Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

paja1
28. led 2011

@veruleg Jsi hodná,věřím my co to tu tak prožíváme i na jiných diskuzích,tak si přeme jedna druhé a určitě je to upřímné.Věřím tomu,že jo.Díky přeju všem co se snaží at máme brzy //.Já už jsem ted fakt naposledy. 🙂

A osmerčata si děláš kozy.To bych si nepřála.1-2-max 3,ale u mě je to nějaké komplikované.Už jsem šla po 13.a to jsem měla většinou zaváděné 3-4.a nikdy nic.Asi se jim nelíbím.

ejviska
28. led 2011

@paja1 ja te fakt neskutecne obdivuju, jit 13x, resp. 13x ty nervy... A zvlast kdyz jedno ditko mam, ja bych to urcite nezvladla.

cepecek
28. led 2011

Ahoj holky,
hlásím, že žijeme. ¨Byli jsme na 3měsíční prohlídce a Tomík 65cm a 6400g, Aninka 61cm a 5200g. Nejsme očkovaní, protože jsou zase oba nastydlí - no teda máme zase kašel a sedí jim to na hlasivkách, ale zatím jsme bez antibiotik. Dneska jsem volala do CAR a máme za úkol vybrat si co s ostatními mrazáčky(12kusů) a bylo nám doporučeno darování. Tak nevím jak se rozhodnou - nevíte některá kolik se platí za darování embrijek?
Zatím papaap

paja1
28. led 2011

@ejviska Ale zvládla.Mě to jednu dobu nějak ani nedrželo,to byli období kdy Katka pořád nějak mě potřebovala.Nechci říct,že je to jiní,ale věčně je venku,s kámoškama,a kluci a MTV-televite.A tak je často i v pokojíku.Prostě nějak jsem často sama.Já vím to je normální,ale to druhé by to prostě chtělo.Tak uvidíme.to jsou ty mateřské pudy.

paja1
28. led 2011

@cepecek Za darování embryek,nevím kolik dají dárcům,ale my jsme platoli za (4embryjka),které nám rozmrazili,a z nich zbyli 2.A platili jsme za tu (várkuú 25tis.Taky mi nabízeli nějaké za 15tis,ale ty prý neměli všechny testy,dřív být nemuseli -ted jo.Ale prý se nebylo čeho bát.Záleží kolik těch miseček máš -po kolikati měli by ti dát za každé.A ty máš úžasné embryjka-vždycky se ti chytli-hned bych je brala,Drž te se.Dětičky pěkně rostou super.

ejviska
28. led 2011

@cepecek ahoj. Kdo jako by mel platit za darovani embryjek? Ty? JA myslim, ze ty to darujes zdarma, ale ten komu je treba daji, tak za to plati.

fiallinka
autor
28. led 2011

@cepecek ahoj, tož já taky nevím, že by se za darování něco dostávalo... a váhy a míry krásné.. a co ty, už je líp?

Pájo, ale vy máte darované jen vajíčka, ne?

tonytony
28. led 2011

@paja1 Ty teda nejsi žádná troškařka🙂 Moc držím palečky!!!

Jinak já už to mám za sebou- teda zatím jen dnešní OPU... Jen noc byla šílená, malá měla teploty, dělali jsme i zábaly, spala jsem asi 2hod. a ještě po kouskách, jela z hrůzou do agentury, ale teplotu jsme ráno srazili, takže nám pohlídali, ale fakt tak zbytečný nervíky a starosti navíc...

Už před OPu mě tentokrát děsně bolelo břicho- to minule vůbec, no a po probuzení teda děsný křeče a na zvracení... Sestra mi říkala, že mi hrozí hyperstimulák, že už mi dali 2 injekce a že mám ještě teď každý den píchat jednu- bdali mi je s sebou, ale k tomu nedali injekce ani stříkačky a jak jsem byla oblblá po narkoze a bylo mi zle, tak jsem si to uvědomila až v autě☹
No a taky mi dali injekci na bolest... No a výsledek je 21 vajíček- takže o 1 víc než minule, ale narozdíl od minule jsme si nechali oplodnit všechny, tak jsem moc zvědavá, kolik se jich oplodní a kolik Bobíčků z toho bude...

