Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

meleri
14. bře 2010

Beebo,

jsem z Ostravy. je tam krásné nové loutkové divadlo, nikdy jsem v něm nebyla, a když jsem byla malá tak to bylo jinde. jinak dík za informaci, jestli je to tak tak určitě půjdem..🙂

Fialinko,

tak držím palce at je všechno v pořádku na kontrole ! mě to čeká v úterý, brr moc se netěším no ten můj dr je trochu švihlý ale jinak je moc hodný.

jo tak tady je taky celkem zima, dneska už zase fučí, no ale svítí slunce tak na hory určitě půjdem...

ejviska
14. bře 2010

A co susicka pradla? Potom se nemusi skoro nic zehlit. Zehlim jenom kosile, protoze ty tam nedavam. Muz je strasne vysoky, takze kdyby se mu zkratil rukav v susicke, tak by to bylo blby.
A na susicce je nejhezci, ze zacnu dopoledne prat a odpoledne mam vsechno ve skrini. A hlavne me nebavilo veset ponozky apod. dobnosti...Je to fakt skvela vec. Zvlast pro viceclennou rodinu 😉 😉

fiallinka
autor
14. bře 2010

Holky, co to tu bylo včera večer za neúčast! Musím vás pokárat 🙂 .

Beebo, já vlastně nesnáším všechny domácí práce, jen vaření mám docela ráda, ale jen když vařím to co chci 🙂, takové to denní vaření mne nijak nenaplňuje 🙂. Zrovna teď jsem chytla fakt kopr a manžel dělá smažák 🙂

Ejvis, sušičku jsem dřív odmítala jako neekologickou, ale te´d už mi tak špatná nepřipadá, naopak...akorát máme minikoupelničku a sice by se asi vešla na pračku, ale už by to bylo drsné...tak to nechávávám někdy na příště...

Holky, vzpomínáte si, jestli jste při stimulaci cítily nějak ty vaječníky?

iwuska19
14. bře 2010

Ahojte všichni přečetla jsem vše ale neodpovím protože jsem toho plná a nevím co napsat dřív,takže k tomu poslednímu,domácí práce hrůůůůůůůůůůůza a vaření jen když příprava trvá cca do 45 minut jinak jsem z toho na nerv.Fial se sušičkou nevím mám dvě kamrádky které ji mají, jedna bohatá dost druhá střed ta bohatá si ji nemůže vynachválit a ta druhá říká že účet za elektřinu po denním používání byl dosti vyšší .Já jsem při stimulaci na darování vaječníky cítila.

beeba
14. bře 2010

Ejvisko, já bych sušičku brala hned, ale taky máme malou koupelnu, takže mám smůlu. Taky máme tak blbě řešenou kuchyň, že nemohu mít myčku na nádobí, což mne děsně, ale děsně moc zlobí. Připadám si jako ze středověku, skutečně, krom mé tchýně, mají dneska myčku všichni mí známí a známé. Moje máma má dvě, jednu v Praze, druhou na chalupě. Takže jsem mnohdy OTROK 🙄

Fiallinko, dobře si vzpomínám na svoji poslední stimulaci, listopad 09 a myslím, že jsem zcela zřetelně cítíla jakési břišní procesy. Někdy mě to dokonce i pobolívalo, na té správné straně, protože tentokrát mi na pobolívající straně odebrali daleko více vajíček než na té straně, která byla v poho. Vždycky k večeru, se mi jakoby nafouklo břicho. Přes den to bylo o.k. Taky to bylo možná tím, že jsem se furt pozorovala. A nejhorší to bylo po ET, protože to jsem si týden myslela že se zadařilo a potom jsem zase cítila že nikoliv.

fiallinka
autor
14. bře 2010

iwuš, to já vím, že to hodně žere elektřiny, proto mi to přišlo neeko, ale asi to chce používat ji rozumně...

a kolik jsi měla vajíček?

