Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
18. únor 2011

@medved09 ja kdyz podstupovala stimulku, tak mi taky mamka rekla, ze bracha budou mit druhe. Ale ne nenapadne 🙂 , mela takovou radost, ze na me kricela pres cely barak 😀 Oni maji prvni po IVF, toto neplanovali a byli prekvapeni, ze se jim to povedlo. Ale ja teda z nich radost mela. 🙂 I kdyz lito mi to bylo..to je jasny, hlavne teda az pak, az nam IVF nevyslo

fiallinka
autor
18. únor 2011

@medved09 když jsme se snažili mi, tak skoro všichni mí známí čekali dítě a vlastně u všech to bylo skoro na poprvé. Ti, kteří měli problémy, porodili až později... Dokonce mi pak kámoška řekla 🙂, že už se do toho snažení vrhli dřív, co kdyby jim to nešlo, jako nám 🙂. A bylo mi hrozně, to jo, už jsem jim to pak ani nedokázala od srdce přát, prostě vždycky jsem se politovala... to je naprosto normální, těch pocitů se nedá zbavit...

katy2
18. únor 2011

ahojte 🙂
mne pred Vianocami tiez sestra s velkou radostou oznamila, ze cakaju tretie babo... prislo mi to strasne luto, ze my mame len malu a vsetky sance neuspesne za nami.... Tazko som to niesla a to ma nastartovalo skusit 3.IVF, sice na plnu platbu a s rizikom, ze nic z toho... A nakoniec sa zda, ze sa to vyplatilo a ze sme tehu obe....
Strasne vam vsetkym zelam, aby sa vam to nakoniec kazdej vydarilo....

medved09
18. únor 2011

@fiallinka díky, ty pocity jsou děsný. Je mi šíleně, nepřestala jsem už několik hodin bulet. Prostě to nezvládám. Ještě, že mám manžela a Dádu - ten chudáček asi nechápe.... Třeba se z toho vyspím....

tonytony
18. únor 2011

@paja1 Pájí, děkuju, u Tebe mě to bolelo moc, když to nedopadlo naposledy, když vím, jak moc jste bojovali☹ Silná jsi Ty, já jsem fakt srab☹ Nezvládám to☹ Hlavně už nevřím, že se nám někdy povede, dáváme si taky už poslední pokus za ty cca 4 měsíce- potřebuju se teď nějak smířit s tím, že to bude konečná, pak už to budeme riskovat a zkoušet asi jen doma max. s Clostíkem, už na to kašlu, nemám na to nervy a hlavně fakt už nevěřím☹

tonytony
18. únor 2011

@paja1 Pájí, děkuju, u Tebe mě to bolelo moc, když to nedopadlo naposledy, když vím, jak moc jste bojovali☹ Silná jsi Ty, já jsem fakt srab☹ Nezvládám to☹ Hlavně už nevřím, že se nám někdy povede, dáváme si taky už poslední pokus za ty cca 4 měsíce- potřebuju se teď nějak smířit s tím, že to bude konečná, pak už to budeme riskovat a zkoušet asi jen doma max. s Clostíkem, už na to kašlu, nemám na to nervy a hlavně fakt už nevěřím☹

@medved09 Jo, jo- to chápu, už teď se na to připravuju- do pár týdnů očekávám toto u ségry i švagrové- to taky obulím☹

tonytony
18. únor 2011

@paja1 Pájí, děkuju, u Tebe mě to bolelo moc, když to nedopadlo naposledy, když vím, jak moc jste bojovali☹ Silná jsi Ty, já jsem fakt srab☹ Nezvládám to☹ Hlavně už nevřím, že se nám někdy povede, dáváme si taky už poslední pokus za ty cca 4 měsíce- potřebuju se teď nějak smířit s tím, že to bude konečná, pak už to budeme riskovat a zkoušet asi jen doma max. s Clostíkem, už na to kašlu, nemám na to nervy a hlavně fakt už nevěřím☹

@medved09 Naprosto Tě chápu, na tohle se psychicky připravuju už teď- do pár týdnů to čekám od ségry i od švagrový☹ Takže to bude zase slz☹ Dnes mi volala známá- má měsíční holčičku- byla jsem s ena ni podívat v porodnici těsně po OPU- těžce jsem to tam nesla, ale byla jsme plná nadějí a dnes jsem jí nedokázala vzít telefon☹ Určitě mě chtěla pozvat podívat se na malou ana to fakt teď nemám- čekám marně na MS, která celou moji naději vyplaví☹ Už aby aspoň bylo po ní☹

tonytony
18. únor 2011

Proč se mi to seká, maže a pak takhle blbne? Pardon☹

fiallinka
autor
19. únor 2011

@tonytony tony, já si nemůžu pomoct, ale podle mně bys to ivf neměla brát jako jedinou vaši šanci, dyť máte malou přirozeně, ne? To je přece obrovská naděje...a stará rozhodně nejsi, do přechodu času dost...

ejviska
19. únor 2011

toto jsem se ted docetla:

Kortikoidy těhotenství nevadí?

