Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
12. pro 2010

@paja1 tak tfuj tfuj 🙂

kukucka78
12. pro 2010

Ahojte kočky zajtra ma čaká ET je tu niekto taký koho to čaká alebo už to mate za sebou?

jani2
12. pro 2010

@fiallinka - jéj, tak som si všimla že máš super dátumy u detičiek, samé dvojky 😉 ...no u teba sú dvojky asi osudové!!!. Možno do tretice už všetko dobre dopadne, čo nedala by si si povedať? 😉 ..ale to ťa zatiaľ len pošťuchujem, myslím, že teraz máš dosť perno....a už je to lepšie s tými "hormónami"?
@kukucka78 - no my sme tu dosť práve po transferoch 😢 ....alebo transfer ešte ďaleko pred nami. Tebe ale testovanie vychádza na krásne dni, tak budeme držať palčeky, aby pod stromčekom boli //. 🙂

fiallinka
autor
12. pro 2010

@jani2 no jo, Jani, ale ty dvojky tam budou jenom dnes 🙂... jinak hormony bych řekla ok, nepozoruju žádné hrůzy, akorát zatím je tu fakt pořád manžel nebo je Jurča u babi, takže nemusím zvládat oba naráz... protože nevím, jak bych to dělala, Jurča je šílený. To je hrozné, že si na něj pořád stěžuju, ale jsem z něj paf, on prostě neposlechne na nic 🙂.

A třetí - no... nechme takové uvažování na někdy jindy 🙂, sice mi ho manžel někdy v létě ve slabé chvíli slíbil, ale možná ty dvě budou stačit 🙂. Ale shodli jsme se, že antikoncepci brát nebudu.

paja1
12. pro 2010

@ejviska Díky moc dám vědět.Už mi asi pracují nervičky,začíná mi být dnes blbě ,asi ze stresu.Tak se toho bojím,ale tak jako každá co tím procházíme.Tak uvidíme.Díky. 😕

kukucka78 tobě držím pěstičky ať se podaří a miminkům se u tebe hned zalíbí. 🙂

paja1
12. pro 2010

holky dnes jsou střepiny a má tam být něco o umělém oplodnění.

eyael
12. pro 2010

jsem moc nepochopila ty střepiny, o čem to teda jako mělo být. Že staré matky nemají mít děti z umělého oplodnění? Hmm...

tonytony
12. pro 2010

@paja1 I já moc držím palečky na zítra!

tonytony
12. pro 2010

Co bylo ve střepinách? Nekoukala jsem?

Holky, tak já už stejně jako minulý měsíc jen špiním- už od pondělí a MS se ne a ne rozjet, už mě to pěkně fakt se...☹ Furt se mi to prodlužuje a už mi z toho hrabe, jsem nervní, proč pořád a tak dlouho před MS špiním, kousky sliznice- už 2. měsíc takhle divně a dost, ale MS čerbená je až pak... Tohle neznám, když jsem špinila, tak fakt trošičku a pár dní☹

eyael
12. pro 2010

@tonytony - nic zásadního, jen novácký nesmysly poskládaný do příspěvku 😀
jinak bys měla říct svému gyndaři, ať ti udělá hormonální profil. Dlouhé špinění není v pořádku, musí se to hormonálně srovnat. Je to nedostatek nevím jakého hormonu....

eyael
12. pro 2010

http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Metroragie
Krvácení z ženských pohlavních orgánů mimo menstruační cyklus (tzv. dysfunkční krvácení). Příčiny mohou být hormonální nebo organické (záněty či nádory dělohy).

tonytony
12. pro 2010

@eyael Já vím, já s tím mívala problémy, ale špinila jsem třeba jen pár dní a malinko, teď je to divný- od té doby, co beru Proveru od dr. z caru, která by mi to paradoxně měla zlepšit a prd- lituju, že jsem ji vůbec nasazovala, ani cyklus mi nezkrátila, jak měla☹ Fakt mě to štve, půl roku čekám na další pokus a vše se jen sere- tohle, pak ty svátky- lup další měsíc v háji☹ ale vím, že to znáte dost dobře, že to tak asi bývá... a že nejsem sama☹ Tady určitě ne...