iwuska19
14. bře 2010

Fial já přesně nevím oni mi to nechtěli říct ,ale byla jsem jen jednou na ultrazvuku a říkali že budu muset jít třikrát ale po prvním mi řekli že je to více než ok a že už na další ultrazvuky nemusím a viděla jsem jak si psala mudr do papírů L-13 a P-22 ale nevím jestli je vůbec možné mít jich tolik.Bee já myčku taky nemám 😅

jani2
14. bře 2010

fial - no mňa vaječníky pri stimulke boleli dosť!...ale to bolo aj tým že ja mám na nich endometriozu 😝
beebo - tak tá umývačka riadu je skutočne veľký pomocník...škoda že ju nemáš!....je fajn po obede všetko do nej napratať, behom chvíle nie je po neporiadku ani vidu ani slychu!...ale čo už, keď kuchyňa nie je nafukovacia 😒 !
iwuska - je dosť možné, že si mala 35 vajičiek a to je pekná úrodička 🙂 , dokonca som počula, že bolo aj 50 a neviem, či ich zrovna nemala cepecek!
...nuž a ku tým domácim prácam...tak žehlenie pri telke mám celkom rada, len tam nesmie byť veľa košelí...tak 2-3 znesiem, ale viac ma už rozčúli 😅 .....nuž a nenávidím umývanie okien 😝 ...a na dome ich máme celkom dosť! 😒
...inak dnes mám 3.deň po KET, pri 1.KET som začala už špiniť a večer krvácať....teraz to na také niečo nevypadá, ale niekedy mám stále taký blbý pocit na ms 😒 ...dúfam, že je to len pocit! 😉

sslunicko
14. bře 2010

ahoj holky,tak už máme neděli. Vám je to většinou asi jedno,ale já zítra musím zase do práce.

Ted jsem si šla lehnout s malou a místo abych spala,tak tu brouzdám po netu.

beebo,kolik máš jednotek. já na celou stimulaci cca 2100. vysoká cena myslím nebude těmi léky.

na laparku fakt ted nepůjdu,ale přemýšlím o hysteroskopii. ve středu zajdu na gyndu a poptám se svého doktora.

meleri,vyšlo mi to 2x a pokaždé napoprvé,bohužl,jak je vidno,nic to neznamená.

iwuska19
14. bře 2010

jani2:budu ti moc držet pěstičky aby to byl jen pocit a né ms potvůrka 😵

cepecek
14. bře 2010

Ahoj holky,
hlásím se ze zmrzlé Vysočiny
U nás vše ok. Jen mě děsně bolí hlava a zvracím vždy odpoledne to je děs a na prsa si nemohu ani šáhnout

beeba
14. bře 2010

Sslunicko, pokud to dobře počítám, tak jsem při poslední stimul. dostala celkem 1075 jednotek gonalu. K tomu jsem užívala do nosu 2x1 synarel a 5.-8-den menopur, ale dávkování už nevím. 9. den pouze pregnyl. Následoval den pauzy a OPU proběhl 11 den.

U 4. IVF mi bude nasazen puregon, v jaké dávce nevím, to ví jenom doktor. Vrátíme se k protokolu, který probíhal u 2.IVF, s mírně zvýšenou dávkou puregonu. Kolik jednotek nevím, však touto dobou za měsíc budu už třeba vědět 🙂

Jani, jsem s tebou, drž se 🙂 🙂 🙂

Iwusko, takže nejsem sama???? Uf to jsem si oddechla, protože mít myčku je dnes zcela běžné. Už jsem si připadala jako dinosaurus 😉

beeba
14. bře 2010

Cepecku, óoo jak ti závidíme popisované příznaky 😉 😉 😉

meleri
14. bře 2010

Cepecku,

ajaj, tak snad to brzo přejde! Já nikdy nezvracela ale s těmi prsy to znám..

mimochodem, ty prsa po kojení to už je asi napořád co... 😖 i ty vytahané bradavky? ☹ ale co zas do toho půjdu, do kojení..

holky a po porodu v česku máte taky předepsané to cvičení pánve? tady se o tom hodně mluví že ženám pak hrozí zhroucení orgánů či jak se to jmenuje, to musí být hrozně nepříjemné...snad se jednoho dne neprobudím s žaludkem v ři..i.

beeba
14. bře 2010

meleri, tak to nevím, já jsem žádný cvičení předepsaný neměla. Můj gynekolog mi po 6nedělí řekl, ať ještě necvičím, že nemám zataženou dělohu a že bych si mohla víc uškodit. Začala jsem pořádně cvičit až jsem dokojila, protože jsem nemohla ani běhat, jak jsem měla zvětšený prsa.

meleri
14. bře 2010

beebo,

já na to tenkrát nešla protože jsem byla totálně vyčerpaná ale ono se to necvičí ale jenom ležíš a je to snad nějak dechové cvičení a k tomu zatínáš ty svaly v pochvě či co. tak mě zajímalo jestli to v čr taky probíhá.
zrovna nedávno jsem četlao tom že některým ženám ty orgány pak klesají či co, pokud mají slabé vazivo..

fiallinka
autor
14. bře 2010

Čepečku, taky ti příznaky "závidím", no asi chápeš, jak to myslíme, že jo? Prostě jak je pak člověku blbě jak sviňa, nezbyde než si říct, ježiš, co já jsem to chtěla...

