Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
4. únor 2011

@tonytony kde jsi? Snad je vse OK 😕

tonytony
4. únor 2011

@ejviska Omlouvám se, že píšu až teď, ale nemám náladu na nic... Nedopadlo to dobře... Nejdřív to vypadalo, že na ET nebude vůbec nic, ale pak dr. navrhl zavést jedno horší embryo, které spíš stejně potratím nebo se neuchytí, ale že to zkusíme, takže ho mám zavedené, ale šance je spíš nula... Kdyby se uchytilo, musím na amniocentézu, prostě vše špatně, takže se sice snažím ležet atd., ale je to spíš marný boj ...Vůbec nevím, co budeme dělat dál, přijde mi, že to je u nás bez šancí...
I přesto Vám moc děkuju za velkou oporu, co jstei mi dávaly...

ejviska
4. únor 2011

@tonytony ach jo, to me teda strasne mrzi, cekaji te pekne nervy. Tak ti posilam hodne sil a jeste vic stesti!

katy2
4. únor 2011

@tonytony je mi to velmi luto.... nemam slov, je to hodne nespravodlive... prajem vela sily a napriek vsetkemu drzim palce....
ja som dnes pisala do CAR, oplodnili sa len 2 vajicka 😔 a to este treba vyckat do ET, do pondelka... Mam strach....

tonytony
4. únor 2011

@katy2 Musíme bojovat bohužel s tím, co máme, ikdyž to je moc těžký- hlavně, když kolem nás je ten svět úplně o něčem jiném☹ Moc držím palce!

tonytony
4. únor 2011

@ejviska Děkuju, já měla velký strach, že to takhle dopadne... člověk to asi nějak cítí... Jenže chci mu dát šanci, ikdyž je malinkatá, byla jsem v tu chvíli vděčná, že jedu z Car s něčím než s ničím, je to ale hodně těžký, vědět jak to vlastně je a jak to stejně nejspíš dopadne...

ejviska
4. únor 2011

@katy2 ja te nechci strasit, chran Buh, ale proc ti je tam radsi nezavedou? Neptala ses? Pri te PK je velikansky odpad. Ja mela 22 (asi) vajicek pri OPU, 16 zralych, 11 se oplodnilo a po PK zbyly dve a nic na zmrazeni.

ejviska
4. únor 2011

@tonytony jedine, co je na tom dobre, ze v podstate pocitas spis s tim horsim, takze muzes byt akorat mile prekvapena. Ale ono se to lehko rekne "pocitat s horsim", ale hur se to dela. ☹ Ach jo, fakt me to mrzi...

katy2
4. únor 2011

@ejviska lebo u nas cez vikendy nerobia 😠 😠 😠 😔

smima
4. únor 2011

Ahoj holky, mám jen dotaz. V úterý jsem byla na KETu a embryo bylo 5-ti denní, s prodlouženou kultivací. Už dnes mě bolí prsa, a pokud by se jednalo o těhotenství, myslím, že je to moc brzy. Spíše to vypadá na ms příznaky. Máte někdo zkušenost?

tafy
4. únor 2011

@smima Ahojky, já měla taky PK. KET jsem měla v pátek 14.1. a od pondělka 17.1. mě začaly pobolívat prsa a ve středu 19.1. už jsem měla čárky na testu , teda hodně slabé, ale v pohodě viditelné. Teď jsem v 6tt 🙂
Držím pěsti 🙂

smima
4. únor 2011

Ahoj Tafy, tak to je povzbuzující zpráva. To sis fakt dělala test 6-tý den a už to bylo vidět? A důvodem testu byla bolavá prsa? Je asi pravda, že když je embryo dáno přímo do dělohy, začnou se hned produkovat hormony...

katy2
4. únor 2011

@smima prisa bolia aj od utrogestanu... tym ale nechcem povedat, ze by ta nemohli boliet od tehu... drzim palce...

paja1
4. únor 2011

@smima Můžou Tě bolet určitě s léků.Mě to taky dělalo minulý pokus.Držíme pěsti.Máš i zamražené? 🙂

paja1
4. únor 2011

@smima A kdo ti dělal transférek?