Je mi teda fakt nic moc...to u 1.IVF to bylo lehárko, přitom vajíček prakticky stejně, tak nevím, co a proč je jiné... ale to vem čert, hlavně ať to, BOže, vyjde...
Mám hodně pít a odpočívat, tak se o to jdu snažit...

ejviska
28. led 2011

@tonytony ja mela taky nejak 20 vajicek, uz nevim, ale tesne pred OPU me bolelo bricho desne a po OPU mi bylo dost zle, jako hodne zle. Ten den do vecera, motala se mi hlava, spis z narkozy. A nedala jsem si dat injekci od bolesti, coz byla blbost, pak jsem se cpala Brufenem. No kdyz si vzpomenu....a to mam absolvovat znova :/ A jeste v lete, to se na koupaku ani neukazu....🙂
Tak drzim palce, at je co nejvic vyvijejicich se 🙂 Kdy si mas volat?

paja1
28. led 2011

@ejviska Platí ,ale dárkyně dostává taky peníze i když jsou to mražáčci.To by pak nebylo tolik dárkyn a ani těch darovaných embryjek.určitě zato jsou nějaké penízky,a je to zasloužené,.Proč by to měli shrábnout v centrech všechno.

ejviska
28. led 2011

@paja1 ted si vzpominam, ze v autobuse byla reklama, ze za darovani spermii je 1-2 tis.kc ( uz nevim), za darovani vajicek 10 tisic. Pokud nekdo vylozenen podstoupi stimulaci kvuli tomu.

paja1
28. led 2011

@ejviska Ve Zlíně když jde dárkyně dát vajíčka tak má za to 15tis.To vím určitě,dáváme to.A za embryjka je od 15-25 tis.Asi z toho má něco centrum,ale mimimum.A hlavně ,že jsou holky co ty vajíčka darujou,bez nich by to nešlo.

ejviska
28. led 2011

@paja1 jako ta zena, co daruje embryo, tak dostane 15-25 tis?
Ja vim, ze nekdo se rozciloval, ze ten "prijemce" za to plati, pritom darce nedostava nic 😕 Jako daruje to zdarma CARu a ten CAR za to inkasuje od prijemce.
Nemyslim, ze by darce neco chtel, ale proc to nema zdarma prijemce.

paja1
29. led 2011

@ejviska Já to vím,že mě říkal mudr CHovanec,že kompenzují dárkyni,A od nás z práce jedna taky darovala ,ale vajíčka a peníze dostala.Já si myslím,že když to třeba stojí ty darované embrya tak Já za ně zaplatím třeba tis,ale musí mě na ně nachystat a to taky stojí peníze jen ta unjekce Dipre.....stojí skoro tis,a já jsem ju od nich minule v té ceně měla.Tak jsem z toho blbá,ale myslím si ,že nějaké peníze ty dárkyně dostanou.

eyael
29. led 2011

darování vajíček (oocytů) a embryí je dle zákona povinně zdarma, přičemž CAR může dárkyni uhradit prokazatelně vzniklé náklady se získáním (vajíček, embryí), tj. stimulku a zamražení. Ale není to povinnost.

tonytony
29. led 2011

Tak já si teď volala a jsem trošku zklamaná, z 21 vajíček jen 16 bylo zralých k oplození a z nich se oplodnilo jen 12, což je nakonec stejně jako minule, kdy jsme nechávali oplodnit jen 15... Tak se bojím, že nezbyde po PGD nakonec nic☹ Když minule bylo jen 1 z těch 12 ok... Tak trošku zklamání... ale musíme bojovat dál...

ejviska
29. led 2011

@paja1 a kolik plati prijemkyne za darovane vajicko?
@tonytony ja to mela uplne podobne, 12 se oplodnilo a pak PK prezily dve blastocysty. Jsou to desne nervy. JA si tehdy uz vubec nemela volat a prijit az k ET, tak jsem se bala, ze nezbyde nic a uklidnovala ma embryolozka, ze urcite ANO! Drzim palce! To PGD to vyselektuje jeste vic, to je jasny. Ale budes mit to nejlepsi!

tonytony
29. led 2011

@ejviska já se minule taky dověděla výsledek, že je jen to 1 těsně před ET až tam- ta cesta tam byla šílená☹

ejviska
29. led 2011

@tonytony ja tam vlastne volala den predem, protoze jsem nevedela, jestli mam prijit v deset nebo jestli uz je ET v 10h. A ptala jsem se, kolik jich zbyva a embryolozka mi rekla, ze "to radsi ani neotvirali, ze nevi, ale ze vyvoj byl dobry". No a byly dve! A byla tam se mnou holka, taky mela pres 20 vajuch pri OPU a zbyly ji po PK taky jen dve. I kdyz Slovakova se divila, ze nam nezbylo na zamrazeni.

tonytony
29. led 2011

@ejviska No, jo, je to nevyzpytatelný a nic s tím hlavně člověk nenadělá...

