Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
21. pro 2010

@kukucka78 to je ještě docela brzo, nehaž flintu do žita 🙂... já osobně bych to viděla tak na ten 10. den... někomu to test ani neukáže, ale to jsou fakt výjimky..

@cepecek ojojoj, to je prekérka... ty nemoci jsou fakt hrozné, navíc u všech naráz ☹... a babička ☹, ach jo... jediné pozitivní je, že manžel bude celý den se všema - uvidí, zač je toho loket...

kukucka78
21. pro 2010

@tonytony jeje si zlatá že ma tak utešuješ dakujem

kukucka78
21. pro 2010

@fiallinka dakujem za podporu

veruleg
21. pro 2010

ahoj holky, nejak ted neni cas na internet 😕 U nas zadna zmena, dnes zrovna prijela rotte tante, takze tento rok nic 😠
Tak preji vsem krasne a pohodove Vanoce a jen same // v novem roce 2011. 😉

beeba
22. pro 2010

Ahoj děvčata, všem Vám přeji krásné svátky a samozřejmě, aby se v roce 2011 objevily //. Taky přeji zdravé dětičky, hodné manžely a prostě spoustu štěstí 🙂 🙂 🙂

tonytony
22. pro 2010

Holčičky, i já přeju krásný Vánoce- každému v rámci konkrétní situace a v tom novém roce( s mojí šťastnou 11kou)ˇkaždé z nás minimálně jedno miminko buď v náručí nebo aspoň v bříšku🙂
Moc taky všem děkuju, že tady jste a za podporu🙂 Bez Vás by to totiž vše bolelo ještě mnohem víc☹

eyael
22. pro 2010

ahoj holky, i já se přidávám s přáním, vše podstatné už jste řekly, takže prostě vše nej-nej-nej a ať se vám splní vše co si přejete 😉 hezké Vánoce!

cepecek
23. pro 2010

Ahoj holky,
tak dnešní poradna dopadla tak, že Anička i Maruška mají zánět průdušek - tak mají antibiotika. Anička nemůže ani brečet . Takže na svátky jsme doma a k našim nejedeme (. Takže tu budu s tchánovcema a úžasnou švagrovou. Už teď je mi z toho zle.

Jinak váhy ve dvou měsících Tomík 5,700g a 61 cm a Anička 4,700 a 58cm

ejviska
23. pro 2010

Ahoj holky, po delsi dobe vas vsechny zdravim! Konecne doma z hor 🙂 Vsem preji krasne VAnoce, do noveho roku splneni vsech prani a hlavne tech miminkovskych. 😵

ejviska
23. pro 2010

A jak dopadal ta Paja???? Neukazala se tu?

paja1
25. pro 2010

@ejviska Zlato opět nic.Pročti se pozpátku je to tu píslé.V lednu jdu ,ale už naposledy.Vím to už jsem říkala,ale ted jo,penízky nejsou.

paja1
25. pro 2010

Holky všem krásné a pokojné svátky.Hodně štěstí a zdraví do Nového roku.Všem ať se konečně splní to naše veřejně-tajné přání.A ať je ten nový rok 2011 úspěšný a hlavně plodný,až nám ztoho všem bude špatně.Pája 🙂

ejviska
26. pro 2010

@paja1 😀 to je krasne prani. Tak ti taky preji, at je ti hned od unora spatne od zaludku 😉

eyael
29. pro 2010

holky, poradíte mi pls? https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jak-vysv... díky předem...

ejviska
29. pro 2010

@eyael
Ahoj, no my toto resili s kreckem ( coz ve srovnani s kocickou neni moc mazlicek 😉 ). Kdyz umrel prvni, tak jsme ji rekli, ze utekl a ze si asi nasel nejake teple mistecko ve sklepe a ma se tam moc dobre. Ale pak jsem si rikala, ze jsem ji mela rict, ze umrel, protoze proste smrt k zivotu patri. U druheho jsme ji rekli, ze umrel a vzala to dobre. Ona je teda vetsi nez vase.
Ja bych ji to vysvetlila po pravde, ze byl moc nemocny a "stary" a ze je v nebicku a kouka na ni.
Vlastne, kdyz mela mala tri roky, tak nam pejska prejelo auto. A tam pomohlo, ze jsme mu udelali hrobecek a ona mu namalovala obrazek a dala mu tam hracky. A porad na neho vzpomina, ze je v nebicku.

ejviska
29. pro 2010

Jeste jedna vec... deti se na hodne veci divaji jinak nez dospeli. Napr. pohadky v knizkach. Vsichni jsme je cetli jako mali a ted, kdyz je ctu dceri, tak koukam, co v tech klasickych pohadkach je! Byli chudi, tak tatinek zavedl deti do lesa.....nekdo nekoho zabil, sezral, rozrezal bricho vlkovi atd...... A myslim, ze nas to nijak nepoznamenalo.
Treba v te Pernikove chaloupce....ja si predstavim, ze tatka odvedl deti do lesa, aby tam umreli hlady a to dite spis vidi, ze objevili tu kouzelnou chaloupku, meli dobrodruzstvi, nacpali se pernikem a jeste se zbavili zla= carodejnice.

