Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
16. čer 2011

@tonytony pochlub se i tady 🙂

tonytony
16. čer 2011

@fiallinka No tak jo, když jinak nedáš🙂
Máme za sebou dnešní UZ🙂 Jsme s manželem v řádném šoku, protože na nás opravdu vykoukly 2 bobci a i 2 srdíčka!!!... Jsme z toho fakt vykulený neskutečně... Jeden Brouček je 7+0 a druhý menší 6+4 a dýl v něm dr. hledal srdíčko, ale bylo tam taky. Tak snad to dožene. Dr. moc radost neměl ze 2 k mojí postavě a mým všem možným komplikacím, že se může pak stát cokoli v těhu a je to špatný s oběma- tak na to pořád musím nějak myslet, ale pak když viděl, jak jsme šťastný a v příjemném šoku, tak už pak jen dokola gratuloval... Jako upřímně strach s 2 je a bude vždycky větší, toho si jsem moc dobře vědoma... Jsem zvědavá, kdy se z toho s manželem probereme, fakt jsme to nějak nečekali, byť o tom manžel pořád mluvil, ale nevěřil, protože dnes pořád dokola opakoval- to bude nářez!!!
Taky jsem moc ráda, že jsem už i objednaná k Vlašínovi, co prý dvojčátka vyložěně dělá na ten NT screening...
Moc všem díky za palečky, bylo to neskutečně krásný, přeju to tady všem!
Mám i fotečku- už se těším, jak ji dám mamce k narozeninám, co budeme příští týden slavit- teda jen kopii, s originálem budu i spát, abych uvěřila...

katy2
16. čer 2011

@tonytony GRATULUJEM!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 Z celeho srdca 🙂 🙂 🙂 🙂 Strasne sa s vami tesim a prajem ti bezproblemove a pohodove tehu...... To je super sprava 🙂

Pozdravujem vsetky 🙂 Davno som tu nebola...

medved09
17. čer 2011

tonytony to je krásná zpráva. Opatruj se!!!

medved09
17. čer 2011

manžel dnes ráno jel prvním vlakem do Prahy - v 5.30 byl v Podolí a podařilo se mu mě zaregistrovat. Takže snad budeme rodit v UPMD - s těmi registracemi je to tam mazec.

eyael
17. čer 2011

@medved09 - taky plánuju Podolí, ale nějak se zatím nemůžu dopočítat, kdy by u mě mělo být 14+0 😀 je fajn, že se ti (manželovi) registrace povedla, proč ale nerodíš někde u vás? Nevím tedy odkud jsi, ale když manža cestoval do Prahy vlakem, tak pražačka asi ne 😉 trochu si rýpnu, ale registrace v porodnicích v Praze jsou hlavně kvůli mimopražským, co se do nich hrnou a na pražské rodičky by nezbylo místo 😉 😵 😝

tonytony
17. čer 2011

@katy2
@medved09 Holky, moc děkuju, uvidíme, jak zabojujeme- další UZ je za 14 dní🙂

eyael
17. čer 2011

@tonytony - krásné, ještě jednou gratuluju a hlavně držím pěsti pro štěstí do dalších týdnů 😉

medved09
18. čer 2011

@eyael bydlíme na okraji Prahy - Vlakem je spojení nejkratší a nejlepší, proto jel takto. Vzhledem k tomu, že mám v UPMD i svou praktickou gynekoložku a hlavně tomu, že první porod jsem měla komplikovaný (kleště), chci opět Podolí. Nebýt Podolí, nebyla bych ani já ani syn...

luciasek83
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
medved09
18. čer 2011

@eyael jinak přesně 14+0 mi řekli právě v UPMD na základě NT vyšetření - chodím tam...

eyael
18. čer 2011

@medved09 - 😉
je pravda, že zatím ještě nemám ani těhu průkazku, budu si ještě muset počkat 😵

medved09
19. čer 2011

@eyael pokud víš termín porodu, zavolej si do UPMD do kartotéky a oni Ti to tam řeknou. Já mám 16.12. a to se registrovalo v pátek. Mimochodem - berou 12 lidí na den, manžel byl 4.v pořadí a nakonec jich tam v 7 bylo jen 6. Jindy ale jich je prý třeba 20 a lidi se i sprostě hádají (brácha tam byl před 2 měs.registrovat švagrovou a prý se ze některé spoluobčany styděl).

eyael
19. čer 2011

@medved09 - díky za tip, zkusím to. Já mám termín skoro měsíc po tobě, 19.1. 😅 tak možná ještě chvíli vydržím na kontrolu k mé gyn ke konci tohodle měsíce. Jinak si myslím, že registrace jsou stejně na prd - jestli budu zas rodit o měsíc dřív tak se potkám spíš s tebou než se svým registrovaným termínem porodu 🙂 😀 😝 a to že jsou registrace nedůstojné pro všechny strany (a bez opory v zákoně), ani není třeba zmiňovat. Jenže lepší systém zatím nikdo nevymyslel 😒

onno
19. čer 2011

Ahoj potřebovala bych poradit beru hormony na KEt ,ale malej se my dnes osypal má neštovice a mamka neví jesli jsem je měla buď že jen 3 tečky nebo vůbec.Tak nevím zda na Ket chodit.

