Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
19. dub 2011

Tak jsem dneska byla v CARu, domlouvali jsme se na ten cervenec a dr, chce dodelat hysteroskopii, pro jistotu. A objednala me hned ted na utery. No jeste jsem to nerozdychala 😒 Pak ve ctvrtek letime zpet, takze dalsi den v prd.. 😠

monnn
19. dub 2011

@ejviska jeje opět jsi mě předběhla,já mám jít na hysteroskopii příští čt,tedy pokud měpřijde MS v termínu 😉 pak podej určitě zprávy,koukám jakou jsi nabrala rychlost
Jinak vás holkyvšechny zdravím,pročítám vás,ale nepřispívám nějak nemám čím 😒

ejviska
19. dub 2011

@monnn 🙂 ja to moc neplanovala 🙂 Ja jdu do Atlasu, podam hlaseni. No ja se hlavne bojim, ze jak budu cely den hlady, tak mi bude po narkoze spatne, mam hodne nizky tlak, tak to bude zase blby 😒

monnn
20. dub 2011

@ejviska no se mnou to Dr. plánovala,ale taky jsem nečekala,že to bude tak rychle- aspon nemáme čas o tom tolik přemýšlet,že jo?No a já jsem ráda,že mi mrcha přišla v termínu,protože zpozdit se o víc než dva dny-bych musela hledat nový termín,no a já chci jít bez CA,jsem si myslela,ale Dr. se moc netvářila,prý je to dost nepřijemné,tak nevím,jinak mě naštěstí nic po CA není,jen jsem celá zblblá 😀 ,ale to bude asi věkem 😀 sem někde četla,že po CA odumíraj bunky a po třicítce se už neobnovují 😀 😀 a pak se každý diví,že nechci CA 😀

ejviska
20. dub 2011

@monnn mne rekla rovnou, ze v narkoze, ale to je spi takova "slabsi", jako kdyz je OPU. Ja o tom bez narkozy ani neuvazuju. 🙂 Ale taky se bojim, kvuli tomu nejezeni a nizkemu tlaku. Po OPU mne bylo pekne zle.

monnn
20. dub 2011

@ejviska no mě taky tvrdila,že se to dělá v krátké CA,ale já jsem malinko pátrala sama 😉 a zjistila jsem,že to jde 😅 ,mě by to ani tak nevadilo,ale tohle už bude během jednoho roku 4. CA a pokud půjdu v létě do IVF tak 5.,což se mi zdá trochu moc,vím,že je to jen na cca 10min.,ale......jinak mi to nic nedělá,já si minule po OPU šla udělat do obchodáku radost 😅 a pak cestovala vlakem cca 5hodin 😀 si nekokážu představit jak bych to dělala,kdyby mi bylo šoufl 😕 😅 ,hlavně pak podej zprávičku at vím na co se mám připravit,dík!!!!!!

veruleg
20. dub 2011

@ejviska
@monnn holky moc vam drzim palce at uz to mate za sebou tu hyst. Treba tam na neco prijdou a vyresi se to a pak tu budou jen same zpravy se //. 😉

Vsem preju krasne Velikonoce. Dnes odjizdime na Moravu. Zitra navsteva prenatal centra kvuli NT+. Tak snad bude vse v poradku.
Tak bohatou pomlazku a hlavne at nam vsem vyjde krasne pocasi 😉 😉 😉

ejviska
20. dub 2011

@monnn podam, urcite 🙂
@veruleg diky! No uzijte si, je krasne pocasi, a at dobre dpadne screening 🙂

medved09
21. dub 2011

ahoj všechny, přeju krásné svátky všem. Je mi zle - zvracela jsem jen 2x, ale tlačí mě pořád žaludek. Jediné pozitivum je, že jsem docela hezky zhubla přes boky a zadek. 😉
Zítra jdem na první UZV.

vika34
21. dub 2011

@medved09
veľmi držím palce,aby bolo všetko o.k.

fiallinka
autor
21. dub 2011

@medved09 příznaky výborné, držím taky pěsti 🙂

ejviska
21. dub 2011

@medved09 super, ze zvracis 😀 😀 Drzim palce 🙂

monnn
21. dub 2011

@veruleg díky,no já si vůbec nějak nepřipouštím,že by mi něco našli,ale stát se to může,že jo 😅
@ejviska no už se těším,že budu čerstvě poučena 😉

medved09
22. dub 2011

ahoj - tak UZV na jedničku! Jsem 6.tt, mimi má 0,53cm a má již potvrzenou akci srdeční. Kontrola 5.5.
Jediné, co mě trápí jsou křeče a bolesti břicha - třaba když vstanu prudčeji ze židle - Dr.mi řekla, že mám obrovské křečové žíly na vaječnících - nic se s tím prý nedá dělat.

katy2
22. dub 2011

@medved09 to su uzasne spravy 😵 😵 😵 😵 strasne sa tesim a z celeho srdca gratulujem 🙂 setri sa, ak mozes, tak polihuj.... davaj na vas pozor 😉

cepecek
23. dub 2011

Holky všem Vám tu přeji krásné velikonoce.