ejviska
29. pro 2010

@eyael jeste jednou jsem si cetla tu tvoji otazku, toho ja bych se nebala, ze si ona vztahne na sebe nebo na vas "injekce, uspani, nemoci" Takove male deti tak nepremysli. Nase dcear se v tom veku vzdycky ptala, jestli uz umreme, kdyz jsme stari apod... tak jsem ji rekla, ze vubec ne, at se podiva, kolik let ma babicka v penzionu a bylo 🙂 A ted uz ji vysvetluju, ze umiraji vsichni lide, nejenom stari.

briuska
29. pro 2010

Ahoj holčinky, mohu se k vám přidat? Už nějakou chvilku to tu pročítám, a říkala jsem se, že je brzy psát, že se také snažíme a nejde to, když teprve třetí pokus nevyšel...ale dneska jsem z toho taková smutná a tak sem přeci jen píši. Jedno děťátko už máme, trošku odrostlé 🙂...je mu 12 let (těhu neplánované)...a teď, když se snažíme, tak nic. Jak dlouho jste čekaly, než jste zašly k Dr.? Přemáhá mě netrpělivost, ale nechci to hektit....

briuska
29. pro 2010

@ejviska moc hezky jsi to popsala.......a jak píšeš, i smrt k živou bohužel patří

ejviska
29. pro 2010

@briuska ahoj, my sli k dr. po necelych trech letech snazeni, uz je mi 35. To se snazite 3 mesice?

briuska
29. pro 2010

@ejviska...ano, tři měsíce. Vím, že je to velmi krátce. Ale v lednu jdu k Dr. na kontrolu, mám na vaječníku cystu, tak jsem si říkala, jestli se jí mám zmínit, nebo to nechat být. Tři roky mi ale přijde opravdu dlouhá doba, to jste skutečně trpělivě čekali, zda to vyjde? Asi jsem tedy nemožně netrpělivá ...(mě je 32)

ejviska
29. pro 2010

@briuska no cekali 🙂 Ono to jaksi uteklo rychle. A navic my mame spolu 6-ti letou holcicku, ktera se povedla prirozene na jeden pokus, tak mozna i proto. Vlastne po roce a pul jsem zkousela Clostilbegyt, to nepomohlo a po tom dalsim roce jsem se objednala do Caru. Tam jsme byli v lete a v rijnu bylo 1. neuspesne IVF. A na dalsi pujdu event. az v lete. Ten vek taky neprida, ja mela v lete 35 😒
Ja bych na tvem miste poslala muzicka na spermiogram a kdyby byl v poradku, tak bych tomu dala rok a pak to zacala resit. Ale to bych udelala ja 😉

briuska
29. pro 2010

🙂 ....tak to jo, já myslela, že jste skutečně čekali a snažili se 3 roky a až pak to začali řešit. Tak to ti držím palce, až půjdeš podruhé!! já si říkám, že nesmím blbnout, ale je to těžké, známe to asi všechny, jak je silná touha a následné zklamání.... Asi jsem zaskočená, že prve jsem otěhotněla ani nevím jak a teď, když chci tak to nejde. Přála jsem si, aby byl co nejmenší věkový rozdíl, i kdybych otěhotněla teď, bylo by to 13 let.

fiallinka
autor
29. pro 2010

@briuska z nás si příklad neber, my jsme tu vesměs tragédky 🙂, kterým nešlo ani to první a musely jsme to řešit ivf 🙂... ale obecně - pokud už po třech měsících cítíš potřebu to řešit, tak tě asi víc uklidní, když to trošku budeš řešit, než když se na to vykašleš a budeš nervozní 🙂. Ale že je naprosto normální otěhotnět do roka i více, to ti asi psát nemusím, že 🙂...

Takže bych to řekla doktorovi, když už tam jdeš, jen ať tě ujistí, že jsi v pořádku... a pak bych si třeba zkusila měřit teplotu nebo jinak sledovat ovulaci... tím se uklidníš hezky sama doma a zjistíš, kdy na to vlítnout 🙂... a kdyby to za pár měsíců neklaplo, tak spermiogram...

Ale rozhodně si to zkus v hlavě trošičku přenastavit, prostě ne, že to nejde, jen že JEŠTĚ to nevyšlo a vyjde to BRZY 🙂, ju? Napoprvé vám to minule vyšlo, protože to bylo neplánovaně 🙂

ejviska
29. pro 2010

@fiallinka ahoj! Jak je? Uz se to trosku "ustalilo"?

fiallinka
autor
29. pro 2010

@ejviska čau, tož těžko říct - vánoce měly teď dost jiný režim, řekla bych, o hodně drsnější 🙂 a jsem z toho spíš unavená... štědrý den bylo dost tóčo, Jurča hrozně zlobil, manžel byl naštvaný - ráno si kvůli němu rozrazil palec na noze - Kája celý den řvala... takže tak...

Ale jinak binec dělá spíš mladý pán než Kájuša 🙂

ejviska
29. pro 2010

@fiallinka hm, no neni to lehky! Ale bude jenom lip a lip 😵

fiallinka
autor
29. pro 2010

@ejviska ale abych pravdu řekla, tak tenhle "režim" by v podstatě byl i jen s Jurýskem, ten čurbes tu dělá skoro výhradně jen on 🙂, takže já to hodnotím zatím jako "dobrý" 🙂

fiallinka
autor
29. pro 2010
ejviska
29. pro 2010

@fiallinka no krasne!!! 😵