Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

medved09
17. kvě 2011

@tonytony je mi to strašně líto. Drž se.

jani2
17. kvě 2011

ahojte dievčatá, hlavne sa ospravedlňujem za moju totálne zanedbanú dochádzku, ale skutočne nemám čas. ☹ Ako som skončila s materskou, tak všetko ide ako v rychlíku. Chýbate mi ( a to myslím vážne), ale predsa len uprednostňujem rodinu a hlavne malú Janku,
@fiallinka - no, veru tehulka nie som, u mňa prirodzené tehu by bol zázrak, proste patrím medzi tie, ktoré si musia cestu za deťmi poriadne "vyžrať" 😔. Novinka však je, že ešte v apríli sme boli v CAR a vypísali sme žiadosť na posledné IVF, počítam že koncom mája príde schválenie a pôjdeme na to asi v júli. Moc sa na úspech neupínam, lebo tých sklamaní už bolo moc. Predsa len mám už 37 a aj s kvalitou vajíčok to už mohlo ísť dolu vodou......takže som v štádiu čakania. Ale verte, že ešte jednu materskú a ďalšie dieťatko by som brala, to by som konečne mala čas aj na vás dievčatá moje! 😉

@medved09
@eyael - všetko som len tak zbehla, ale ak som správne čítala, tak môžem obom blahoželať. Držím palce, až všetko dobre dopadne.

@tonytony - je mi to ľúto, viem aké je sklamanie, keĎ je veľa vajíčok, čiže sľubný začiatok ale na konci nič! 😢 Ja to mám zas podobné s embryjkami, mám ich dosť, ale ujať sa nechcú a nechcú! 😢 Držím palce, až to rýchlo tá najhoršía bolesť prejde!

ejviska
17. kvě 2011

@jani2 ahoj Jani, fajn, ze si se stavila! Tak to pujdem v juli spolu 😵

eyael
17. kvě 2011

@jani2 - díky, ráda tě vidím. Kdybychom neměli zamražená embryjka, tak už se za dalším dítkem taky neženem. Přesně jak píšeš ty nebo @fiallinka, je to jiné, už jedno dítko máme a chceme si užívat jak roste aby nám život neutekl mezi prsty...

fiallinka
autor
17. kvě 2011

@jani2 Jani, já jsem tak ráda, že žiješ 🙂, díky, žes o sobě dala vědět... přijď častěji... a kdybys chtěla na tu diskuzi, co jsem ti psala, dej mi vědět...

ejviska
18. kvě 2011

@eyael
@jani2 koukam, ze jsme tak nejak vsechny dospely k podobnemu nazoru.
Ale opravdu obdivuju zenske, co nemaji ani jedno dite a dokazou si najit nejaky jiny smysl v zivote. Je to fakt tezke. A to vlastne ani skutecne nevi, o co vsechno prichazi, mozna je to i lip, v tomto pripade.

jani2
18. kvě 2011

@fiallinka - rada by som aj do druhej diskusie, však sme sa už raz o tom bavili, ale bojím sa že nebudem mať čas. ☹ Zatiaľ teda ostávam len tu a časom uvidím. Nechcem nasľubovať a potom zanedbávať. 😉
@ejviska - ja obdivujem tiež žienky, čo netúžia mať deti, ale to asi nevedia o čo prichádzajú. Ale ak si nájdu iný zmysel života, tak je to tiež v poriadku. My, čo jedno dieťa máme, už sme zažili aké je fajn mať bábätko a vidieť ako rastie, bolo by fajn zažiť to zas, a dať už jednému dieťatku súrodenca, ale ak už nepríde, proste svet sa nezrúti.
No ale dúfam, že toto leto bude úspešné, čo povieš? Trošku sa tu na jar zadarilo 🙂 (, čo sa tonytony týka, to je mi stále moc ľúto 😔 ), takže v lete by sme v lete mohli pribudnúť k tehulkám. 😉 a ty už máš žiadosť schválenú? a akým protokol budeš mať?

ejviska
18. kvě 2011

@jani2 ja neobdivuju zenske co si naplanuji, ze nechteji mit deti, ale ty, ktere je chteji a nejde to a dokazou se s tim smirit a najit si jiny smysl zivot. Asi jsem to nesrozumitelne napsala. 😉