Beebo, já mám pocit, že mi teď možná zbyde puregon v peru, ale otevřený, mělo by se to spotřebovat do měsíce...ale to ty asi ještě nestihneš začátek stimulace, že? Mohlo by ti to ušetřit... ale teda nevím, jak to se mnou bude vypadat, uvidíme zítra na kontrole. Minule jsem to ale jedné holce samoplátkyni dávala...

Meleri, no my jsme měli v porodnici nějaké papíry s doporučenými cviky, ale to je tak všechno. Ale cvičím tu Mojžíšku a to by mělo víc než stačit. A jinak kupodivu, já mám pocit, že ty prsa nijak moc horší nemám....

Sluni, a myslíš, že ta hysteroskopie má nějaký zásadní význam? Mně spíš přijde, že ta laparka je důležitá, pokud bys uvažovala třeba o IUI... ale pokud ne, tak chápu tu hysteroskopii...

Jani, mně přišlo i po ivf i po ket, že mně bolí podbříšek jako na ms, ale většinou to pak přešlo - myslím, že jsou to příznaky podráždění dělohy po transferu...

Iwuš, myslím, že to byl počet vajíček, jsi teda fakt dobrá nosnice 🙂

fiallinka
autor
14. bře 2010

A co holky, chystáte se od zítřka sledovat Zázraky života? Jsem zvědavá, jak to podají 🙂, už se na Zacha coby fešného embryologa docela těším... ale Jurča mi stejně určitě každé pondělí usne, až když seriál skončí, je mi to jasné 🙂.

chiwule
14. bře 2010

o domácích pracech mi ani nemluvte, celej večer se přemlouvám, že začnu žehlit 😒 dokonce jsem se raději dívala s mužíčkem na hokej 😠
o sušičce jsem taky uvažovala, mám na ní místo i vývod v koupelně, ale nemáme na ní peníze a provoz je hrozně drahej. Možná časem až zlevní stejně jako televize 😉
tak já jdu ještě něco dělat, mějte se tu fajn a zatím páček

beeba
14. bře 2010

Fialli, pokud to dobře počítám, tak bych měla začít stimulovat nejpozději do 15.4. Kdyby to vyšlo časově a tobě puregon zbyl,tak bych jej určitě neodmítla. Naopak.... 🙂

beeba
14. bře 2010

Chiw, s tím hokejem jsi mne pobavila. Já jsem dneska využila to naše pražské povětří a po chvíli, co jsem prádlo pověsila, tak bylo suché, takže jsem hned začala skládat a skládat a skutečně mi na žehlení zbylo jen pár kousků. To zvládnu zítra při odpoledním spánku naší Té.

Tak si Terka začala o víkendu říkat, resp. mimi Té.

Mel, vzpomněla jsem si, že když jsem před lety rodila v Brně na Obilňáku, tak tam měli na pokojích různý nástěnky a bylo na nich třeba jak nakojit dítě či jak po porodu cvičit svaly pánevního dna. Taky chodila ženská sestra a hned druhý den po přirozeném porodu se mnou cosi cvičila, ale už si to moc nepamatuju. Je pravda, že svalstvo pánevního dna mi po dvou dětech ochablo, a třeba když jsem nemocná a kašlu, tak někdy nestačím doběhnout na záchod na malou. V Praze u Apolináře žádný nástěnky vloni nebyly a po pravdě, krom hojení jizvy po nástřihu a měření tlaku, mi nikdo žádnou pozornost nevěnoval. Bylo tam strašně moc maminek, navíc nás 23.12. propouštěli stádně všechny domů.

