Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
1. dub 2012

@jani2 no, ono se stejně třeba rozmrazí jen to jedno 🙂. Minule jsem měla tři mražáčky, rozmrazilo se jedno dobře, jedno blbě (bylo živé, ale ubyly mu buňky), jedno vůbec... a stejně se nic nechytlo. Tyhle jsou kvalitnější než ty minulé, ale moc šancí tomu nedávám.

jani2
1. dub 2012

@fiallinka - nuž uvidíme, ale keďže ich máš kvalitnejšie, možno sa rozmrazia aj všetky tri. To by bola skutočne irónia osudu, keby si aj do tretice čakala dvojičky.....ale tie KETy sú predsa len akési menej úspešné, takže dvojičiek sa myslím si nemusíš obávať😒 .......ja uvidím, čo bude teraz. Už by som najradšej testovala, ale je moc skoro....však budúci týždeň uvidím. Keďže idem v prirodzenom cykle, zvyčajne 26-28 deň mám ms....teraz som 22.deň. Inak včera som mala veľmi slabunké špinenie, kebyže nemám biele nohavičky ani si to nevšimnem, dnes už nič....tak som si vravela, že to možno je uhniezdenie. 😎. Jednoducho si budem ešte pár dni užívať že som tehulka...však ak nie, tak na smútok bude času dosť, no nie. 😉

fiallinka
autor
1. dub 2012

@jani2 no tak to špinění takhle brzo by fakt mohlo být dobré znamení... jé, jak bych ti to tak strašně přála 🙂

A já si sice říkám, že při ketu jsou šance na dvojky fakt malinké, ale zase - co třeba tady Čepeček, že 🙂... asi fakt ne, navíc i kdybych to zvládla psychicky, tak už mám po dvou císařích... a zase jít do toho s tím, že bych případně mohla jít na redukci, tak to nechci.

zuzanka.h
1. dub 2012

ahojte kočky tak aj ja mám prvé bábätko po IVF a pracujeme na druhom boli sme na KET ale vyzerá , že nič lebo od 4.dňa po vklade som začala najskôr špiniť a teraz 5.ty deň už aj krvácam ☹

jani2
7. dub 2012

Ahojte dievčatá - dnes som skúsila testovať na 8 deň po transfere. Ja totižto nikdy nevydržím na testovanie z krvi a našla som // - je síce slabunká, ale je.
Aj sa teším, aj som stále "nohami na zemi".....je to len začiatok, ale verím, že už všetko dobre dopadne. 🙂
zuzanka - moc ti držím palce, aby aj napriek krvácaniu bol drobček v brušku.

medved09
8. dub 2012

Ahojky holky, tak se ozývám, abyste věděly, že jsem na Vás nezapomněla. Filípkovi jsou 4 měsíce, je to miláček, jen spát vůbec nechce a pořád by se nosil. 🙂
Posílám fotečku - své tři kluky milované. Starší Davídek je celý manžel, Filípek je modrooký a světlý jako já.

dahra
8. dub 2012

@jani2 - ahoj Jani, sem-tam rozmyslam, ako a ci stale bojujes, sem-tam kuknem, (hlavne, ked sa deje nieco okolo mojej sestry, to ma vzdy myslou vrati k tebe) a teraz som sa kukla fakt v pravy cas. Budem silno drzat paste, nech ciarocky dalej pekne tmavnu.

fiallinka
autor
10. dub 2012

@jani2 Jé, Jani, já jsem se tu mrkla až teď a taková novina... jak to vypadá teď, čárka sílí?

@medved09 To jsou krásní chlapi 🙂

jani2
10. dub 2012

@fiallinka - už nejdem testovať....lebo by som sa len "vydeptala" či je čiarka silnejšia, či slabšia! 🙂...počkám už do piatku na krv. Ale dobré je, že tento KET už nešpiním, ani nekrvácam (ťuk-ťuk)! 🙂 Dúfam, že už to dobre dopadne.

fiallinka
autor
10. dub 2012

@jani2 ty jsi hrdinka, že vydržíš 🙂. Ale pátek je za chvíli... dej hned vědět 🙂

medved09
11. dub 2012

@jani2 držím všechny palce!!!