Ja si zavolam do CARu, aby poslali zadost, az budu mit v cervnu ms. Ta schvalena zadost plati jen 3 mesice. Do mesice ji schvali, takze to v cervenci zvladnu. Protokol stejny jak minule, kratky, ale trosku mne snizi davku.

tonytony
19. kvě 2011

Ahoj holky, tak u nás se stal zázrak- předevčíry jsem celou noc, jak nám řekli, že to vypadá, že na vyšteření nebude ani jedno embryjko, jsem nespala a modlila se a modlila... a ráno volala do Caru se slzami i v hlase, kde mi embryoložka řekla, že "zkusí" vyšetřit 2 embryjka, která by snad nějak mohla jít vyšetřit... a začala se ptát, jestli nám má volat, kdyby to dopadlo špatně, abychom zbytečně nejezdili- což se nikdy u předchozích ivf neptala, prostě automaticky jsme měli vždy přijet, takže samo, že jsem z toho cítila, že naděje je hodně mizivá... Já, že ne, že určitě přijedeme ať tak nebo tak, že to budeme stejně chtít konzultovat... šla jsem pak dopoledne ještě do kostela a modlila se celou cestu do Brna... Manžel- optimista mi upřímně tentokrát řekl, že mám počítat, že to je konec, že tomu sám taky nevěří( jindy věřil až moc) a o to větší šok byl, když nám řekli na místě, že obě ta embryjka jsou zdravá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Mám je obě u sebe- nechtěla jsem riskovat, že by se ev. tod ruhé nerozmrazilo, kdyby to nedopadlo, vím, že moje tělo na dvě asi stavěné není, ale strašně moc chci věřit, že aspoň to jedno to po tomhle všem nějak vybojuje, pokud ne, tak už amen s námi, takovouhle šanci už nikdy mít nebudeme! Takže kéž by, přijde mi to, jak zázrak, byť ještě není nic jisté- resp. vůbec nic, ale jsem za tohle nesmírně vděčná, byli jsme tak v šoku, že jsme brečeli oba a já se snad stokrát ptala, jestli to myslí vážně, že jsou obě zdravá a k ET! prostě psycho... Nevím, proč mě v tom tel. tak stresovaly, když to jindy před tím nedělaly, jestli to fakt vypadalo tak blbě a taky nevěřily, nevím, ale já teď musím bojovat! Za 11 dní máme výročí svatby a byl by to ten nejkrásnější dárek na světě!
Strašně se uvnitř "raduju" a zároveň moc bojím, ale jsem vděčná za tuhle pro nás až neskutečnou šanci! Moc všem díky za oporu, u nás to je jak na houpačce tohle IVf- šílený naděje a pády, kéž by na konci bylo to naše ŠTĚSTÍ!

ejviska
19. kvě 2011

@tonytony no to jsou zazraky!!! 😵 Tak je hezky hyckej a moc drzim palce!

onno
19. kvě 2011

Ahoj dnes jsem byla 14 dc na ultrazvuku před KET mám sliznici 5,9 doktor říkal že by ket šel ,ale je to poslední ket a na IVF si to dovolit nemůžem.Tak nakonec jdem až příští měsíc a předepsal mě nějaké prášky na růst sliznice.Otěhotněli jste některá se sliznicí 5,9? Je to málo nebo hodně?Dík jitka

naduska
19. kvě 2011

@onno to neni dobre ,minimalne 7 mm;[.

veruleg
19. kvě 2011

@tonytony No vidis holka....to je super zprava. Vzdyt jsme Ti rikali ze urcite zustanou nejaci bojovnicci. Moc drzim pesti at se min. jedno chytne 😉 😉 😉

tonytony
19. kvě 2011

@ejviska Děkuju, jen aby ten zázrak trval až do konce!

tonytony
19. kvě 2011

@veruleg Díky, včera to vypadalo naprosto beznadějně!

onno
19. kvě 2011

@naduska mě říkal doktor že má mít víc jak 7 mm v den transféru. Nejlépe 10-11 mm.

