Uz aby byl novy rok! KLudska predpovidala, ze bude hodne plodny, spousta tehotnych ;)

paja1
11. pro 2010

@katerina85 A můžu se zeptat máš estrofen?Je tu dost holek co bralo estrofen a měli i dost krvácení a byli těhu.Ale u estrofenu. 😢

ejviska
11. pro 2010

@paja1 co ty, prosim te???? jsem napnuta 🙂

katerina85
11. pro 2010

@paja1 ahoj brala jsem crinone 8% nějaká novinka. Cítím se taková nafouklá.
fiallinko: test jsem dělala a neúspěšně, ještě to mám zkusit ten 14 den, ale myslím, že prostě ty ledňáčci jsou nějaký neúspěšní jak výše píšete.

ejvisko: tak to teda už aby ten příští rok byl 😀 Manžu to docela vzalo, že to nevyšlo ☹

ejviska
11. pro 2010

@katerina85 crinone je to same co utrogestan

eyael
11. pro 2010

@ejviska - tak aby měla pravdu! Taky mluví o nevěrách, to doufám, že mít pravdu nebude 😉 😅

ejviska
11. pro 2010

@eyael jj, aby si nevernici dali bacha, ze bude hodne plodny rok 😀

eyael
11. pro 2010

@ejviska no nevěrník musí být s někým nevěrný, tzn. mě by manža musel podvést nebo já jeho, aby se tahle předpověď potvrdila 😀

eyael
11. pro 2010

jsem si četla svou historickou diskuzi když jsem čekala dvojčata, bylo to hrozně zajímavé se na sebe podívat takhle zpětně. Jak já byla bezstarostně naivní! Teď se budu bát mnohem víc, protože vím, co všechno se může pokazit ☹

jani2
12. pro 2010

@eyael - však to... ja keď si spomeniem ako som pri prvom tehu bola nadšená, vôbec som si nepripúšťala že sa môže niečo zlé stať....proste som si myslela, že porodím dve bacuľaté, zdravé dievčatká. Niekedy mi je ale za tým "naivným" obdobím aj smutno....krásne sa žil život, kým ešte neprišli tak tvrdé rany! 😔
@katerina85 - to mi je ľúto 😔 ...ja už som pri tých KEToch dosť skeptická 😒 . Ešte skúsim posledný KET, dnes som 3.DC, ale moc tomu nedávam....a potom si dám dlhšiu pauzu do mája, júna a uvidím čo ďalej. Už je mi z tých neustálych hormónov celkom blbo...som nervózna, depresívna.... 😒

paja1
12. pro 2010

@ejviska Já mám nervy už se mi to blíží.Zítra mám K.O. Bojím se ani na to nechcu pomyslet.byla jsem celkem v klidu ani jsem netestovala,ze strachu.Tak nějak jsem to vypustila.Ale vidím to negativně,zaprve mražáčci a zadruhé žádné příznaky,ale vůbec nic.Takže je to asi naprd. 😒

fiallinka
autor
12. pro 2010

holky, ani mi nemluvte... tak jsem nad tím přemýšlela a mám pocit, že ten "opravdový život" začal možná v době, kdy jsme zjistili, že na ivf fakt musíme a že taky ty děti třeba nebudeme mít vůbec... a tím prvním porodem už jsem fakt pochopila, jak to s tím vším je... Na druhou stranu, trošku jsem se poučila, podruhé jsem už naivní nebyla a to byla asi jediná záchrana, protože jinak by mne to druhé těhu asi položilo úplně. Ach jo.

Pájo, tož u mne žádné příznaky byly nejlepší příznaky. Každopádně držím palce.

paja1
12. pro 2010

@fiallinka Díky a hlavně ty se drž a užívej sito sevším všudy.To jsou nejhezčí roky,když jsou dětičky malé.Naše bude mít 14 a letí to už mě přestává potřebovat. 😀 😀 😀

No zatím jsem netestila,zítra je už K.O. krev.tak to budou teprve nervíky.