Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
20. bře 2010

meleri, a kolik toho puregonu jsi píchala? Tady v ČR se na KEt nikdy nestimuluje puregonem, jen se polykají tabletky estrofemu apod. a na to nějaké hrozné reakce nebývají... A co ti bylo?

A jaktože už poosmé? To je dotazů, co?

beeba
20. bře 2010

Fialli, sorry , konečně jsem si to přečetla a odpověděla 🙂

beeba
20. bře 2010

Meleri, tak to je blbý, že to tak dopadlo. To s tím puregonem je zajímavý, protože já jsem měla pouze utrogestan a 2x mě sledovali, zda-ůli roste sliznice. A pokud se ti to chce napsat podrobněji, co se vlastně přihodilo??? 🙂

jani2
20. bře 2010

no ahojte.....kým som vás teda našla!!!!....a potom som musela hľadať v starých e-mailoch heslo na prihlásenie!!! 😎
...ale čítam tu super správu od cepecek...vraj dvojičky 😕 ..no to je super, a myslím si, že ich určo v pohode donosíš, predsa len si už druhorodička, takže maternica je už na bábätka zvyknutá 😉 ....a na jeden šup budeš mať hneď o dve detičky viac, však ste aj tri plánovali však?!...a inak je fakt zaujímavé, že HCG bolo len 400, ja som mala pri dvojičkách niečo nad 1000 a to bolo 13.deň po KET....tebe v ktorý deň brali krv?
meleri - a ak sa smiem spýtať, aké problémy ti robí puregon?...u nás na slovensku sa tiež pri KETe len užívajú estrogénové tabletky, to už asi nie je taký zaberák ako puregon.
fialinka - takže zajtra máš deň D...paráda, to už je jar, tak vajíčiek bude dosť a dosť....držím palce aby všetko dobre dopadlo 😉 ...ja som pri mojom úspešnom IVF mala punkciu tiež v nedeľu...bola som v CAR úplne sama a všetci ma ako pacientku obskakovali, no cítila som sa fajn, keby to tak bolo aj v štátnych nemocniciach!
..nuž a ja som dnes netestovala, nevydržala som a testovala som totižto včera a samozrejme len /....teda kukala som na ten test z každej strany a snažila sa tú druhú čiarku vykukať 😅 ....ale nič 😒 ....takže je to koniec, už aj prsia ma úplne prestali bolieť 😢 ...už som sa s tým zmierila a do leta si idem dať pauzu....tie tabletky mi totižto prebrali endometriozu a mňa už neskutočne začalo pobolievať podbruško a kríže 😝 ...takže na 3 mesiace nabieham na antikoncepciu - to je paradox, však!

jani2
20. bře 2010

...prečo sme v téme Bezdetnosť?, však mi už detičky máme!

beeba
20. bře 2010

Jani, tak teď jsem dočetla tvé zprávy. Co říct, moc jsem si přála, aby ti to vyšlo, ale třeba to ještě vyjde, však ještě tě určitě čeká ultrazvuk. I když, asi to každá z nás pozná. Dneska jsem si na tebe vzpomněla, když jsem se mazlila a muchalala s Terkou, jak jsem vděčná, za to že jí mám. Neskutečně. A skutečně se musím smát, když naše milé snaživé téma amd. nacpaly do témy Bezdětnost... Ale co, my dobře víme jak to je, a hlavně, my se můžeme skutečně radovat z našich krásných dětiček 🙂 🙂 🙂

fiallinka
autor
20. bře 2010

Jani, ale včera byl teprve sedmý den po ET, že 🙂? Radši ty léky nevysazuj... ono je možná lepší testovat, být zklamaná a pak zjistit, že je to dobré - než naopak. Nerada někoho utěšuju v případech, kde to nemá cenu, ale obě víme, že to ještě klidně může být pozitivní. Já jsem testu v osmý den sice tak na 90% věřila, ale pořád tam špetka naděje zbývala...

Mně to téma "bezdětnost" fakt dostalo, hlavně proto, že je strašně těžké rozlišit, které téma patří pod snažilky a které tady...

cepecek
20. bře 2010

Jani ☹ ☹ ☹ je mi to líto ......
Jinak mě testovali HCG 13 den a jen 398 jednotek 🙂

beeba
20. bře 2010

nechci kecat, ale jestli si dobře vzpomínám, tak já jsem měla 20.den jednotek 420... ale srdíčko viděli?!? Tak si čerte vyber 😉