jani2
14. dub 2012

@medved09
@fiallinka - ahojte dievčatá, včerajšia krv negatívna 😢 ....len zvyškové HCG 9,7....niečo sa dialo, embryjko sa zrejme uchytilo ale aj odišlo...ja nechápem, na čo sa mi tie embryjka tak pekne rozmrazujú, keď to aj tak nevydržia. Som z toho rozmrzená a nahnevaná....kopec zbytočných nádejí a kopec utratených peňazí....tie zbytočné nádeje ma hnevajú via! ☹

fiallinka
autor
15. dub 2012

@jani2 Ojojoj, Jani.... co na to říct - já bych moc chtěla, abys tu hlásila pěkně velké hcg a ono takhle... pevně věřím, že to nevzdáš!

medved09
17. dub 2012

@jani2 je mi to líto. Moc jsem Ti přála úspěšný pokus. Drž se.

jani2
17. dub 2012

@fiallinka
@medved09 - nuž čo, ja som tiež nepočítala, že to takto rýchlo skončí. Keď som si na teste objavila druhú čiarku, vravela som, že len nejako ten 8-9 tt prestáť a vydržať. A ono to skončilo ešte skôr! 😒 ....ja už ani neviem, čo si mám myslieť o tých mrazáčikoch. Mám ich tam ešte 5, teraz sa mi pomaly rozbieha ms, takže pôjdem do KETu zas....dám už tentokrát vložiť 2. Až teraz som nejak pochopila, že je dosť malá šanca že by sa ujali obe. Takže sa nemusím obávať dvojičiek....ak ak sa nejaký mrazáčik neuchytí, tak končím. ☹....3 platené IVF som si už vyčerpala a ca. 10 rokov snaženia a chodenia po nemocniciach a CARoch mi už stačí.

medved09
17. dub 2012

@jani2 moc Ti přeju, aby to konečně vyšlo!!! Drž se, to věčné chození po doktorech a čekání je strašně vyčerpávající, Ale víme, proč to děláme. A odměna určitě čeká!!!

ejviska
25. dub 2012

ahoj holky, tak dlouho jsem sem nenahlidla a koukam, ze @jani2 uz zase v boji! Holka zlata, drzim dal palce!

Ja jsem tak rada, ze tim uz nemusim prochazet. Ted uz mi to pripada, jak "z jine planety". My rozhodne do caru uz nejdem, smirit se s jedinackem jde dost tezko, uz pro ten velky strach o to jedno dite.

Ale ta druha vec, ze jsem chtela at ma sourozence, tak to tak nejak uz mi neprijde podstatne, ma hodne kamaradu, proste se neda nic delat.

jani2
25. dub 2012

@ejviska - ja už to tiež beriem tak nejak s nadhľadom....domíňam mrazáčikov a končím. Skutočne už nemám chuť nejak viac bojovať. Dr. mi aj vravel, že nech skúsim aj IUI, ak sa nepodarí KET, vraj ovulku a jeden priechodný vajíčkovod mám....ale už cítim, že je čas skončiť. Takže ešte 1-2 KETy a ak osud rozhodne, že budem mať len jedináčika, nič sa nedá robiť....a myslím, že aj psychicky si vydýchnem, takto stále nad tým dúmam, čí to výjde, či nevýjde.

fiallinka
autor
25. dub 2012

Já holky zase tak přemítám, jestli vůbec ještě zkoušet ten jeden KET, jednak mám strach, že to vyjde, a já budu stresovat šíleně celé těhu, taky se mi chce do práce, peněz už taky moc není... na druhou stranu vím, že když už tam půjdu, tak mi bude líto, že to nevyjde - prostě taková ta blbá klasika, navíc budu vědět, že je to téměř jistě naposledy... tak prostě jeslti se do toho pouštět vůbec. Ale pořád převládá pocit, že "škoda je vyhodit".

ejviska
26. dub 2012

@jani2 ja jsem si strasne psychicky oddechla, ze uz nemusimnic podstupovat. Samo, ze porad to v hlave je, clovek porad doufa, ale uz nemusim myslet na nervy v souvislosti s ivf apod.

