Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

tonytony
2. únor 2011

@katy2
@paja1 Holčičky děkuju... škoda té špatné minulé zkušenosti, která mi tu víru a naději bere... Už nechci skuhrat a dělat tady blbou náladu... Když si vzpomenu, jak jse v téhle fázi hýřila při 1.IVF štěstím a vírou, že 6 je super- 1 nebo 2 na zavedení a zbytek na zálohu do mrazáčku apak ta facka jako prase a byť se našlo jedno jediné a prý nej nej a potvrzené, že i zdravé a stejně se nechytilo... Prostě děsný... Ten pocit, že není ani nic v záloze v mrazáčku a vše znova někdy za půl roku☹

tonytony
2. únor 2011

@katy2 Tobě držím na zítra moc palečky, a´T najdou hodně dpobrých vajíček a ať je pak co na ET i na KET🙂

katy2
2. únor 2011

@tonytony to je dobre, ze sa tu vyrozpravas... naladu tu nekazis.... ide ale o teba a o tvoju psychiku... ja som mala napr dost embryjok na KET a nic z toho... zo vsetkeho toho mnozstva vajok a embryjok a pokusov mame nase slniecko... a myslela som si ze bude to na viac deticiek... teraz ideme na 3.IVF ale uz kvoli veku ako samoplatci.... niekedy to fakt nie je o mnozstve... nech to tentokrat vyjde... budem sledovat, akos ato dalej u teba vyvija... sme na tom s cakanim priblizne rovnako....

katy2
2. únor 2011

@tonytony dakuejm 😉 ja inak KETkam moc neverim, mali sme ich dost a nic.... 😒

tonytony
2. únor 2011

@katy2 Jasně, spolubojovnice🙂 Kolik Ti je let?

katy2
2. únor 2011

@tonytony o chvilu 41 😝

tonytony
2. únor 2011

@katy2 Tak to máš můj obdiv! Ale je to krásný🙂

paja1
2. únor 2011

@katy2 Ty jsi měla hodně KETŮ? Já jsem ted po 13-ale z toho 4 svoje-špatné a pak darované embryjka KET a to asi 5x a nic,devátý pokus darované čerstvé-bylo pozitivní,odešlo s měsíčkama,pak co zamrazili tak zase nic.Loni po asi 5leté pauze v září ET darovaných a nic,v listopadě KET MRAŽÁČCI NIC,A TED MÁM POSLEDNÍ POKUS čerstvé od dárkyně.Můžu se zeptat ty máš 1 dítko,bylo po ET?KET? A na který pokus?Jestli ti neva,že se rozepíšeš?Jsem zvědavá.Já budu mít v březnu 39.

katy2
2. únor 2011

@tonytony dakujem 😉
@paja1 1.IVF bolo bez ET, lebo pri ET dr. zistil, ze mam neprechodny krcok maternice a tak musel vsetko zamrazit a ja som sla na dilataciu krcka v dalsom cykle.... z toho boli 3 KETka - vsetky neg.
2.IVF - ET pozitivny - cakali sme dvojky ale jedno babo to vzdalo, ostala nam dcerenka.... a dalsie 3 KETka - vsetky neg.
Teraz vyskusame este toto IVF - mam nadej, ze ET by mohlo vyjst, vyzera to aj na 4-dennu kultivaciu tak snad.... co zostane dame zmrazit ale ja na KETka v mojom pripade neverim....
Inak manzel ma azoospermiu, takze bol na M/T.... Spermijky mame zmrazene....

paja1
2. únor 2011

@katy2 Taky jste si prošli hodně.Tak at se Vám zadaří.Kdy máte Opu?

paja1
2. únor 2011

@katy2 Už to vím asi v pátek vid?Tak ti budeme držet pěsti.Musíme věřit. 🙂

katy2
2. únor 2011

@paja1 dakujeme 🙂 aj ty uz mas vela za sebou... drzim palce 😉 OPU mame zajtra o 9.00 🤐

paja1
2. únor 2011

@katy2 tfuj,tfuj,tfuj,Tak hlavně kvalita,at jsou krásné a schopné.držím pěsti,vzpomenu si pak nám dej vědět.dobrou 🙂