chiwule
20. bře 2010

beeba - s mým vysokým tlakem jsme si potykali až těsně před porodem. Já ležela měsíc právě u Apolináře, nedám na ně dopustit, zachránili nám Anetku, když se drala předčasně na svět. Bez nich by tu už nebyla. Jenže když jsem byla ve 33tt, pustili mě stabilizovanou domů a předali do péče mé porodnice, kde jsem byla hlášená - do Krče. A tam se na to vykašlali. Nezvali mě ani do rizikové poradny, neřekli mi, na co si dávat pozor atd, bylo toho víc. Ani mě nezvali na pravidelné kontroly, řekli, ať přijdu za měsíc, no naprosto ignorovali zprávy od Apolináře. Každopádně, když jsem přišla na kontrolu v 36tt, měla jsem totálně rozjetou preklampsii, což jsem si spojila až zpětně. Nechali mě ještě 3dny ležet na porodnickém! oddělení, ani ne na rizikovém. Pak mi jednou večer praskla voda. Nechali to na samovolný porod, což v 36tt a s preklampsií taky není úplně ok, když se pořád tvářili, že rodím předčasně... No a na porodním sále když mi píchli do žíli Oxythocin, rozjel se mi tlak tak šíleně vysoko, že jsem musela akutně na sál, aby zachránili mě a taky malou. Měla jsem 215/115. Divím se, že jsem neumřela. A od té doby válčím s tlakem, trvalo mi 1,5 roku, než se mi to srovnalo. A to jen díky tomu, že mám známou lékařku, která mi okamžitě nasadila vhodnou léčbu.

jani2
20. bře 2010

..tak to HCG si v krvi stúpa ako sa mu zachce 😉 ...inak ja asi ešte testnem na 12 deň po KET, a je pravda, že maličká nádej tam je....ale radšej nech si myslím, že to nevyšlo a potom sa prípadne potešiť ako sa vytešovať do krvi a potom príde zlá správa 😖 ...to ja už na také šoky nie som, predsa len 36 rokov je 36 😅
...a ešte k tomu novému koníkovi, akosi sa mi tu stratili vaše fotoalbumy! 😢

chiwule
20. bře 2010

cepecku, gratuluju, to jsou úžasné zprávy! paráda! držím palečky, ať je vše ok!

fiallinka
autor
20. bře 2010

No jo, Jani, už to chce klid 🙂...
Jinak já taky nevidím tvůj album - napiš adminům (nahoře na stránce je to ten modrý odkaz) a oni to spraví - asi to bude tím, že jsi registrovaná na slovenském koníkovi.

iwuska19
20. bře 2010

AHOJTE HOLKY ZDRAVÍM VŠECHNY NA NOVÉM KONÍKU JE HEZKEJ.CEPEČKU MOC BLAHOPŘEJU JE TO ZÁZRAK A FOTEČKA JE MOC HEZKÁ DRŽÍM PALEČKY 😅

beeba
20. bře 2010

Nekoukáte náhodou na Miss, teda to jsou mladý holčiny..................

Ty fotoalbíčka zmizla i u dalších????

fiallinka
autor
20. bře 2010

Beebo, mně to připadá jak přehlídka z mateřské školky, takže nedívám se...

beeba
20. bře 2010

Já musím kvůli synkovi, zdá se, že to prožívá 🙂

meleri
21. bře 2010

Fiallinko, holky,

osmkrát protože předtím 5x IUI a 2x IVF ICSi. Už mi z toho bylo dříve blbě. Závratě, bušení žil, oteklé břicho, pocit na zvracení, horečka. asi už je na to moje tělo alergické, dřív jsem to snášela líp.

ale nasralo mě to, že jsem se blbec do toho nechala překecat. příště už prostě přirozený cyklus.

co to je estrogen? to si taky pícháte? a ani nevím, je povinné při tom KETu něco brát?

je fakt že po tom puregonu velmi rychle člověk ovuluje, ale za jakou cenu...sakra jsem zdravá, ovuluju, problém má manžel tak proč se s tím musím trápit.. 😠

cepecek
21. bře 2010

Ahoj holky,
Mel - já mám estrofen - jsou to modré přášky, které do tebe dostávají hormon, který způsobí, že ti naroste krásná děložní sliznice. Dr. říkal, že ho budu brát do 12tt. Jinak je to pěkný sajrajt, ale to všechny hormony☹

Dneska máme k obědu kuře s nádivkou , brambor a kompot 🙂

meleri
21. bře 2010

Cepecek,

a pořád to bereš? já pak musela přejít na ultrogestan, to byl taky humus, závratě jak sviňa jsem měla, ale t ouž jsem byla těhotná se Samsonkem.

jinak je to super, ty dvojčátka, hlavně se fakt opatruj!

tak já jídlo nemůžu ani cítit, ještě dneska je mi divně..užijte si pěknou neděli! 🙂

cepecek
21. bře 2010

Mel - jj beru a ještě 6 týdnů brát budu - beru to 3x denně a k tomu utrouše 3x2 denně. jinak mi teď vysadil lék na oslabeni imunity, tak jsem rada, měla jsem na puse pořád opar☹

cepecek
21. bře 2010

Myslím moc na Fial jak je na tom a kolik bylo vajíček

fiallinka
autor
21. bře 2010

Tož Fialinka zdraví už po odběru - díky za držení palců 🙂, vajíček je 12, vše ok, akorát mne teda slušně bolí vaječníky...

No minule bylo 14, takže to odpovídá asi o něco nižší dávce hormonů. Fakt doufám, že budou nějací embrouši šikovní - spermiogram byl opět 0% rychle pohyblivých, ale embryoložka říkala, že tam nějaké dobré najdou, v nejhorším máme ještě zamražené, tak snad to půjde. Zítra mám volat po jedné hodině.

