Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
4. bře 2011

Ahoj čepečku, moc tě zdravím, máš úžasné dětičky a Tomík je teda pořádný cvalík 🙂

ejviska
4. bře 2011

@cepecek ty brdo, ten Tomik je o tolik vetsi?!
@beeba bebusko, ja na tebe vcera myslela, jak se ti asi dari...no telepatie! 🙂 Jak se mate?

fiallinka
autor
4. bře 2011

@cepecek čepečku ,hezké míry, ale nevím, co to tam píšeš o těch 19 měsících .-) a jinak my jsme byli na první hexu+prevenar taky včera, malá taky měla teplotu (ale nevím kolik, nepřišlo mi to moc, tak jsem neměřila), a taky další zajímavou reakci 🙂, spala celou noc bez kojení...

Beebo, ahooooooj!

cepecek
4. bře 2011

holky omluva - došlo k překlepu mělo to být v 19 týdnech 🙂

@fiallinka - tak u nás oba teď 38,5

Beebooo - ahoooojj moc se na tebe myslím, kde se nám touláš????

eyael
4. bře 2011

@cepecek - krásně rostou bobíšcí!

fiallinka
autor
4. bře 2011

@cepecek u nás ta teplota taky asi pořád je, musím ji už měřit a dám jí asi panadol, pokud bude větší... nevíš,jak dlouho to může trvat?

Holky, a co @jani2, třeba už byla na ketu...

jani2
4. bře 2011

@fiallinka - no teda to je asi telepatia, práve dnes som tu nakukla a spomínate ma. 😉 ..no KET sa nekonal, malá nakoniec dostala tie kiahne a len od pondelka chodí do škôlky a vlastne celkovo celý január a február sme boli všetci nejaký prechorení, v práci toho nad hlavu, tak som na KET ani nepomyslela....ALE, ako sa pomaličky prebúdza jar, začínam mať zasa tehulkovské chúťky 🙂 . Len pravdupovediac, ja tomu KETu už fakt neverím, čím ďalej tým viac rozmýšľam nad IVF, tak uvidím ako sa s manželom rozhodneme.
...a tá teplota u maličkej by mala byť max. 2 dni, potom by už mala byť ok.
@cepecek - to sme nikdy nepochybovali že si super mamina a to je jasné, že detičky pri tebe len prosperujú! 🙂 🙂 🙂 ...a čo svokrovci?..zmenili sa trochu k lepšiemu, asi nie, že?! 😒

jani2
4. bře 2011

@beeba - jéj, tiež ťa rada vidím, ako sa máš?

beeba
4. bře 2011

Ahoj děvčata, tak se "konečně" dostávám na net... tedy, abych se ozvala 🙂 No, co děláme...co se týče těhu, tak nic, prostě vůbec nic,... a to se 1.) cítím jako furt mladá 🙂 🙂 😎 😎 😎 a za 2.) sex smeřuji ke dním, dle mých všemožných výpočtů plodných 😎 😎 😎 . No, teď jsem měla neuvěřitelné 2 dny zpoždění a už jsem si stahovala odkazy na kočárky, který by se mi jako líbily.... Doufám, že se usmíváte, protože to já taky. Prostě, zázraky se nekonají, ale to si my, "staré harcovnice", dobře uvědomujeme 😉. Ale, tak si říkám, že příděl dětí holt už mám vyčerpaný a že mám být ráda,za to co JE!

Tak jsem ráda....

Jinak, právě jsme dochořely, tedy Terka chytla kdesi na motorce ukrutnou rýmu a tak jsme marodily už od neděle. Dnes byla již bez teplot. Opět jsem vymýšlela jak ji zabavit, tak jsme malovaly štětcem kde co, mušle, kameny, dělaly jsme ovečky z vlny, lepily jsme obrázky, sledovaly Máju, Krtka, Pejska a Kočičku, Amálku do zblbnutí. Terka je děsně ukecaná, vše komentuje, mne taky. Když jsem se dneska čílila, že mám barvu všude, tak se na mne s ledovým klidem podívala a pravila, no tak mami omlouvám se a už se nezlob! Synek je ještě stále v pubertě, proboha, když to skončí...tatínek stále dlouho v práci...