katy2
2. únor 2011

@paja1 dakujeme 😵

tonytony
3. únor 2011

Tak dnes jedeme odpoledne do Caru- ještě nic nevyšetřovali, takže nic ještě nevíme, ale rýsuje se zase nakonec prý těch 6 embryjek jako minule na dnešní vyšetřen PGD... Jen mi je bohužel fakt dost zle- krk, průdušky, manžel už 2.den teplotuje, takže to moc dobrý teď není a navíc mám fakt asi rozjetý hyperstimulák, protože to břicho je děs, ani ohnout se nemůžu a funím jak vagon... Takže, jak to dnes vše dopadne, teda nevím... Přemýšlím, jestli si neudělat aspoň výtěr, kdyby to bylo na ATB, že by to bylo možná lepší než mít bacila v sobě, ale spíš je to jen viroza a s tím nic nezmůžu☹ Každopádně jsem vděčná za to, že se rýsuje aspoň těch 6 embryjek jako minule k vyšetření, že by tam zase aspoň to jedno zdravé mohlo být... Jen se strašně bojím, že si ho tou nemocí zabiju☹ Nemáte někdo zkušenosti, jak moc to je průšvih být nemocná v době ET? Teplotu nemám- já na teploty ale netrpím, ale bolí v krku a na průduškách a prostě se cítím tak nějak nemocně, rýma ani kašel není... ale manžel i malá teploty měli, takže to bude asi to samé... Myslíte, že se to dá zvládnout nebo je to v háji zeleným předem?
@katy2 Tobě na dnešek moc držím palce, a´t je úrodička🙂

ejviska
3. únor 2011

@tonytony neblazni!! Kolikrat je nekdo tehotny, nevi o tom a ma virosu. Ted jedna holcina mela virozu nebo chripku, horecky, kdyz byla tak 4.-5.tt a je v pohode. Spis aby ti ET neodlozili kvuli OHSS, pokud ho mas.

fiallinka
autor
3. únor 2011

@tonytony ona ta nemoc paradoxně uchycení někdy uchycení pomůže, protože imunita je oslabená.... tak těžko říct. Ten ohss by byl docela blbý, to bych nepodceňovala, řekni jim to... uchycením embryí se to může zhoršit, hlavně, pokud by se chytly dvě...

katy2
3. únor 2011

mame 4 vajicka... som trochu sklamana, ale nejake embryjka z nich budu na ET.....
ET v pondelok.....

ejviska
3. únor 2011

@katy2 a mas si volat zitra? Oni delaji prodlouzenou kultivaci i kdyz jsou 4 vajicka?

katy2
3. únor 2011

@ejviska volat nemam, mam prist rovno v pondelok na ET

ejviska
3. únor 2011

@katy2 to je PK, ze jo? Kdyz je to az v pondeli.

katy2
3. únor 2011

@ejviska myslim, ze ano... snad budu aspon 2 na vlozenie... mrazit nechcem....

paja1
3. únor 2011

@katy2 Tak asi i když byli jen 4 tak jsou pěkné,a nechají je kultivovat do pondělí.Tak at se zadaří.Už je to potřeba.Moc ti držím pěsti.

katy2
3. únor 2011

@paja1 dakujem pekne 🙂 ak to nevyjde, koncime..... 😔

ejviska
3. únor 2011

@katy2 drzim palce! Ja si taky rikala, ze zkusim jedno iVF a to nedopadlo. A v lete zkusim podruhe. I kdyz vy toho mate za sebou mnohem vic.

ejviska
3. únor 2011

@paja1 jak ty se mas? ;)

katy2
3. únor 2011

@ejviska dakujem...toto uz bolo nase 3.IVF... aj to plne hradene.... mohlo by to vyjst 🤐

paja1
3. únor 2011

@ejviska Já se mám nevím jak.Když to tu na těch diskuzích čtu tak den ode dne horší.Mám už aj nervíky.a bolí mě pořád to podbřucho.jak u menzesu.No nevidím to dobře..A ty jsi teprve zkoušela 1x?Tak máš ještě 2pokusy na pojištovnu.Já vím i tak doplácíš,ale né tolik.To máš jistotu,že se to povede.

ejviska
3. únor 2011

@paja1 ja mam za sebou opravdu pouze jedno iVF, ani IUI, nic jineho... Vyslo nas to nejak kolem 25tis., to se da...Tak bolest bricha muze byt dobre znameni ;)

ejviska
3. únor 2011

@paja1 ale jistotu, ze se to povede teda nemam, to ani nahodou, bohuzel