A bylo nás tam snad šest, pěkně úrodná neděle 🙂, jen mi ruku nabodávali natřikrát a nakonec bodli do druhé, to se mi moc nelíbilo. Po odběru jsme zvládli výstavu Petra Nikla, za odměnu za utrpení jsem si koupila knížku Záhadky, pak ještě dobrý oběd, a pak jsem zas odpadla 🙂. Vlastně hezký výlet.

Meleri: právě, že když nemáš problémy s ovulací a se sliznicí, tak vůbec není nutné brát při ketu nějaké prášky...pohledej to na internetu, je tam toho hodně, je to "ket v přirozeném cyklu". Navíc ten estrofem určitě není tak hrozný jako puregon.

Četla jsem, že po ET se estrofem dává jen tam, kde tomu odpovídá problém - většinou anovulace nebo nízká sliznice - já třeba po ET jsem měla a budu mít jen utrogestan.

meleri
21. bře 2010

Cepecku,

chudáčku, to sis teda užila! opar je svinstvo! fuj..At ti ten první trimestr rychle uběhne a zbavíš se té chemie. 😵

Holky,

jak jste braly ten ultrogestan, mívaly jste taky závratě?

Fiallinko,

tak to je super že už to máš za sebou! ted už jenom embryjka pohoda! 😵 jsi šikovná jak jsi to zvládla! s tou rukou to je nepříjemné, at se to brzy zahojí! bohužel sem to taky zažila..některé sestry jsou nešikovné..

já právě neměla se sliznicí, a pod. problémy..jenže ten dr je podle mě lenivý, chce prachy snadno a rychle,s hormony má tedy mín práce..jenže já ho s prominutím jebu, promiňte mi ten výraz, ale fakt mě to nasralo, prostě příště už žádné hormony nebudou.

fiallinka
autor
21. bře 2010

mel, já jsem měla závratě, motáky jak sviňa, tak půl hodiny až hoďku po utrouši - ale můžeš to i zavádět, když je tehnle problém. Ty, a nemůžeš doktora změnit?

cepecek
21. bře 2010

Hplky tak utrouš dobrý jen jsem unavená, ale to nevím zda je po něm nebo těhu....., jo a taky ho zavádím - má to taky svoje mouchy - mám velkou spotřebu vložek, už to ze mne vytéká po litrech🙂 🙂 😉

beeba
21. bře 2010

Ahoj holky,
tak konečně končí neděle, tentokrát to bylo nekonečné. Celý týden mi chořel synek a v pátek se nám vrátil tatínek z dvoudenní služební cesty s jasně podlomeným zdravím. Teplotka, rýmička a kašlíček... Čajíčky, nosní kapičky, obkládky.... a ty mne nelituješ??!!! Tato věta mi stále ještě zní v uších...

Fialli, to je slušná úroda vajíček. Kdy budou embryjka zavádět? A ani nevím, pro kolik jste se rozhodli a zda-li budete mít as. hatching?

Při ketech jsem krom utrogestanu 2x1 (zavádět) před a po žádný jiný potvorný léky neměla. Pouze mi bylo doporučeno, v případě krvácení po KEt, abych stejnou dávku polykala.... Jinak jsem nějaké vámi popisované příznaky neměla, až na úděsně blbou náladu, takže se to na mě asi podepisovalo zejména psychicky.

Mel, to musíš být úplně zhuntovaná po takových dávkách hormonů. Možná, že by stálo za zvážení poradit se při tvé návštěvě v Čechách s nějakým místním odborníkem, protože to co jsi popisovala je šílený.

beeba
21. bře 2010

A ještě mne tak napadlo, nemáš meleri problémy s krevním tlakem?

cepecek
22. bře 2010

Dobré ráno maminy🙂
Fial tak kdy bude et?
Jani a co ty ??? moc na tebe myslím.
Beebo - dobré ráno🙂
Mel - jak je a jak se připravuješ domů?

beeba
22. bře 2010

Cepecku, taky přeju dobré ráno a krásný neprobl...itý den 🙂
My jsme dneska vstávaly v 5.15, asi nás zase zlobí zuby a už jsme stačily vysypat kytku z květináče 🙂 Teda, někdo stačil 🙄
Dneska nevařím, protože budou zbytky z víkendu a Terka tam má ceketu s brambůrkem a dala jsem do toho jeden plátek nadrobno nakrájené šunky. Stejně už nechce jídlo, které nemá žádnou chuť 😢

Holky máte nějaké zkušenosti s nákupem či prodejem věcí v tamním bazárku. Já jsem zde objevila pro Terku nové botky, tak jsem s paní domluvená, že si pro ně ve středu zajedu. Vypadají dobře a jsou za 300,-Kč. Říkala jsem si, že když mé snažení nevyjde, tak na podzim bych taky zkusila nějaké věci nabídnout. Zatím to schovávám, protože co kdyby????

Napište, jak se daří???????