paja1
29. led 2011

@ejviska Já jsem ted taky měla dárkyni s čerstvými vajíčky a naše sperma.A Platila jsem opět tech 82tis-15slevu.Takže 67tis-hrůza a vim,že 15tisíc dali té dárkyni.Jinak jsem dostala taky 12 vajíček a oplodnilo se 10 a z toho mi zbyli jen ty dvě blasto a dvě ty horší co jsem si taky dala.Oni říkají,že vlastně dají ty vajíčka oplodnit,a z těch co se oplodní tak to u mě bylo 10.A z toho většinou zbyde těch největší kvality a co jdou dál ve vývoji a jsou i kvality 1 atk asi 20%.max 30% Ted mi to vysvětlovala.Dokonce jsem pochopila,že i ty blastocysty můžou zůstat horší tudíž třeba dvojkové kvality.No děs.Já jsem teda měla obě jedničkové a jednu expandující,ale známe to ,že:Až budu mít někdy víc času písnu ti,ale asi do schránky,mám něco v kdyby to nevyšlo v plánu,ale to až pak.Nějak jsem se ptala v té Repromedě Brno.chodí tam holky na darované taky je to rychlé,ale zaručují za ty peníze víc.Ted už to raději nerozebírám,psala jsem dokonce tam a ozval se mi přímo asi-ředitel nebo primář nevím přesně.A pokud by jsi mi napsala e_mail přeposlala bych ti tu zprávu,ale je jen na přeštení a posouzení.A už od listopadu,původně jsem tam chtěla už ted.A je tam i kámoška z vedlejší diskuze a té z 12darovaných vajíček zústalo 10,a zavedli jí 2 blasty a dolonce se jí chytli,ale odešli.Ale ješta jí zamrazili tak je mi to divné,že měla i na zamrazení.Já sice nevěřím,že by stím kšeftovali,ale člověk přestává věřit všemu.Už jsme do toho dali 250tis+82+25+Když tak ti pak písnu.A zase píšu romány. 😀 67 to je hrůza.

cepecek
29. led 2011

Holky fotky ze křtin 🙂

paja1
29. led 2011

@cepecek Moc hezké,taky bychom křtili,jsem katolik,a Katka měla i příjmání.Moc pěkné,ale pro tebe určitě náročné.Ta má kámoška co má ty dvě holčičky budou jim 3 v červnu.Tak jedna z nej,kamarádek,člověk říká jak je super mamina,ale nedávno prohlásila a nikdo jí nevěřil,že párkrát šílela do toho roku,je to záhul,klobouk dolů.A ječtě se semtam kukneš na nás.Tak at se Vám jen daří.

ejviska
30. led 2011

@cepecek a to jste meli dve kmotrenky nebo jednu?

cepecek
30. led 2011

@paja1 - no já si myslím, že se to zvládnout dá, ale večer padám únavou. Musím říct, že je to lepší než s prvním dítětem. To člověk nevěděl nic. Teď je to lepší. Myslím ,že kdybych dvojky měla joko první, tak bych do druhého dítěte nešla, a je to asi tím, že prvnička fakt neví co a jak 🙂
@ejviska -měli jsme dvě kmotry Tomík měl tchýni a Aňulka mojí maminku. Jinak Tomík je pokřtěný Jan a Anička je Žofinka🙂

ejviska
30. led 2011

@cepecek to je hezke, ze babicky jsou kmotrenky. Ovsem jak k tomu Tomik prijde? 😀 😉 😉 😉 😉 Delam si srandu, moje tchyne odjela v pondeli, byla nas navstivit. Jako je hodna, ale fakt hodne zvlastni... nejka jsem si vzpomnela, ze ji taky nemusis.

paja1
30. led 2011

@cepecek Je to možné.ona ta kamarádka sice má kluka tomu je už 17,ale to je roků mezi nima,že si člověk nic nepamatuje.Tak se mějte a ve zdraví.

tonytony
31. led 2011

Tak 1 embryjko to už vzdalo, další 3 vypadají, že to taky vzdají... Takže 8 snad zatím bude ještě bojovat, ale je to už tak o 3 míň než minule, tak se fakt mám důvod bát, že nezbyde nic, když minule bylo jen 1( tenkrát z 11) v pořádku po PGD☹

cepecek
31. led 2011

@ejviska - no příjde k tomu tak, že jsem to udělala pro klid v rodině. Už tak mám na talíři, že se holky jmenují podle někoho z mojí strany a že jsme nevybrali jména jaká chtěli oni. Ale už teď lituju, že jsem ji za kmotru vzala. Měla jsem dát svého taťku. Oni stejně nejsou veřící a ještě se při křtu Marušky smáli jaké to bylo a tak. Jinak moje tchýně je tak úžasná, že co jsou děti nemocné, tak jsem ani jednou nepřišla ( a ty bydlí pod náma) Je uražená, že jsem si jí dovolila říct, že by nám mohli trošku přitopit, když jsou děti nemocné (máme tady 20C a v noci jen 17). Tak se urazila a stejně se netopí, ale ona je teď jak na trni, protože koncem února čeká druhé mimino švagrovka a už teď to naše hraběnka špatně snáší chudinka a nikdo jí nepomůže. Já si nemám na co stěžovat mě noc není a vše zvládám. Slova mé tchýně.....

cepecek
31. led 2011

Omlouvám se, že jsem si vylila srdíčko, ale už mě to tu fakt ser. Kdyby nebylo muže tak už jsem dávno pryč..... Jsem ta nejhorší a vše dělám špatně ale naše hraběnka a její děti jsou nejlepší...