eyael
12. pro 2010

Asi u 10% žen se vyskytuje špinění uprostřed cyklu, trvající většinou jeden až dva dny. Bývá to častější u žen s dlouhými cykly. Špinění se objevuje v období nejplodnějšího bílkového hlenu, čímž hlen dostává hnědý, růžový nebo červený nádech. Je to dáno náhlým poklesem estrogenu před ovulací, není třeba se tím znepokojovat, naopak - v těchto dnech je žena nejplodnější. Pokud však špinění trvá déle než dva dny, pokud přetrvává i po vzrůstu bazální teploty nebo pokud se místo špinění objeví jasně červené krvácení, je třeba to konzultovat s lékařem.

eyael
12. pro 2010

@tonytony - to tedy nejsi, tohle tu řešíme pořád, bohužel...

eyael
12. pro 2010

jestli tě trošku můžu uklidnit, já už čekám od ledna ☹ nejdřív vysokánský tlak, takže půl roku medikace, u které se nesmí otěhotnět a pak kontrolní odběry. Pak zas virozy, dvoje ATB, zavřený CAR přes vánočnís svátky a další půlrok v háji. A je tu zas leden ☹

tonytony
12. pro 2010

@eyael No, právě já vím, že vy tady to znáte☹ Je mi to líto u každé z vás a se... za všechny, že to tak je, kruci!

tonytony
12. pro 2010

@eyael jinak já mám dlouhé cykly, anovulace, špiním ale fakt až ke konci cyklu- před MS, ale teď teda s tou proverou fakt úplně debilně a divně☹ Nevím, jetsli to může souviset i s tím, že piju navíc kontryhel v první polovině cyklu na lepší sliznici, tak se mi prostě "dýl" pak odlupuje, ale to už asi fantazíruju☹ Celkově mám nějakou fakt depku, od té doby, co mi posunuli to IVf kvůli vánoč. svátkům o další měsíc a ten prosince u mě vždy byl hnusnej( úmrtí, potraty), tak jsem na ránu!

ejviska
13. pro 2010

@tonytony ja uz spinim tedka 5.den pred ms a taky mi to leze krkem. Porad jen kdyz jdu na zachod, tak na papire. A to jeste spis jen rano, toz takove na hov... A uz tu mrchu chci, at mam pokoj. TAk bud at prileze nebo at nechodi vubec. Tak me to nebavi!!!!

cepecek
13. pro 2010

Ahoj holky,
hlásím, že stále žijeme - no spíš přežíváme.... Stále u nás sněží - takže se ven nedostaneme hnus. Maruška má rýmu. Tomík je protivný - stále by se nosil a Anička mi do 24 nespí a nespí ani ve dne. Jsem unavená a vyřízená. Nic nestíhám a do toho se mi přestalo dělat mlíčko, tak jsou děti na 100%umělé stravě. Tomík sní 125ml co tři hodiny a anička stěží 75ml. Je to sní boj o každý lok. Jinak já stále krvácím a to hodně - už toho mám taky plné zuby a teď mě ještě začali bolet klouby a nemůžu pořádně chodit. Zatím mi našli jen ostruhu v patě a v lednu mě čekají nějaké podrobnější testy a ty hlavně protože jsem zhubla 27kg a stále hubnu a to jím sladké jak o život a nikdo neví proč.
Tak se loučím - moc na Vás myslím.

ejviska
13. pro 2010

@cepecek od porodu jsi zhubla 27kg????? 😲

cepecek
13. pro 2010

@ejviska - jj a to jsem nabrala jen 10kg s dětma🙂. Já jsem měla vždy nadváhu a mám stále z čeho hubnout, ale dr. se to nějak nelíbí či co ....

ejviska
13. pro 2010

@cepecek ty vado, to musis uz byt desny hubenour, teda. To sestinedeli uz melo skoncit, ze jo? A neni to jenom tim "stresem" a ze jsi porad v poklusu...
To si nedovedu predstavit, ja zhubla 10 kg rychle po porodu ( nabrala jsme 18kg ) a vypadala jsem jak nemocna ;)

tonytony
13. pro 2010

@ejviska No, to já už fakt 7. den špiním na WC do mísy hnědé kousky sliznice- docela dost( pardon) se slabým čirůčkem hnědé tekutiny, denně to je na 2 slipovky- je tam minimum, ráno taky nejvíc... Já jsem na špinění před MS fakt zvyklá, ale to je fakt jen minimálně, jak říkáš na papíře na WC, tohle je výrazně víc a dýl☹ Sere mě to nebetyčně!!!

