Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
25. bře 2011

@veruleg Veru, já už jsem se fakt bála 🙂, to je nádhera, gratuluju a doufám, že to bude absolutně bezproblémové těhotenství 🙂

medved09
25. bře 2011

Ahoj, tak přes 20 folíků a z toho 16 vajíček.
JInak my anesteziolog navrhl, jestli to nechci zkusit bez narkozy - zkusila jsem... Měl připravenou kanylu a ptal se, zda to zvládám - bolelo to jak čert, ale říkala jsem si, že tělu aspoň tuhle zátěž ušetřím. Ale bylo to maso. OHSS asi nastupuje, Dr.mi hned nasadil 3 litrové lahve do kapačky, tak snad se to uklidní. Máme ICSI, tak zítra voláme, kolik bude embroušků. Tak zatím ahoj, držte palce. Díky.

medved09
25. bře 2011

@medved09 jsem diletant - mi navrhl - mám tam hrubku jak hrom!!!!

ejviska
25. bře 2011

@medved09 ty vole, bez narkozy??? Tak to mas muj obdiv, do toho bych v zivote nesla! Tak to mate hodne vajicek, drzim moc palce! A ty jsi doma, ze jo? Nebo v nemocnici???

fiallinka
autor
25. bře 2011

@medved09 jsi drsná žena, tvá fyzická oběť bude mít jistě zůročení v podobně dvoučárkového testu 🙂. A drž se.

ejviska
25. bře 2011

@fiallinka musim ti radsi napsat do uzavrene.. myslis fakt, ze si dr. ty pacienty nepamatuji? Ja si pamatovala kde koho, i kdo prisel treba jen 2x na kontrolu, kolikrat jsem pak dohledavala, jak to s tim a tim dopadlo... A sestricky maji na jmena pamatovaka, to nam kolikrat nekdo lezel v hlave, tak jsme to podle pojistoven dohledavali nebo listovali v kartotece jak blazni 😀 😀 😀

medved09
26. bře 2011

@ejviska jsem doma, i když večer jsem nemohla ani dýchat, jak jsem byla nateklá. Naštěstí to pomaloučku ustupuje...

medved09
26. bře 2011

ahoj - volala jsem embryoložce - embroušů bylo 13, 12 suprových a jedno horší. Už jsou krásná prvojádra, hned mrazili, 6 nechali dále kultivovat. Držte palce - vypadá to pěkně. Jen kvůli OHSS se kloní jen k jednomu, tak to ještě musíme probrat....

ejviska
26. bře 2011

@medved09 no parada! Oni mrzi hned prvojadra??? To nechapu, u nas mrazi blastocysty, takze vysledek byl, ze z 12 vajuch po PK byly dve. Tak se drz!

medved09
26. bře 2011

@ejviska zjistilo se prý, že zamrazená prvojádra lépe "přežijí" rozmrazení, no a pak před KET dělají prodlouženou kultivaci a lépe vidí, jak se zpamatují a vyvíjí.
Snad ale KET nebude už třeba a vyjde to... Jen asi fakt dáme jen jedno - je mi stále nevolno, jsem nafouklá, špatně se mi dýchá a močení bolí, no OHSS jak vyšitý...

ejviska
26. bře 2011

@medved09 jo? Tak to se musim preptat, to by bylo dobry s tim mrazenim. Ale stejne, kdyzby neco vzali a zamrazili, tak pak treba po PK by jsme nemeli nic na ET...
Asi bych si dala v tomto pripade jedno, prece jenom dve produkuji moc hcg a zhorsi to... nez pak muset dat pryc obe..v te nejhorsi variante.

veruleg
26. bře 2011

ahoj holky, dekuji za gratulace. No nevim nevim zda si to ted uzivam 😒 Je mi zle, ale fakt zle. Nevim kdo tvrdi ze je ranni nevolnost, u me je to ted celodenni ale hlavne vecerni. Ale stejne jsem i za to rada 😵 Ikdyz si to stale nejak nepripoustim...prece jen je pred nami dlouha cesta....a ten strach.

@medved09 No super...tolik embryjek....to by v tom byl cert aby to nevyslo.Musi. Kdy na to jdes?

medved09
27. bře 2011

@veruleg
@ejviska
Ahoj, tak dnes jsem volala, všichni embrýsci mají 4 buňky, 5 je jich normálních a 2 supekvalitní, prý lepší být nemohou. Embryoložka je dala stranou a pokud budu já zítra OK (v rámci možností) a embrouši budou 8 buňky, tak je natransferujem. Nechce čekat na blastocysty, prý je to u této kvality zbytečné a u mě jim bude lépe 😉 .
Jinak já jsem o trochu méně nafouklá a už mohu bez bolesti dýchat. Huráááá! 🙂

ejviska
27. bře 2011

@medved09 to jsou super zpravy! 🙂 A date teda dve?
Oni maji nejake jine postupy koukam. U nas by je asi nechali az na blastocysty, ale samozrejme je pravda, ze pokud se embryjko vyviji skvele, tak proc by melo byt na misce ;)