V malých dávkách ne. Je chybou, které se dopouštěla i některá IVF centra, že „pro jistotu" aplikovali ženě před přenosem embrya jednorázovou, poměrně velkou dávku kortikoidů. Velká dávka totiž naopak brání implantaci, a to tím, že v děloze při otěhotnění de facto dochází k přirozenému fyziologickému zánětu, který je nutný pro uhnízdění embrya. Když podáme vysokou dávku kortiokoidů - protizánětlivých léků - zánět potlačíme.

Cely clanek-rozhovor je moc zajimavy, je tady: http://www.forumzdravi.cz/clanek-50-reprodukcni...

tonytony
19. únor 2011

@fiallinka No, jo, jenže taky potraty a zamlklinky a PGD vlastně potvrdilo, že tam problém je a vlastně i te´d s tím horším embryjkem to taky tak dopadlo, takže jsem chtěla jít do jistota zdravého embryjka, které nám tam najdou... Navíc i kdyby nebylo IVF, já neovuluju, teď asni s Clostíkem to nešlo☹ Malá je asi opravdu u nás zázrak- tenkrát ale Clostíkn zabral...

fiallinka
autor
19. únor 2011

@tonytony no to máš sice pravdu, ale jak vidíš, tak tvoje tělo si s tím nakonec vším dokázalo poradit samo a zdravé dítko máš... prostě to bylo silnější jak ivf 🙂

tonytony
19. únor 2011

@fiallinka Jenže podle mě fakt jen velká náhoda a štěstí, který se už jen tak asi nezopakuje☹

fiallinka
autor
19. únor 2011

@tonytony hele, ale vyloučit to nemůžeš, většina z nás to přirozené štěstí totiž opravdu něměla, ale ty jo 🙂, takže šance na opakování prostě je, to nepopřeš!

tonytony
19. únor 2011

@fiallinka no, jen věk je už zase o trošku větší a nabylo pár problémů navíc☹

fiallinka
autor
19. únor 2011

@tonytony nepřekecáš mne 🙂, já mám teď totiž konečně období pozitivního myšlení!

tonytony
19. únor 2011

@fiallinka No, tak já ještě v životě nebyla víc pesimistická a skeptická jako teď- sice bych nejraději šla co nejdříve zase do akce, protože tohle vakuum je nejhorší- bez KET je to čekání neskutečný, ale nějak prostě navíc k tomu, už u nás prostě nevěřím, že se to povede, takže spíš aby se neřeklo- dáme si poslední pokus, abychom měli pocit, že jsme se snažili, ale nefunguje to- za 160tisíc cca a výsledek nula, to je prostě k pláči... Dala bych mnohem víc, vědět, že se to jednou opravdu povede, ale fakt jsem k tomu skeptická☹ A nejde o ty peníze ani tak jako o to kolem☹

ejviska
19. únor 2011

@fiallinka nechces mi nejake pozitivni mysleni taky poslat ☹ Nejak to na me dolehlo...
@tonytony v nasi diskuzi je holka - neuspesne IVF, endometrioza, spatny spermiogram a ted prirozene otehotnela

ejviska
19. únor 2011

@fiallinka muj muz vcera rikal, ze ten dalsi pokus v lete bude posledni, ze je proste neco asi u nas spatne a ze se neda nic delat.... Tak nejak to bere on, ale ja asi ne... proto jsem z toho ted takova prejita ☹

tonytony
19. únor 2011

@ejviska Ale jo,já věřím, že se sem tam zázraky dějí, ale u nás už se asi stal- dcera a další nám asi není souzeno☹ Chtěla bych v sobě přecvaknout a smířit se s tím, že už prostě další dítě nebude, ale jak to dokazat a jde to vůbec?

ejviska
19. únor 2011

@tonytony no tak to jsme na tom stejne. Chtela bych si to v hlave nejak prenastavit a smirit se, ze treba nikdy druhe nebude a byt rada za to co mam. Nekdo nema ani to.

fiallinka
autor
19. únor 2011

@tonytony
@ejviska jo holky, to já nevím, já bych se s tím smiřovala těžko, ale Tony hází flintu do žita a nemá k tomu - zatím - důvody... u nás vlastně bylo "štěstí", že na přirozenou náhodu jsem nevěřila vůbec, že jsem brala ivf jako téměř jedinou šanci a vzhledem k jeho "úspěšnosti" jsem i to druhé ivf chtěla co nejdřív, takže jsem nedospěla k té depce, kterou máte vy... a u toho ivf jsem se utěšovala tím, že 95% lidí, kteří to nevzdají, ivf k dítěti pomůže, to je statistika, a proč bych měla být v těch 5% zrovna já... takže nevím, co bych dělala, jen myslím, že bych vypráskala co nejdřív všechny pokusy, pokud by tomu něco nebránilo - to se zase znám...