fiallinka
autor
19. kvě 2011

@naduska je to fakt málo... ☹

@tonytony hurá, budou dvojčata 😉

tonytony
19. kvě 2011

@fiallinka Fialinko, nejásat, prosím... Já ve dvojčátka nevěřím, podle mě na to moje tělo nemá, ale uvidíme, manžel byť nikdy dvojky nechtěl, tak teď nemluví o ničem jiném🙂 Ale budeme vděční, když aspoň jeden bojovníček u nás zůstanea dotáhne to s námi až do konce🙂

ejviska
19. kvě 2011

@tonytony kdyz si vzpomenu na sebe, jak jsem si snila o kocarku pro dvojcatka a hov...z toho ☹ No neda se 😉

tonytony
19. kvě 2011

@ejviska Přesně tak, šanci jsme dostali větší než jsme čekali a teď už je to jen na čmeláčkách v bříšku!

eyael
19. kvě 2011

@tonytony - holka, držím palečky i nadále 😉 vidíš, to je statistika, teď už to prostě vyjít musí 😉 😵

tonytony
19. kvě 2011

@eyael Víš, že jsem si na tu "statistiku" ana Tebe vzpomněla cestou z Caru🙂?

eyael
19. kvě 2011

@tonytony - to je hezké 😵 😉

ejviska
19. kvě 2011

@eyael jaka statistika?

eyael
19. kvě 2011

@ejviska - trochu jsme si s @tonytony dodávaly naději komentováním statistické pravděpodobnosti 😉 laicky a velice zjednodušeně řečeno, když se něco opakovaně nedaří, tak ze statistického hlediska musí dojít k tomu, že se to minimálně jednou podaří 😉 a obráceně 😵 a čím déle trvá to, že se nedaří, tím je větší pravděpodobnost, že se to v následujícím pokusu podaří 😀
Funguje to takhle nějak: http://merenibt.xf.cz/index2.html, je to matematický model pro přirozené otěhotnění. Samozřejmě základní pravidla platí i na jiné vstupní proměnné, tj. páry z CAR, které se snaží otěhotnět 😉 i když výstupní hodnoty budou jiné od zmiňovaného článku. Ale princip je stejný 😉

ejviska
20. kvě 2011

@eyael aha 🙂 Ten odkaz nejede, zkusim pozdejc

zuzanka7834
20. kvě 2011

Ahojte, vcera sme boli na konzultacii ohladom ivf, vsetko v poho, len na konci ma doky priklincoval otazkou, ktore lieky si vyberiem na pichanie: gonal alebo puregon vo forme pera (mam ratat cca 300€) alebo menopur o stovku lacnejsi, ale v klasickych injekciach... Kvalitativne su vraj rovnake, tak by som asi zvolila ten menopur, len neviem, ci zvladnem tie injekcie... 😕 Poradte mi, viem, ze vsetky uz mate toto rozhodnutie za sebou... Pocas stimulky sa vraj podavaju aj ine lieky, tie su tiez aj vo forme pera alebo nejakej tbl? Lebo ak to ma byt tiez injekcia, potom nemam co vahat a beriem ten menopur...
Mam strach, no na druhej strane sa tesim, lebo mozno je to konecne krocik vpred... dakujem za kazdu Vasu odpoved, ktora mi pomoze v rozhodovani... dnes mam dokymu potvrdit co da do ziadosti, takze nemam az tak vela casu. Diky 🙂

eyael
20. kvě 2011

@ejviska - http://merenibt.xf.cz/pravdepodobnost.html to by mělo být přímo na danou stránku... jinak bylo třeba trochu polistovat...

ejviska
20. kvě 2011

@zuzanka7834 ahoj, mne se dr. moc neptala, ja mela Gonal, doplacela jsem asi 5tis. To je u vas teda drazsi. Gonal a Puregon jsou to same. Je to v peru, takze jenom natocis jednotky a pichnes, asi jak inzulinove pero.

Rozdil mezi tema dvema a Menopurem je v tom, ze ty prvni dva jsou "cistsi", vyrobene biochemicky. Kdezto ten druhy se ziskava z moci menopauzalnich zen. Ta aplikace Menopuru je slozitejsi, ze to je prasek, kt. musis naredit a pichnout jako norm. injekci, aleto se urco da zvladnout.

ejviska
20. kvě 2011

@eyael diky, mne to nejelo vubec, i kdyz jsem odfkaz upravovala ;) Kdy jdes na UZ, nejdes zitra?