ejviska
13. pro 2010

@tonytony to ti rozumim, taky me to sere!!! 🙂

Ja vyhlizim Paju, jsem zvedava...;)

fiallinka
autor
13. pro 2010

@cepecek čepečku, tož já jsem tak trošku čekala, kdy to přestaneš zvládat... já teda nemůžu na dálku moc soudit, ale vypadá to na klasické vyčerpání dvojčatové maminy + ty máš ještě jedno dítko k tomu... s tím jídlem to musí být u malých hrůza - z toho, že mlíko nemáš se netrap (to se řekne, co), protože to tak má prostě u dvojek skoro každá... že do malé jídlo těžko dostáváš, je na psychiku horší - mně teď Kájuša hezky pije a vidím, jaký je to od minula rozdíl...

S tím hubnutím - těžko říct, ale podle mne to je vyčerpáním... já jsem minule přibrala 16 kg, ty jsem zhubla do 3 týdnů po porodu a pak ještě asi za další 4 měsíce nebo i míň dalších cca 8 - takže v konečném důsledku vlastně 24, jestli to tak počítáš taky... pak se to zastavilo a při dalším těhu za rok a něco jsem startovala z víceméně stejné váhy, takže těch 8 kg bylo zpět...

A mně dvojčatové těhu zas způsobilo plochou nohu a permanentní bolesti v ní, chodila jsem i na magnety a rehabku, ale pomohlo jen trošku... a noha se celá zvětšila...

Tím se tu nechci litovat, ale při stresu kolem 3 děcek mi to prostě nepřijde až tak nenormální... a co tvůj chlap, zapojuje se dost? Hlavně to nevyspání na hubnutí strašně "pomáhá"...

fiallinka
autor
13. pro 2010

Čepečku, a špinila jsem 8 týdnů...dost...

A chtěla jsem taky nahlásit, že už máme 2,90 kg... ale OPRAVUJU se, Kája má už 2,90 a 50 cm, já mám teda mnohem, mnohem víc 🙂. Nenechám se zblbnout..... 🙂

eyael
13. pro 2010

@cepecek - asi to bude jak píše @fiallinka - je toho na tebe moc! Sice se to srovná, ale do té doby to člověk potřebuje nějak přežít ☹ držím palce, já vím, že se to dobře říká, ale to chce klid, nadechnout, zhluboka vydechnout a začít v klidu znovu 😉 😵
@fiallinka - no vy krásně rostete 😅 😎

eyael
13. pro 2010

@tonytony, @ejviska - holky, já mám taky nějakou depku depresivní mrchu ☹ nějak se nemůžu k ničemu dokopat, dělá mi problém i uvařit nebo umít nádobí, natož si hrát s malou. Já nějak nemám energii ☹ vánoce jdou totálně mimo mě, v bytě bordel jak v tanku, jen hasím největší požáry typu vytřít a utřít prach, na nějaké větší šůrování se můžu vykvajznout ☹ nazdobeno taky nic... jen jsem jaksi zázrakem napekla cukroví, to je všechno. 😠

ejviska
13. pro 2010

@eyael to urcite zase prejde ;) Ja se zase tesim na VAnove, na hory 🙂
@fiallinka to jste sikovni 🙂 teda obe sikovne!

tonytony
13. pro 2010

@eyael
@tonytony Tak koukám, že v tom nejsem sama☹ Já si přijdu jak mimozemšťan tady☹ Kolem mě všichni v pohodě, veselí, těší se, scházeli by se atd. a já na nic nemám náladu a nejraději bych se zahrabala 10m pod zem☹ Já jsem ty 4 měsíce sbírala síly na 2.boj, plánovala, vymýšlela, co vše udělám líp, co budu pít, jíst atd. a pak, jak mi posunuli v Caru ze dne na den den před začátkem protokolu IVF o další měsíc kvůli svátkům, tak jsem se totálně blokla a teď bych se na vše nejraději vyprdla☹