paja1
4. únor 2011

@tafy Opět jsem zvědavá,chodíš do Zlína?Kdo ti dělal transférek a kolikátý díky

promin,Gratujuji moc.A máš nějaké potíže-příznaky?Kolikáty je to vlastně den?

smima
4. únor 2011

@paja1 Mám za sebou zatím jeden cyklus, IVF neg., KET neg. ,a teďkom KET uvidíme... Jinak máme ještě 12 zmražených 3 buněčných embryí. Chodím do Gyncentra v Ostravě. Taky jsem měla během dvou let 2 potraty, těhu bylo počato spontánně.

tafy
4. únor 2011

@paja1 🙂) ne ne, já byla v Praze v pronatalu. V létě 2010 jsem prošla 1. IVF a hned jsem i otěhotněla, ale v 10. týdnu zjistili, že přestalo tlouct srdíčko a měla jsem zamlklý potrat. Doporučili mi vyčkat alespoň tři měsíce od revize a pak, že můžeme jít do dalšího pokusu. Rozhodli jsme se jít hned jak to bude možné a tak jsem počkala na konec prosince až dorazí ms a šli jsme do toho. 26.12. byl první den menzes 7.1. mi píchli pregnyl a v pátek 14.1. přenesli dvě rozmražené blastičky. Takže jsem měla vlastě jen ET a teď KET a u obou pokusů to vyšlo. Mrazáčky už nemáme, tak doufám, že tentokrát to všechno dopadně dobře a dotáhnem do do zdárného konce 🙂
Co se týče těch příznaků........tak první mě fakt začaly bolet ty prsa, pak se přidala i bolest hlavy, ale to už jsem z testu věděla, že jsem těhotná. Od toho 19.1. jsem testovala každý den a čárka postupně tloustla. Tím že mi vkládaly blasty, šlo to na testu vidět brzo. Je to vlastně vajíčko v pátem dni vývoje, takže když je vloží do dělohy, tak druhý den už se zavrtává 🙂 Včera jsem byla poprvé na ultrazvuku a v dělože je jedno mrně a váček má 13.2 mm a zatýden jdu na srdíčko, tak snad už bude 🙂. Jinak krom těch prsou, občasné bolesti hlavy a šílené únavy mi nic není 🙂) ale tak to je zatím brzo. Myslím, že většinou nevolnosti přicházejí až později a někomu taky vůbec 🙂 No uvidíme. Holky moc Vám držím pěsti 🙂

smima
4. únor 2011

@paja1 a příznaky zatím asi krome bolesti prsou zádné. Jsem teprve po KETu od úterka 1.2.

smima
4. únor 2011

@tafy u mě to vlasně byla taky blastocysta, nespočet buněk. Beru Utrogestan, Divinu, Prednison, píchám Zibor na ředění krve a ještě inzulín, jsem diabetička..

paja1
4. únor 2011

Jak to tu tak čtu,já jsem prostě asi jediná vyjímka.když to pročítám a měli jste některé více pokusů,ale taky třeba potrat,zamlklé těhu atd.Já ,aje nikdy nic a to prostě pak člověk přestává věřit.

paja1
4. únor 2011

@smima Jinak ti moc přeju at se to podaří.

Samozřejmě i všem ostatním a co čekáte tak ať jsou //. 🙂 🙂

Já si zase říkala,že testnu,ale moje odvaha je na bodu mrazu.Asi to nechám na té krvi. 🙂

ejviska
4. únor 2011

@smima ty prsa jsou vetsinou z leku, utrogestanu nebo crinone

fiallinka
autor
4. únor 2011

@smima držím pěsti, ale ty prsa můžou být příznak i nemusí, to má fakt každý jinak, mně když nic nebolelo, bylaj sem těhotná - a když bolely prsa, tak nic... ale dej vědět 🙂