medved09
27. bře 2011

@ejviska asi dáme 2, ptala jsem se na ty blastocysty a embryoložka mi řekla, že pro vynikající embryo není lepší prostředí, než děloha. Že je kritický okamžik, než se utvoří 8 buněk. Pokud toto embryo zvládne, žena je OK, není důvod ho držet v misce. Už bych to chtěla mít za sebou. Manžel s Davídkem se o mě vzorně starají, tak si tu užívám. 🙂 😉 🙂

ejviska
27. bře 2011

@medved09 to je hodne rozumna embryolozka 🙂

medved09
27. bře 2011

@ejviska je to úžasná paní, "dělala" nám i Dádu. 😉
Už si nás pamatuje, vždycky se ptá, co malý.

veruleg
27. bře 2011

@medved09 Tak drzim vsecko co mam at se to zitra zadari 😉 😉 😉 😉 😉

medved09
28. bře 2011

ahoj, tak všechna embrya mají 8 buněk, z toho 1 je prý luxusní šampion 😉
Tak uvidíme. Jedem tam na poledne, dáme 2.

katy2
28. bře 2011

@medved09 drziiiim palce 😵 😵 😵 😵 to su super spravy.... 🙂

mufinka26
28. bře 2011

ahoj holky, já mám doma již devítiletou holčinu a z ninějším manželem se snažíme o mimi už soro dva roky.. problém je ve mě to sme věěly hnedka. v únoru sme navštívyly car apolinář a konečně sme se doověděly, proč to nejde 😉 😉 takže začátkem června nás čeá první ivf... 🙂 doufáme, že se nám to povede 😎

ejviska
28. bře 2011

@medved09 mate dobry vajucha i spermiky! Tak at se v domecku libi, aspon tomu sampionovi 🙂
@mufinka26 tak proc vam to teda nejde? 🙂 A vitej v klubu 🙂

ejviska
28. bře 2011

@mufinka26 hele, ty mas 26 let a 9-ti letou dceru?

medved09
28. bře 2011

@ejviska tak doufám, že šampion nezklame. Šampion je kvality 1+, druhé emryjko je 2+ (takže taky OK).

tonytony
28. bře 2011

Ahoj holky, chci se jen zeptat- nosíte ke svému gynekologovi, když jdete třeba na preventivní prohlídku nějaké papíry z Caru o IVF- myslím o těch NEúspěšných? Nebo jen mu řeknete, že chdoíte do Caru a třeba 2x to nedopadlo?Já jdu zítra a nevím, zdamám něco brát k němu nebo stačí mu to jen sdělit, kdy to třeba bylo a že výsledek nula... Já nemám ani žádnou vyloženě přímo zprávu pro něj, jen pro sebe???Díky moc.,Jo ještě upřesním, že já šla do Caru sama- bez doporučení mého gynekologa... Snad nebude naštvaný, že jsem ho obešla??? Máte zkušenosti? Díky.

fiallinka
autor
28. bře 2011

@medved09 paráda, to vypadá dobře - a jinak u nás v car mají podobný postup, pokud těch výborných embryí není až tak moc, tak zavádějí třetí den osmibuněčné - u mně se pokaždé osmibuňkáči chytli oba 🙂

@tonytony ahoj, už jsem si říkala, co s tebou je... a jinak můj doktor mi sám car doporučil, ale nikdy nechtěl nijak moc vědět, co se tam děje 🙂

tonytony
28. bře 2011

@fiallinka Ahoj fiali, snažím se doma makat, abych to nějak zvládla... Tak teď moc nechodím☹ Zítra jdu na tu gyndu a bojím se, jak dopadne čípek a i reakce dr. naIVF, že jsem tam šla bez něj☹ A pitvat se mi to tam všechno znova detailně taky moc nechce- manžel by nejraději, abych neříkala o IVF vůbec- jsme malé město a tajíme to i před rodinou, v práci, tak prostě má obavy...

ejviska
28. bře 2011

@tonytony myslim, ze nas CAR posila zpravu gynekologovi sam. No a co se tyce toho, ze jsi sla sama, tak snad jen jedna "tragedie naseho zdravotnictvi", ze gynekologove dostavaji od CARu za odeslani pacienta k nim zaplaceno ;) Takze zadna hruza 🙂

tonytony
28. bře 2011

@ejviska Ahoj ejvi, koukám, že máš novou ikonku🙂 Hezká:- Jak se vede?
No, tak to já doufám, že u nás to Car neposílá- to by mi nebylo příjemné, kdyby se to můj gyndr. dozvěděl z papíru a ne "ode mě"☹ To by mohl být fakt dost naštvaný☹

ejviska
28. bře 2011

@tonytony vede se fajn, porad stejne 🙂 A ptali se te v caru na jmeno gynekologa? kazdopadne bych na nej hned vyrukovala s tim, ze jste byli v CARU atd... a treba rekne, ze vi... mrtveho brouka bych nedelala