Ejvis, seznam manžela se statistikama, ať ví, že neúspěch při ivf je normální, spíš "většinový"...

Jo, a říkejte si co chcete, ale já znám (i osobně) už poměrně dost holek, které otěhotněly po fakt dlouhé době a po neúspěšných pokusech ivf...

tonytony
19. únor 2011

@ejviska Příští týden jdu k nějaké kinezioložce, dělá i jiné různé terapie... Chci na sobě zkusit nějak pracovat,a bych byla připravená na neúspěch- i ten definitivní a nevím, zda to je reálný, aby mě někdo dokázal vnitřně smířit se s tím, že je to fakt možná naše konečná, protože jinak to asi psychicky nikdy nezvládnu☹

fiallinka
autor
19. únor 2011

@tonytony já si ale myslím, že úplně člověk takové věci nezvládne nikdy, resp. určitě ne do doby, kdy je ještě možnost otěhotnět... a ženské, které děti chtějí a enmají, s tím taky nikdy nebudou vyrovnané, a já taky pořád myslím na dvojčata a na to léto, pořád dokola, ale už míň a míň... ale je pravda, že jsem trošku v hlavě zpracovala právě ten fakt, že se toho nikdy nezbavím a že všechno, co kdy uděláš - neuděláš - zažiješ - si s sebou neseš jako kámen, který nezahodíš, akorát může být ne tak těžký...

tonytony
20. únor 2011

@fiallinka No, já se právě taky bojím, že to nejde uvnitř změnit- prostě ta touha tam je a bude podle mě napořád, jen nevím, fakt co s tím, protože mě to strašně bolí a fakt nejsem schopná myslet prakticky na nic jiného, protože vím, že mám už jen málo času a za pár let už to prostě nepůjde vůbec☹Vím, že pokud pro to neudělám něco teď, tak pak už bude pozdě na všechno☹

ejviska
20. únor 2011

@tonytony ale mela by jsi si uvedomit, ze ty proto delas co muzes! A davas do toho vsechno. Takze v tomto smeru na sebe musis byt pysna prece!

tonytony
20. únor 2011

@ejviska Jo, manžel mi taky říká, že pro to dělám ne 100, ale 150%, jenže mi to je prd platný a když vidím, jak kolem mě proto nikdo nedělá ani ťuk, ani neví, co je ovulace, bazálka atd., jednou na to skočí a je vymalováno a ještě mi to předhazuje, tak mi je do breku a nechce se mi ani mezi lidi chodit☹ Mám fakt štěstí v reálu fakt na "nadskokany"☹ A připadám si před nimi jak debil neschopnej... Jo, kdyby mi někdo řekl, že když se naučím lítat a podaří se, věř mi, že se lítat naučím, ale jak jde jen o náhodu a o štěstí, což mi prostě u IVF přijde čím dýál víc, že jde jen o tohle, tak je to v hajzlu- štěstí bez zásluhy u mě nefunguje a nikdy nefungovalo☹

Naštěstí už dorazila MS, takže s emi ulevilo, že to snad zvládneme sami,a le zase jsem si to řádně dnes obulela, když jem viděla tu krev... jak přesně před týdnem jsem byla ta nejšťěstnější ženská na světě, když jsem našla ty // a plánovala si, jak to romanticky řeknu manželovi a po týdnu je vše jinak a já si "vesele" zase menstruuju☹

medved09
20. únor 2011

@tonytony ahoj, no já na MS čekám jak na smilování. Tedy až teď- pokud by dorazila včera, byl by zas posun o měsíc, neb v Podolí nikdo o víkendu na CAR není - a já musím začít UZV a injekci přesně první DC. Tak snad to přijde zítra či v úterý. Už teď mám den zpoždění....
Já jsem od pátku, kdy jsem se dozvěděla, že švagrová je těhu, jak praštěná palicí....
Taky sjou v mém okolí snad všicjni těhu. AAAAAAch joooooo......

ejviska
20. únor 2011

@tonytony a nechces si treba dat na cas i klid od MK? Tezko rict, mozna ti pomaha se tu vyzpovidat, doma to samozrejme jde jen v urcitych mezich ;) , ale jestli to vecne "omylani" dokola, porad to tu vsechny resime..., neni momentalne na skodu.
Ja si nekdy rikam, ze uz se tesim, az me bude 50, to se SNAD nikdo vyptavat, kdy bude druhe, nebude 😝

tonytony
20. únor 2011

@ejviska No, popravdě, spíš jen tak nakouknu poslední dny... Jo, taky si říkám, že mi v 50 bude po téhle stránce líp- myslím mezi lidmi, doma asi zase paradoxně hůř, asi mě to bude trápit ještě na smrtelý posteli☹