beeba
14. bře 2010

Jani, mohu se zeptat kolikátý den cyklu ti tentokrát KET dělali? Hezký večer a odpočívej 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

fiallinka
autor
14. bře 2010

Beebo, já tu novou lahvičku otevřu zítra, to je 15. 🙂, to by vycházelo přesně ten měsíc, do kdy se má spotřebovat - já bych se toho nebála, tak záleží na tobě. No ale ještě nevím, jestli mi ty dávky nezvýší. Akorát přemýšlím, jestli fakt nemají menší balení než po 900 j, na to, kolik ten puregon stojí, mi to přijde strašné plýtvání... (teda dali mi ještě 4x50, ale to mne nespasí)...

mimi Té, to je úžasné 🙂..Jurča zatím ví, že on je mimi 🙂, mohl by k tomu třeba přidat mimi Jé 🙂

beeba
14. bře 2010

Ještě jsem zapomněla... jsem hrozně ukecaná, a to nejenom tady, tak se oml. , nekoukaly jste se dneska někdo na Primu na pořad Vaříme s Italem???? Já jsem jej viděla poprvé, tel. zapínáme až na večerní zprávy, a Emmanuel zde vařil nějaké jídlo z cizrny a co mne zaujalo, takovou "sýrovou bábovku" či jak tomu říkal. No úžasné. To budu muset vyzkoušet.

Fiall, já nevím jestli to má smysl na ten seriál koukat, co když to bude moc smutný ☹ beznadějný 😖 nereálný 😉 od věci 😅 ?????

beeba
14. bře 2010

Fialli, mě kdysi zbylo skoro celé druhé balení, dávla jsem tehdy inzerát, ale nikdo se neozval, tak jsem to potom vyhodila i s perem, no možná to vyhodil manžel, asi jsem to dost dlouho skladovala v lednici, jsem hrozná 😠

fiallinka
autor
14. bře 2010

Beebo, ale nebude, neboj 🙂, to by měli nízkou sledovanost...naopak, bude se to tam hemžit miminy 🙂. Jinak mně se ten pořad docela líbí, ale málokdy ho stihnu sledovat...

Jinak s tím mým zbylým puregonem to byla sranda - já jsem psala na jakési stránky, že ho daruji - nikde jsem tam neměla údaj, kde bydlím a co myslíš - ozvala se mi hned holka, která bydlí pár baráků ode mne, to snad ani není možné 🙂

beeba
14. bře 2010

Jojo,svět je malej a nás "snažících" je jako máku 🙂

iwuska19
15. bře 2010

Holky to se mi stalo něco podobnýho já jsem zase narazila na paní která za symbolickou částku 100 prodávala puregon pen a já napsala a ona bydlela taky u brna tak mi ho přivezla až do práce nevím jestli to běžně dávají nebo se to platí ale začátek dobrej. taky jsem se chtěla zepatat jak je to s těma stimulačníma lékama kdysi mi někdo říkal že puregon je ten nejlevnější a že je lepší připlatit si lepší, ale nevím jestli to nepletu.Cepečku ty příznaky ti závidím co bych za ně dala ,ale to myslím že tady všichni.jinak zdravím všechny z práce ,ať už jdu domů...... 😝

meleri
15. bře 2010

Beebo,

já po prvním dítěti teda necítím žádné změny, ale taky jsem nerodila přirozeně, možná že to má na to vliv? pokouším se teda aspon zatínat všecko možné 😅 jak třeba někde sedím a tak...

Kdybyste holky chtěly ten puregon pen a klidně i nějaké dávky tak vám to klidně pošlu zadáče. protože my to pokaždé nosíme do lékárny na vyhození..

jestli máte někdo zájem, klidně přes IP. budu stimulovat jen 5 dní (teda doufám že nás zítra vezme) a pak je mi to líto vyhodit když to může někomu posloužit.

sslunicko
15. bře 2010

Přeji krásné ránko.

Beebo a kolik jsi měla vajíček. To je fakt hodně málo jednotek. Já reaguji prý dobře,ale pokaždé jsem měla tolik.
A holky co znám se také pohybovali kolem 2000.

Fialinko, já neuvažuji zatím o IUI. Chci jít na 4.IVF,jsem rozhodnutá. Jen mi vrtá hlavou proč se to nepovedlo,když se to 2x povedlo na poprvé. Je hodně faktorů a důvodů proč,ale já bych to nechtěla podcenit,kdyby v děloze bylo něco špatně.

Hysterkou mi prohlédnou spodek,nebude-li tam nic špatně,hned se mi s tím pocitem půjde do 4.IVF lépe.

Jelikož jsem tedy rozhodnutá pro IVF,není důvod,proč bych chodila na laparku.