eyael
19. čer 2011

@onno - jestli s mamkou nenajdete tvůj očkovací průkaz z dětství, kde se tyhle věci zaznamenávaly, tak zavolej své (bývalé) dětské lékařce, měla by být schopná ti tuhle informaci říct. A podle toho se zařiď - pokud jsi neštovice prodělala v dětsví, tak se nemáš čeho bát. A nemusela jsi mít po celém těle pupínky, někdo kdo má dobrou imunitu může mít velice mírnou reakci. 😉 Mimoto i tvůj praktický lékař by měl mít v kartě informace o tvých prodělaných nemocech a očkováních, tj. i neštovicích 😉

ejviska
20. čer 2011

@onno ja myslim, ze tvoje karta z detstvi je ted u tveho praktika, ne? Mel by mit celou dokumentaci. Pokud se nekde neztratila.
Ale pokud jsi nestovice nemela, tak bych ket odlozila

onno
21. čer 2011

Moc dík ket je odložen o dvě MS.Doktor říkal že radši nebudem riskovat.V kartě nic není napsané.

veruleg
28. čer 2011

@ejviska ahoj Ejvis, uz mas sbaleno? My jedem uz zitra. Budu drzet palecky at vse dobre dopadne.Uz vis presnejsi termin navstevy v Caru? Vy ale asi zustavate delsi dobu v CR ze? 😉

ejviska
28. čer 2011

@veruleg vy uz jste doma z dovolene? jak bylo? No sbaleno mam trochu, ale hlavne dat do poradku barak. Jedem na 2,5 mesice pryc. No stimulka tak nejak od pulky cervence by mela byt. Takze casu dost. 🙂 A dekuju!

medved09
28. čer 2011

@ejviska ahoj, zrovna dnes jsem na Tebe myslela, kdy se do toho pustíte. A samo , kdy nám oznámíš, že to vyšlo 🙂
My jedem zítra na velký kontrolní UZ, kvůli těm, nesrostlým plodovým obalům. Už bych potřebovala vědět, že je to OK- jsem docela plašánek.

ejviska
28. čer 2011

@medved09 🙂 to uz jsem tu jedina netehule zase, achich ach
Tak se zitra drzte, urco to bude OK 🙂

veruleg
29. čer 2011

@ejviska Jo uz vic jak tyden jsme doma.Bylo krasne, vsecko super, more, plaz, hotel, hory. Malorka je nadherna. Jen to byl docela boj s Vikym ktery je ve vzdorovitem obdobi. Takze jsme s manzou jedli kazdy zvlast, na plazi to Vikouse bavilo jen dva dny. Hotelovy bazen se mu zalibil az den pred odjezdem a pak byl problem ho po 3h z nej dostat...tak rval na cele kolo a nemecti duchodciu to jen komentovali "armes kind" "chudak dite". Takze po tech 8 dnech jsme byli radi ze jedem domu 😅
Uz taky balim, dnes jedem do Brna. Zitra mam zrejme u Vlasina ten velky ultrazvuk, mam trochu strach, ale ted uz stejne nic neovlivnim.
Moc na Tebe budu myslet at to dobre dopadne a pridas se k nam 😉 😉 😉

@medved09 Taky drzim palecky at je to vse v poradku 😵

ejviska
29. čer 2011

@veruleg hezke fotecky 🙂 Tak se drz zitra, ale to bude urco OK 😉 Mas hezke brisko 🙂

ejviska
29. čer 2011

@veruleg byli jste i na kanarech??? Chtela bych slyset srovnani kanary vs malorka

veruleg
29. čer 2011

@ejviska na Kanarech zatim ne. Uvazovali jsme nad tim, ale pak jsem uz nechtela tak dlouho letet s brichem.Takze tam az nekdy za par let jestli na to bude a decka povyroustou aby neco meli z toho Loroparku, kam ja urcite chci 😎

medved09
29. čer 2011

@veruleg
@ejviska
Ahoj,
tak UZV je v pořádku, obaly srostlé , žádné známky diferenciace. Trochu překvápko ale bylo pohlaví mimča. Máme doma klučíka, a tak jsem si strašně přála holčičku (nerouhám se, jsem happy, že jsem těhotná, a že vše vypadá dobře, ale...). No, a mimís má pindíka... Takže místo Magdalenky to bude Filípek. Manžel hned začal plánovat, že klukům dokoupíme další koleje k vláčkodráze....

ejviska
29. čer 2011

@medved09 hezkyyyy! 😵 Verim, ze sis prala holcicku, ale urcite je stejna radost i z chlapecka 🙂
Moje kamoska ze skoly ceka treti, uz ma dva kluky, tak bych ji prala holcicku 🙂

tonytony
29. čer 2011

@medved09 Gratuluju k lumpíkovi🙂 Hold MAdlenka bude muset být do třetice🙂
@ejviska TAk šťastnou cestu k nám a ať si odtud odvezeš aspoň jeden velký- malý poklad🙂
@veruleg Zítra držím palečky na velký UZ, ale věřím, že bude vše jen správný🙂
Já jdu zítra ještě na UZ do Caru, asi prtoto, že tam byla dvě, tak mám zase pěkně staženej zadek☹ Bojím se o ty Broučky tak moc!!!

medved09
30. čer 2011

@tonytony držím palce, těším se na dobrou zprávu od Tebe.
Jinak s Majdou manžel prohlásil, že tu holčičku si udělá sám 🙂 🙂 🙂