Zase jsem dala nějaké to kilčo dolů, takže jsem už na váze před hormonálními procedůrami. Lehce jsem omezila příjem potravy, hlavně ale večer a chodím 2x týdně cvičit a vysloveně jsem se zamilovala do zumby. Vřele doporučuji, neboť se při cvičení - tanci, senzačně uvolní celé tělo. No a stále se věnuji svým koníčkům: http://www.beebaart.estranky.cz/ .

A už se těším strašně moc do práce. Přiznávám, že mne domácí stereotyp, hlavně neustálé uklízení a vaření do zblbnutí, vyčerpalo. 30.3. jdeme na zápis do školky, přemýšlím, že zkusím Terku zapsat do dvou, ale už jsem si raději zjistila školku soukromou, kterou mám při cestě do práce, kde je takřka stoprocentní šance, že mi ji od ledna 2012 vezmou. Školné je 5.000,-Kč + 1,500,-Kč, ale to se asi nebude dát nic dělat. U nás jsou školky přeplněný.

Terka je zcela bez plen, vlastně od 2let, takže už 2 měsíce. Nepočůrala se ani jednou, ale několikrát nestihla , jak ona říká"bobíka". Stále pije kvanta mlíka a stále z lahve, bohužel.

Jo, a nemyslete si, že Vás nečtu, vím úplně přesně, že fialli má nádhernou holčičku a že Jurášek už pěkně darebačí, a že začíná koketovat s myšlenkou na 3.IVF a tudíž třetí robě, eyael pravděpodobně půjde do dalšího ketíku a já moc a moc držím palce 🙂 🙂 , jana je v jednom pracovním kole a ejsviska půjde do dalšího a vítězného pokusu v létě. Ejvi, mně také vyšel 2.IVF, 2.KET..., takže ještě je před tebou cesta...ach jo, ale jste stále mladé a ONO TO KLAPNE.

Čepečku a mimišáci jsou fakt nádherný. Jsi super 🙂

fiallinka
autor
4. bře 2011

@beeba to je krásný dlouhý příspěvek, fakt 🙂, jsem ráda, že se zas objevila... a víš, že to tvoje tvoření jsi nám tu nikdy neukazovala? Super, jsi hrozně šikovná...

a Zumbu plánuju už na příští pátek, tak dám vědět, co na ni říkám já 🙂, potřebuju s tím strašným rozkydlým tělem něco dělat, má 6 kg nahoře a už předtím to byla hrůza 🙂, ale teď je to katastrofa, protožé se prostě do ničeho nevlezu a chodím v těhu tričkách...

a o 3. ivf - no, věci po dětech rozprodávám a podarovávám a doma mne to taky až tak dlouho bavit nebude, takže si myslím, že asi převáží rozumová stránka věci - nebo max. zkusit tak jednoho mražáčka a konec.

@jani2 Jani, já si na tebe často vzpomenu, jak se máš... doufala jsem, že už nám oznámíš pozitivní test, ale takhle to aspoň můžeme sledovat s tebou 🙂... no, a možná by stálo za to přímo ivf, ti mražáčci tam stejně zůstanou, kdyby ivf neklaplo, že... taky jsem z těch ketů dost rozpačitá, jedině čepeček nám to tu pořádně rozjela...

beeba
4. bře 2011

@fiallinka, ahoj, dobře děláš, že vyrazíš z domu, třeba právě na zumbu. Pro mne to jsou vždycky chvíle, kdy jsem já sama se sebou, nikdo mne neotravuje a protože se přirozeně nestydím a tanec miluju, tak si hodinu perfektně užiju. Navíc, skutečně je výdaj energie zaručen. Před zumbou a po už nejez, jenom pij hodně tekutin, voda, čajík a za tři týdny bude po 3kg dole. Budeš se cítít fajn a navíc se odreaguješ. Osobně zumbu střídám s aerobikem či stepy aerobikem, abych pěkně posilovala veškeré svalové partie a opravdu kila neztrácím lehce, ale v pase na cm, mám od počátku ledna o 8cm méně. To je pro mne hrozně důležité, protože jak jsem chudá a nemohu si pořídit nový hadry, tak se alespoň obleču do těch starých 🙂 🙂 🙂

Taky jsem darovala všechny věci na mimino i vešleré těhu oblečení, protože to nemá smysl skladovat, i kdyby se zadařilo.