@fiallinka tak jdi do prace, nech mrazaky tam a jdi si pro ne treba za 1-2 roky. Az bude nalada a chut 🙂

medved09
26. dub 2012

@fiallinka to rozhodování je těžké. My jsme se rozhodli nechat vše zlikvidovat. Už nechceme hormonální smršť a stres. Pokud by to někdy vyšlo samo, bude jen dobře. Pokud ne, máme dva krásné kluky. Dál si tělo huntovat nebudu.
Přeju Ti správné rozhodnutí.

fiallinka
autor
26. dub 2012

@ejviska No jo, jenže do práce půjdu až za rok a půl, do té doby chci být doma s Kájou, nejméně rok bych chtěla být v práci... to budu mít 36 a mražáčci tam budou 5 let a myslím, že se mi snad ani nebude chtít 🙂. Hlavně si ale říkám, že pokud by ještě dítě bylo, líbil by se nám malý věkový rozdíl - my to budeme muset přežít, ale děti si to užijou...

fiallinka
autor
26. dub 2012

@medved09 to jsem netušila, že jste ještě něco měli... mně pořád pronásleduje pocit, že je škoda je nevyužít a dát jim šanci... ale ještě je čas, ono se to vyvrbí.

ejviska
26. dub 2012

@fiallinka ja myslela, ze pujdes do prace uz ted. No v 36-ti je treti dite pohoda, ne? 😀
Tak mas dilema, co rika manza?

fiallinka
autor
26. dub 2012

@ejviska půjdu až v Kájiných třech letech, sice nejsem úplně domácí typ, ale rychle to utíká, s ní nějak rychleji, navíc budu doma asi naposledy a taky je s ní docela pohoda, takže přežiju málo peněz a nějak to snad zvládnu... taky mi už v té práci ujel vlak, sice naskočím a doženu, ale asi se mi nebude chtít naskakovat cíleně podruhé... doma jsme se shodli na variantě zkusit teď, neúspěch je téměř jistý, a kdybysme ještě moc chtěli potom, tak šance je. Já ani nemyslím, že 36 je moc, ale asi se vloudí pohodlnost 🙂, už teď jsem vlastně ráda, že trošku odrostli. Nějak na ty miminečka nejsem, brala bych nejlépe dítě tak půlroční. 🙂

medved09
27. dub 2012

@fiallinka měli jsme tam 8 embryjek - taky trochu hlodalo, ale nakonec jsme se rozhodli takto.

jani2
27. dub 2012

@fiallinka - úplne chápem, že sa ti už do tých stresov okolo tehu nechce...ale ak do toho nepôjdeš teraz, už sa ti nebude chcieť. Ja to vidím na sebe, ja už som spohodlnela teraz....na jednu stranu chcem ešte dieťatko (len to tehu by som už najradšej preskočila), na strane druhej s Jankou sa už dá rozumne porozprávať - už je to taká parťáčka, zas behať okolo drobčeka bude fuška! 😉 Takže idem do KETov tak nejak vyrovnaná, chcem ich už len v prirodzenom cykle a som prichystaná na úspech aj neúspech......ale ty - no ťažko radiť, ktohovie, možno začneš pracovať a po 1-2 rokoch zatúžiš po bábätku a vtedy ten mrazáčík príde ešte vhod. 🙂...no je to dilema, rozhodnúť sa musíš s manželíkom! 🙂
@medved09 - vy ste nechali embryjka zlikvidovať?...ja som sa toho bála, keď som mala 12 zamrazených embryjok, že čo budem s nimi robiť. A nakoniec nebudem musieť našťastie ani nič podobné riešiť. NEviem čo by som robila, ako by som sa rozhodla.

medved09
27. dub 2012

@jani2 ano, máme 2 krásné kluky (oba z IVF)a víc trápení s horami hormonů nechceme. Bereme to tak, že se jednalo o shluk buněk, nikoli o něco, co by bylo již našimi "dětmi", jestli rozumíš. Racionálně vzato a bez emocí. Trvalo to, než jsem k tomu dospěla, ale takto to nyní cítím.
Pokud by se někdy v budoucnu povedlo třetí mimčo přirozeně nebudem se bránit, ale takto již ne.

fiallinka
autor
29. dub 2012

@medved09 mně třeba ta likvidace embryí taky nijak zvlášť nevadí, spíš jsem se nad tím zamýšlela tak, že bych to třetí ještě brala, do dalšího ivf už se mi nechce a hleděla bych na nějak jako na nevyužitou šanci, z tohohle pohledu je mi to líto. Ještě mám dotaz - kolik máš roků, jestli to není tajné?

ejviska
30. dub 2012

@jani2 mas pravdu, ze clovek opravdu velice zpohodlni. JA uz si to skoro ani nedovedu predstavit. 🙂

@fiallinka teda to jsem zvedava, jak vy dopadnete, bylo by supr, mit treti 🙂