@tonytony, to je mi líto, ale dobře, žes mu dala šanci. Ale stejně, dkyž máš doma krásné děcko a přirozeně, tak to prostě takto nevzdávej! Já vím, že to tady vyventilovat musíš a to je dobře, to pomáhá, ale určitě si vzpomínáš, jaké to bylo, když ses bála, že nebudeš mít ani tu vaši malou... mně rozhodně pomohlo, když jsem na to pomyslela takhle... kolik ti vlastně je let?

tonytony
4. únor 2011

@fiallinka Filali děkuju... Je mi 35 a víš co je paradox, že logicky by to mělo být jak píšeš, ale asi díky věku a vůbec okolnostem, je mi teď hůř než při snaze o malou... Můj sen vždy byla velká rodina a kolem sebe jsem spíš měla holky, co se mi díky tomu i smály, že mě to přejde až budu dítě mít, že ony tak jedno max. dvě a spousta z nich třeba hlavně kvůli manželovi a že stejně budu spíš dělat kariéru a já byla za blázna... No a dnes mají velkou rodinu ony a já bojuju, aby malá nebyla jedináček... Je to krutý, přijde mi, že se na malou děsně upínám, nezdravě, že by prostě měla mít sourozence a brala bych raději 5 než žádnýho, i za cenu uskromění se do konce života... Měla jsem rozjetou karieru, mohla cokoli... ale tenhle sen a touha pro mě byly vždy na prvním místě a to už od mládí, já nevím, proč to tak mám nastavený v sobě uvnitř, nic s tím nenadělám a vím, že těch šancí už prostě moc nemám... Jsem zvyklá bojovat a nevzdávat se, ale tady mi to řpijde jen boj o náhodu, o štěstí a to je prostě průšvih, to úsilím nevybojuju... Víš, jak to myslím...

fiallinka
autor
4. únor 2011

@tonytony ale to víš, že tě chápu - ale enboj, máš ještě moc šancí to vybojovat, jen prostě věř, že to ještě jednou vyjde... protože vaše malá je důkaz, že to jde! A chápu to i podle sebe - od doby, co mám Juráška, vím, jak je to krásné, mít dítě, a proto jsem po tom druhém toužila hrozně moc, navíc mi prostě druhé dítě pocitově chybělo, protože nám umřel O. Ale přesto mi pomohlo to, co jsem říkala - vzpomenout si na ty, které nemají ani to jedno 🙂. Ale říkala jsem si i to, co píšeš - že se na malého moc upínám, že i pro něj by byl lepší sourozenec....

tonytony
4. únor 2011

@fiallinka A navíc mi nepřidává ani to, že mám po porodu problémy s čípkem- chodím na kontroly a hrozí, že bude nutná konizace- to může být z měsíce na měsíc, takže i pak by bylo vše mnohem komplikovanější a další problém k těm, co už máme, takže se to prostě s tím věkem kupí a je to prostě pro mě teď paradoxně těžší než tenkrát... Je mi to o to víc líto právě i kvůli malé, nevím, jak to popsat...

ejviska
5. únor 2011

@fiallinka
@tonytony presne vim, o cem mluvite...strasne se na malou upinam a je to cim dal horsi. Akorat se bojim, ze sourozenec nepomuze, akorat se muj strach zdvojnasobi...ale prece jenom ta pozornost se trosku rozptyli, aspon doufam. A uplne nejvic me to mrzi, kvuli dceri, ze si nezaslouzi byt sama. Ale nekdy mi pomuze to, co pise Fialli, ze si vzpomenu na ty, co nemaji ani to jedno stesticko, to mi trosku pomaha.
JA bych chtela taky velkou rodinu, aspon tri deti, ale to teda fakt nevim, jestli stihnu, taky mam 35.

ejviska
5. únor 2011

@paja1 kdy mas jit na krev? Ja zase nevim, kt. den jsi? ALe aspon 10-ty, ne?

paja1
5. únor 2011

@ejviska Jo mám jít ve středu 9,2. už se to blíží,mám už strach.Ale co naděláme,nemine mě to.Jsem v klidu,ale už začínám šílet.Bolí měbřuch a dost.takže nevěřím.