@jani2, takže spíše plánujete IVF? No já bych neváhala a vyzkoušela všechno. Jednou to musí vyjít.

fiallinka
autor
5. bře 2011

@beeba já moc pohybový a taneční typ nejsem, ale už mám pocit, že bych se měla hýbat, po porodu kila nelezou dolů a sama sobě se fakt už nelíbím... aspoň, že začíná být pěkně a když mi babi hlídá Jurču, tak vyrážím s kočárem s Kájou, a taky se těším, až začneme jezdit na kole - Jurča má novou sedačku a Kája bude ve vozíčku, aspoň pár km... a ty tvoje výsledky hubnoucí jsou úžasné - já akorát nevím, co dělat se svou chutí na sladké...

a s těma hadrama - chtěla jsem to skladovat pro ségru, švagrovou... jenže ony děti teprve plánují, mně se to tu kupí a stejně i dkyž něco daruju nebo prodám, tak toho kupa zbyde, a kdybych někdy měla to třetí, tak ráda nakoupím znova 🙂

jo, maminy holčiček - nakupovat holčičí hadry je fakt super 🙂

eyael
5. bře 2011

ahoj holky, tak jsem zas testla, 12. den od KETu, zas nic, sněhobílo. V den očekávané MS jsem dostala něco jako menzes, slabé krvácení, které v podstatě trvá do teď (4 dny). Volala jsem do CARu, co a jak, jestli mám přestat brát Utrogestan a Prednison, když na testu nic a krvácím a oni, že mám počkat do termínu CARu - do 11.3. Zdá se mi to dost pozdě, přijde mi zbytečný cpát do sebe hormony a léky, když stejně nic, žádné těhu příznaky navíc ani nepociťuju. Břicho nebolí, jen mírně jako při MS. Vnitřní UTZ by asi vše potvrdil nebo vyvrátil, ale ten mi podle všeho dřív neudělají. Nemusím se třeba bát mimo-děložního těhu? Máte prosím některá zkušenost?

fiallinka
autor
5. bře 2011

@eyael zkušenost jen od kámošek: většinou je při mimoděložním test aspoň slabě pozitivní, a pak najednou ostrá bolest v podbříšku a musí se to okamžitě řešit... to si myslím, že moc pravděpodobné není - no a u nás říkají, že taky nemáš vysazovat hormony dřív jak po nabrání krve u nich, to se dělá klasicky 14 dní po ketu - a to z toho důvodu, že teoreticky můžeš být těhotná, ale hcg se ti nevylučuje dobře do moči a nebylo by to na testu vidět - a pokud bys utrouš vysadila, mohla bys to podělat...tak s tím radši ještě vydrž...

eyael
5. bře 2011

@fiallinka - díky za odpověď. Tak aspoň, že to mimo-těhu není 😉 Jen se mi to celé nějak nepozdává 🙄
Mě si právě do CARu objednali až 19. dní po KETu, což mi přijde děsně dlouho a navíc mám testovat sama, oni krev neberou. Toho 11.3. mi udělají jen UTZ. Hlavně se mi to celé nezdá s tím krvácením. Jestli tam něco bylo, co se snažilo uchytit, tak z toho nic není - vždycky když jsem krvácela, i málo, tak jsem těhule nebyla. Zas budu muset jít na kyretáž, protože MS neproběhla pořádně, to se pak musí jeden cyklus čekat... Chci to celé uzavřít a posunout se dál k přípravě na další KETík, nemyslím, že by tohle bylo těhu 🙂 takhle akorát ztrácím čas. A cpu do sebe hormony 😖

fiallinka
autor
5. bře 2011

@eyael možná ms právě brzí ten utrouš, ten to často dělá, a až ho vysadíš, tak se ti to rozjede, myslím, že žádná kyretáž nehrozí, neboj... blbé je, že neberou krev, to člověk má hned jasno.