marmina
23. dub 2011

ahoj holky, prosim o radu, jestli treba nektera budete vedet....mam 14 mesicniho synka po IUI (Pronatal). Pomalu premyslime o druhem mimcu. Stale kojim, nevite, jak dlouho po skonceni kojeni mohu zacit s hormonalni pripravou na druhe tehu? Bojim se, aby mi doktori nerekli, at to aspon rok zkousime sami doma :( to bych nestihla otehotnet jeste na rodicovske dovolene...Nemate nejake zkusenosti? diky za rady!!!

vika34
23. dub 2011

@medved09
veľmi gratulujem,tak vidíš nezáleží na výške HCG,hlavne že je v norme a tam sú veľké rozdiely,držím palce

medved09
23. dub 2011

@marmina myslím, že záleží na dohodě s Dr. pokud máte první dítě po IUI, je jasné, že asi nějaký zádrhel je. I když samo být nyní nemusí. Ale určitě by Vás neměli nutit se několik měsíců "trápit", pokud diagnóza nebude příznivá

marmina
24. dub 2011

diky medved, asi mas pravdu, dohodnu se primo s Dr., asi bych mela pomalu prestat i kojit, ale nejak na to nemam srdce...
Gratuluji k tehotenstvi! 😉

ejviska
25. dub 2011

@medved09 jee, dobre zpravicky. Gratuluju 😵

@marmina stejne uz pomalu premyslis u ukonceni kojeni i tak, ne? Ja myslim, ze ten rok je az az... 😉

marmina
25. dub 2011

ejvisko, asi mas pravdu, kdyz to kojeni je tak skvely uspavaci prostredek!!! 🙂 navic malej toho moc z lahve nevypije, tak jsem rada, ze ma aspon mlicko
uz jsem objednana na konzultaci do Pronatalu, tak uvidim, co mi tam reknou, tesim se tam, jako kdysi poprve

monnn
25. dub 2011

@medved09 mocinky gratuluji!!!
@ejviska zítra máš tu hyst.,že jo?tak držím vše co můžu,snad Ti nebude po anastesii špatně 😉 pak dej vědět 😉

fiallinka
autor
25. dub 2011

@medved09 tak to je paráda, mám z tebe fakt radost!!!

@marmina já jsem přestala kojit v roce a třech měsících, cca - ze dvou důvodů a) kojení fakt sloužilo jen k uspávání a hlavně se kvůli mlíku často budil v noci b) chtěla jsem jít na KET 🙂

ten KET byl pak asi měsíc a něco po ukončení kojení, hormony už byly v normálu - no a navíc doktor říkal, že přestat kojit bych měla ani ne tak kvůli případnému zvýšenému prolaktinu, ale proto, že hormony při KET by mohly přejít do mlíka malému...

marmina
26. dub 2011

fiallinko, dik za info!

ejviska
26. dub 2011

@monnn tak jsem doma, bylo to v pohode, ale teda narkoza slusna, spala jsem snad tri hodiny. Takze jak dlouho to trvalo nedokazu rict. Ted citim jenom tlak v podbrisku. Blbe mi neni, ale chce se mi spat. Dali mi neurol, takze to bude spis z toho. A pekne bylo, ze teda prijimaci i zakrok delajici dr. byl muj kamarad z VS. Takze male prekvapko, shledani po 12-ti letech 😀
Akorat teda pred HSK nesmi byt nechraneny pohlavni styk od posledni ms a pri propusteni mi dr. rekl, ze nesmi byt styk mesic kvuli mozne infekci, tak to doufam, ze teda kecal 😀 😀 😀 Jeste si to zjistim 😉

eyael
26. dub 2011

@ejviska - gratuluji k zákroku, že vše dopadlo dobře a jsi v pořádku. Říká se, že po hystero je vše krásně vyčištěné a tak je v dalším cyklu peřinka pěkně připravená na mimíska. Můžu potvrdit, také jsem byla na hystero před IVF a věřím tomu, že to také přispělo k úspěchu 😉

monnn
26. dub 2011

@ejviska tak díky za info,jo a nekecal ten Tvůj spolužák 😀 ,mě Dr. už informovala předem 😀 ,mě řekla 3týdny- nejlépe až po MS 😠 ,já už manžovi včera říkala,že bude mít celibát 😀 😀

ejviska
26. dub 2011

@eyael diky, no uvidime. IVF by bylo az v cervenci

@monnn no to jsem teda rada, tak to bude teda asi az po ms. A ja si rikala, ze ted to hezky profoukli.... tak prd z toho 🙂

monnn
26. dub 2011

@ejviska no,ale po měsíci to bude taky ještě profouklý 😀 ,takže možná v červenci už ani IVF nebude třeba 😉 ,taky bych chtěla jít do IVF v létě,hele a výsledky z vyšetření budeš mít kdy?já jdu ještě v ten čt znovu i na Imuno,tak potom podle těch výsledků uvidíme 😉 ,hele a se spolužákem jste se poznali hned,nebo jaké bylo shledání 😀 😀