eyael
5. bře 2011

@fiallinka - jj, taky si myslím, že je to práce utrouše 😒 jenže když neodejde pořádně sliznice, co měla odejít, rozhodí mi to celej cyklus a celou hormonální hladinu. Stejně asi budu muset čekat na další cyklus, aby to bylo srovnaný, než mě "pustí" na další KET. Zkusím asi ještě nějaký test v prostředku týdne a pokud nic, tak jim zas zavolám a budu chtít vyšetřit.

eyael
5. bře 2011

a nebo si dojdu na polikliniku na krev a pak jim to naúčtuju 😉

petapal
7. bře 2011

@fiallinka holky prosim za jak dlouho se jde na KET jsem po prvnim ICIS a nevyslo to začla jsme krvacet 15.3. jdu na ultrazvuk na vyloučeni ,že nejsme tehu a domluvit se na dalsim postupu jeste mame dve zmrazeny mimi

fiallinka
autor
7. bře 2011

@petapal už v tom dalším cyklu můžeš...

katy2
7. bře 2011

Ahojte 🙂
Takze cakame jedneho chrustika 😵 😵 😵 Srdiecko mu bije ako zvon..... 😎 😎 😎 Strasne sa tesime 🙂

petapal
7. bře 2011

@katy2 gratuluji

veruleg
7. bře 2011

@katy2 moc moc gratuluju, to je krasa 😵 😵 😵 😵
@beeba ahoj Bebus. Mrkla jsem na Tvoje stranky a byla jsem z nich uplne paf. Teda jsi moc sikovna. Ja si s koralky jednu dobu taky pohravala, ale kdyz jsem videla Tve vytvory tak jsem padla na zadek. Fakt krasne. Klidne se tim muzes zivit.... 😉
@fiallinka tak jak to slo na zumbe. Uz jsem o tom nekolikrat slysela, ted to nejak leti. Minuly tyden mi o tom nezavisle psaly dve kamosky. Ja lae nejsem vubec tanecni typ.....i aerobik neni pro mne 😀

veruleg
7. bře 2011

@eyael moc me mrzi ze to neyslo 😔 Taky nechapu proc cekat az do patku.....

beeba
7. bře 2011

@katy2 moc gratuluji, je to naprosto úžasné 🙂 🙂 🙂
@veruleg, děkuji za pochvalu, já mám vždycky největší radost z toho, když se korálky líbí 🙂
@eyael, držím palce na příští ket, pokud tento tedy definitivně nevyšel. Jsem s tebou 🙂

eyael
7. bře 2011

@veruleg, @beeba holky díky, mě to ani neva, fakt, máme ještě 5 mražáčků a přišlo by mi tak nějak líto, kdybychom je nevyužili 😉 jen jsem nějak mimo z jednání CARu. Asi jim zavolám hned zítra, nechám se spojit s nějakým doktorem a uvidím, co mi řekne...

veruleg
7. bře 2011

holky, mrkla jsem na profil od Meleri a ona uz je 39tt....toto strasne leti. Tak snad uz bude mit brzy mimisko u sebe a da na vedet.

fiallinka
autor
7. bře 2011

@katy2 to je nádhera, no za mne musím říct, že možná lepší jedno jak dvě - ne kvůli tomu počtu, ale takhle tě určitě čeká krásné bezproblémové těhotenství... mám radost, vím, že jsi skoro hodila flintu do žita a tohle je hrozně povzbudivé...

@veruleg - zumba až příští týden... 🙂, ale jinak já taky nejsem typ na podobná cvičení, vlastně mám z pohybu ráda jen jízdu na kole 🙂, ale nemůžu se na sebe už dívat, tonoucí se zumby chytá 🙂

beeba
7. bře 2011

@fiallinka neboj se zumby vlka nic, bude to super 🙂 a do plavek bude dole 6kg

fiallinka
autor
7. bře 2011

@beeba jo, přesně těch 6 potřebuju aspoň na to, abych se vlezla aspoň do nějakých gatí a abych nechodila i nadále v těhotenských tričkách 🙂. I když chápu, že tohoto stavu zde chce spousta lidí docílit, takže vlastně už mlčím 🙂